67 tipů na nejlepší zážitkový dárek, který opravdu potěší!

Nemůžete vybrat ten správný zážitkový dárek? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – k narozeninám, k Vánocům, k výročí, či jen tak z lásky.

Zážitkové dárky jsme rozdělili do několika kategorií – pro muže, ženy, děti, či seniory. Projděte si ale všechny kategorie, protože i v ostatních kategoriích může být nápad, který hledáte.

Zážitkové dárky pro muže

1) Jízda v Lamborghini Gallardo

Lamborghini patří mezi supersporty, které nepřehlédnete. Brutálnímu burácení motoru a nespoutanému výkonu vozu s býkem v logu odolá jen málokdo. Aerodynamický tvar a nejvyspělejší technologie dělají z tohoto italského vozu nekorunovaného krále dálnic.

Případně můžete vybrat i další automobilové zážitky.

darujte jízdu v Lamborghini

2) Tandemový seskok padákem

Chcete obdarovanému dopřát trochu adrenalinu? Kupte mu tandemový seskok ze 4 000 metrů. Vyzkouší si volný pád rychlostí až 200 km/h a bude z toho mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

tandemový seskok

3) Paintballová bitva

Máte doma milovníka akčních filmů a stříleček jako Counter Strike? Pak se tímhle dárkem stoprocentně trefíte do černého. Darujte mu adrenalinový paintball v obrovské čtyřpatrové aréně v Liberci.

painbalová bitva zážitkový dárek (1)

4) Jízda tankem

Řízení bojového tanku T-55 drsným terénem je ten pravý dárek pro chlapa s touhou po síle a adrenalinu. Díky tomuto zážitku se na chvíli stane tankistou a ovládne tank T-55. Na tankodromu zažije v roli řidiče nevídané. A do posádky si může vzít dle zvolené varianty i spolujezdce.

zážitkový dárek - jízda tankem (1)

5) MMA trénink s profi zápasníkem

Je dotyčný milovník bojových umění? Dopřejte mu možnost dát si pořádně do těla, vyzkoušet si jaké to je být alespoň na pár hodin MMA zápasníkem a třeba v tomto sportu objeví svou novou vášeň.

mma trénink (1)

6) Střílení na venkovní střelnici

Zamířit a páááál! Obdarovaný si v praxi vyzkouší různé druhy zbraní pod dohledem profesionálního instruktora. Ten mu dá také spoustu užitečných rad. Střelnice je zpřístupněna pro veřejnost, takže ho můžete doprovodit a zkontrolovat jeho prostřílený terč.

střelba na střelnici (1)


7) Canyoning, rafting a ferraty v Rakousku

Úžasný adrenalinový víkend se vším všudy. Rafting na Salze, perle rakouských řek, jeden celodenní nebo dva půldenní ferratové výstupy a na závěr divoký canyoning, což jsou vodní skluzavky, skoky, brodění a slaňování potoků a říček v horách.

adrenalinový balíček (1)

8) Speleo ferrata v Moravském krasu

Je to dobrodruh srdcem i duší? Nechte ho proniknout do hlubin nádherných jeskyní a užít si zábavu v jiných rozměrech. Speleo ferrata v Moravském krasu je plná dobrodružství a zajímavých cest. Jeskynní objevitel překoná mnoho plazivých úseků, propastí, průlezů a prolézaček.

speleo ferrata - zážitkový dárek (1)

9) Tandemový paragliding

Adrenalin, krásný výhled a pocit nekonečné svobody, právě tohle nabízí tandemový let paragliding, který bude úžasným překvapením pro drsňáky i pohodáře. V některých lokalitách jsou součástí ceny i fotky z letu.

tandemový paragliding (1)

10) Škola smyku

Kupte jako dárek školu smyku, která se na silnicích může velice hodit a může vám i zachránit život! Během zážitku Škola smyku zažije několik krizových situací, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s vaším autem. Naučí se neztratit kontrolu při smyku přední či zadní nápravy, rychle reagovat na nebezpečí na silnici či brzdit s co nejkratší brzdnou dráhou.

škola smyku

11) Flyboard

Představte si, že pod nohami máte výkon 185 koní – a ten řídíte jen svým tělem. Instruktor přidává plyn na vodním skútru. Voda se žene hadicí a adrenalin zase vašimi žilami. Pak lehce napnete nárty, flyboard vás tlačí z vody ven a… voilà! Už letíte.

flyboard

12) Zájezd na Tour de France

Exkluzivní dárek pro vášnivého cyklistu a fanouška Tour de France. Darujte mu nejlepší místa s výhledem na cílovou rovinku závěrečné etapy největšího cyklistického svátku. Zájezd je letecký s prohlídkou Paříže.

Tip na zájezd na Tour de France

13) Jetpack – tryskový batoh

Létací tryskový batoh už není výsadou pouze agentů tajné služby či excentrických milionářů! Teď už si ho můžete připnout na záda i vy a výkonné trysky se postarají o to, že vylétnete nad vodní hladinu. Pro létání nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti a létat tak může opravdu každý! Zalétejte si na tryskovém batohu.

jetpack

14) Simulátor dopravního letadla Boeing 737

Staňte se pilotem nejzámějšího typu dopravního letadla Boeing 737, který používají světoznámé letecké společnosti. V simulátoru se bezpečně seznámíte se vším, co musí znát každý profesionální pilot a zkusíte si to na vlastní kůži. Při letu můžete zažít i napínavé chvíle.

darujte simulátor boeingu

15) Let akrobatickým letadlem

Většina z nás už někdy letěla, ale akrobatický let, to je něco zcela jiného. Pud sebezáchovy doporučujeme odložit v šatně, posadit se do letadla, v klidu vydechnout a připravit se na tu jízdu. Po startu a nabrání výšky váš čekají vývrtky, ostré zatáčky, výkruty, let hlavou dolů, střemhlavý let a obrovské přetížení. Ručičky přístrojů se budou otáčet jak šílené a po přistání si uvědomíte, že není 15 minut jako 15 minut.

let akrobatickým letadlem

16) Destruktoterapie

Občas je chlap jako natlakovaná bomba. Kde ale agresivní energii, která se v tvrdě pracujícím drsňákovi nahromadí, vybít? Pošlete ho na destruktoterapii! Co takhle popadnout kladivo a rozmlátit kancelář? Nebo vzít baseballku a vyřádit se na autě…

Třískat, ničit, drtit, bušit… Uáááá! Tohle je lepší terapie, než se válet někde na gauči u psychologa! Navíc ho čeká pořádná dávka tělesné aktivity. Darujte zážitek, na kterém se zdravě fyzicky vybije a psychicky nabije! Odcházet bude klidný jako beránek.

destruktoterapie (1)

17) Řízení bojového vozidla pěchoty

Řízení bojového vozu BVP je skvělým zážitkem pro každého muže. Bojová hmotnost 13 000 kg, maximální rychlost 65 km/h, jízdní dosah až 600 km a rychlost plavby 7 km/h, to jsou důležité vlastnosti obrněného transportéru, které armáda stále používá a váš borec se s ním projede po areálu v Milovicích.

řízení bojového vozidla (1)

18) Kurz přežití

Přežít je základní lidská touha a něco, co se dá naučit. Darujte jako dárek některý z praktických kurzů, které mu i vám v budoucím životě můžou pomoct. Existuje několik různých možností – kurzy přežití, kurzy první pomoci, výcvik speciální jednotky či akční střelba.

kurz přežití

19) Pilotem malého letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si alespoň na chvíli pozici druhého pilota ultralehkého letounu. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. Vyžádejte si povolení ke startu, naposledy zkontrolujte přístroje a vzhůru k nebesům. S použitím mapy a kompasu navigujte do cíle. Vydejte se vstříc největšímu vzdušnému dobrodružství vašeho života!

pilotem letounu

Čtěte také: 55 tipů na nejlepší dárek pro může, který potěší

Zážitkové dárky pro ženy

1) Úniková hra Tour de Wine

Co takhle si okořenit klasickou sklenku vína o pár zábavných úkolů? Darujte jako zážitkový dárek jedinečnou venkovní únikovku plnou záhad, tajemna a vína. Obdarovaný se se skupinkou až 5 kamarádů se vydá po kapkách zločinu, které je dovedou do těch nejkrásnějších pražských vináren.

úniková hra tour de wine (1)

2) Úniková hra – Titanic

Během této únikové hry se ocitnete v podpalubí této slavné lodi, která se pomalu potápí do hlubin ledového oceánu. Cesta na palubu je uzavřená a není možné uniknout…. nebo snad ano?

úniková hra - titanic (1)

3) Ošetřovatelka v Zoo

Pokud je žena milovnice zvířat, tento zážitek jí určitě udělá radost. Zažije zákulisí zoologické zahrady a vyzkouší si život ošetřovatele zvířat! Dozví se mnohé, co doposud netušila, a získá jiný pohled na svět. (zážitek je dostupný pouze v Brněnské zoo)

ošetřovatelkou v zoo

4) Masáže a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie vašeho těla.

dejte jako dárek masáž

5) Větrný tunel

Obdarovaná si vyzkouší volný pád a pocítí sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupí. Vy se tak nemusíte bát.

větrný tunel

6) Mushing – jízda se psím spřežením

Tak tohle bude přímo magická jízda jak pro sportovkyni, tak pohodářku. Energičtí polární psi, sportovní saně, vítr ve tváři a kolem dokola náááádherná zasněžená příroda, co víc si milovník zvířat a zimních sportů může přát!

zážitkové dárky - mushing (1)

7) Kurz vaření

Pořiďte jí kurz, kde se během pár hodin se zkušenými lektory naučí speciality jako např. sushi, wasabi, ratatouille, gratinování, glazírování, slaninové kabátky, višňové ragú, nebo domácí kari pastu.

kurz vaření

8) Surfovací aréna

Za surfováním nemusíte jezdit daleko k moři. Na unikátním surfařském simulátoru, který nemá v Evropě obdoby se můžete vrhnout do obrovského proudu vody a zasurfovat si i v Česku.

Surfovací aréna - zážitkový dárek pro ženu

9) Via Ferrata – základy lezení s instruktorem

Je to dobrodruh, co by si rád vyzkoušel horolezení, ale doposud se na skálu neodvážil? Via ferrata se zkušeným instruktorem ho přesvědčí, že na to má a že ferrata je skvělá zábava. Zážitek plný panenské přírody a dobrodružství s jištěním zkušeného průvodce po skalách ho dostane a bude chtít lézt znovu a znovu.

via ferrata (1)

10) Cyklo-vodácký pobyt v Českém Švýcarsku

Tři dny a dvě noci v krásném prostředí Českosaského Švýcarska a Českého  středohoří plné pádlování i šlapání do pedálů. Připraveny jsou trasy, které v průběhu dne střídají kolo i kanoe. Mimo jiné vás čeká plavba komorou zdymadel.

Cyklo-vodácký pobyt v Českém Švýcarsku

11) Bungee jumping

Kupte jako zážitkový dárek skok z vysokého mostu s pružným lanem nebo zhoupnutí v extrémním přetížení na bungee houpačce. Jde o nestárnoucí klasiku mezi adrenalinovými zážitky.

bungee jumping

12) Vyhlídkový let

Dopřejte obdarované létat jako pták a podívat se na svět z větší perspektivy. Sednout do malého letadla a vznést se do oblak. Pozorovat krajinu rozdělenou na políčka, silnice a města. Vyhlídkové lety nad městy, hrady a zámky, lesy i polnostmi. Můžete se kochat pohledem k letadla poháněného vrtulí, nebo z tichého větroně plachtícího na vzdušných vlnách.

vyhlídkový let

13) Luxusní noc v Tančícím domě

Hledáte unikátní zážitkový dárek? Na tuhle noc v Tančícím domě rozhodně nezapomenete. Dopřejte si luxusní ubytování v pokoji Deluxe s nádherným výhledem na Prahu. Zároveň potěšíte i své chuťové pohárky. Balíček je totiž obohacený o skvělý gastronomický zážitek. V restauraci Ginger & Fred je připravená exkluzivní tříchodová večeře.

luxusní noc v tančícím domě

14) Úniková hra chyťte Bureše

Přímo v centru pražské kavárny se sny stávají skutečností. V únikové hře Chyťte Bureše bude mít tým 2 až 6 hráčů omezený čas na to, aby v útrobách Agroführertu našel všechny potřebné důkazy pro svržení diktátora, který ovládá zemi.

Ačkoli tým dostane jasné zadání, nebude to snadné jako nějaká laciná kampaň. Bude potřeba vyřešit řadu logických hádanek, rozluštit indicie a vše spojit dohromady v jeden nezpochybnitelný důkazní celek. Tým se musí obrnit trpělivostí a zapojit všechny své schopnosti, aby dokázal Bureše chytit. Bude se totiž bránit a hodně. 

úniková hra Bureš

15) Dárkový poukaz na zážitek

Chcete koupit nějaký zážitkový dárek, ale nevíte jaký? Kupte mu dárkový poukaz a on si už pak sám vybere něco, co si pak nejvíce užije.

dárkový poukaz

Čtěte také: 55 tipů na nejlepší dárek pro ženu, který potěší

Zážitkové dárky pro děti

1) Půjčení virtuální reality až domů

Ve virtuální realitě můžete být čímkoli, dělat cokoli a splnit si všechny své tajné sny. Pouhým nasazením VR brýlí Oculus Quest se přenesete do úplně jiného světa a užijete si paráááádní zábavu. 

Během pár hodin vylezete na kouzelné skály ve Vietnamu, skočíte si basejump, vyčistíte oblast od nepřátel, vyřešíte kriminální případ a jako třešinku na dortu si vyzkoušíte Matrix a namalujete uklidňující 3D obraz.

zážitkový dárek - virtuální realita (1)

2) Skákací boty

Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. Zkušení skokani vyskočí až 2 metry do výšky a 4 do dálky. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky.

skákací boty jako yážitkový dárek pro děti

3) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat.

úniková hra

Zážitkové dárky pro seniory

1) Projížďka legendárním Velorexem

Je to pohodář/ka a má rád/a starou českou klasiku? Darujte mu/jí spanilou jízdu Velorexem 350, který bude i celých 20 minut řídit! Je to jediná příležitost v ČR, kde si může do tohoto auta sednout i za volant, takže není čas váhat!

projížďka Velorexem (1)

2) Degustace jídla či vína

Ať už je obdarovaný milovníkem dobrého jídla, vína nebo jiného pití, určitě mu uděláte radost. Pohled na převalující se tekutinu v křišťálové sklenici, vůně kvalitního alkoholu stoupající nahoru do nosu, jemné praskání bublinek a nakonec samotná chuť nápoje či pokrmu v ústní dutině.

degustace

3) Wellness pobyt v Karlových Varech

Darujte dvoudenní wellness pobyt pro dva, kde si vychutnají jedinečné procedury, sauny či vířivku.

Nechte hlavu a tělo odpočívat a načerpejte síly do dalších dnů u výborného jídla. Není nic příjemnějšího, než po náročných dnech v práci svěřit své tělo kvalitnímu masérovi, který vás dá po těžké a náročné práci zase do kupy. Vychutnejte si wellness pobyt naplno! 

Wellness pobyt v Karlových Varech může být luxusním dárkem

4) Glamping – tedy luxusní kempování

Že jste ještě o Glampingu neslyšeli? Nevadí, pokud má obdarovaný vztah k přírodě, bude nadšený. Glamping spojuje klasické táboření s výdobytky moderní doby. Můžete tak zažít noc v luxusním domě na stromě nebo krásné jurtě uprostřed přírody s veškerým pohodlím. Glamping je jednoduše balzám pro duši, kdy se necháte okouzlit okolní přírodou a domů se vracíte plni pozitivní energie. Vybírejte z 25 kouzelných míst pro luxusní kempování v ČR.

Dárek glamping

5) Dvoudenní pobyt na jachtě

Fascinuje dotyčného život námořníků? Má rád lodě? Pošlete ho na dva dny dobrodružství na palubě plachetnice! Aby bylo dobrodružství kompletní, večer se vždy vrátí do přístavu, kde plachetnice zakotví a následně posádku čeká noc v kajutě.

pobyt na jachtě

6) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat – protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás.

let balónem

7) Romantika na zámku pro dva

Dopřejte obdarovanému romantický pobyt v prostředí přímo k tomu vybízejícím. V apartmánech zámku Loučeň můžete strávit krásné dny, během kterých vám přinesou snídani do postele, povečeříte při svíčkách, prohlédnete si zámek, projdete se v deseti místních labyrintech a zrelaxujete se v místním bazénu či sauně. Vybrat si můžete ze čtyř dobových apartmánů a vyzkoušet si, jak se žilo například Valdštejnům.

romantika na zámku jako dárek

8) Wellness pobyt na Šumavě

Ideální zážitkový pobyt pro ty, kterým jsou tři dny odpočinku málo. Dopřejte si prodloužený relax uprostřed Národního parku Šumava. Vesnička Srní leží uprostřed nádherné šumavské přírody s čistým ovzduším, průzračnými jezery a zdravými lesy.

V létě se můžete projíždět na kole podél nejkrásnějších řek Šumavy – Vydry a Křemelné, v zimě můžete využít běžecké tratě vedoucí přímo z hotelu, nebo si sjet místní sjezdovky. Po výletě můžete relaxovat v sauně s parní lázní nebo si dát pár temp v bazénu. V hotelové restauraci si pak pochutnáte na tradičních šumavských pokrmech z čerstvých surovin. Čtyři dny plné přírodních, sportovních, relaxačních a gastronomických zážitků čekají jen na vás.

Wellness pobyt na Šumavě

9) Eurovíkend

Dopřejte obdarovaným kratší výlet do některého z evropských měst. Mezi nejoblíbenější cíle eurovíkendů se řadí Řím, Benátky, Londýn a Istanbul, ovšem můžete zvolit i originálnější destinace – třeba krátký poznávací zájezd do Moskvy , či Dublinu!

eurovíkend jako dárek

Pivní zážitkové dárky

1) Venkovní úniková hra Tour de beer

Dobrodružná venkovní úniková hra Tour de beer provede skupinku až 6 hráčů po pražských pivovarech a unikátních hospůdkách.

Hra je přenese do roku 2027, když Česko sužuje ta nejhorší prohibice v dějinách. Za pití alkoholu hrozí tvrdé tresty. Jedinou možností jak se dostat aspoň k pivu je vydat se na nebezpečnou cestu na Staré město a vypátrat přísně utajené pivovary, o kterých ví jen hrstka vyvolených.

zážitkový dárek - úniková hra (1)

2) Pivní lázně

Pivní lázně patří k nejoblíbenějším lázeňským procedurám, využívající blahodárné účinky minerální vody, pivního sladu a dalších surovin nezbytných pro jeho výrobu. Během pivní lázně oceníte i ochutnávku zlatavého moku.

pivní lázně (1)

3) Domácí degustace piva + 6 pivních speciálů

Naprostá bomba pro každého milovníka piva. Degustace šesti různých druhů ležáků a alů. A nejen ledajaká degustace! Všechna piva obdarovanému dovezou domů, aby nikam nemusel a k degustaci si pustí video s kometářem zkušeného sládka, který všechna piva detailně představí.

Degustující se dozví, jak se pivo vaří a jak degustuje, jaká jsou specifika jednotlivých druhů piv, v čem je unikátní české pivo, kolik u nás máme minipivovarů, proč všichni vaří pivo IPA a další zajímavosti. 

degustace (1)

4) Sládkem na zkoušku

Dopřejte milovníkovi piva stát se sládkem na zkoušku v minipivovaru. Po celou dobu pivního zážitku se bude váš gurmán aktivně podílet na výrobě piva po boku zkušeného sládka. Naučí se vařit pivo a zjistí, jak probíhá celý kompletní proces výroby piva. Po dozrání dostane domů dárkové balení tohoto zlatavého moku.

 sládkem na zkoušku (1)

5) Beer bike

Chcete milovníkovi piva dopřát opravdový zážitek? Darujte mu projížďku na pivním kole s přáteli. Po cestě je čekají zábavné aktivity a hlavně lahodné pivečko!

Neomezená konzumace čepovaného piva a šlapání na tomhle vtipném dopravním prostředku zajistí chvíle plné smíchu! Beer bike má vlastního řidiče, takže zúčastnění rozhodně nemusí být na suchu! Beer bike je vhodný pro 5 až 17 osob.

beer bike (1)

6) Mobilní párty sud s vířivkou a alkoholem

Mobilní párty sud s vířivkou a alkoholem je perfektní dárek pro každého muže. Darujte mu nezapomenutelnou párty, kterou si přiveze až domů! Je to jednoduché. S autem s koulí si zajede do Rožnova, přiveze si na zahradu (na dvůr, do hor,na parkoviště…) parádní dřevěný sud, pozve kámoše, otevře lahev, zapne vířivku a začíná párty!

Vybírat můžete z párty plné piva, vína a šampaňského. Pokud sud darujete na více dní, dá se to kombinovat. Jeden den víno, druhý den šáňo, …k tomu vířivka, kouzelný výhled, perfektní společnost, hvězdy nad hlavou…. naprostá parádička. 

sud s vířivkou

7) Kurz vaření piva u vás doma

Darujte milovníkovi piva kurz vaření piva přímo u něj doma! S touto dovedností bude mezi přáteli za hvězdu. Na kurzu ho zkušený sládek zasvětí do tajů výroby piva. Dozví se vše o procesu přípravy zlatavého moku. Kompletní suroviny k výrobě obdarovaný dostane a bude si vše moci kdykoliv vyzkoušet.

kurz vaření piva (1)

8) Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj s ochutnávkou piva

Pivovar Plzeňský Prazdroj inspiroval svým ležákem více než dvě třetiny světových piv. Není náhoda, že jich spousta nese název pils, pilsner nebo pilsener i dnes.

Prohlídková trasa pivovaru Pilsner Urquell stojí na špici nejlépe hodnocených turistických destinací světa. Na závěr ještě ochutná nefiltrovanou a nepasterizovanou Plzeň točenou z ležáckých dubových sudů.

prazdroj 

Napadá vás nějaký zážitkový dárek, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárky pro maminku
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro dědečka
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárek pro přítele (1)
Nejlepší praktické dárky
Tipy na nejlepší dárky pro sestru
Nejlepší dárky pro ženu
Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší dárek pro bratra
Nejlepší dárky pro rodiče
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší pivní dárky
Nejlepší vtipné dárky
nejlepší dárky pro cyklisty

Uložte si tipy na zážitkový dárek na později a svým kamarádům:

Zážitkové dárky (1)
Zážitkové dárky

Zážitkové dárky pro muže

Zážitkové dárky pro ženy

Zážitkové dárky pro děti

Zážitkové dárky pro seniory

Pomohl vám článek – zážitkový dárek? Nasdílejte ho svým kamarádům.

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.