115 nejkrásnějších romantických filmů, které musíte vidět

Přinášíme vám velký výběr nejlepších romantických filmů, které musíte vidět!

Romantické filmy jsme rozdělili do několika kategorií – nejlepší, novější, komedie, muzikálové, pro teenagery a další. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

Nejlepší romantické filmy všech dob

1) Pretty Woman (1990)

 • Romantická komedie, USA

Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis na příjezdu do LA zabloudí, když se chce zeptat na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Uzavřou spolu smlouvu a následně můžeme sledovat příběh jako z pohádky s přerodem Vivian v mladou dámu.

2) Než jsem tě poznala (2016)

 • Romantické drama

Louisa „Lou“ Clark žije na anglickém venkově. Věčně optimistickou Lou tu čeká nová pracovní výzva v podobě ošetřovatelky Willa Traynora, který je po nehodě upoután na invalidní vozík a kvůli tomu ztratil i chuť do života. Lou Willovi postupně dokáže, že stojí za to žít…

3) Deník Bridget Jonesové (2001)

 • Romantická komedie, UK/Francie/Irsko

Bridget Jonesová je sympatická Angličanka, která svou osamělost zahání cigaretami, alkoholem a přejídáním. Navíc je magnetem na trapasy. Právě díky řadě drobných v práci si jí všimne pohledný nadřízený Daniel Cleaver, který s ní začne otevřeně flirtovat.

Pokud jste fanoušky tohoto filmu pusťte se i do nejnovějšího filmu: Dítě Bridget Jonesové.

4) Sex ve městě (2008) 

 • Romantická komedie/drama, USA

Film navazuje na klasický seriál o 4 kamarádkách – Carrie, Samantě, Charlotte a Mirandě. Snímek zastihuje čtveřici v době, kdy se snaží rozvíjet kariéru, vztahy, ale zároveň se připravují na mateřství, svatbu nebo koupi nemovitostí.

5) Titanic (1997)

 • Katastrofický/Romantický/Drama/Historický, USA

Není snad nikdo, kdo by neznal Titanic – legendární loď, které vyplula dubnu 1912 na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Nárazem na ledovec začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. Sledujte dojemný příběh lásky Jacka a Rose v režii Jamese Camerona, ve filmu, který byl oceněn jedenácti Oscary.

6) Zápisník jedné lásky (2004)

 • Romantické drama, USA

Film vypráví příběh dívky ze zámožné rodiny – Allie Hamiltonová, která se zamiluje do místního chlapce z chudých poměrů Noaha Calhouna. Rodiče však úpěnlivě přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá a druhý den nato Hamiltonovi odjíždí. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy – po celý rok, každý den. Dopisy však ale matka před Allie schovává. Po letech, kdy už se má Allie vdávat spatří v novinách Noelův inzerát na prodej domu, který postavil a vypraví se ho navštívit.

7) Hvězdy nám nepřály (2014)

 • Romantické drama, USA

Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje víc než láska. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili během sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám.

8) Forrest Gump (1994)

 • Drama, romantický, komedie, USA

Poněkud prostoduchý Forrest Gump, vyzbrojen užitečnými radami své matky, se vydává na pouť životem, který mu připraví nejedno překvapení. Mnoho hořkých i nádherných chvil…

9) Podivuhodný příběh Benjamina Buttona

 • Drama/ Fantasy/ Romantický, USA

Film vypráví groteskní příběh muže, jenž se narodí jako stařec a celý život mládne. Na všech stranách se setkává s nepochopením a šťastný je pouze uprostřed svého života, kdy se jeho biologický a duševní věk protínají…

10) Hříšný tanec (1987)

 • Romantický / Drama / Taneční

Legendární příběh Baby – Frances (Jennifer Grey) a Johnyho (Patrik Swayze) zná snad každý. Baby, tráví s rodiči léto, kde se setkává s divokým rytmem tance, i s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. V momentě, kdy Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení rozhodne se Baby zaskočit.

11) 50x a stále poprvé (2004)

 • Romantická komedie, USA

Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku vlastní plachetnicí. Jednoho dne se mu loď porouchá a musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dají se do řeči a domluví si rande na další den. Druhý den Lucy si Lucy Henryho vůbec nepamatuje. Majitelka bistra mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po které ztratila krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Henry to ale nehodlá vzdát.

12) 50 odstínů šedi (2015)   

 • Drama / romantický / erotický film, USA

Film podle knižní předlohy E. L. James získal popularitu především dámského publika. Studentka Anastasia se setkává na pohovoru s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, za kterým přišla pro rozhovor do časopisu. Jednou schůzkou to nekončí a Anastasia postupně objevuje Christianovy choutky i jeho „třináctou komnatu“.

13) Malé ženy (2019)

 • Romantické drama, USA

Film podle klasické románové předlohy Louisy May Alcottové – oblíbený příběh čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná žít život podle svého.

14) P.S. Miluji Tě (2007)

– Romantické drama, USA

Mladá vdova Holly objeví 10 dopisů, které jí zanechal manžel. Mají jí pomoci překonat bolest a začít nový život… Pro Holly tak začíná rok neobyčejných dobrodružství, které pro ni před svou smrtí její manžel připravil, a která jí pomohou uvědomit si, kdo doopravdy je – a také jí připomenou: P.S. Miluji Tě.

15) Zamilovaný Shakespeare (1998)

 • Drama / Romantická komedie, USA, UK

Samotného Williama Shakespeare zužují pochyby a tvůrčí krize, kvůli které má velké zpoždění s divadelní hrou, kterou slíbil majiteli divadla. Známý mu poradí, že by mohla pomoci láska. Nachází ji ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Violou, která tolik zbožňuje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát.

16) Lásky čas (2013)

 • Fantasy / Drama / Romantický film, UK

Tim je obyčejný a trochu nesmělý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru a úžasného otce. Když je mu 21 let prozradí mu otec rodové tajemství – všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu“ znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které sami prožili. Tim se této schopnosti rozhodne využít k tomu, aby získat přítelkyni.

17) Láska přes internet (1998)

 • Romantická komedie, USA

Kathleen Kelly, je majitelkou malého knihkupectví Na růžku. Anonymně si píše se spolumajitelem knižních supermarketů – Joe Foxem. Ačkoliv si v e-mailech rozumí, ani jeden netuší, že jsou ve skutečnosti úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá nový knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku. Příběh sleduje jednu z prvních online romancí té doby se zajímavou zápletkou.

18) Terapie láskou (2012)

 • Komedie, drama, romantický, USA

Učitel dějepisu, Pat Solatano prošel psychickou krizí, během které ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Pat se vrací k rodičům, kteří se mu ze všech sil snaží pomoci. Potká také záhadnou dívku, se kterou se domluví, že s ní bude chodit do tanečních, když mu pomůže získat zpět jeho manželku. Film získal 8 nominací na Oscary a na Zlaté Glóby. 

19) Duch (1990)

 •  Romantické drama, USA

Zamilovaný pár – Sam a výtvarnice Molly, se nastěhují do nového bytu. Jednou po cestě z divadla je přepadne muž s pistolí a Sama zastřelí. Sam zemře, ale jeho duch zůstává na zemi, aby mohl být s Molly. Samův duch však naváže kontakt s médiem – černoškou Ody a přesvědčí jí, aby to Molly řekla. Molly díky tomu odhalí, co stálo za vraždou…

Novější romantické filmy

20) Rande naslepo (2017)

 • Komedie / Drama

Hlavní hrdina Saliya od mládí sní o práci v luxusním hotelu. Jako dospívající ale začne ztrácet zrak, až to dojde tak daleko, že nevidí skoro nic, resp. jen to jako by vše viděl přes tlusté mléčné sklo. Je ale tak odhodlaný, že díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí ho až jeho nový přítel a kolega Max, který mu pak pomáhá s nejobtížnějšími situacemi a úkoly. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Do toho potká ještě okouzlující Lauru.

21) Příliš osobní známost

 • Romantický, ČR

Čerstvě rozvedená matka a její nejlepší kamarádka zjišťují, jak neuvěřitelně složité je randit, když je člověk dávno dospělý.

22) Všem klukům, které jsem milovala (2018)

 • Romantická komedie, USA

Lara Jean je normální teenager s povahou introverta, avšak duší neskutečného romantika. I její spolužáci ji vidí jako stydlivou holku. Jednoho dne se její tajné milostné dopisy, které si roky střádala, však dostanou do rukou skutečným adresátům. Jsou určené klukům, ke kterým kdy chovala milostné city. Přestože se jí to zprvu její vše jen jako zlý sen, nakonec jí přinese opravdovou lásku.

23) Dokážeš udržet tajemství?  (2019)

 • Romantická komedie, USA

Emma, hrdinka komedie, v návalu paniky z turbulencí vyklopí všechny své tajnosti i intimnosti neznámému muži na vedlejším sedadle. Z cizince se ale vyklube její nový nejvyšší šéf v práci. Následuje vír trapasů, náhod a komických situací, ze kterých i přesto může vzejít pozvání na rande i láska.

24) Friendzone (2021)

 • Romantická komedie, Francie

Thibault je nenapravitelný romantik, a když mezi ním a Rose přeskočí jiskra, myslí si, že se na něj konečně usmálo štěstí. Jak má ale sbalit nejlepší kamarádku?

25) Život po večírku (2021)

 • Romantická komedie / Drama, USA

Cassie paří jako o život… až se tak opravdu stane… Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla.

26) Sněží, sněží (2019)

 • Romantická komedie, USA

O chladném Štědrém večeru zasáhne malé městečko sněhová bouře, která ovlivní přátelství, vztahy a budoucnost několika středoškoláků.

27) Pohádky pro Emu (2016)

 • Romantický film, ČR

Petr Miller pracuje již řadu let pro imigrační úřad v Anglii. Jeho poklidný život mu změní podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je prý jeho dcera. Petrovi, který byl do padesáti let zvyklý žít sám, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život vzhůru nohama.

28) Matky (2020)

 • Drama, ČR

Čtyři nejlepší kamarádky řeší vztahy, mateřství i velké nároky ostatních členů rodiny v době sociálních sítí.

Romantické komedie

29) Nevěsta na útěku (1999)

 • Romantická komedie, USA

Romantická komedie od tvůrců „Pretty Woman“. Maggie (Julia Roberts) je známá jako „nevěsta na útěku“ protože už třikrát utekla ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stal novinový trhák. Ike Graham (Richard Gere) jako novinář totiž z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek. Maggie však vše popírá a chce redakci žalovat. Ike Graham se tedy pro důkazy vydává do městečka, Kde Maggie žije a kde se schyluje ke čtvrté svatbě. Ike se seznámí se všemi ženichy i rodinou Maggie a také s ní. Ani čtvrtá svatba dobře neskončí. Když ale Maggie konečně najde toho pravého, požádá ho o ruku sama.

30) Mike i Dave sháněj holku (2016)

 • Dobrodružná romantická komedie, USA

Mike a Dave (Zac Efron a Adam DeVine) jsou postrachy rodinných oslav. Všechny oslavy, kterých se doposud zúčastnili, skončily nějakou katastrofou – ať už to byl požár, zranění nebo demolice svatební tabule. Nyní od rodičů dostali podmínku – na oslavu jejich sestry na Havaji mohou jen v případě, že si najdou dívky (které by je zkrotily). A tak začnou přes internet shánět slušné dívky. Z dívek, které s sebou vyberou se, ale vyklube nekontrolovatelné dívčí duo, které oba bratry předčí ve flámování i katastrofách všeho druhu.

31) Válka nevěst (2009)

 • Romantická komedie, USA

Každá svatba má svůj příběh, tento ale je o nevěstě… a nevěstě. Nejlepší kamarádky Liv a Emma se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To se ale změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Obě se rozhodnou využít všech mazaných prostředků, aby té druhé překazily její velký den.

32) Po čem ženy touží (2000)

 • Romantická komedie / Fantasy, USA

Úspěšnému reklamnímu manažerovi Nickovi patří celý svět a ženy mu leží u nohou (nebo si to alespoň myslí). Svět reklamy se ale velmi rychle stává světem žen. Najatá Dracy, jako Nickova nadřízená má za úkol vnést do uvadající firmy ženskou perspektivu a pomoci najít nové zákaznice. Tím trable teprve začínají. Nickovi se stane neobvyklá nehoda a začne slyšet žen…

33) Jeho fotr je lotr (2004)

 •  Romantická komedie, USA

Druhý díl komedie Fotr je lotr. Greg Jebal má právem pocit, že získat přízeň rodiny svojí snoubenky Pam, bylo to nejhorší, co v životě podstoupil. Také tuší, že až tchána Jacka seznámí s vlastními rodiči, bude hůř. Jack se chlubí výchovou vnuka Jacka i speciálně upraveným obytným autobusem, kterým se vydávají za Gregovými rodiči domluvit svatbu. Ani tyto momenty nebudou pro Grega jednoduché a diváci se mohou těšit na sérii vtipných momentů v podání Bena Stillera a Roberta de Niro.

34) Pěkně blbě (2017)

 • Romantický / Komedie, Drama, USA

Řidič Uberu Kumail Nanjiani je synem pákistánských přistěhovalců, kteří od svých kulturních tradic nehodlají nijak upustit – zejména od domluvených sňatků. Kumailovi se neustálé dohazování krajně protiví. Během jednoho svého stand-up se seznámí s Emily a oba se do sebe zamilují. Když se Emily po několika měsících dozví, že ji Kumail rodičům zatajil a neřekl jí ani o dohazování jejich vztah ztroskotá. Po několika týdnech se Kumail dozvídá, že je Emily v nemocnici v umělém spánku a tam se setkává i s jejími rodiči.

35) Příšerná tchýně (Monster-in-Law) (2005)

 • Romantická komedie, USA

Už samotný název „Monster-in-Law“ napovídá, jak se tento příběh bude vyvíjet. Charlotte Cantiliniová konečně našla muže svých snů – Kevina Fieldse. Jakmile se ale matka Kevina dozví o zásnubách, rozhodne se to Charlotte spočítat. Charlie se ale rozhodne, že si to nenechá líbit a tím se strhne nelítostný boj o to, kdo zaujme v Kevinově životě první místo…

36) Kněz je poděs (2007)

 • Romantická komedie, USA

Robin Williams, Mandy Moore a John Krasinski v hlavních rolích komedie o páru, který se chce vzít a o jednom knězi, který se pokouší snížit rozvodovost přípravou na manželství, která se podobá výcvikovému táboru…vlastně ještě hůř.

37) Ženy sobě (2011)

 • Romantická komedie, USA

Smolařka Annie se dozví, že má jít svojí kamarádce Lillian za družičku. A tak se pustí do příprav a plánuje jako o život. Jenže jak už to v její tragické realitě bývá, na co sáhne, to pokazí, případně skončí zatčením, otravou jídlem nebo jinými pohromami. Do toho všeho se do plánování chtějí zapojit i další Lilianiny kamarádky. Postupem času začne Lilian docházet trpělivost. Jak to všechno skončí?

38) Bejvalek se nezbavíš (2009)

 • Romantická komedie/fantasy, USA

Matthew McConaughey a Jennifer Garnerová se představí v romantické komedii o nenapravitelném sukničkáři, kterému se jednou zjeví jeho mrtvý strýček Wayne a spolu s ním i duchové bývalých přítelkyň…Fotograf celebrit Connor Mead má celoživotní krédo „užít si a zmizet“, narozdíl od svého romantického bratra Paula, který momentálně plánuje svatbu. A právě tato svatba změní Connorovi život. Na oslavě narazí na jeho lásku z mládí, které se jako jediné podařilo mu zlomit srdce. Na svatební party navíc potká ducha svého zesnulého strýčka, který pro něj byl vždy velkým vzorem ve svádění žen. Toto setkání však není náhodné, a Connorovi se tak možná konečně otevřou oči…

39) Mejdan v Las Vegas (2008)

 • Romantická komedie, USA

Joy (Cameron Diaz) právě vyhodil z bytu její přítel. Jacka (Ashton Kutcher) pro změnu vyhodili z práce. Oba dva poslechnou své přátele a odjedou na svoje trable zapomenout do Las Vegas. Narazí na sebe hned první večer při divokém večírku a v jedné z kaplí se vezmou. Po ránu se ale zhrozí a chtějí se nechat okamžitě rozvést. Jenže to ráno hodí do jednoho z automatů čtvrťák a vyhrají 3 milióny dolarů. Protože se nemohou dohodnout, jak s penězi naloží, obrátí se na soud, který jim nařídí půl roku společného soužití s tím, že dříve výhru nedostanou.

40) Co je šeptem… (2005)

 • Romantická komedie; USA, Německo, Austrálie

Jennifer Aniston jako novinářka Sarah Huttinger se se svým snoubencem vydává na svatbu mladší sestry Annie. Své svérázné babičce Katharine se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce a začne pátrat. Dál se dozví, že podle matčiny aférky byl natočen film Absolvent. Sarah se vydá dotyčného Beau Burroughse hledat do San Francisca.

41) Jen přes její mrtvolu (2008)

 • Romantická komedie/fantasy, USA

Kate a Henry se měli brát, jenže Kate v den jejich svatby zabila ledová socha anděla. Po roce stále truchlící Henry souhlasí na naléhání sestry, aby zašel za „okultistkou“ Ashley (se kterou se domluvila sestra Henryho, aby mu řekla, že duch Kate mu vzkazuje, že má začít zase žít). Ashley a Henry se do sebe zamilují. V tu chvíli začíná sranda, protože se ze záhrobí vrátí duch Kate, která je přesvědčená, že musí chránit Henryho a Ashley od něj odehnat.

42) Přestupný rok (2010)

 • Romantická komedie USA

Když se Ana dozví, že v Irsku mají tradici, že na přestupný rok mohou ženy požádat muže o ruku, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou. Cesta to ale rozhodně nebude jednoduchá, bude plná překážek a vtipných momentů. Ana dokonce začne přemýšlet, jestli má cenu dojet až do cíle…

43) Holka na roztrhání (2002)

 • Romantická komedie/drama, USA

Život Melanie (Reese Witherspoon) je perfektní. Je, mladá, krásná, úspěšná a má si vzít úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Melanie ale chybí poslední krok, a to je rozvod s jistým Jakem, kterého si kdysi přiopilá vzala. A tak se musí Melanie vydat do svého rodného městečka v Alabamě a Jakea, aby podepsal rozvodové listiny. Jenže Jake je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie začne pochybovat, zda se s ním chce rozvést.

44) Bláznivá, zatracená láska (2011)

 • Romantický / Komedie / Drama, USA

Calu Weaverovi je lehce přes 40 a žije si spokojený život. Až do doby, když zjistí že ho jeho žena podvádí a chce se rozvést. Cal tráví volné večery osamělým posedáváním v místním baru. Jenže už 20 let nerandil! A tak si nešťastného Cala vezme do parády u žen úspěšný Jacob Palmer. Jacob postupně ukazuje Calovi spoustu nových možností: flirtování se ženami i zcela nový smysl pro styl.

45) Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

 • Romantická komedie, USA, Německo

Andie Andersonová je mladá novinářka, která pracuje v ženském časopise Composure. Když její kolegyně Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že o tom na píše článek. Dohodne se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během 10 dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Jenže Ben a jeho šéf mají také sázku – vsadí se, že pokud s někým vydrží 10 dní dostane reklamní kampaň….

46) 27 šatů (2008)

 • Romantická komedie, USA

Komedie od tvůrců „Dáběl nosí Pradu“. Katherine Heigl v roli obětavé Jane už sedmadvacetkrát sehrála roli družičky. Zato její vlastní svatba se ale zdá v nedohlednu od chvíle, kdy její sestra Tess získá srdce Janina šéfa, do kterého je Jane už dlouho tajně zamilovaná.

47) Láska, svatba, zas a znova (2020)

 • Romantická komedie, UK

Snímek z dílny Netflixu „Love Wedding Repeat“ je debutem režiséra Deana Craiga. Hlavní hrdina Jack (Sam Clafin) se v Římě zakouká do sestřiny kamarádky Diny. Než jí stihne vyjádřit své city, odjíždí zklamaný do Londýna. Znovu Dinu potká po několika letech na sestřině svatbě, kterou ale provází jedna katastrofa za druhou. Jack má plné ruce práce s protivnými hosty, neřízeným zmatkem i milostným románkem, který se právě začíná klubat.

České romantické komedie

48) Probudím se včera (2012)

 • Komedie / Sci-fi

Věčně svobodný profesor češtiny Petr si díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, do které byl kdy zamilovaný byla jeho spolužačka Eliška ze střední školy. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase a vrátit se do doby, kdy mu sedmnáct. Dostane možnost napravit, co promeškal a říct Elišce, že ji má rád.

49) Bezva ženská na krku (2016)

 • Romantická komedie

Čerstvě rozvedená čtyřicátnice chce v životě začít znova. Přijme proto místo učitelky na venkovské škole a nastěhuje se do domu, kde přežívá místní hrobník.

50) Ženská na vrcholu (2019)

 • Romantická komedie

Opuštěná svobodná matka chce mít na Vánoce klid. Čekají ji ale svátky na horské chatě, kde se o její přízeň uchází dva bratři.

51) Ženy v pokušení (2010)

 • Romantická komedie

Manželské poradkyni se náhle rozpadne manželství, ale rady do života, které dostává od žen ze svého okolí, ji hodně překvapí.

52) Po čem muži touží (2018)

 • Romantická komedie

Sukničkář a bývalý šéfredaktor časopisu pro muže v opilosti vysloví přání, díky kterému se ještě víc přiblíží opačnému pohlaví.

53) Líbáš jako bůh (2009)

 • Romantická komedie

Úspěšná učitelka se snaží ve svojí divoké domácnosti udržet pořádek. Pak ji ale okouzlí atraktivní doktor a brzo se zaplete do jeho chaotického života.

54) Špindl (2017)

 • Romantická komedie

Tři sestry vyráží na hory hledat štěstí na zasněžených svazích, ale cestu jim zavalí milostné eskapády, průšvihy a další lapálie.

55) Pohádkář (2014)

 • Drama / Romantický film

Policejní kapitán Rott odhalí při vyšetřování milostný trojúhelník dvou žen a muže. Ten vedl dvojí život, aby mohl být s oběma.

56) Přes prsty (2019)

 • Romantická komedie

Dvě spoluhráčky z volejbalu se soustředí na svůj osobní život a na blížící se turnaj. Jenže pohodu na kurtu i mimo něj jim rozhodí jedna svérázná osoba.

57) Sezn@mka (2016)

 • Romantická komedie

Letuška dá šanci online seznamce a padne jí do oka uhlazený podnikatel. Ten jí ale zatají, čím se vlastně živí a že je ve skutečnosti ženatý.

58) Něžné vlny (2014)

 • Romantická komedie

Je rok 1989 a nesmělý puberťák závodí s časem, aby navzdory přání rodičů stihl získat srdce okouzlující akvabely, která se brzy odstěhuje za železnou oponu.

59) Jak se zbavit nevěsty (2016)

 • Romantická komedie

Eva vlastní cukrárnu a pořád má ráda svého bývalého manžela. Když ji pozve po nějaké době na schůzku, nechce se k ní vrátit, ale řekne jí, že se bude ženit. A navíc si u ní objedná dort na svoji druhou svatbu…

60) LOVEní (2019)

 • Romantická komedie

Žena opuštěná u oltáře se rozhodne najít si nového životního partnera, ale když na doporučení vyzkouší seznamku, zjistí, že navázat s někým vztah není jen tak.

61) Román pro pokročilé (2019)

 • Romantický film

Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Rozvedený sukničkář se po rozvodu přestěhuje do hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem, a snaží se vyvarovat pokušení a navázat stabilní vztah.

62) Andílek na nervy (2015)

 • Rodinná komedie

Čtrnáctiletá fashion bloggerka Viktorie si musí po smrti matky vybrat, zda žít v dětském domově nebo na malé vesnici s otcem, kterého nikdy neviděla.

Muzikálové romantické filmy a komedie

63) Mamma Mia! (2008)

 • Muzikál, romantická komedie; USA, UK, Německo

Řecký ostrůvek Koalokairi, holka na vdávání, potrhlá matka, tři potenciální otcové, nesmrtelná ABBA a hvězdné obsazení. Muzikál Mamma Mia netřeba více představovat. Mladičká Sophie se bude vdávat a na svatbě by chtěla mít svého otce. Podle matčina deníku zjistí, že její potenciální otcové jsou tři.

64) Pomáda (1978)

 • Romantický muzikál, USA

Danny Zucco se po prázdninách opět setkává se svou partou kamarádů. Všechny ohromí líčením svého milostného dobrodružství, které prožil o prázdninách. Mezi dívkami se objevuje nová dívka Sandy, která se rovněž chlubí svou letní láskou. Nečekané setkání Dannyho a Sandy je uvede do rozpaků a jejich vztah prochází těžkou zkouškou Dannyho namachrovaných kamarádů.

65) Rebelové (2001)

 • Muzikál / Romantický, ČR

Je srpen 1968. V malém městě v českém pohraničí se potkají tři maturantky a tři rebelové, kteří už s totalitním režimem nechtějí mít nic společného. Avšak okolnosti, za kterých se mladí hrdinové potkají, nejsou mladé lásce příliš nakloněny. 

66) La La Land (2016)

 • Drama / Romantický / Hudební film / Komedie, USA

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.

67) Muzikál ze střední (2006)

 • Komedie / Drama / Muzikál, USA

Gabriella a Troy jsou dva běžní studenti. Gabriela je nadaná studentka, Troy je velice nadaný basketbalista. Když se do jejich života dostane školní pěvecká soutěž o hlavní role v muzikálu, objeví v sobě neuvěřitelný talent a zválcují veškerou konkurenci, která se jim v tom snaží však zabránit.

68) Moulin Rouge (2001)

 • Romantický muzikál / Drama

Básník Christian vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku…

Romantické filmy pro teenagery

69) 10 důvodů proč Tě nenávidím (1999)

 • Romantická komedie

Sestry Stratfordovy jsou každá z jiného těsta. Bianca je křehká a nádherná dívka, kterou milují všichni kluci ze školy. Její starší sestra Kat je spíše typ nepříjemné a nespolečenské dívky, která má navíc pověst nesnesitelné divošky. Ačkoliv by Bianca o nabídky na rande neměla nouzi, musí dodržovat pravidlo, že nesmí randit, dokud si nenajde chlapce i její starší sestra. Najít však chlapce pro Kat není tak snadný úkol…

70) Deník princezny (2001)

 • Romantická komedie, USA

Středoškolačka Mia zjistí, že je princeznou malého království uprostřed Evropy. A tak nejen, že se z obyčejné holky stane královskou dědičkou, ale najde i svou vysněnou lásku. 

71) Twilight sága (2008)

 • Fantasy / Dobrodružný / Drama, USA

Mladá Bella se zamiluje do Edwarda, ale brzy zjistí, že to není jen tak obyčejný kluk. Edward je upír a jejich vztah tak začne čelit mnohým zkouškám.

72) Čára (2019)

 • Rodinný,

Dlouhé roky strávila teenagerka Jodi shrbená, aby se svými 185 cm nevyčnívala. Teď se rozhodla svým komplexům čelit, ale na střední se zaplete do milostného trojúhelníku.

73) Sesterstvo putovních kalhot (2005)

 • Komedie / Dobrodružný / Drama, USA

Čtveřice kamarádek se musí poprvé rozdělit na delší dobu a jednoho dne koupí magické džíny, které všem čtyřem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a udělat z nich putovní džíny, díky kterým zůstanou v kontaktu.

Romantické filmy na Netflixu

74) Poslední léto (2019)

 • Romantická komedie, USA

Teenageři z jedné chicagské střední školy prožívají před nástupem na vysokou zásadní léto. Zápasí se svými sny, vztahy i svojí identitou.

75) Penzion osamělých srdcí (2019)

Romantická komedie, USA

Manažerka v sanfranciské společnosti vyhraje penzion na Novém Zélandu, rozhodne se opustit městský život a starou nemovitost předělat s pomocí fešáckého řemeslníka.

76) Stánek s polibky (2018)

 • Romantická komedie, UK, USA

Elle a Lee jsou nejlepší kamarádi, kteří spolu tráví veškerý volný vztah a vzájemně se podporují. Jejich přátelství je však svázáno několika pravidly, mezi nichž je například přísný zákaz vztahu s rodinnými příslušníky toho druhého. A najednou je problém na světě. První polibek vyústí v zakázaný románek Elle s nejhezčím klukem ze školy. Riskuje tak, že přijde o svého nejlepšího kamaráda.

77) Dokonalé rande (2019)

 • Romantická komedie, USA

            Brooks je mladý student, jehož snem je studovat na univerzitě Yale, dostane jednou zaplaceno za rande. To ho motivuje k vytvoření aplikace, ve které nabízí služby falešného partnera. Díky aplikaci si ho mohou dívky objednat takového, jakého samy chtějí. Vše se však začne komplikovat, když se do toho začnou zamotávat opravdové pocity.

78) Někdo skvělý (2019)

 • Romantická komedie, USA

Po překvapivém rozchodu musí novinářka Jenny sebrat síly a začít znova. A taky si užít poslední akci s nejlepšími kamarádkami.

79) Pýcha a předsudek (2005)

Romantický / Drama, UK, Francie

V příběhu od Jane Austenové se v Anglii 19. století snaží paní Bennetová provdat svoje dcery za vhodné ženichy. Jedním z nich by měl být i poněkud tajemný pan Darcy.

80) Takový normální kluk (2021)

 • Romantická komedie

Influencerka, co ví, jak měnit lidi k nepoznání, se vsadí, že z neoblíbeného spolužáka udělá krále plesu. Předělávka teenagerské klasiky „Taková normální holka“.

81) Letovisko lásky (2021)

 • Romantická komedie

Vztah jí nevyšel a kariéra taky nestojí za nic, a tak tahle zpěvačka vezme kšeft v načančaném ostrovním letovisku, kde se úplnou náhodou žení její bývalý snoubenec.

Romantické filmy s vánoční tématikou

82) Vánoční hrad (2021)

 • Romantická komedie

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní.

83) Milostná past (2021)

 • Romantická komedie,

Spisovatelka z LA si na online seznamce vyhlédne ideálního partnera. Na Vánoce ho pak vyrazí překvapit na druhý konec Ameriky, ale zjistí, že všechno je úplně jinak.

84) Princezna z cukrárny (2018)

 • Romantická komedie, USA

Jednoho dne dostane Chicagská cukrářka Margaret pozvánku na královskou soutěž v pečení. Na soutěži se náhodou setká s ženou, která vypadá jako její dvojče. Jde o vévodkyni z Montenara, se kterou si na pár dní rozhodnou vyměnit role. Jak to celé dopadne?

85) Šťastný nový rok (2019)

 • Zimní romantická komedie SK/ČR

Tato romantická komedie vás vezme do zasněžených Tater, kde se na jednom místě potká parta kamarádek. Každá z nich má svůj příběh. Film je plný úsměvných situací, trapasů, ale i příběhů minulých i budoucích lásek. Na všechny však čeká jedno velké překvapení.

86) Last Christmas (2019)

 • Romantická komedie, UK/USA

Hlavní postava filmu Kate je magnet na špatná rozhodnutí všeho druhu. Po operaci, kdy málem umřela, nerozumí sobě ani vlastní rodině. Od té doby ale okázale kašle na všechno i na všechny. To se ale změní, když potká záhadného mladíka Toma.

87) Sváteční rande (2020)

 • Romantická komedie, USA

Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra.

88) Vánoční princ (2017)

 • Romantický vánoční film, USA

Mladá novinářka je vyslána do malé země ulovit novinářskou senzaci o princi, který se má stát králem. Známý námět, který je zasazen do krásného prostředí zimního království – prostá dívka, malé království, svobodný princ a protivná snoubenka. Můžete hádat, jak to nakonec dopadne. A pokud vám to nebude stačit, můžete se podívat i na druhý a třetí díl.

89) Láska nebeská (Love Actually)

 • Romantická komedie / Drama, USA

Láska nebeská nás zavede do předvánočního Londýna, kde sledujeme několik příběhových linií a všechny se točí kolem lásky. Některé příběhy jsou romantické, některé smutné, jiné pošetilé. Vše vyvrcholí na Štědrý večer, a to s komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

90) Prázdniny

 • Romantická komedie, USA

Ačkoliv jsou Amanda a Iris z jiných koutů světa, jedno mají společné, jsou to totiž 2 opuštěné holky. S depresemi se hodlají vyrovnat tím, že chtějí odjet někam hodně daleko. Náhodně na sebe narazí na internetu a domluví se, že si na tento předvánoční čas vymění domy. Obě se ujistí, že v okolí nejsou žádní muži, jenže to se trochu mílí…

91) Překvapení na konci světa (2014)

 • Romantická komedie, USA

Pečlivá doktorka, které nevyjdou životní plány, odchází za prací do městečka na Aljašce. Tam na ni čeká vánoční tajemství a taky muž, který by jí mohl změnit život.

https://youtu.be/onZfBThUXRQ

92) Čtvery Vánoce (2008)

 • Romantická komedie / Drama, USA, Německo

Každý rok se Kate a Brad na Vánoce vydávají na exotickou dovolenou, aby se vyhnuli rozvedeným rodičům i nepříjemným příbuzným. Tyto Vánoce je ale na letišti zastihne mlha a nemohou odletět. Nešťastné dvojici nezbývá nic jiného, než během jednoho hektického a bláznivého dne oslavit čtvery rodinné Vánoce.

93) Lásce na stopě (2001)

 • Romantická komedie/ Fantasy, USA

Náhodou se potkali v obchodě a náhodou se potkali ten samý den ještě jednou. Pak se neviděli řadu let. Oba už mají jiného partnera, kterého se chystají vzít. A co se nestane – řetězec neskutečných událostí je znovu přivede k sobě. Jsou to znamení osudu? A může mít osud smysl pro humor?

94) Vánoční rande (2011)

 • Romantická komedie, USA

Kate se snaží získat zpět svého bývalého přítele Jacka. Zruší kvůli tomu i domluvené rande naslepo. Navíc se dozví, že její bývalý má novou známost. Zvláštní souhrou náhod dostane Kate šanci prožívat tento Štědrý den 12x po sobě. Každý den hodiny odbijí půlnoc a Kate čeká další naprosto stejný den. Pokaždé se ale dozví něco víc o druhých i o sobě, až nakonec pochopí, kde je její štěstí.

95) Kate a Leopold (2000)

 • Romantická komedie, USA

Příběh začíná koncem 19. století – mladý Leopold který odmítá zaběhlé konvence i názory svého otce, je jedním z nejžádanějších ženichů v okolí. Leopold se však dostane do časové smyčky, která ho přenese do roku 2001 a na něj tak čeká překvapení v podobě automobilů, telefonů, TV i sympatické Kate.

Čtěte také: Vánoční filmy: 85 filmů, které zahřejí u srdce i rozesmějí

Romantické komedie se svatební tématikou

96) Ten pravý, ta pravá? (2018)

 • Romantická komedie/drama, USA

Keanu Reeves a Winona Ryder do sebe vrazí jako věčně nepříjemní bručouni-samotáři na svatbě, kam oba „museli“ jet. Jejich sarkasmus je na svatbě plné šťastných lidí postupně od ostatních izoluje, až si prostě zbydou jen sami na sebe. Postupně zjistí, že mají vlastně hodně společného: nenávidí ženicha, nevěstu, svatby a časem začnou nenávidět i sami sebe, nebo to tak nebude?

97) Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

 • Romantická komedie, USA

The Five-Year Engagement je romantickou komedií, která začíná tam, kde ostatní končí. V hlavních rolích uvidíte Jasona Segela a Emily Blunt, kteří se ve filmu ne a ne vzít, protože jim svatbu komplikují stále nějaké pracovní záležitosti. Jak si poradí s tlakem ze strany rodiny a dalšími překážkami?

98) (K)lamač srdcí (2010)

– Romantická komedie, Francie

Alex se svou sestrou provozuje vskutku ojedinělou společnost, která poskytuje „speciální“ služby – rozbíjí partnerské vztahy na objednávku. Jednoho dne si je najme muž, který není spokojen s nastávajícím jeho dcery. Tentokrát to ale bude těžké, protože na všechno zbývá jen 10 dní. A tak hra o čas a lásku může začít. Co když ale Alex poručí svou jedinou zásadu?

99) Svatby podle Mary (2001)

 • Romantická komedie; USA, Německo

Mary Fiore je nejlepší plánovačkou svateb v San Franciscu. Právě když se chystá k plánování svatby internetové magnátky Fran Donolly, zachrání ji nádherný doktor Steve před sražení kontejnerem. Mary s doktorem zažije překrásný večer a začíná věřit na lásku. Jenže po sléze zjistí, že budoucím ženiche Fran Donolly je právě Steve!

100) Naše rodinná svatba (2010)

 • Romantická komedie, USA

Lucia a Marcus nečekaně oznámí svoje zásnuby a přitom zjišťují, že jejich velmi soutěživí a ješitní otcové by mohli v jejich velký den způsobit spoustu škody. Vzduchem létají urážky, napětí stoupá a snoubenci postupně zjišťují, že když si někoho bereš, bereš si i celou rodinu!

101) Dokonalá partie (2005)

 • Romantická komedie, USA

Nezadanou Kate čeká úkol, na svatbu její nevlastní sestry musí jít pouze s doprovodem. Kate si najde profesionálního společníka. Jak to celé nakonec dopadne?

102) Zbožňuju svatby (2005)

 • Romantická komedie, USA

Svobodná Pippa, která rozhodně nestojí o manželství ani svatbu, je nucena převzít vedení redakce časopisu Svatební zvony. Tady potkává přitažlivého fotografa, ale i otcova kolegu Iana. Nakonec Pippa zjistí, že i zapřísáhlá odpůrkyně vztahů se může zamilovat…

103) Amorův úlet (2006)

 • Romantická komedie, USA

Když se Anderson (Jason Biggs) rozhodne požádat dívku svých snů o roku, vezme ji do luxusní restaurace…a převlékne se poněkud nepatřičně za sexy Amora. Jenže ona se ze samého šoku skácí k zemi s infarktem. Když ho jeho kamarád vytáhne do fast foodu, ze srandy požádá o roku pěknou servírku. Jenže ta řekne ano!

104) Šíleně bohatí Asiati (Crazy Rich Asians, 2018)

 • Romantická komedie/drama, USA

Film inspirovaný úspěšným bestsellerem Kevina Kwana, sleduje rodilou Newyorčanku Rachel Chuovou, která doprovází svého dlouholetého přítele Nicka Younga na svatbu jeho kamaráda do Singapuru. Rachel zjišťuje, že jí její snoubenec o sobě zapomněl sdělit hned několik důležitých informací. Ukáže se, že patří k jedné z nejbohatších rodin v zemi. Rachel se navíc nelíbí Nickově vlastní matce.


105) Hlava rodiny (1991)

 • Romantická komedie,

Krásná Annie má těsně před svatbou. George (Steve Martin) je její velmi nervózní otec, který se neumí smířit s tím, že jeho malé děvčátko už vyrostlo a stala se z něj žena. Přípravy na svatbu jsou plné nečekaných událostí, při kterých není nouze o zábavu.

106) Když si Chuck bral Larryho

 • Komedie, USA

V této komedii udělal oscarový scénarista B. A. Payne ze dvou nejlepších kamarádů (Adam Sandler a Kevin James) registrované partnery, ačkoliv jsou oba heterosexuálové. Chuck a Larry jsou hasiči brooklynského záchranného sboru. Larry je zodpovědný vdovec, zatímco Chuck střídá partnerky jednu za druhou. Larry s ohledem na nesmyslný byrokratický předpis požádá Chucka, aby mu podepsal formulář, že spolu žijí v jedné domácnosti, aby si tím zajistil, že bude Larryho dětem vyplacena jeho životní pojistka. Toho si ale všimne úřední a tak Chuck a Larry začnou předstírat, že se mají opravdu rádi.

Další zamilované filmy

107) Kamarád taky rád (2011)

 • Romantická komedie, USA

Dylan a Jamie rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu, sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet experiment zvaný kamarádství s výhodami.

108) Děsnej doják (2006)

 • Parodie, romantická komedie; USA, Švýcarsko

Připravte se na parodii hollywoodské tvorby v čele s filmy Deník Bridget Jonsesové, Kill Bill, Pretty Woman, King Kong, Pán prstenů, Pán a paní Smithovi a mnoha dalších. Od tvůrců Scary Movie.

109) Návrh (2009)

 • Romantická komedie / Drama, USA

Vlivná redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace z USA do své rodné Kanady. Tuto situaci se ale rozhodne okamžitě řešit a vymyslí si, že se chystá oženit se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds). Společně se vydají za jeho rodinou na Aljašku, kde Margaret čeká jedna prekérní situace za druhou. Protože je jim imigrační úředník na stopě, musí v celém divadle pokračovat až do konce.

110) Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

 • Romantická komedie, USA

Julianne a Michaelem se rozešli před devíti lety a stali se nejlepšími přáteli. Tenkrát ještě zamilovaný Michael naléhal, aby mu Julianne slíbila, že pokud se do osmadvaceti nikdo z neožení/nevdá, vezmou si jeden druhého. Když zbývá jen pár dní do 28. narozenin, najde Julianne hromadu Michaelových vzkazů na záznamník. Zavolá mu a zjistí, že se Michael opravdu chce oženit, ale s jinou dívkou! V tu chvíli si uvědomí, že Michala vždycky milovala, a tak se rozhodne o něj bojovat.

111) Svatba ve třech (2005)

 • Romantická komedie/drama, UK, Německo

Příběh dívky, která se ve svůj svatební den zamiluje… Heck a Rachel se mají brát. V kostele však Rachel zahlédne neočekávaného hosta a v tu chvíli zjistí, že Heck pravděpodobně není ten pravý. 

112) 4 svatby a jeden pohřeb (1994)

 • Romantická komedie/drama, UK

Komedie nominovaná na dva Oscary vypráví příběh 32letého Londýňana Charlese (Hugh Grant), který má kolem sebe mnoho žen, ale rozhodně se nechce vázat. Čím více ubývá jeho svobodných přátel, tím je chce následovat. To se změní, když potká Američanku Carrie (MacDowell), do které se zamiluje. Ta se ale má vdávat za někoho jiného. 

113) Když Harry potkal Sally (1989)

 • Drama / Romantická komedie

Když se Harry a Sally setkali, nebyli si sympatičtí. Při dalším náhodném setkání se ale stanou přáteli, když ji Harry začne utěšovat kvůli rozchodu s jejím přítelem. Brzy však oba začnou zjišťovat, že to, co je mezi nimi je víc jak přátelství…


Čtěte také:

Uložte si romantické filmy na později a svým kamarádům:

Romantické filmy

Novější romantické filmy

Romantické komedie

Líbí se vám vybrané romantické filmy? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Rate this post