53 skvělých tipů na nejlepší dárek pro přítele pro každou příležitost

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro přítele? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost - k narozeninám, k Vánocům, k výročí, či jen tak z lásky.

Dárky z lásky

1) Zamilované hrníčky

Zamilované hrníčky ve tvaru srdce. Navíc, když hrníčky položíte přesně vedle sebe, tak do sebe zapadají, jako puzzle. Ukažte svému partnerovi, jak moc ho milujete a pořiďte mu tento krásný dárek, kterým mu dáte najevo své city.

Dárek pro přítele - zamilované hrníčky

2) Fotoknížka či fotokalendář

Byli jste společně s přítelem na nějaké skvělé cestě či zažili něco úžasného. Vytvořte z vašich fotech fotoknížku či fotokalendář. Budete si moci své zážitky připomenout i za spoustu let.

Dárky pro přítele

3) Hra pro páry

Překvapte přítele novou erotickou hrou pro 2 hráče, při které odhodíte zábrany a začnete sexperimentovat. Hru můžete hrát ve dvou provedeních: light pro umírněné a hard core pro odvážnější.

hra pro páry

Drobnosti a zábavné dárky

4) Dárková placatka

Placatka s motivem první pomoci. Placatku se dá využít na mnoha akcích: ať už je to párty s přáteli, nebo fotbalový zápas či nějaký výšlap. Jistě bude během těchto akcí potřebovat první pomoc.

Dárky pro přítele

5) Stolní fotbálek pro 2

Stolní fotbálek pro 2 je klasický stolní fotbal pouze v menší verzi. Jedná se o zajímavou hru, se kterou se zabaví jak malí tak velcí. Díky této hře se nebudete nudit. Užijete si s ní spoustu legrace celá rodina.

Dárky pro přítele

6) Stírací mapa světa

Má váš přítel rád cestování a navštívil již spoustu krásných míst? Díky stírací mapě světa si může vést přesné údaje, které místa už navštívil nebo která chce navštívit. Mapa je vhodná pro všechny dobrodruhy a cestovatele.

stírací mapa světa

7) Rubikova kostka

Rubikovu kostku není potřeba dlouze představovat. Pořiďte jako dárek pro přítele tento nejslavnější hlavolam na světě.

rubikova kostka

8) Plakát oblíbeného filmu

Miluje váš přítel nějaký seriál, film či počítačovou hru? Má svůj oblíbený idol? Kupte mu plakát s jeho motivem? Říkáte si, že se takový plakát do vašeho pokoje nehodí? Aby byli muži se ženou šťastní, potřebují i trochu jejich světa.

plakát

Knížka jako dárek pro přítele

9) Travel Bible

Má váš přítel rád cestování? Tak neváhejte a kupte mu nejužitečnější cestovatelskou knihu na trhu s praktickými radami, jak procestovat svět s co nejmenšími náklady.

travel bible

10) Cesta pravého muže

Má můj život smysl a cíl? Jaké je moje životní poslání? Co vlastně ženy doopravdy chtějí? A jak je milovat a zůstat při tom volný? Těmito a podobnými otázkami se již někdy zaobíral každý muž. Cesta pravého muže by měla být „povinnou“ četbou.

Cesta pravého muže

Praktický dárek pro přítele

11) Zrcátka pro mrtvý úhel

Pořiďte jako dárek pro muže praktickou věc, která vám i může zachránit život. S těmito malými zrcátky se nemusíte bát, že neuvidíte auto za vedle sebe, protože bude zrovna v mrtvém úhlu.

zrcátka

12) Outdoorový ručník

Možná si říkáte, že je jedno jaký ručník váš přítel používá. Věřte, že outdoorový ručník se zvláště na jakékoliv výlety a cestování vyplatí. Je totiž mnohem skladnější, rychleji usychá a velice dobře saje.

Outdoor ručník

13) Mini batůžek

Také se vám občas stane, že se ubytujete v hostelu a chcete vyrazit na krátký výlet po městě a nechce se vám vybalovat celý batoh jenom proto, abyste si mohli vzít pár věcí. Pořiďte vašemu příteli minibatůžek. Sbalíte ho do úžasně malého balíčku a váží pouhých 72 gramů. Nicméně má kapacitu 20 litrů, což je mnohem víc, než si myslíte.

mini batůžek

14) Poukaz na sportovní vybavení

Chtěla byste příteli pořídit jako dárek nějaké praktické sportovní vybavení, ale nevíte jaké? Kupte mu poukaz a on si už vybere sám, co zrovna potřebuje.

poukaz

15) Magnetický držák na nářadí

Máte doma kutila? Pořiďte mu praktický magnetický držák na nářadí, díky kterému bude mít přítel nářadí neustále přehledně po ruce.

držák na nářadí

16) Ergonomická opěrka zad

Masážní opěrka zad podporuje správné sezení a tím upravuje páteř do přirozené polohy, přinutí vášeho přítele sedět rovně, aniž by si to uvědomoval. Může ji využít v kanceláři, doma nebo i na cestách.

opěrka zad - Dárky pro přítele

17) Multifunkční klíč

Multifunkční nástroj, který vypadá jako klíč. Dáte ho mezi ostatní klíče a máte neustále s sebou nůž, šroubovák či otvírák. Váš přítel si ho bude moci vzít i do příručního zavazadla do letadla.

swisskey

18) Multifunkční nůž

Každý pravý můž má pořádný kvalitní nůž. Vyplatí se investovat do značkového "Švýcaráku", který vašemu příteli vydrží spoustu let.

victorinox

19) Cestovní vychytávky

Cestovatelských vychytávek je spousta. Vyberte jednu jako dárek pro přítele. Určitě v nabídce najdete některou, kterou by opravdu ocenil.

cestovní vychytávky

20) Schodišťový rudl

Tahá váš přítel často těžké věci? Ušetřete mu spoustu práce a bolest zad a pořiďte mu praktický schodišťový rudl.

rudl

Zážitek jako dárek pro přítele

21) Tandemový seskok padákem

Chcete vašemu příteli dopřát trochu adrenalinu? kupute mu tandemový seskok ze 4 000 metrů. Vyzkouší si volný pád rychlostí až 200 km/h a bude z toho mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

tandemový seskok

22) Větrný tunel

Váš přítel si vyzkouší volný pád a pocítí sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupí. Vy se tak nemusíte bát.

větrný tunel

23) TEPfactor

Každý kluk sledoval Pevnost Boyard. A kdo by si nechtěl vyzkoušet českou obdobu? TEPfactor je týmová hra, během, které na vás čeká 25 místností a v nich 25 různorodých úkolů. Některé vyžadují zručnost, jiné ohebnost a většina z nich především důvtip a odhodlání dostat se k pirátskému pokladu! Přečtěte si naši kompletní recenzi TEPfactor.

TEPFactor (17)

24) Surfovací aréna

Za surfováním nemusíte jezdit daleko k moři. Na unikátním surfařském simulátoru, který nemá v Evropě obdoby, se můžete vrhnout do obrovského proudu vody a zasurfovat si i v Česku.

surfovací aréna

25) Skákací boty

Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. Zkušení skokani vyskočí až 2 metry do výšky a 4 do dálky. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky.

skákací boty jako dárek pro přítele

26) Bungee jumping

Dopřejte vašemu příteli skok z vysokého mostu s pružným lanem nebo zhoupnutí v extrémním přetížení na bungee houpačce. Jde o nestárnoucí klasiku mezi adrenalinovými zážitky.

bungee jumping

27) Flyboard

Představte si, že pod nohami máte výkon 185 koní – a ten řídíte jen svým tělem. Instruktor přidává plyn na vodním skútru. Voda se žene hadicí a adrenalin zase vašimi žilami. Pak lehce napnete nárty, flyboard vás tlačí z vody ven a... voilà! Už letíte.

flyboard

28) Jetpack - tryskový batoh

Létací tryskový batoh už není výsadou pouze agentů tajné služby či excentrických milionářů! Teď už si ho můžete připnout na záda i vy a výkonné trysky se postarají o to, že vylétnete nad vodní hladinu. Pro létání nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti a létat tak může opravdu každý! Zalétejte si na tryskovém batohu.

jetpack

29) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat - protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás.

let balónem

30) Simulátor dopravního letadla Boeing 737

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat - protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás. V balónu se budete vznášet desítky metrů nad povrchem země, ale také třeba desítky centimetrů nad vcholky stromů. 

darujte příteli simulátor boeingu

31) Pilotem malého letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si alespoň na chvíli pozici druhého pilota ultralehkého letounu. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. Vyžádejte si povolení ke startu, naposledy zkontrolujte přístroje a vzhůru k nebesům. S použitím mapy a kompasu navigujte do cíle. Vydejte se vstříc největšímu vzdušnému dobrodružství vašeho života!

pilotem letounu

32) Let akrobatickým letadlem

Většina z nás už někdy letěla, ale akrobatický let, to je něco zcela jiného. Pud sebezáchovy doporučujeme odložit v šatně, posadit se do letadla, v klidu vydechnout a připravit se na tu jízdu. Po startu a nabrání výšky váš čekají vývrtky, ostré zatáčky, výkruty, let hlavou dolů, střemhlavý let a obrovské přetížení. Ručičky přístrojů se budou otáčet jak šílené a po přistání si uvědomíte, že není 15 minut jako 15 minut.

let akrobatickým letadlem jako dárek pro přítele

33) Vyhlídkový let

Dopřejte svému příteli létat jako pták a podívat se na svět z větší perspektivy. Sednout do malého letadla a vznést se do oblak. Pozorovat krajinu rozdělenou na políčka, silnice a města. Vyhlídkové lety nad městy, hrady a zámky, lesy i polnostmi. Můžete se kochat pohledem k letadla poháněného vrtulí, nebo z tichého větroně plachtícího na vzdušných vlnách.

vyhlídkový let

34) Škola smyku

Kupte jako dárek pro muže školu smyku, která se na silnicícm může velice hodit a může vám i zachránit život! Během zážitku Škola smyku zažije několik krizových situací, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s vaším autem. Naučí se neztratit kontrolu při smyku přední či zadní nápravy, rychle reagovat na nebezpečí na silnici či brzdit s co nejkratší brzdnou dráhou.

škola smyku

35) Jízda v Lamborghini Gallardo

Lamborghini patří mezi supersporty, které nepřehlédnete. Brutálnímu burácení motoru a nespoutanému výkonu vozu s býkem v logu odolá jen málokdo. Aerodynamický tvar a nejvyspělejší technologie dělají z tohoto italského vozu nekorunovaného krále dálnic. A vašemu příteli stačí pouze se posadit za volant, nasát vůni interiéru, osahat si kožený volant a pak pomalu vyrazit na cestu plnou zážitků.

Případně můžete vybrat i další automobilové zážitky.

darujte příteli jízdu v Lamborghini

36) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉

úniková hra - Dárky pro přítele

37) Degustace

Láska prochází žaludkem, ale než se do něj dostane, přechází přes všechny smysly. Pohled na převalující se tekutinu v křišťálové sklenici, vůně kvalitního alkoholu stoupající nahoru do nosu, jemné praskání bublinek na tváři krásné ženy a nakonec samotná chuť nápoje či pokrmu v ústní dutině. Vyberte si některou z degustací a pak stačí pouze zavřít oči a ochutnávat, nejlépe ve dvou, protože ve dvou se to lépe táhne i ochutnává.

degustace

38) Kurz vaření

Sushi, wasabi, francouzská kuchyně, ratatouille, gratinování, glazírování, slaninové kabátky, višňové ragú, krémová čočka, saláty z chobotnice, čerství korýši nebo domácí kari pasta. Vše z uvedeného a ještě mnohem více Vás během pár hodin naučí. Právě na Vás čekají zkušení lektoři a profesionální kuchaři, které baví vaření. Postavíte se do krásného a vybaveného kuchyňského studia a necháte se vést.

kurz vaření - Dárky pro přítele

39) Kurz přežití

Přežít je základní lidská touha a něco, co se dá naučit. Darujte jako dárek pro přítele některý z praktických kurzů, které mu i vám v budoucím životě můžou pomoct. Existuje několik různých možností - kurzy přežití, kurzy první pomoci, výcvik speciální jednotky či akční střelba.

kurz přežití

40) Masáže a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie vašeho těla.

dejte příteli jako dárek masáž

41) Dárkový poukaz na zážitek

Chcete koupit jako dárek pro přítele nějaký zážitek, ale nevíte jaký? Kupte mu dárkový poukaz a on si už pak sám vybere něco, co si pak nejvíce užije.

dárkový poukaz

Čtěte také: 100 nejlepších přání k narozeninám, které potěší každého!

Pobyt či zájezd jako dárek pro přítele

42) Eurovíkend

Užijte si společně s vašim přítelem kratší výlet do některého z evropských měst. Mezi nejoblíbenější cíle eurovíkendů se řadí Řím, Benátky, Londýn a Istanbul, ovšem můžete zvolit i originálnější destinace – vydejte se na krátký poznávací zájezd do Moskvy , či Dublinu!

eurovíkend jako dárek pro přítele

43) Dvoudenní pobyt na jachtě

Fascinuje vás život námořníků? Máte rádi lodě? Prožijte úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice! Loď budete mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí budete sami. Aby bylo dobrodružství kompletní, večer se vždy vrátíte do přístavu, kde plachetnici zakotvíte a přespíte přímo na plachetnici v její kajutě.

pobyt na jachtě - pro muže

44) Wellness pobyt v Karlových Varech

Už jste vyčerpaní z každodenní pracovní rutiny a potřebovali byste „vypnout“ alespoň na pár dní? Vyzkoušejte dvoudenní wellness pobyt pro dva, kde si se svým přítelem vychutnáte jedinečné procedury, sauny či vířivku.

Nechte hlavu a tělo odpočívat a načerpejte síly do dalších dnů u výborného jídla. Není nic příjemnějšího, než po náročných dnech v práci svěřit své tělo kvalitnímu masérovi, který vás dá po těžké a náročné práci zase do kupy. Vychutnejte si wellness pobyt naplno! 

wellness pobyt v Karlových Varech

45) Wellness pobyt na Šumavě

Ideální zážitkový pobyt pro ty, kterým jsou tři dny odpočinku málo. Dopřejte si prodloužený relax uprostřed Národního parku Šumava. Vesnička Srní leží uprostřed nádherné šumavské přírody s čistým ovzduším, průzračnými jezery a zdravými lesy.

V létě se můžete projíždět na kole podél nejkrásnějších řek Šumavy - Vydry a Křemelné, v zimě můžete využít běžecké tratě vedoucí přímo z hotelu, nebo si sjet místní sjezdovky. Po výletě můžete relaxovat v sauně s parní lázní nebo si dát pár temp v bazénu. V hotelové restauraci si pak pochutnáte na tradičních šumavských pokrmech z čerstvých surovin. Čtyři dny plné přírodních, sportovních, relaxačních a gastronomických zážitků čekají jen na vás.

wellness pobyt na Šumavě

46) Romantika na zámku pro dva

Užijte si romantický pobyt v prostředí přímo k tomu vybízejícím. V apartmánech zámku Loučeň můžete strávit krásné dny, během kterých vám přinesou snídani do postele, povečeříte při svíčkách, prohlédnete si zámek, projdete se v deseti místních labyrintech a zrelaxujete se v místním bazénu či sauně. Vybrat si můžete ze čtyř dobových apartmánů a vyzkoušet si, jak se žilo například Valdštejnům.

romantika na zámku jako dárek pro přítele

47) Luxusní noc v Tančícím domě

Hledáte unikátní zážitek jako originální dárek pro přítele? Na tuhle noc v Tančícím domě rozhodně nezapomenete. Dopřejte si luxusní ubytování v pokoji Deluxe s nádherným výhledem na Prahu. Zároveň potěšíte i své chuťové pohárky. Balíček je totiž obohacený o skvělý gastronomický zážitek. V restauraci Ginger & Fred je připravená exkluzivní tříchodová večeře.

luxusní noc v tančícím domě

Online kurz jako dárek pro přítele

48) Osobní rozvoj

Dopřejte svému příteli, aby se naučil si splnit všechna předsevzetí a osobní cíle. Aby se nahustil sebevědomím a měl pak vše v životě jednodušší. V nabídce je několik desítek různých kurzů a určitě najdete nějaký vhodný.

osobní rozvoj - pro muže

49) Jazyk

Známé přísloví zní - kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Bojuje váš přítel pořád s angličtinou? Nebo by se potřeboval naučit jiný jazyk ať už kvůli práci nebo cestování? Kupte mu některý z profesionálních kurzů.

jazykový kurz

50) Fotografie a video

Má váš přítel rád focení či natáčení videa? Kupte mu kurz, kde jeho úroveň posunou ještě na další úroveň. Naučí se fotit za všech podmínek a budete mít vaše společné zážitky ještě o to lépe zdokumentované.

kurz focení

51) Podnikání / byznys

Podniká váš přítel nebo by chtěl? Kupte mu kurz, který ho naučí zvýšit tržby podnikání ať už je ředitelem zeměkoule nebo pracuje ve firmě o jednom zaměstnanci. Naučí se používat nové nástroje a ovládne nové techniky.

kurz podnikání - Dárky pro přítele

52) Práce s PC

Kupte jako dárek pro muže kurz, ve kterém se naučí ovládnout excelové tabulky, wordové dokumenty a další problémové programy. Bude ten, kdo v práci radí ostatním, a oslní pokročilými funkcemi jako jsou tachometrové grafy.

kurz práce s pc - dárek pro muže

53) Kariéra

Bez práce holt nejsou koláče ani doláče. Co kdyby ale ta práce sama byla odměnou? Práce může vašeho přítele i bavit a to stojí za to. Věk odchodu do důchodu se pořád posouvá...

kariérní kurz

54) Finance

Aby se k vám finance přikutálely a jen tak se zas nerozkutálely. Mějte ve svých financích pořádek díky fíglům od odborníků. Zjistěte do čeho investovat a proč se neschovávat před kryptoměnami.

kurz o financích

Napadá vás nějaký originální dárek pro přítele, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Pomohl vám článek?

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a zamluvit si ubytování, koupit letenky, zajistit pojištění či půjčit auto přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

  • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si dárek pro přítele na později a pro své kamarády:

Nejlepší dárek pro přítele (1)

Nejlepší dárek pro přítele z lásky

Zážitky jako dárek pro přítele

Drobnosti a zábavné dárky

Praktické dárky pro přítele

Pomohl vám článek - dárek pro muže? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!


Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

Veškeré články se snažíme průběžně aktualizovat, nicméně místa se rychle mění a není v našich silách zachytit veškeré změny. Proto budeme rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv novinky.

Napsat komentář

Share this for your friends:

Sharing is Caring! Thank you, you're awesome!