53 tipů na nejlepší dárek pro přítele (který opravdu potěší)

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro přítele? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – co dát klukovi za dárek k narozeninám, k Vánocům, k výročí, či jen tak z lásky.

Dárky z lásky

1) Hra pro páry

Překvapte přítele novou erotickou hrou pro 2 hráče, při které odhodíte zábrany a začnete sexperimentovat. Hru můžete hrát ve dvou provedeních: light pro umírněné a hard core pro odvážnější.

hra pro páry

2) Fotoknížka či fotokalendář

Byli jste společně s přítelem na nějaké skvělé cestě či zažili něco úžasného. Vytvořte z vašich fotek fotoknížku či fotokalendář. Budete si moci své zážitky připomenout i za spoustu let.


Pro slevu 25 % zadejte kód: CZECHTHEWORLD

Dárky pro přítele

3) CityZen – triko, na kterém není vidět pot

Darujte funkční triko, které odolá špíně, snižuje zápach a není na něm vidět pot!

Čeká firma CityZen přišla s revolučním produktem, který získává čím dál větší popularitu.

53 tipů na nejlepší dárek pro přítele (který opravdu potěší) 1

4) Zamilované hrníčky

Zamilované hrníčky ve tvaru srdce. Navíc, když hrníčky položíte přesně vedle sebe, tak do sebe zapadají, jako puzzle. Ukažte svému partnerovi, jak moc ho milujete a pořiďte mu tento krásný dárek, kterým mu dáte najevo své city.

Co dát klukovi za dárek - zamilované hrníčky

Zážitek jako dárek pro přítele

5) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat – protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás.

let balónem

6) Jízda v Lamborghini Gallardo

Lamborghini patří mezi supersporty, které nepřehlédnete. Brutálnímu burácení motoru a nespoutanému výkonu vozu s býkem v logu odolá jen málokdo. Aerodynamický tvar a nejvyspělejší technologie dělají z tohoto italského vozu nekorunovaného krále dálnic. A vašemu příteli stačí pouze se posadit za volant, nasát vůni interiéru, osahat si kožený volant a pak pomalu vyrazit na cestu plnou zážitků.

Případně můžete vybrat i další automobilové zážitky.

darujte příteli jízdu v Lamborghini

7) Tandemový seskok padákem

Chcete vašemu příteli dopřát trochu adrenalinu? kupute mu tandemový seskok ze 4 000 metrů. Vyzkouší si volný pád rychlostí až 200 km/h a bude z toho mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

tandemový seskok

8) Bungee jumping

Dopřejte vašemu příteli skok z vysokého mostu s pružným lanem nebo zhoupnutí v extrémním přetížení na bungee houpačce. Jde o nestárnoucí klasiku mezi adrenalinovými zážitky.

bungee jumping

8) Škola smyku

Kupte jako dárek pro svého kluka školu smyku, která se na silnicícm může velice hodit a může vám i zachránit život! Během zážitku Škola smyku zažije několik krizových situací, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s vaším autem. Naučí se neztratit kontrolu při smyku přední či zadní nápravy, rychle reagovat na nebezpečí na silnici či brzdit s co nejkratší brzdnou dráhou.

škola smyku

9) Větrný tunel

Váš přítel si vyzkouší volný pád a pocítí sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupí. Vy se tak nemusíte bát.

větrný tunel

10) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉

úniková hra - Dárky pro přítele

11) Degustace

Láska prochází žaludkem, ale než se do něj dostane, přechází přes všechny smysly. Pohled na převalující se tekutinu v křišťálové sklenici, vůně kvalitního alkoholu stoupající nahoru do nosu, jemné praskání bublinek na tváři krásné ženy a nakonec samotná chuť nápoje či pokrmu v ústní dutině. Vyberte si některou z degustací a pak stačí pouze zavřít oči a ochutnávat, nejlépe ve dvou, protože ve dvou se to lépe táhne i ochutnává.

degustace

12) TEPfactor

Každý kluk sledoval Pevnost Boyard. A kdo by si nechtěl vyzkoušet českou obdobu? TEPfactor je týmová hra, během, které na vás čeká 25 místností a v nich 25 různorodých úkolů. Některé vyžadují zručnost, jiné ohebnost a většina z nich především důvtip a odhodlání dostat se k pirátskému pokladu! Přečtěte si naši kompletní recenzi TEPfactor.

TEPFactor (17)

13) Surfovací aréna

Za surfováním nemusíte jezdit daleko k moři. Na unikátním surfařském simulátoru, který nemá v Evropě obdoby, se můžete vrhnout do obrovského proudu vody a zasurfovat si i v Česku.

surfovací aréna - co dát klukovi za dárek

14) Skákací boty

Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. Zkušení skokani vyskočí až 2 metry do výšky a 4 do dálky. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky.

skákací boty jako dárek pro přítele

15) Flyboard

Představte si, že pod nohami máte výkon 185 koní – a ten řídíte jen svým tělem. Instruktor přidává plyn na vodním skútru. Voda se žene hadicí a adrenalin zase vašimi žilami. Pak lehce napnete nárty, flyboard vás tlačí z vody ven a… voilà! Už letíte.

flyboard

16) Jetpack – tryskový batoh

Létací tryskový batoh už není výsadou pouze agentů tajné služby či excentrických milionářů! Teď už si ho můžete připnout na záda i vy a výkonné trysky se postarají o to, že vylétnete nad vodní hladinu. Pro létání nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti a létat tak může opravdu každý! Zalétejte si na tryskovém batohu.

jetpack

17) Simulátor dopravního letadla Boeing 737

Staňte se pilotem nejzámějšího typu dopravního letadla Boeing 737, který používají světoznámé letecké společnosti. V simulátoru se bezpečně seznámíte se vším, co musí znát každý profesionální pilot a zkusíte si to na vlastní kůži. Při letu můžete zažít i napínavé chvíle.

darujte příteli simulátor boeingu

18) Pilotem malého letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si alespoň na chvíli pozici druhého pilota ultralehkého letounu. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. Vyžádejte si povolení ke startu, naposledy zkontrolujte přístroje a vzhůru k nebesům. S použitím mapy a kompasu navigujte do cíle. Vydejte se vstříc největšímu vzdušnému dobrodružství vašeho života!

pilotem letounu

19) Let akrobatickým letadlem

Většina z nás už někdy letěla, ale akrobatický let, to je něco zcela jiného. Pud sebezáchovy doporučujeme odložit v šatně, posadit se do letadla, v klidu vydechnout a připravit se na tu jízdu. Po startu a nabrání výšky váš čekají vývrtky, ostré zatáčky, výkruty, let hlavou dolů, střemhlavý let a obrovské přetížení. Ručičky přístrojů se budou otáčet jak šílené a po přistání si uvědomíte, že není 15 minut jako 15 minut.

let akrobatickým letadlem jako dárek pro přítele

20) Vyhlídkový let

Dopřejte svému příteli létat jako pták a podívat se na svět z větší perspektivy. Sednout do malého letadla a vznést se do oblak. Pozorovat krajinu rozdělenou na políčka, silnice a města. Vyhlídkové lety nad městy, hrady a zámky, lesy i polnostmi. Můžete se kochat pohledem k letadla poháněného vrtulí, nebo z tichého větroně plachtícího na vzdušných vlnách.

vyhlídkový let

21) Kurz vaření

Sushi, wasabi, francouzská kuchyně, ratatouille, gratinování, glazírování, slaninové kabátky, višňové ragú, krémová čočka, saláty z chobotnice, čerství korýši nebo domácí kari pasta. Vše z uvedeného a ještě mnohem více Vás během pár hodin naučí. Právě na Vás čekají zkušení lektoři a profesionální kuchaři, které baví vaření. Postavíte se do krásného a vybaveného kuchyňského studia a necháte se vést.

kurz vaření - Dárky pro přítele

22) Kurz přežití

Přežít je základní lidská touha a něco, co se dá naučit. Darujte jako dárek pro přítele některý z praktických kurzů, které mu i vám v budoucím životě můžou pomoct. Existuje několik různých možností – kurzy přežití, kurzy první pomoci, výcvik speciální jednotky či akční střelba.

kurz přežití

23) Masáže a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie vašeho těla.

dejte příteli jako dárek masáž

24) Dárkový poukaz na zážitek

Chcete koupit jako dárek pro přítele nějaký zážitek, ale nevíte jaký? Kupte mu dárkový poukaz a on si už pak sám vybere něco, co si pak nejvíce užije.

dárkový poukaz jako dárek pro kluka

Čtěte také: 67 tipů na nejlepší zážitkové dárky

Pobyt či zájezd jako dárek pro přítele

25) Wellness pobyt v Karlových Varech

Už jste vyčerpaní z každodenní pracovní rutiny a potřebovali byste „vypnout“ alespoň na pár dní? Vyzkoušejte dvoudenní wellness pobyt pro dva, kde si se svým přítelem vychutnáte jedinečné procedury, sauny či vířivku.

Nechte hlavu a tělo odpočívat a načerpejte síly do dalších dnů u výborného jídla. Není nic příjemnějšího, než po náročných dnech v práci svěřit své tělo kvalitnímu masérovi, který vás dá po těžké a náročné práci zase do kupy. Vychutnejte si wellness pobyt naplno! 

wellness pobyt v Karlových Varech

26) Wellness pobyt na Šumavě

Ideální zážitkový pobyt pro ty, kterým jsou tři dny odpočinku málo. Dopřejte si prodloužený relax uprostřed Národního parku Šumava. Vesnička Srní leží uprostřed nádherné šumavské přírody s čistým ovzduším, průzračnými jezery a zdravými lesy.

V létě se můžete projíždět na kole podél nejkrásnějších řek Šumavy – Vydry a Křemelné, v zimě můžete využít běžecké tratě vedoucí přímo z hotelu, nebo si sjet místní sjezdovky. Po výletě můžete relaxovat v sauně s parní lázní nebo si dát pár temp v bazénu. V hotelové restauraci si pak pochutnáte na tradičních šumavských pokrmech z čerstvých surovin. Čtyři dny plné přírodních, sportovních, relaxačních a gastronomických zážitků čekají jen na vás.

wellness pobyt na Šumavě

27) Romantika na zámku pro dva

Užijte si romantický pobyt v prostředí přímo k tomu vybízejícím. V apartmánech zámku Loučeň můžete strávit krásné dny, během kterých vám přinesou snídani do postele, povečeříte při svíčkách, prohlédnete si zámek, projdete se v deseti místních labyrintech a zrelaxujete se v místním bazénu či sauně. Vybrat si můžete ze čtyř dobových apartmánů a vyzkoušet si, jak se žilo například Valdštejnům.

romantika na zámku jako dárek pro přítele

28) Luxusní noc v Tančícím domě

Hledáte unikátní zážitek jako originální dárek pro přítele? Na tuhle noc v Tančícím domě rozhodně nezapomenete. Dopřejte si luxusní ubytování v pokoji Deluxe s nádherným výhledem na Prahu. Zároveň potěšíte i své chuťové pohárky. Balíček je totiž obohacený o skvělý gastronomický zážitek. V restauraci Ginger & Fred je připravená exkluzivní tříchodová večeře.

luxusní noc v tančícím domě

29) Eurovíkend

Užijte si společně s vašim přítelem kratší výlet do některého z evropských měst. Mezi nejoblíbenější cíle eurovíkendů se řadí Řím, Benátky, Londýn a Istanbul, ovšem můžete zvolit i originálnější destinace – vydejte se na krátký poznávací zájezd do Moskvy , či Dublinu!

eurovíkend jako dárek pro přítele

30) Dvoudenní pobyt na jachtě

Fascinuje vás život námořníků? Máte rádi lodě? Prožijte úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice! Loď budete mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí budete sami. Aby bylo dobrodružství kompletní, večer se vždy vrátíte do přístavu, kde plachetnici zakotvíte a přespíte přímo na plachetnici v její kajutě.

pobyt na jachtě - pro muže

Online kurz jako dárek pro přítele

31) Osobní rozvoj

Dopřejte svému příteli, aby se naučil si splnit všechna předsevzetí a osobní cíle. Aby se nahustil sebevědomím a měl pak vše v životě jednodušší. V nabídce je několik desítek různých kurzů a určitě najdete nějaký vhodný.

osobní rozvoj - pro muže

32) Jazyk

Známé přísloví zní – kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Bojuje váš přítel pořád s angličtinou? Nebo by se potřeboval naučit jiný jazyk ať už kvůli práci nebo cestování? Kupte mu některý z profesionálních kurzů.

jazykový kurz

33) Fotografie a video

Má váš přítel rád focení či natáčení videa? Kupte mu kurz, kde jeho úroveň posunou ještě na další úroveň. Naučí se fotit za všech podmínek a budete mít vaše společné zážitky ještě o to lépe zdokumentované.

kurz focení

34) Podnikání / byznys

Podniká váš přítel nebo by chtěl? Kupte mu kurz, který ho naučí zvýšit tržby podnikání ať už je ředitelem zeměkoule nebo pracuje ve firmě o jednom zaměstnanci. Naučí se používat nové nástroje a ovládne nové techniky.

kurz podnikání - Dárky pro přítele

35) Práce s PC

Kupte jako dárek příteli kurz, ve kterém se naučí ovládnout excelové tabulky, wordové dokumenty a další problémové programy. Bude ten, kdo v práci radí ostatním, a oslní pokročilými funkcemi jako jsou tachometrové grafy.

kurz práce s pc - dárek pro muže

36) Kariéra

Bez práce holt nejsou koláče ani doláče. Co kdyby ale ta práce sama byla odměnou? Práce může vašeho přítele i bavit a to stojí za to. Věk odchodu do důchodu se pořád posouvá…

kariérní kurz

37) Finance

Aby se k vám finance přikutálely a jen tak se zas nerozkutálely. Mějte ve svých financích pořádek díky fíglům od odborníků. Zjistěte do čeho investovat a proč se neschovávat před kryptoměnami.

kurz o financích

Čtěte také: 57 skvělých tipů na nejlepší dárek pro bratra

Drobnosti a zábavné dárky

38) Dárková placatka

Placatka s motivem první pomoci. Placatku se dá využít na mnoha akcích: ať už je to párty s přáteli, nebo fotbalový zápas či nějaký výšlap. Jistě bude během těchto akcí potřebovat první pomoc.

Dárky pro přítele

39) Stolní fotbálek pro 2

Stolní fotbálek pro 2 je klasický stolní fotbal pouze v menší verzi. Jedná se o zajímavou hru, se kterou se zabaví jak malí tak velcí. Díky této hře se nebudete nudit. Užijete si s ní spoustu legrace celá rodina.

Dárky pro přítele

40) Stírací mapa světa

Má váš přítel rád cestování a navštívil již spoustu krásných míst? Díky stírací mapě světa si může vést přesné údaje, které místa už navštívil nebo která chce navštívit. Mapa je vhodná pro všechny dobrodruhy a cestovatele.

stírací mapa světa

41) Rubikova kostka

Rubikovu kostku není potřeba dlouze představovat. Pořiďte jako dárek pro přítele tento nejslavnější hlavolam na světě.

rubikova kostka jako dárek příteli

42) Plakát oblíbeného filmu

Miluje váš přítel nějaký seriál, film či počítačovou hru? Má svůj oblíbený idol? Kupte mu plakát s jeho motivem? Říkáte si, že se takový plakát do vašeho pokoje nehodí? Aby byli muži se ženou šťastní, potřebují i trochu jejich světa.

plakát

Čtěte také: 73 tipů na romatický dárek k výročí, který potěší

Knížka jako dárek pro přítele

43) Travel Bible

Má váš přítel rád cestování? Tak neváhejte a kupte mu nejužitečnější cestovatelskou knihu na trhu s praktickými radami, jak procestovat svět s co nejmenšími náklady.

travel bible

44) Cesta pravého muže

Má můj život smysl a cíl? Jaké je moje životní poslání? Co vlastně ženy doopravdy chtějí? A jak je milovat a zůstat při tom volný? Těmito a podobnými otázkami se již někdy zaobíral každý muž. Cesta pravého muže by měla být „povinnou“ četbou.

Cesta pravého muže


Praktický dárek pro přítele

45) Zrcátka pro mrtvý úhel

Pořiďte jako dárek příteli praktickou věc, která vám i může zachránit život. S těmito malými zrcátky se nemusíte bát, že neuvidíte auto vedle sebe, protože bude zrovna v mrtvém úhlu.

zrcátka

46) CityZen – triko, na kterém není vidět pot

Darujte funkční triko, které odolá špíně, snižuje zápach a není na něm vidět pot!

Čeká firma CityZen přišla s revolučním produktem, který získává čím dál větší popularitu.

53 tipů na nejlepší dárek pro přítele (který opravdu potěší) 1

47) Šátek s NANO membránou

  • elegantní a funkční ochrana
  • vyměnitelný nanofiltr a nosní klip
  • filtr zachytí až 99,9 % virů a bakterií
  • navržený pro dlouhodobé používání
  • prodyšný a rychleschnoucí
  • velmi příjemný na tváři
53 tipů na nejlepší dárek pro přítele (který opravdu potěší) 3

48) Outdoorový ručník

Možná si říkáte, že je jedno jaký ručník váš přítel používá. Věřte, že outdoorový ručník se zvláště na jakékoliv výlety a cestování vyplatí. Je totiž mnohem skladnější, rychleji usychá a velice dobře saje.

Outdoor ručník

49) Mini batůžek

Také se vám občas stane, že se ubytujete v hostelu a chcete vyrazit na krátký výlet po městě a nechce se vám vybalovat celý batoh jenom proto, abyste si mohli vzít pár věcí. Pořiďte vašemu příteli minibatůžek. Sbalíte ho do úžasně malého balíčku a váží pouhých 72 gramů. Nicméně má kapacitu 20 litrů, což je mnohem víc, než si myslíte.

mini batůžek

50) Poukaz na sportovní vybavení

Chtěla byste příteli pořídit jako dárek nějaké praktické sportovní vybavení, ale nevíte jaké? Kupte mu poukaz a on si už vybere sám, co zrovna potřebuje.

poukaz

51) Magnetický držák na nářadí

Máte doma kutila? Pořiďte mu praktický magnetický držák na nářadí, díky kterému bude mít přítel nářadí neustále přehledně po ruce.

držák na nářadí

52) Ergonomická opěrka zad

Masážní opěrka zad podporuje správné sezení a tím upravuje páteř do přirozené polohy, přinutí vášeho přítele sedět rovně, aniž by si to uvědomoval. Může ji využít v kanceláři, doma nebo i na cestách.

opěrka zad - Dárky pro přítele

53) Skládací nůž v kartě

Ultralehká „kreditní“ karta, která se třemi pohyby promění v nůž. Kartu může bratr nosit v peněžence a mít tak nůž stále po ruce. Mimo peněženku lze nosit nůž složený, jak je vidět na jednom z obrázků. Jedná se o extrémně lehký (14 gramů) a skladný nůž s univerzálním použitím od otevírání obalů přes porcování jídla až po přežití.

skládací nůž v kartě (1)

54) Multifunkční nůž „Švýcarák“

Každý pravý můž má pořádný kvalitní nůž. Vyplatí se investovat do značkového „Švýcaráku“, který vašemu příteli vydrží spoustu let.

victorinox

55) Cestovní vychytávky

Cestovatelských vychytávek je spousta. Vyberte jednu jako dárek pro přítele. Určitě v nabídce najdete některou, kterou by opravdu ocenil.

cestovní vychytávky

Čtěte také: 55 skvělých tipů na praktický dárek

Napadá vás nějaký originální dárek pro přítele, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárky pro maminku
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro dědečka
Nejlepší praktické dárky
Tipy na nejlepší dárky pro sestru
Nejlepší dárek pro bratra
Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárky pro ženu
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší dárky pro rodiče
nejlepší dárky pro cyklisty
Nejlepší pivní dárky
Nejlepší vtipné dárky
Nejlepší zážitkové dárky

Uložte si tipy na dárek příteli na později a svým kamarádům:

Nejlepší dárek pro přítele (1)

Nejlepší dárek pro přítele z lásky

Zážitky jako dárek pro přítele

Drobnosti a zábavné dárky

Praktické dárky pro přítele

Pomohl vám článek – co dát klukovi za dárek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.