81 nejlepších pohádek pro děti i pro dospělé (pro rok 2024)

Přinášíme vám velký výběr nejlepších pohádek, které musíte vidět!

Pohádky jsme rozdělili do několika kategorií – české a zahraniční hrané, české a zahraniční animované, pohádky pro dospělé. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

České hrané pohádky

Výběr českých hraných pohádek, z nichž některé lze řadit ke zlatému filmovému fondu. Pohádky pobaví nejen ty nejmenší, ale i jejich rodiče.

1) Lotrando a Zubejda

Rodinná komedie a laskavá pohádka s písničkami pro celou rodinu. Pohádka je natočená na motivy pohádek Karla Čapka Velká loupežnická pohádka a O princezně solimánské.

2) Byl jednou jeden král…

Král Já I. vládne malému královstvíčku a má tři dcery – Drahomíru, Zpěvanku a Marušku, pro kterou má největší slabost. Chce však odejít na odpočinek a rád by předal vládu jedné z dcer, a to té, která ho má nejraději. Když mu však jeho dcera Maruška řekne, že ho má stejně ráda jako sůl, velmi ho to raní, Marušku vyžene a v celém království zakáže používat sůl…

3) Tři oříšky pro Popelku

Popelka je milé hodné děvče bez matky i otce. Žije s macechou a její dcerou, kterým Popelka posluhuje. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více a Popelka se na královský bál přece jen dostane…

4) S čerty nejsou žerty

Vdova Máchalová připraví svého nevlastního syna Petra o všechno – o střechu nad hlavou i dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, které zachrání při projížďce a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. Avšak její mladší sestra Adélka se do Petra hned zamiluje…

5) Pyšná princezna

Princezna Krasomila je dcera vladaře Půlnočního království. Je krásná, avšak velice pyšná. Odmítne se provdat za šlechetného krále Miroslava, který se uchází o její ruku. Ten se však vydá do jejího rodného království a v přestrojení působí na zámku coby zahradník. Princezna se do něj zamiluje a pod jeho vlivem se postupně zbavuje všech rozmarů…

6) Princezna a půl království

Honza zabije draka a získá princeznu a půl království. Princezně se však obyčejný Honza nelíbí, stejně tak jejím královským rodičům. Neumí se chovat, jeho způsoby vzbuzují všeobecné pohoršení – jenže královský slib je královský slib. Když se objeví bývalý princeznin nápadník král Egon, odjíždí s ním do jeho království, jenže tam pozná jeho pravou povahu a Egon ji uvězní. Jediný, kdo může princeznu zachránit je Honza, pro kterého se vydá učitel etikety Valerian…

7) Princ a Večernice

Pohádka vypráví o princi Velenovi, který za jedinou noc obstará ženichy svým třem sestrám a sám se přitom zamiluje do Večernice. Aby se ona mohla stát jeho ženou, musí princ prožít spoustu dobrodružství, a nakonec si Večernici vybojovat v souboji se zlým Mrakomorem. Bez pomoci svých švagrů by však čaroděje nepřemohl.

8) Zlatovláska

Král povolal svého kuchaře Jiříka, aby mu připravil rybu, ale nikdo ani on nesmí ochutnat. Jiříkova zvědavost je však větší než obava z trestu a po ochutnání zjistí, že rozumí řeči zvířat. Zjistí to i král, který pošle mladíka do světa, aby mu dovezl pannu se zlatými vlasy, o které si ptáci povídají. Pro získání nevěsty pro krále, musí kuchař splnit 3 přání…

9) Sedmero krkavců

Pohádkový příběh o odvaze, vytrvalosti, opravdové lásce a síle slova. Mladá dívka Bohdanka se rozhodne zlomit kletbu, která proměnila jejích sedm bratrů v krkavce. Zlomení kletby však není jednoduché a Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svých bratrů.

10) Princezna zakletá v čase

Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, jež na ni uvrhla čarodějnice Murien. Ve chvíli princeznin dvacátých narozenin, kdy dojde k naplnění kletby, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

11) Anděl Páně

Nebe se chystá na velkolepé oslavy vánočních svátků. Petronel, nešikovný anděl je za trest poslán na pozemský svět, aby napravil jednoho hříšníka jinak propadne na Štědrý den peklu…

12) Nejkrásnější hádanka

Chasník Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Sedlák však pro jeho dceru již vybral jiného a bohatého ženicha. Kromě Majdalenky má rád také hádanky. Jednoho dne však sedlák Matěje vyhodí a ten se vydá na zámek, kde se zrovna soutěží v hádankách o ruku princezny Rozmarýnky. Kdo uhodne tři, dostane ji za ženu…

14) Šmankote, babičko, čaruj!

Čeledín Jakub přišel o práci u lakomého sedláka a cestou za další službou zabloudil do začarovaného lesa, obývaného strašidly. Jakubovi se mezi nimi zalíbí, a tak přijme službu u čarodějnice Agáty. Jednoho dne spatří obrázek krásné Klárky, do které se na první pohled zamiluje a vydá se ji do nedalekého hradu hledat…

15) Peklo s princeznou

Princezna Aneta se nechce vdávat – a už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma ze sousední země, kterému byla jako dítě zaslíbena výměnou za vojenskou ochranu království před výbojnými nájezdy. A tak král Leopold, Anetin tatínek, vymyslí lest, že se o ruku jeho dcery uchází sám Lucifer.

16) Řachanda

Matěj a Kuba jsou kamarádi, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Žijí totiž v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Jednou se při útěku zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s panovačnou princeznou Markétou.

17) Tři bratři

Jan, Pepa a Matěj jsou tři bratři a vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a samozřejmě láska.

18) Šťastný smolař

Filipa od narození pronásleduje smůla. Jeho otec chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu a tím na sebe a na svého synka přivolal její hněv. Filip se však zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Ve snaze získat její lásku, a aby se zbavil proklaté smůly, se vydává na putování světem.

19) Zakleté pírko

Na statku žijí tři sestry. Nejmladší Aninka musí svým starším sestrám sloužit, aby mohly lenošit.

Jednou Aninka najde ptačí pírko. Poté, co Aninka pírko pohladí a políbí se před ní objeví princ Vítek, kterého do ptačí podoby zaklela uražená kouzelnice, protože odmítl vzít si ji za ženu. Vítek s Aninkou se do sebe zamilují…

20) Hodinářův učeň

Zlá sudička Lichoradka chce zvrátit osud mladého hodináře, kterému její hodní bratři přiřkli bohatství a lásku. Pohádkový příběh o lásce, hamižnosti, lidské malosti, šikovnosti a odvaze hodinářského učně Urbana.

21) Jak si nevzít princeznu

Tři sudičky se vydávají na zámek, aby předpověděly osud malému princi Leopoldovi. Malému Leopoldovi sudičky věští, že si vezme za ženu dceru sousedního krále. Princ a princezna se ale jako děti od prvního okamžiku nesnášejí, jenže rodiče trvají na vyplnění věštby. V den svého sňatku Leopold a Josefína však objeví cestu, jak jej překazit…

22) Čertoviny

Popelák a Uhelák jsou dva nešikovní čerti, kteří jsou vládcem pekel Luciferem posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši.

Zahraniční hrané pohádky

Největší výběr zahraničních hraných pohádek, z nichž byly některé remakeovány slavnými Disney animovanými pohádkami.

23) Louskáček a čtyři říše

Mladá dívka Klára se pomocí zlatého klíče dostane do pohádkové říše. Setká se zde s vojákem a louskáčkem Filipem, armádou myší a regenty. Ti spravují tři říše – Říši sněhových vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá Perníkářka, a získat Klářin klíč a vrátit nestabilnímu světu harmonii..

24) Mulan

Mladá čínská dívka Mulan předstírá, že je mužským válečníkem a vydává se zachránit svého otce a spolu s ním i celé království.

25) Dolittle

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho svého času jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bylo v době, než ovdověl. Od té doby samotaří v ústraní a společnost mu dělají pouze zvířata, jejichž řeči rozumí. Jednoho dne mu vpadne do života jeden drzý kluk a vydává se s ním na dobrodružnou cestu, aby zachránil královnu.

26) Zloba – Královna černé magie

Královna lesního království Zloba, hnaná touhou po pomstě a snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním a lidským královstvím. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní…

27) Alenka v říši divů

Alence je již devatenáct let a znovu se vrací do podivuhodného světa, který poprvé navštívila jako dítě. Tato říše divů je ještě podivnější a nepodobá se ničemu, co Alenka zná. Setkává se množstvím prazvláštních bytostí – s bláznivým Kloboučníkem, Bílým Králíkem, Plchem, Fidlym a Tydlym, s mrazivou Bílou královnou i její starší sestrou, krutou vládkyní této fantastické říše, Srdcovou královnou.

28) Karlík a továrna na čokoládu

Willy Wonka je excentrický výrobce čokolády, který je dlouho odloučený od své rodiny. Rozhodne se uspořádat celosvětovou soutěž, jejíž hlavní výherce se stane dědicem jeho sladkého impéria. Pět dětských šťastlivců včetně Karlíka, dobrosrdečného chlapce z chudé rodiny, nalezne Zlatý kupón v jedné z Wonkových čokolád a vyhraje tak exkurzi do výrobny sladkostí.

29) Šarlotina pavučinka

Selátko Wilbur, opatrované holčičkou Fern, se ve stodole seznámí s pavoučicí Šarlotou a s ostatními zvířaty. Všichni společně zabrání tomu, aby se prasátko nestalo uzenářskou pochoutkou. Jejich přátelství vnese laskavost i mezi lidi.

30) Jack a obři

Mladý farmářský dělník náhodou otevře bránu dělící lidský svět od hrůzostrašných obrů a vzplane nanovo starodávná válka. Obři po dlouhých stoletích vtrhnou na Zemi ve snaze získat zpět území, o která v minulosti přišli.

31) Kryštůfek Robin

Z Kryštůfka Robina je dospělý muž, který se dře v ne moc dobře placeném zaměstnání. Po letech potkává svého přítele z mládí, Medvídka Pú, který mu pomůže si vzpomenout na všechna jejich společná dobrodružství.

32) Obr Dobr

Příběh o malé dívce ze sirotčince a laskavého dobráckého obra, který ji unese do své říše a skamarádí se. Společně se vydají na dobrodružnou cestu, aby zajali zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí.

33) Popelka

Mladá dívka Popelka slouží po smrtí svého otce rozmarům své nevlastní matky a dvou sester. A tajně touží se dostat na vysněný ples a potkat svého prince.

34) Kráska a zvíře

Pohádkový příběh prince, který se kdysi díky kletbě proměnil v ošklivé zvíře a mladé dívky, která mu pomůže svou láskou tuto kletbu změnit. Krásku ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory svému strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše.

35) Dumbo

Příběh o podivném slůněti s velkýma ušima, kterému se nejdříve všichni kvůli velkým uším smáli. Dumbo se však díky nim naučí létat a stane se miláčkem všech.

36) Grinch

Grinch zanevřel na Vánoce a nenávidí je ze všeho nejvíce na světě. Žije na samotě v jeskyni daleko od ostatních. Když se zimní svátky znovu blíží, rozhodne se jedna dívka Grinche pozvat na vánoční oslavy. Grinch mezitím přichází s plánem, jak s Vánocemi jednou provždy skoncovat…

37) Mary Poppins se vrací

Pohádka o hodné chůvě Mary Poppins, která opět přilétá na svém deštníku a pomáhá zachraňovat lidské osudy.

38) Králíček Petr bere do zaječích

Ať se králíček Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak se rozhodne, že se vydá do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne ho ve světě najít, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být…

České animované pohádky

Výběr českých animovaných pohádek, u kterých se pobaví děti i celá rodinu.

39) Fimfárum Jana Wericha

Loutkový film, který vznikl spojením pěti moudrých, úsměvných a svérazných pohádek Jana Wericha ze známé knížky. Fimfárum obsahuje krátké vtipné morality o lidských nectnostech.

40) Myši patří do nebe

Film o naději, hledání lásky a odvahy, o překonávání předsudků a starých bolestí. Příběh ukazuje, že vše, co se jeví jako konec, je zároveň začátkem něčeho nového. Myška a Lišák jsou úhlavní nepřátelé, kteří se po nešťastné události setkají ve zvířátkovském nebi. Díky absenci přirozených instinktů se stanou nejlepšími kamarády.

41) Hurvínek a kouzelné muzeum

Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. A tak se Hurvínek a Spejbl připletou do souboje o muzeum, ve kterém ožívají všechny exponáty.

42) Husiti

Animovaná komedie, která boří mýty o husitské éře. Místo kazatele Jana Husa a vojevůdce Jana Žižky se hybateli velkých dějin stávají dva totální popletové, jež si vybere Čeněk z Vartemberka pro rafinovanou šachovou partii. Když však dvojice odváží kacíře Husa do Kostnice, vše se výrazně zkomplikuje…

43) Pat a Mat ve filmu

Známí nešikové a kutilové se představují v celovečerním filmu. Tentokrát se Pat a Mat utkají se zákeřným kaktusem, suchým stromem nebo se rozhodnou „zvelebit“ svůj příbytek originálními úpravami.

44) Pat a Mat znovu v akci

Dvojka známých českých kutilů se přestěhují do nových domů a práce se rozhodně nebojí. Pro Pata a Mata není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká.

45) Lichožrouti

Pokud se vám doma ztrácí ponožky, tak máte doma určitě doma Lichožrouti. Jsou to tajemní tvorové, které nikdo nevidí a čekají na tu správnou příležitost, aby se jedné ponožky z páru zhostili…

46) Velké dobrodružství Čtyřlístku

Film je o čtyřech kamarádech, kteří spolu bydlí v malém domku. Společně u táborového ohně vzpomínají na své nejlepší dobrodružství, která zažili v uplynulém roce. Pinďa vzpomíná na svůj horolezecký výlet na Ďáblův palec, Myšpulín na pátrání po ukrutném Vlkodlakovi, Bobík vzpomíná na cestu do vesmíru a Fifinka na vánoční návštěvu malých čertů.

47) Čtyřlístek ve službách krále

Pinďa, Myšpulín, Bobík a Fifinka se vydávají na výlet do Prahy. A hned na Karlově mostě zažívají první dobrodružství. Přepadne je totiž obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb pražského Hradu. Tam se setkají s císařem Rudolfem, který podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti. Dle předpovědí astrologů mu mají pomoci získat zázračný kámen mudrců a zachránit tak císaři život i korunovační klenoty.

48) Kozí příběh: Pověsti staré Prahy

Příběh o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Kuba se zamiluje do městské dívky Máci a jejich láska ho zavede až k práci na legendárním Staroměstském orloji.

49) Kozí příběh se sýrem

Kuba a Máca bylo uneseni kvůli pekelně dobrému sýru. Jejich děti, Zuzanka a Honzík, se je společně s Kozou vydávají hledat a zažívají při tom nejedno dobrodružství.

50) Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Panenka Pomněnka a její tři kamarádi medvídek, rytíř a skřítek společně bydlí na půdě v království odložených hraček. Do jejich světa však vtrhne vládce Říše Zla a Pomněnku unese. Trojice přátel s pomocí dalších obyvatel půdy musí Pomněnku zachránit.

Zahraniční animované pohádky

Největší výběr zahraničních animovaných filmů pro celou rodinu.

51) Raya a drak

Osamělá bojovnice Raya hledá v království Kumandra tajemného draka, který může přinést klid a mír mezi znepřátelené kmeny.

52) Rodina na baterky

Mladá Katie je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick. Rozhodne se, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. Rodinné plány však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů.

53) Luca

Luca a jeho nejlepší kamarád prožívají léto plné dobrodružství, zábavy i poučení v malém italském městě. Jejich veselí však ohrožuje přísně střežené tajemství – oba jsou ve skutečnosti vodní příšeráci z podmořského světa.

54) Frčíme

Pohádková fantasy o dvou elfštích teenegerech, kteří se vydávají na pozoruhodnou výpravu s cílem zjistit, zda zůstalo ve světě aspoň kousek toho magického…

55) Wish dragon

Mladý Din touží po setkání se svou dávnou dětskou kamarádkou Linou. Jednoho dne narazí na draka, co umí plnit přání a objeví svět plný kouzel.

56) Sněžný kluk

Puberťačka Yi objeví jednoho dne v bunkru na střeše svého domu velkou bílou chlupatou kouli, ze které se vyklube malý Yetti. Začne mu říkat Everest a rozhodne se, že společně se svými kamarády doprovodí sněžného kluka zpátky domů.

57) Labutí princezna

Pohádka o zakleté princezně Odettě, kterou zlý kouzelník promění v labuť, aby již nikdy nemohla spatřit svého milovaného prince Dereka. S pomocí odvážných zvířátek Odetta bojuje proti nástrahám zlého kouzelníka a mohla se vrátit domů za svojí láskou.

58) Lví král

Příběh o mladém lvu Simbovi, který musí odejít do vyhnanství poté, co zemře jeho otec Mufasa.

59) Vzhůru za sny

Mladá Minna může pomocí své speciální schopnosti ovládat sny cizích lidí. Jednoho dne ji použije na svoji sestru, která se však nemůže probudit a zůstala v říši snů. Minna tak musí cestovat do jejích snů, aby ji zachránila.

60) Scoob!

Příběh o tom, jak začalo přátelství mezi Scoobem a Shaggym a jak s mladými detektivy Fredem, Velmou a Daphne založili legendární Záhady s.r.o.

61) Až na měsíc

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď, aby prokázala, že na Měsíci žije měsíční bohyně.

62) Vivo

Medvídek kynkažu je zblázněný do muziky. Vyráží na životní cestu, aby splnil důležitý úkol a předal milostnou píseň od svého kamaráda.

63) Coco

Animovaný příběh, který vezme za srdce. Malý Miguel by se moc chtěl stát muzikantem, ale rodinná tradice mu to zakazuje. Během mexického svátku Dne mrtvých však začne jeho dobrodružná cesta za splněním svého snu…

České pohádky pro dospělé

Výběr těch nejzajímavějších českých pohádek pro dospělé. Hraných i animovaných.

64) Alois Nebel

Alois Nebel je výpravčí na jedné železniční stanici v Jeseníkách. Trpí halucinacemi, ve kterých se mu zjevuje Dorothe, oběť násilného odsunu Němců po druhé světové válce. Jednoho dne se mu však zjeví Němý, který překročí hranice se sekerou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího.

65) Čarodějův učeň

Kouzelný pohádkový příběh o Krabatovi je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám. Těmito silami je velmi fascinován, dokud však nepozná, že jej mohou zahubit.

66) Dařbuján a Pandrhola

Klasická pohádka, kterou znají snad všichni dospělí. Kuba Dařbuján se stará o svoji ženu Markýtku a jejich jedenáct dětí. Má se co ohánět, aby nasytil všechny hladové krky. Vrána jim však přinese další a Kuba se mu vydává hledat kmotra. Nakonec naváže vztah se spravedlivým smrťákem, jenž z Kuby udělá doktora. Jenže pak se všechno pořádně zkomplikuje.

67) Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

Loutkové zpracování známého příběhu o trosečníkovi, který si oblíbil osamělý život na pustém ostrově.

68) Lajka

Loutkový film, který popisuje cesty prvního vesmírného astronauta, psa Lajky, který se během své cesty dostal až na vzdálenou psí planetu.

69) Stvoření světa

Animovaný příběh o tom, jak stihl Pánbůh stvořit celý svět za jediný týden, přičemž sedmý den již jenom odpočíval. Spolu s věrnými pomocníky andělíčky projevil velkou dávku řemeslné zručnosti. Vše by dopadlo ještě lépe, kdyby se mu stále nepletl do práce neposedný ďáblík a všechno nekazil.

Zahraniční pohádky pro dospělé

Výběr zahraničních pohádek pro dospělé.

70) Team America: Světový policajt

Mezinárodní policejní jednotka Team America udržuje globální stabilitu. Její členové zjistí, že diktátor Kim Čong-il chce zničit svět, a najme proto broadwayského herce. Ten jim má v přestrojení pomoci vypátrat úkryt zbraní.

71) Simpsonovi ve filmu

Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života…

72) South Park: Peklo na zemi

Čtyři kamarádi se tentokrát zapletou do války Spojených států amerických s Kanadou. Tu rozpoutaly jejich rozlícené matky kvůli sprostému kanadskému filmu, který podle jejich názoru mravně ohrožuje jejich hodné hochy.

73) Temný obraz

Zábavný příběh o lidech závislých na látce D a o vládě, která drze ničí své voliče jen aby je ochránila.

74) Mary a Max

Příběh o přátelství dvou zcela odlišných lidí, kteří se znají jen prostřednictvím svých dopisů.

75) Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Příběh Viktora, který je vtaženo podsvětí, aby se zde oženil s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Viktor postupně zjišťuje, že neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky…

76) Persepolis

Příběh o mladé umíněné dívce a jejím dospívání v Íránu za dob islámské revoluce. Rodiče dívky se začnou obávat o bezpečí své dcery Marjane a rozhodnou se ji poslat do školy v Rakousku…

77) Princezna Mononoke

V divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům…

78) Akira

Příběh se odehrává třicet jedna let od vypuknutí třetí světové války. V Neo-Tokiu probíhá nikdy nekončící válka proti silám podsvětí, které ovládají prakticky celé zničené město. Člen motorkářského gangu Tetsuo je během jedné z nočních jízd zajat armádou pro tajné experimenty a jeho přítel Kaneda se rozhodne zachránit…

79) Beowulf

Příběh o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi, který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi. Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel, která neustále terorizuje skandinávský venkov…

80) Valčík s Bašírem

Ari se vydává za známými, kteří mu mohou prozradit, jestli byl kdysi přítomen při krutých masakrech v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla.


Čtěte také:

Nejlepší pohádky

Uložte si nejlepší pohádky na později a svým kamarádům:

České hrané pohádky

České animované pohádky

Líbí se vám vybrané pohádky? Nasdílejte je i svým kamarádům!