Nejlepší horory: 65 filmů, u kterých se opravdu budete bát

Přinášíme vám velký výběr nejlepších hororových filmů, které musíte vidět!

Horory jsme rozdělili do několika kategorií – top 10, psychologické, lekací, české, nové a další zahraniční. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

TOP 10 – Nejlepší horory

1) Sinister

Půda může skrývat vážně děsivá překvapení. Staré domácí filmové pásky mají až příliš velkou souvislost s vraždami, které se staly v domě známého autora detektivních románů. Nevinné promítnutí pásek však oživí něco hrůzného.

2) Čelisti

Být šerifem na malém ostrově znamená řešit jen drobné výtržnosti spojené s turismem. Tedy až do chvíle, kdy zdejší pláž začne okupovat lidožravý žralok. Dokonalá klasika od Stevena Spielberga.

3) Ptáci

První napadení rackem se může zdát jako nešťastná náhoda. Co se ale stane ve chvíli, kdy na lidi začnou ptáci útočit v celých hejnech? Děsivost si film ponechal i po téměř šedesáti letech od svého natočení.

4) Mlčení jehňátek

Film, ze kterého budete mít husí kůži. Sérii brutálních vražd napomůže vyřešit agentce FBI ten, kdo s tímto typem kriminality má největší zkušenosti. Masový vrah a psychiatr doktor Hannibal Lecter.

5) Vetřelec

V daleké budoucnosti zachytí vesmírná loď volání SOS z jedné planety. Je vyslán záchranný modul, který v jeskyni objeví podivný organismus. A bohužel si jej odveze zpět na loď. Postupná děsivá likvidace posádky začíná.

6) To

Pokud jste doteď měli rádi klauny, tak po zhlédnutí tohoto filmu už to tak nebude. Co nejstrašnějšího může potkat partu pěti malých přátel, když se v okolí záhadně ztrácejí malé děti?

7) Úsvit mrtvých

Svět postihne apokalyptická pandemie, která likviduje všechny živé. Ovšem mrtví nezůstávají dlouho mrtvými. Jako zombie vyhledávají ty, co přežili. A nemilosrdně je vraždí.

8) Kabinet doktora Caligariho

Působivý horor z roku 1922 vás nenechá ani chvilku v klidu. Je celý příběh jen snem nebo šílenou realitou? Už před sto lety vážně věděli, jak udělat dobrý děsivý příběh.

9) Tiché místo

Co když se ocitnete ve světě, kde je vyžadované absolutní ticho, abyste přežili. Všechny emoce musíte dusit v sobě! Extrémně dobře zpracovaný tak trochu psychologický horor nabízí napětí v každé vteřině děje.

10) Texaský masakr motorovou pilou

Když se plánovaný výlet zvrhne do šíleného boje o život. Pětice přátel cestou do Mexika objeví zkrvavenou dívku, která spáchá sebevraždu. Co se tady děje? Chtěli byste to taky zjistit a pátrat na vlastní pěst?

Psychologické horory

11) Ti druzí              

Čekat na návrat manžela z války jde i v domě, který dobře chrání vaše děti před denním světlem. Zvlášť když na něj mají alergii. Co když ale jedno z dětí začne mluvit s chlapcem, který v místnosti vůbec není? je všechno v pořádku? Je všechno tak, jak vypadá?

12) Šestý smysl

Proč se malému chlapci zjevují duchové, kteří neumřeli přirozenou smrtí? Třeba chlapík s prostřelenou hlavou? Zjistí to jeho psycholog Malcolm Crowe – Bruce Willise – a pomůže chlapci? Nebo je za tím něco víc?

13) Kruh

Zhlédnete film a vzápětí vám zazvoní telefon s informací, že za sedm dnů zemřete. Nemusíte tomu věřit, ale když takto záhadně zemřou čtyři mladí lidé…podívá se na pásku i reportérka Rachel (jejíž neteř byla jednou z obětí) se svým malým synem. A telefon zazvoní…

14) Rosemary má děťátko

Měli poslechnout varování a do toho domu se vůbec nestěhovat. Nejen že zde působili okultisté, jejich sousedé zřejmě milují duchařské seance. Co se bude dít, až Rosemary otěhotní?

15) Sirotek

Adoptovat dítě se zdálo jako dobrý nápad. Ester je sirotek a všichni si ji hned oblíbí. Ale je opravdu tak milá, jak se jeví? Neskrývá se v ní něco zlého a krvavého?

16) Psycho

Děs, hrůza, napětí. Psycho je nyní již klasikou mezi psychologickými horory. Nemůžete jej nevidět. Mistrovské dílo Alfreda Hitchcocka.

17) Věc

Vědeckou stanici napadnou šílení muži z nedaleké norské základny. V sebeobraně museli být ovšem usmrceni. Co se stalo, co se JIM stalo? Na základně zřejmě objevili něco, co mělo zůstat navždy pod ledem….

18) Moucha

Teleportování lidí na dálku může být vynikajícím vynálezem. Mladý vědec Seth Brundle svůj objev vyzkouší sám na sobě. Prostě aby si ověřil účinky. Nevšimne si ale, že s ním do přístroje vstoupil i takový malý živočich.

19) Silent Hill

Když vás absolutní zoufalství a strach o dítě zavede až do ponurého městečka Silent Hill. Co město skrývá? Co když se zde dítě ztratí? Kde hledat?

20) 23

23 je kniha – román o posedlosti. Když ji Walter dostane od své lásky, ještě netuší, jak jim změní život. Kniha totiž nabízí spoustu podobností a paralel s Walterovým životem. Vše vyústí v šokující odhalení.

21) Poltergeist

Aneb děsivý příběh o tom, když se do vašeho domu nastěhují nezvaní hosté. Nepřátelští duchové všude kolem vás. Vyplatí se vyklidit pole.

Lekací horory

22) Záhada Blair Witch

Tři studenti natáčí dokumentární film o tajemné kanibalistické příšeře. Ovšem všichni tři se záhadně ztratí. Co se s nimi stalo? Na to může najít odpověď záhadně objevené video, které sami natočili.

23) V zajetí démonů

Zchátralý dům na venkově může být pro rodinu s pěti malými dcerami krásným prostorem pro život. Ovšem kdyby ho neovládaly podivné nadpřirozené síly. Na pomoc musí přijet i vyšetřovatele paranormálních jevů.

24) Halloween

Z ústavu uteče den před Halloweenem muž, který před 15 lety (ve věku šesti let) ubodal svou sestru. A vrací se na místo činu. Pouze jeho psychiatr tuší, co malé město čeká.

25) Vymítač ďábla

Slavná herečka nemá na svou dceru čas a tak si ani nevšimne, že se postupně proměňuje v ďábelskou stvůru. Když zabije jejího přítele, musí na řadu přijít vymítač ďábla.

26) Noční můra v Elm Street

Freddy Krueger jako nejhorší noční můra. Nebudete chtít usnout, protože zlo přichází ve spánku. Poznáte ale vždycky realitu od snu?

27) Vřískot

Série záhadných vražd? To se přece nemůže partě přátel stát. Ale co když jsou i oni terčem děsivého vraha?

28) Saw

Nejvíc nejhorší šílený a lekavý horor všech dob. Pokud jste se nikdy u ničeho nebáli, tak u Saw (a řady dalších dílů) se bát rozhodně budete. Z děsu nevyjdete od začátku do konce.

29) Viděl jsem ďábla

Sériový vrah, proti kterému se postaví hrdinný mstitel. Kde je ale hranice, kde se mohou role obrátit?

30) Mlha

Uvěznění v supermarketu? Ano, to umí mlha, zvlášť když v sobě skrývá cosi tajemného a vražedného. Jak se vypořádat se zlem venku i se zlem, které se ukrývá v obyčejných lidech, kteří jsou uvnitř obchodu?

31) Carrie

Mít šílenou náboženskou fanatičku za matku a navíc prožívat výsměch spolužáků, to je na jednoho moc. Když v sobě držíte ještě ničivou sílu, pak stačí málo, aby se třeba i nevinný školní ples proměnil v děsivou tragédii.

32) Přichází Satan!

Adopce není vždy správná. O to víc, když zjistíte, že chlapec, kterého jste přivedli domů, je vtělením Satana!

České horory

33) Spalovač mrtvol

Český tajemný příběh s prvky psychologické grotesky. Jak se z obyčejného muže může stát psychopatický vrah?

34) Kytice       

Neobvyklé zpracování klasiky od Karla Jaromíra Erbena dalo vzniknout jedinečnému hororu. Každá z básní je proměněna v samostatný příběh natočený v jiném režimu. Děsivé příběhy vás ohromí.

35) Chocking Hazard

V Motelu Halali se můžete naučit, jak dát svůj život opět dohromady a najít smysl pro žití. A také pro přežití. V lese se totiž skrývají děsiví zombie myslivci.

36) Morgiana

Iva Janžurová v perfektní dvojroli dvou sester. Jedna je hodná a milá, druhá je ztělesněním zla. A ta zlá se bude chtít zbavit té hodné….

37) Nenasytná Tiffany

Při vykrádání chat objeví Pepa docela náhodou starou kameru. Na záznamu je zachycena cesta k netušenému pokladu. Najde jej? A bude to snadné? Nebo zaplatí mnohem víc?

38) Labyrint

Satanisti, rituály, podzemí staré Prahy. Ztrácející se lidé. Může to znamenat, že se v podzemí probudilo něco nebezpečného?

39) Všichni do jednoho

Podivná reality-show ve velké sklepní místnosti. Vydrží spolu účastníci jeden měsíc? Ale pravidla nejsou úplně jasná. A co když se na ně na povrchu zapomene?

40) Poslední výkřik

Karinini rodiče byli před osmi měsíci brutálně zavražděni. A po té době začíná vrah zase řádit. Zaměřuje se na mladé dívky ze střední školy. Vše nasvědčuje tomu, že má spadeno právě na Karin.

41) Upír z Feratu

Automobil, který jezdí na lidskou krev? Děsivé české sci-fi. Kdo do něj sedne, napájí vůz vlastní krví. Temný a děsivý český horor.

Nové horory (poslední tři roky)

42) Uteč

Když rodičům na dceřiném partnerovi vadí jen to, že kouří, dá se s tím něco dělat. Třeba navštívit psycholožku a se zlozvykem se poprat. Ale proč se zdá, že se děje něco divného? Nejlepší bude – vzít nohy na ramena.

43) Armáda mrtvých

Proč nevyužít toho, že je Los Angeles plné nemrtvých, a to třeba k tomu provést největší loupež uprostřed města?

44) Napětí

První den v nemocnici a už problémy. Sestřička Val musí zůstat na místě i po té, co se kvůli výpadkům proudu většina pacientů evakuuje. Jenže ve staré temné nemocnici něco číhá.

45) Očista navždy

Každý rok se opakující tradice – Očista – nechá celou Ameriku dvanáct hodin v naprostém bezpráví. Nefunguje policie, hasiči ani záchranka. Vše, co se stane, je ovšem legální. Jak přežít? Jak si vyřídit účty?

46) Neviditelný

Musela utéct od psychopatického manžela. Později se dozví, že ten spáchal sebevraždu, nechal jí ale velký majetek. Měla by být zajištěná a v pohodě. Proč ale není? Proč se jí zdá, že ji někdo stále sleduje a snaží se zkazit vše, čeho dosáhla?

47) Telefon

Nepředvídatelný, nabušený, neuvěřitelný horor. Dvě ženy v jednom bytě dělí 20 let. Napínavý a vizuálně skutečně strhující film. Musíte jej vidět.

48) Maják

Jaké děsivé záhady odhalí nový asistent starého námořníka? Co se stalo s jeho předchůdci? Černobílý film nás zavede až do 19. století.

49) Díra

Jak se projeví skutečná tvář lidí, když se ocitnou v kritické situaci?

50) Úniková hra

Únikovky jsou super. Proč tedy nevyrazit a ve skupině šesti lidí nepřijmout výzvu zúčastnit se únikové hry? Třeba proto, že cesta ven ze hry nemusí existovat.

51) Doktor spánek od Stephena Kinga

Jak úspěšně navázat na horor Osvícení? Natočením příběhu, který se odehrává o 40 let později. V hlavní roli opět Dan s jeho nadpřirozenými schopnostmi.

Další zahraniční horory

52) Osvícení               

Jack Torrance přijme lákavou nabídku a bude přes zimu správcem odlehlého hotelu. Jaká tajemství hotel skrývá? Další z dokonalých hororů spisovatele Stephena Kinga.

53) Dracula

Klasika s krvavým rumunským hrabětem Drákulou. Horor, který pro svou nadčasovost upoutá a vyděsí kdykoli.

54) Znamení

Jsou znamení v poli prací mimozemšťanů? Co dělat, když se tajemná znamení začnou objevovat doslova po celém světě? Měli byste očekávat invazi z vesmíru?

55) Constantine

Je schopnost vidět démony a anděly nějakou výhodou? Ani ne. Ale může pomoci s řešením záhadné vraždy dvojčete policistky Angely. Výprava do tajemného světa pod LA právě začíná.

56) Vlkodlak

Je legenda o krvelačném monstru, které vraždí vše živé, opravdu legendou? Nebo na tom něco je? Pátrání po záhadě právě začíná.

57) Ať vejde ten pravý

Chlapec, se kterým se nechce nikdo přátelit, se sblíží s tajemnou Eli. Stanou se z nich kamarádi. Jenomže Eli není jen tak obyčejná holka.

58) Vrána

Když se neklidná duše musí vrátit mezi živé, aby pomstila svou smrt i smrt blízké osoby. Nádherný a děsivý příběh.

59) Nosferatu – Fantom noci

Další povedená verze horou s příběhem o hraběti Draculovi. Navíc tento film z roku 1979 umí i překvapit. Takže se pohodlně usaďte….a na noc pořádně zavírejte okna.

60) Lesní duch

Pomůže výlet s přáteli do rodinné chaty v lesích, aby se Mia zbavila svých démonů a závislostí? Ale v chatě objeví tajemný oltář a starou knihu. Mia z ní začne předčítat.

61) Sirotčinec

Laura by si chtěla otevřít domov pro postižené děti. Ale na místě bývalého sirotčince se dějí divné věci. Totiž i mrtvé děti si chtějí hrát.

62) Černé Vánoce

Když nesnášíte chlapy, tak se vyloženě těšíte, až se na Vánoce vyprázdní univerzitní kampus. Reilly i s kamarádkami ale najednou začnou dostávat podivné textovky. A dívky postupně začínají mizet. Má cenu čekat nebo začít bojovat?

63) Thriller – drsný film

Malá Frigga se stala obětí pedofila a přestala mluvit. Později cestou k logopedovi nastoupí do špatného auta a stane se z ní drogově závislá prostitutka, rozhodne se svůj život změnit.

Trailer najdete zde.

64) Pomsta

Milující tatínkové od rodin se pravidelně scházejí uprostřed pouště a loví a vedou mužné kecy. Jeden z nich si s sebou ale vezme milenku. Bohužel zájem ostatních se vymkne kontrole a oni nechají umírající holku svému osudu. Co když ale neumře?


Čtěte také:

Uložte si nejlepší horory na později a svým kamarádům:

Psychologické horory

Lekací horory

Líbí se vám vybrané horory? Nasdílejte je i svým kamarádům!