49 tipů na originální dárek pro sestru, který opravdu potěší

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro sestru? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – k narozeninám, na Vánoce i k svátku. Navíc jsme nápady rozdělili i podle věku.

Nejlepší tipy na dárky pro sestru

1) Káva s věnováním

Kvalitní zrnková i mletá káva potěší každou milovnici kávy! Řemeslná pražírna Zlaté Zrnko nabízí prémiové ručně sbírané kávy s původem, navíc můžete na obal vytisknout vzkaz nebo jméno a vytvořit tak originální dárek pro sestru.

Káva jako dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Fotoknížka či fotokalendář

Osobně vytvořený dárek umí potěšit nejvíc. Určitě jste se sestrou zažili spoustu krásných okamžitků. Vytvořte jí z vašich fotek fotoknížku či fotokalendář. Ať má na co vzpomínat i za spoustu let.

Pro slevu 25 % zadejte kód: CZECHTHEWORLD

Fotokniha - originální dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Nálepka na stěnu

Velké samoleky na zeď jsou něco, co vytvoří příjemnou atmosféru obýváku i pokojíčku. Pokud máte přectené zájmy vaší sestry, nebojte se vybrat jednu z velkého výběru samolepek s různými motivy.

Nálepka na stěnu jako dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

4) Masáž a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie vašeho těla.

Dopřejte sestře relax
Dárek pro přítele tlačítko (1)

5) Její oblíbený parfém

Pokud znáte sestřin oblíbený parfém, chybu rozhodně neuděláte. Zkuste se nenápadně zeptat a vyberte její oblíbený z velkého výběru parfémů FAnn parfumerie.

Parfém jako dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

6) Degustace vína či jídla

Je-li vaše sestra gurmánka nebo milovnice dobrého jídla, co by ji mohlo potěšit více než taková degustační večeře nebo večer s dobrým vínem? Vyberte jí některou z vyjímečných degustací jídla, vína či alkoholu.

Degustace vína či jídla jako dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

7) Vytvořte pro ni originální tričko

Hledáte originální dárek pro sestru? Ať už se to týká koníčků, věku, aktuální situace nebo povahy vaší sestry, vyberte nebo navrhněte sestře tričko! Vybírat můžete z předem vybraných motivů nebo design navrhnout zcela podle sebe! Celou nabídku najdete na T-shock.

Tričko Nejlepší ségra
Dárek pro přítele tlačítko (1)

8) Náramek pro sestru PANDORA

Asi už jste slyšeli o tomto oblíbeném náramku od Pandory ze sterlingového stříbra. Můžete k němu totiž dokupovat korálky a tak vám nikdy nedojdou nápady na dárek pro sestru. Podívejte se kde koupit náramek.

Náramek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

9) Kosmetika Yves Rocher

Udělejte sestře radost značkovou kosmetikou Yves Rocher. Ať už vyberete maličkost nebo třeba dárkovou sadu. Vybírat z celé řady kosmetických produktů můžete tady.

Kosmetická sada jako dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

10) Vyhlídkový let

Chcete-li pro svou sestru něco opravdu vyjímečného, dopřejte jí pohled na svět z ptačí perspektivy. Sednout do malého letadla a vznést se do oblak. Pozorovat krajinu rozdělenou na políčka, silnice a města. Vyhlídkové lety nad městy, hrady a zámky, lesy i polnostmi. Můžete se kochat pohledem z letadla poháněného vrtulí nebo z tichého větroně plachtícího na vzdušných vlnách.

Vyhlídkový let
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Čtěte také: 57 skvělých tipů na nejlepší dárek pro bratra

Dárek pro sestru na Vánoce

1) Dotykové rukavice

Díky dotykové rukavici může ovládat svůj chytrý telefon klidně i v zimě! Rukavice je vyrobená z kvalitního neoprenového materiálu velice příjemného na dotek. Navíc má na sobě také zip, díky kterému si můžete rukavici lehce utáhnout. Kvůli volání nebo focení si nyní již nemusíte sundavat v zimě rukavice, a tak vaše ruce zůstanou v teple a v pohodlí.

Dárek pro sestru na Vánoce
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Sada LED světýlek

Ručně malovaná dřevěná LED lampička ve tvaru ježka, sovičky a jablka pro útulnou atmosféru. Světýlka mají navíc časovač pro automatické vypnutí.

Dárek pro sestru na Vánoce
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Vtipné (nejen) vánoční tričko

Vytvořte vaší sestře originální dárek v podobě trička, které ji vystihuje. Můžete vybírat z předem vytvořených motivů nebo jí udělat vlastní návrh. Nabídku triček prozkoumejte zde.

Dárek pro sestru k vánocům
Dárek pro přítele tlačítko (1)

4) Hrnek pro sestru

Hrneček, který po zalití vykouzlí srdíčko může být skvělým nejen vánočním dárkem pro sestru.

Vánoční dárky pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

5) Kurz fotografie/videografie

Zbožňuje vaše sestra focení či natáčení videa? Kupte jí kurz, kde její úroveň posunou ještě na další úroveň. Naučí se fotit za všech podmínek a budete mít vaše společné zážitky ještě o to lépe zdokumentované.

Kurz focení jako vánoční dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

6) Sada na malování obrazu podle čísel

Ideální dárek pro sestru s kreativní duší. Malovaný obraz vybarvený podle čísel je ve výsledku krásným uměleckým dílem. Dokonalý prostředek k odreagování.

Sada malování jako vánoční dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

7) Cestovní vychytávky

Cestovatelských vychytávek je spousta. Pokud je vaše sestra cestovatelka, vyberte jí jednu z praktických věcí na cesty jako dárek. Určitě v nabídce najdete některou, kterou opravdu ocení.

Cestovní vychytávky jsou skvělým dárkem
Dárek pro přítele tlačítko (1)

8) Kurz vaření

Vaří vaše sestra s láskou, ráda experimentuje a objevuje nové kuchyně?Pořiďte jí kurz, kde se během pár hodin se zkušenými lektory naučí speciality jako např. sushi, wasabi, ratatouille, gratinování, glazírování, slaninové kabátky, višňové ragú, nebo domácí kari pastu.

kurz vaření - Dárky pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

9) Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu vnitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj špatných životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení.

Knížka může být skvělým dárkem pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

10) Skládací stolek pro notebook

Praktický skládací stolek! Perfektní při práci na počítači, čtení knih na pohovce nebo třeba sledování oblíbeného seriálu v posteli. Stolek má široké spektrum využití. Snadné sestavení a zase skládání. Nastavovat stolek lze až o 360°. 

Praktický dárek
Dárek pro přítele tlačítko (1)

11) Jak si správně přát

Návod na to, jak uskutečnit své sny. Sám si utvářet svůj vlastní život, obdržet ve správnou dobu právě to, co člověk potřebuje. Autor v knížce ukazuje, že to nemusí zůstat jen zbožným přáním, a vysvětluje velmi praktickým způsobem, jak pomocí 7 pravidel získat potřebnou schopnost, abychom od života dostali vždy to pravé.

Knížka - jak si správně přát

Dárek pro přítele tlačítko (1)

12) Kvalitní brousek na nože

Co je v kuchyni horšího, než tupé nože. Toto je velmi praktický dárek, který ocení každá hospodyňka.

Praktický dárek
Dárek pro přítele tlačítko (1)

13) Moc přítomného okamžiku

Žít v přítomném okamžiku je podle Eckharta Tolleho pravá cesta ke štěstí. Nemá smysl trápit se minulostí a vynakládat úsilí vzhledem k budoucnu, když opravdový život se odehrává právě nyní a pouze teď s ním můžete něco udělat. Tato slavná kniha promlouvá od svého vzniku k milionům čtenářů, kteří v ní nachází vnitřní mír a souznění se sebou samými.

Moc přítomného okamžiku

Dárek pro přítele tlačítko (1)

Čtěte také: 55 skvělých tipů na praktický dárek

Nápady na dárky pro sestru k narozeninám

Následující tipy na dárky pro sestru jsme rozdělili do kategorií podle věku, každopádně jste to vy, kdo zná vaši sestru nejlépe a navíc na věku tak úplně nezáleží. Inspirujte se nápady, ať už je vaší sestře 15, 20, 30, 40, 50 a nebo ještě víc!

Dárek pro sestru k 15tinám a dál

1) Cestovní deník se stíracími mapami

Ideální dárek pro nadšenou cestovatelku, kam si zaznamená veškeré vzpomínky, příběhy, poznámky nebo zajímavosti z míst, která navštíví. Kromě cestovního deníku najdete v balení také 8 stíracích map všech kontinentů a s těmi nejrůznějšími zákoutími. 

Cestovní deník se stíracími mapami
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Nálepka na zeď pokojíčku

Velkoplošné nálepky dokáží krásně vyzdobit jakýkoliv pokoj. Určitě znáte oblíbené věci vaší sestry, proto se nebojte vybrat jednu z velkého výběru samolepek s různými motivy.

Nálepka na zeď pro sestru cestovatelku
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Hodina na skákacích botách

Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. Zkušení skokani vyskočí až 2 metry do výšky a 4 do dálky. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky.

Skákací boty jako dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

4) Desková hra Krycí jména

Zábavná týmová hra s jednoduchými pravidly. Jeden z týmu napovídá ostatním kde jsou ukryti jejich „agenti“ a jim musí vymyslet jedno slovo, které je všechny spojuje. Z osobních zkušeností mohu hru vřele doporučit.

Desková hra jako dárek, co potěší
Dárek pro přítele tlačítko (1)

5) Řetízek se srdíčkem

Něžný řetízek darovaný z lásky potěší každou ženu. Jednoduše šperk, který se hodí pro každou příležitost. 

Klasický dárek pro sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Dárek pro sestru k 20tinám a dál

1) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉

úniková hra - dárek pro sestru k 20
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Kurz osobního rozvoje

Dopřejte své sestře, aby se naučila si splnit všechna předsevzetí a osobní cíle. V nabídce je několik desítek různých kurzů a určitě najdete nějaký vhodný.

osobní rozvoj jako dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Surfovací aréna

Za surfováním nemusíte jezdit daleko k moři. Na unikátním surfařském simulátoru, který nemá v Evropě obdoby se můžete vrhnout do obrovského proudu vody a zasurfovat si i v Česku.

Surfovací aréna -Dárek pro sestru k narozeninám
Dárek pro přítele tlačítko (1)

4) TEPfactor

Týmová hra alá Pevnost Boyard. A kdo by si nechtěl vyzkoušet českou obdobu? TEPfactor je týmová hra, během, které na vás čeká 25 místností a v nich 25 různorodých úkolů. Některé vyžadují zručnost, jiné ohebnost a většina z nich především důvtip a odhodlání dostat se k pirátskému pokladu! Přečtěte si naši kompletní recenzi TEPfactor.

Dárek pro sestru k narozeninám
Dárek pro přítele tlačítko (1)

5) Stírací mapa světa

Zbožňuje vaše sestra cestování a navštívila již spoustu krásných míst? Díky stírací mapě světa si může vést přesné údaje, které místa už navštívila nebo která chce navštívit. Mapa je vhodná pro všechny dobrodruhy a cestovatele.

Stírací mapa světa - dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

6) Travel Bible

Má vaše sestra ráda cestování? Tak neváhejte a kupte jí nejužitečnější cestovatelskou knihu na trhu s praktickými radami, jak procestovat svět s co nejmenšími náklady.

Travel bible k narozeninám
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Dárek pro sestru k 30tinám a dál

1) Dárkový poukaz na zážitek

Chcete koupit jako dárek pro sestru nějaký zážitek, ale nevíte jaký? Kupte jí dárkový poukaz a ona si už pak sama vybere něco, co si pak nejvíce užije.

dárkový poukaz
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Nafukovací vak Lazy bag

Ať už společně vyrážíte na dovolenou, nebo třeba letní festival přibalte s sebou Lazy bag a udělejte si pohodlí kdekoliv. Lazy bag snadno nafouknete bez pumpičky. Plní se vzduchem, který do něj chytáte pohyby či běháním ze strany na stranu. Lehce jej složíte a nezabere vám skoro žádné místo. 

Dárek pro sestru k 30
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Sada cestovních organizérů do kufru

Tuto sadu organizérů nejvíce využijete při různých cestách. Ať už dovolenkových či pracovních. V sadě najdete celkem šest různě velkých organizérů. Všechny se zapínají na zip. Praktická vychytávka nejen pro cestovatele. V kufru budete mít přehledně vše uspořádané – kosmetiku, oblečení, boty nebo spodní prádlo.

Dárek pro sestru k 30
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Čtěte také: 100 nejlepších přání k narozeninám, které potěší každého!

Dárek pro sestru k 40tinám a dál

1) Romantika na zámku pro dva

Jestli chcete pro sestru něco vyjímečného, pobyt na zámku je svělou volbou. V apartmánech zámku Loučeň může strávit krásné dny, se snídaní do postele, večeří při svíčkách, prohlídkou zámku i deseti místních labyrintů. Nechybí ani sauna a bazén. Vybírat můžete ze čtyř dobových apartmánů.

romantika na zámku jako dárek sestru
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Vyrazte do přírody na Glamping – tedy luxusní kempování

Že jste ještě o Glampingu neslyšeli? Nevadí, pokud má vaše sestra vztah k přírodě, bude nadšená. Glamping spojuje klasické táboření s výdobytky moderní doby. Můžete tak zažít noc v luxusním domě na stromě nebo krásné jurtě uprostřed přírody s veškerým pohodlím. Glamping je jednoduše balzám pro duši, kdy se necháte okouzlit okolní přírodou a domů se vracíte plni pozitivní energie. Vybírejte z 25 kouzelných míst pro luxusní kempování v ČR.

Dárek pro sestru k 40

3) Dvoudenní pobyt na jachtě

Fascinuje sestru život námořníků? Má ráda lodě? Pošelete ji na dva dny dobrodružství na palubě plachetnice! Loď bude mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si ji bude samotná posádka. Aby bylo dobrodružství kompletní, večer se vždy vrátí do přístavu, kde plachetnice zakotví a následně posádku čeká noc v kajutě.

pobyt na jachtě - Dárek pro sestru k 40
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Dárek pro sestru k 50tinám a dál

1) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat – protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás.

let balónem jako dárek pro sestru k 50
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Wellness pobyt v Karlových Varech

Krásný dvoudenní wellness pobyt pro dva, kde si setra může vychutnat procedury, sauny, vířivku, výborné jídlo i péči masérů. S takovým dárkem, rozhodně chybu neuděláte!

Wellness pobyt v Karlových Varech jako dárek pro sestru k 50
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Tipy na dárek pro sestru k svátku

Dárek pro sestru k svátku může být drobnost, která potěší, ale i malá praktická věc, která se hodí do každodenního života.

1) Náramek pro sestru se srdíčky

Šperky jsou sázkou na jistotu. Elegantní náramek pro každou příležitost. Tento romantický šperk krásně doplní outfit a podtrhne eleganci. Hodí se jak do práce, tak i na společenské události. 

Dárek pro sestru k svátku
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Nezničitelné silonky

Každá žena to zná velmi dobře – se silonkami jdou bohužel ruku v ruce zatržená a unikající očka, která se utvoří i při nejopatrnějším nošení. Nosí vaše polovička ráda sukně? Darujte jí silonky z extrémně odolného materiálu. Odolné silonky jsou velmi praktický dárek pro sestru.

Drobný dárek pro sestru k svátku
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Bezdrátová nabíječka

Tato vychytaná nabíječka potěší všechny, kteří vlastní mobily, které podporují bezdrátové nabíjení technologií QI.

USB kabel zapojte do nabíječky a druhý konec např. do USB slotu v počítači. Na nabíječku položte telefon, ale pouze tak, aby nabíjecí cívka byla uprostřed nabíječky. 

Malý dárek pro sestru k svátku
Dárek pro přítele tlačítko (1)

4) Hledač klíčů

Znáte dobře vaši sestru a víte, že se jí stává, že nemůže najít klíče? Pořiďte jí hledač klíčů, který stačí připnout jako klíčenku. Jakmile opět nebude sestra vědět, kam klíče položila, stačí zapískat. Hledač klíčů na pískot začne reagovat hlasitým pípáním, díky kterému klíče najde. Součástí klíčenky je i malá baterka.

Drobný dárek pro sestru k svátku
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Další tipy na dárky pro sestru

Mezi následujícimi tipy na dárek pro sestru najdete značně adrenalinové aktivity. Jednoduše pro následující dárky se rozhodněte jen v případě, že jste si jisti, že máte svou sestru dokonale přečtenou a víte, že jí i adrenalinový zážitek udělá radost.

1) Tandemový seskok padákem

Chcete sestře dopřát „trochu“ adrenalinu? Kupute jí tandemový seskok ze 4 000 metrů. Vyzkouší si volný pád rychlostí až 200 km/h a bude z toho mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

tandemový seskok - adrenalinový dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

2) Bungee jumping

Nebojí se vaše sestra adrenalinu? Darujte jí skok z vysokého mostu s pružným lanem nebo zhoupnutí v extrémním přetížení na bungee houpačce. Jde o nestárnoucí klasiku mezi adrenalinovými zážitky.

bungee jumping - adrenalinový dárek sestře
Dárek pro přítele tlačítko (1)

3) Větrný tunel

Vaše sestra si vyzkouší volný pád a pocítí sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupí. Vy se tak o ni nemusíte bát.

větrný tunel
Dárek pro přítele tlačítko (1)

Napadají vás nějaké originální dárky pro sestru, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárky pro maminku
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro dědečka
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárek pro přítele (1)
Nejlepší praktické dárky
Nejlepší dárek pro bratra
Nejlepší dárky pro ženu
Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší dárky pro rodiče
nejlepší dárky pro cyklisty
Nejlepší pivní dárky
Nejlepší vtipné dárky
Nejlepší zážitkové dárky

Uložte si tipy na dárky pro sestru na později a svým kamarádům:

49 tipů na originální dárek pro sestru, který opravdu potěší 1
49 tipů na originální dárek pro sestru, který opravdu potěší 2

Nejlepší tipy na dárek pro sestru

Dárek pro sestru k narozeninám

Dárek pro sestru k Vánocům

Nápady na dárek pro sestru k svátku

Pomohl vám článek – originální dárek pro sestru? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.
shares

Do you like this article? Share it!

Share this with your friends: