Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

Potkali jste ji a naprosto vám učarovala? Nemůžete spát, protože se vám hlavou honí představy, jaké by to bylo, kdybyste s ní byli? Přes den létáte hlavou v oblacích a řešíte, jak to udělat, aby vám neodolala a neposlala vás k šípku?

Tomuto trápení je nyní konec. V tomto článku vám představím seznam tipů a rad, které zaručeně fungují. Úspěšně jsem je totiž otestoval na vlastní kůži a výsledkem je dlouholetý naplňující vztah. Stejně tak z toho však může být krátkodobá záležitost. Záleží jen na vás, s jakou motivací do toho půjdete. Tak jako tak vám vaše vyvolená neunikne. Amorův šíp ji zasáhne, tím si buďte jisti.

Už žádné zdržování, jdeme rovnou k jádru věci!

1) Upravte se

Nejprve, než podniknete jakékoliv kroky, je dobré zkontrolovat svůj zevnějšek a případně se upravit, je-li potřeba. Neznamená to, že na sebe musíte hodit oblek, lakýrky, kravatu a nagelovat si vlasy. Naopak. Zůstaňte sví. Přece nechcete, aby se vaše dívka snů zamilovala do někoho, kým ve skutečnosti nejste.

Je to jednoduché. Zůstaňte sami sebou, ale přitom dodržte několik obecných pravidel:

  • Čistota – zkontrolujte, že je vaše oblečení čisté a nejsou na něm fleky nebo jakákoliv jiná špína.
  • Vůně – je přirozené, že se člověk potí, ale v dnešní době existuje řada vychytávek jako je mýdlo, deodorant a parfém, takže než vyrazíte na lov, doporučujeme všechny tři výše zmíněné věci použít.
  • Absence děr – roztrhané kalhoty mezi nohama nejsou sexy, naopak riskujete, že vám z nich něco vykoukne, a to při balení nejspíš nechcete, pokud někde nějakou nežádoucí díru najdete, zašijte ji.

Může to znít povrchně, ale upravený zevnějšek dělá hodně. Vypovídá to o lidech, jak se o sebe starají a jak moc jim na sobě záleží. Pakliže budete otrhaný smraďoch ve špinavém oblečení, sotva můžete usilovat o upravenou dívku, která si na svém zevnějšku zakládá. V tomto případě platí české přísloví “vrána k vráně sedá”.

Tip navíc:

Zuby jsou vaší vizitkou, proto je dobré si po jídle zkontrolovat v zrcátku svůj chrup. Občas se stane, že člověku uvíznou potraviny mezi zuby, a to je jedna z věcí, které rozhodně nejsou sexy.

Pro zachování svěžího dechu s sebou doporučuji nosit menší balení ústní vody nebo žvýkačky. Zkrátka a jednoduše chcete vonět a důležité je opečovat nejen kůži, ale i ústní dutinu, protože je to prostě někdy při rozhovorech cítit.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

2) Uvědomte si své kladné vlastnosti a silné stránky

Ještě, než se pustíte do honu za svou vysněnou, je dobré udělat si pořádek sám v sobě a ve svém světě. Jedině teprve pak, když vím, kdo jsem, co chci a co já sám nabízím, mohu být v lovu úspěšný.

Jakmile toto o sobě budete vědět, ženy to z vás přirozeně vycítí. Přirozeně totiž stoupne vaše sebevědomí a sebehodnota. Na obojí opačné pohlaví doslova letí.

Cvičení:

Na okamžik se zastavte, v klidu se posaďte do pohodlného křesla a několikrát se zhluboka nadechněte. Máte po ruce tužku a papír? Perfektní. Nenechte je ležet ladem, naopak je využijte proto, abyste si sepsal své vlastní kvality.

Nebuďte přehnaně skromný. Určitě jich je víc než pět. Vzpomeňte si na vše dobré, co se vám povedlo. Zkrátka a jednoduše zrychleně zrekapitulujte svůj život.

Jakmile budete mít hotovo, text si po sobě přečtěte a poté vyvěste na dobře viditelné místo (třeba připněte magnetkami na ledničku). Ideálně zvolte pozici, kde budete mít papír co nejčastěji na očích. Pokaždé si tak připomenete, kolik dobrého ve vás je a podpoří to vědomí vaší vlastní hodnoty, což je pro balení dívek důležité.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

3) Zapracujte na svém sebevědomí

Tento tip souvisí s předchozím bodem. Alfou a omegou v usilování o vaši vysněnou je sebevědomí. Bez něj to jde taky, ale je to náročnější. Sebevědomí je totiž sexy.

Vzpomeňte si na filmy, které znáte. Kdo v nich získá holku snů? Je to ten chudák, co se mu nervozitou klepe hlas a potí ruce nebo ten borec odvedle, co chodí do fitka a ženský má takříkajíc na háku? Odpověď známe asi všichni.

Neznamená to, že je potřeba se chovat arogantně a povýšeně (naopak to může být kontraproduktivní, a navíc se tak zdravé sebevědomí neprojevuje). Být sebevědomý pro každého znamená něco jiného.

Já to vnímám tak, že si jsem vědom svých kladných stránek, rozvíjím je a nestydím se za ně. V praxi to znamená, že zlepšuji své dovednosti jako je třeba lezení a jiné sporty, učím se cizí jazyky a hodně a rád cestuji. Takto prohlubuji svou sebedůvěru.

Cvičení:

Zamyslete se, co jsou vaše oblíbené aktivity, při nichž se cítíte ve své kůži, takříkajíc jako ryba ve vodě. Těm věnujte svůj volný čas. Uvidíte, že se budete cítit o dost lépe a vaše sebedůvěra půjde nahoru. Zároveň se při tom můžete snadno seznámit a navázat nové kontakty.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

4) Udělejte první krok a oslovte ji

Už si věříte, víte, co nabízíte, jste upravený a voňavý. Paráda. Základní stavební kameny byly úspěšně položeny a nyní nadešel čas začít budovat dům, což znamená vydat se na lov.

Základním krokem, bez kterého se nepůjde posunout dál, je vaši vysněnou dívku oslovit. Bez toho patrně vůbec netuší, že máte zájem a možná ani, že existujete. Zkrátka a jednoduše je nejvyšší čas dát o sobě vědět!

Seberte odvahu a jděte za ní. Nic za to nedáte a aspoň to konečně rozseknete a nebudete se trápit přemýšlením nad tím, co by kdyby. Teď máte jedinečnou šanci udělat první krok. Většina holek totiž miluje, když jej učiní kluk. Nechávají se rády dobývat. Buďte oním rytířem na bílém koni, který vyrazí pro svou královnu!

Klidně si dopředu promyslete, co řeknete. Není ostuda být připraven na více scénářů. Je to lepší varianta než být zaskočen.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

5) Buďte přátelský, ale ne vlezlý

Usmívejte se, buďte milý a přátelský, ale ne vlezlý. Zároveň nebuďte přehnaně aktivní. Doporučuji k dívce přijít tváří v tvář a než ji oslovíte, tak s ní navázat oční kontakt. Už z toho můžete hodně poznat – jakou má náladu, jestli je v rozpoložení, že chce s někým mluvit. Zároveň už z jejího pohledu můžete usoudit, zda se jí líbíte. To vám může dodat odvahu.

Rozhodně k dívce, kterou plánujete oslovit, nechoďte zezadu. Tak ji akorát vystrašíte. To se stalo jednou mé kamarádce a od dotyčného chlapce utekla.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

6) Respektujte odmítnutí

Netlačte na pilu, ani se neurážejte, pokud vás dívka odmítne. Pokud řekne, že se nechce seznamovat/nechce jít na kafe, tak to respektujte. Popřejte jí hezký den. O nic nejde a není potřeba si její rozhodnutí brát osobně. Třeba je krátce po rozchodu, nebo má přítele, nebo se jí jednoduše nelíbíte. Ani vy nechodíte na rande s každou dívkou, kterou potkáte. Respektujte její svobodnou volbu a zachovejte si úroveň.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

7) Naslouchejte

Holky rády mluví a vyprávějí. Pakliže se vám ji podaří pozvat na rande, tak jí dejte na schůzce dostatek prostoru se projevit. Díky tomu, že jí budete naslouchat ji nejen lépe poznáte, ale dáte ji i najevo, že vám na ní záleží.

Nemusíte si o ní pamatovat všechno a znát každý detail, nicméně pakliže se zmíní, že má ráda květiny, tak vám dala nápovědu, jak si ji můžete snadněji získat. Na příští schůzku už můžete přijít s kyticí růží a omotat si ji postupně kolem prstu.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

8) Neskákejte jí do řeči

Tento bod patří mezi základy slušnosti v konverzaci obecně, ale ne vždy jej dodržujeme. Na rande, kdy se snažíte udělat dojem, je to však o to víc potřeba. Naslouchejte vaší dívce snů a až domluví, zareagujte. Rozhodně ji nepřerušujte a neskákejte jí do řeči. Nejen, že je to nepříjemné, navíc by mohla získat dojem, že vás příběh, který zrovna vypráví, nezajímá.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

9) Usmívejte se a udržujte oční kontakt

Platí to podobně jako když jste dívku svých snů oslovovali. Zkrátka a jednoduše je potřeba, abyste působil sympaticky. Váš úsměv a pohled do očí jí dá najevo, že o ni máte zájem.

Během schůzky si ztište mobil a používejte ho pouze v nezbytných případech. Celou svou pozorností zahrňte dívku, se kterou jste venku. Pakliže vám oční kontakt a úsměv opětuje, jste na dobré cestě.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

10) Podnikněte oblíbené aktivity

Dělejte věci, které vás oba dva baví. Nenuťte ji do něčeho, co je jí proti srsti, stejně tak ale sebe. Navštěvujete oba rádi divadla? Kupte lístky na představení, o kterém víte, že je ještě neviděla.

Buďte kreativní. I když máte oba rádi cyklistiku, snažte se jednou za čas vymyslet něco originálního, ať spolu většinu volného času netrávíte pouze na kolech. Určitě najdete víc společných aktivit, které budou vám oběma činit radost.

Pokud hledáte inspiraci, čtěte náš článek: Kam na rande? 83 skvělých tipů pro každou příležitost

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

11) Letmé doteky (opravdu jen letmé)

Dejte dívce svých snů najevo, že o ni stojíte. Můžete tak učinit úsměvem nebo delším pohledem, jak jsem psal již výše. To však dělají i kamarádi. Pakliže stojíte o něco víc než jen o občasný pokec a trávení volného času, dejte jí to najevo.

Neznamená to, že se na ni musíte hned vrhnout jak lačnící vlk. Stačí se jí občas nenápadně dotknout. Poklepat jí na rameno, když jí chcete něco říct, dotknout se jejího kolena, když sedíte v kině. Pokud seberete odvahu, tak jí můžete odhrnout pramen vlasů z tváře. To je opravdu sexy a dívku to rozpálí do běla. Nebude trvat dlouho a bude vaše!

Kreativitě se meze nekladou, vymyslete sami jak a kdy se hodí se jí dotknout. Rozhodně se po ní však nesápejte a neosahávejte ji na prsou a zadku. Mohla by se vyděsit. Všeho moc škodí a pakliže nic neuspěcháte, tak se jistě dočkáte.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

12) Zajímejte se o ni

Je zrovna nemocná? Napište jí, jak se má, případně můžete nabídnout pomoc. Buďte jejím rytířem na bílém koni!

Pakliže na schůzce hovořila o tom, že ji čeká náročný pohovor nebo pracovní meeting, zeptejte se, jak to dopadlo. Stejně tak se svěřte i vy jí. Navodíte tak pocit důvěrnosti, který není běžný. Přece jen nechcete být “nějací známí”, ale toužíte tuto dívku získat!

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

13) Použijte zrcadlový efekt

Když jste ve společnosti, můžete si všimnout, že lidé mají tendenci kopírovat ostatní, kteří jsou jim sympatičtí. Znamená to, že když si sednu naproti někomu, kdo se mi líbí, začnu jej automaticky napodobovat. Když si dotyčný přehodí nohu přes nohu, tak já to zopakuji nebo si podobně podložím hlavu rukou.

Patrně to tak taky děláte, ale nyní se po vás chce, abyste tak činil vědomě. U vás i vaší vysněné dívky to totiž navodí pocit blízkosti, a to je přece to co chcete!

Opět zde však platí známé “všeho s mírou”. Nepřehánějte to, ať to nepůsobí divně a vykonstruovaně.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

14) Sportujte

Aktivní muž působí vždycky lépe než knedlík. Neznamená to, že z vás musí být namakaný borec, co tráví každý den v posilce. Nicméně je dobré působit aktivně. Když se vás dívka zeptá, co ve volném čase děláte, určitě nezůstávejte jen u četby a hry na kytaru.

Chodíte rád na procházky? Pak zmiňte turistiku. I to se počítá. Nebo plavete? Bezva! Nenechávejte si to pro sebe.

Muži, kteří sportují, jsou zkrátka atraktivnější než jiní. Znamená to, že se o sebe starají a není jim lhostejné jak jejich zdraví, tak postava.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

15) Udržujte i jiné kontakty

Buďte žádaným. Nepouštějte své kamarády a kamarádky jen proto, že teď randíte s novou dívkou. Naopak ji můžete se svými přáteli seznámit a nechat si od nich dát zpětnou vazbu.

S kamarády si povídejte, i když jste v její přítomnosti. Je důležité, aby viděla, že se umíte bavit a že na ní nejste závislý. Stoupne tím v jejích očích vaše hodnota, protože zjistí, že bez ní neumřete.

Zároveň vám jiné kontakty pomohou si udržet nad celou situací nadhled, což je obzvlášť zpočátku vztahu potřeba.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

16) Pozvěte ji

Když už ji pozvete na kafe nebo do kina, tak za ni zaplaťte. Chovejte se jako gentleman, a ne jako škrt, který si nechá pro korunu koleno vrtat.

Dáte jí tak najevo, že si její společnosti ceníte, že to pro vás není “jen kafe”. Zároveň tím také ukazujete, že se o ni chcete starat.

Placení je poslední dobou čím dál kontroverznější téma. Pokud bude trvat na placení zvlášť a vy si jste jistý, že ji chcete vidět znovu, můžete navrhnout, že to příště bude na ni. Pokud i tak bude naléhat, plaťte každý zvlášť. Určitě ji nenuťte do něčeho, co by jí bylo nepříjemné.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

17) Používejte humor

Buďte vtipný. Řekne se to snadno, hůř se to dělá, když je člověk nervózní. Uvědomte si, že je to jedna holka z tisíce. Není čeho se bát. Snažte se být sám sebou nejvíc, jak jen dokážete. Patrně vám pak půjde snadno i vtipkovat.

Humor je skvělým testem, zda k sobě pasujete. I když máte pocit, že je váš smysl pro humor zvláštní nebo příliš černý, nebojte se ho dát při rozhovoru najevo. Pokud o vás má dívka zájem, bude se vašim vtipům smát i když se jim ostatní smát nebudou a už to je velmi dobrý krok.

Jak sbalit holku? 19 skvělých tipů, které opravdu fungují!

18) Lichoťte jí

Každého člověka, ať ženu nebo muže, potěší pochvala. Pakliže máte o nějakou dívku zájem, rozhodně lichotkami nešetřete. Líbí se vám, jak je oblečená? Máte rád její hlas, a to, jak mluví? Pak jí to řekněte!

Dáte jí tím najevo, že o ni máte zájem a je vám sympatická. Sledujte její reakce. Usmívá se? Klopí stydlivě oči?

Opět to však ani v tomto případě nepřehánějte.

Čtěte také:

Uložte si článek – jak sbalit holku na později a svým kamarádům:

jak sbalit holku

Jak sbalit starší holku?

Jak sbalit mladší holku?

Sdílejte článek – jak sbalit holku svým kamarádkám: