17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

Zažila to asi každá z nás. Měly jsme svého vysněného prince a marně si lámaly hlavu, jestli o nás má zájem. Někdy nám připadalo, že ano. Jindy zase se nám zdál pravděpodobnější opak. Jedno je jisté – měly jsme z toho v hlavě pořádný guláš!

Proto vám přinášíme seznam tipů a náznaků, na základě kterých můžete odvodit, zda o vás protějšek jeví zájem. Po jeho přečtení si budete bezpochyby jistá v kramflecích. Není na co čekat. Jdeme na to!

1) Dívá se na vás

Oční kontakt je alfou a omegou jakékoliv komunikace. Nicméně je vědecky prokázané, že když nás někdo přitahuje, automaticky k němu směřujeme i naše oči. Nemůžeme se na dotyčného zkrátka vynadívat.

Pokud jste někoho zaujala, je jisté, že jeho pohled bude směřovat k vám. Dále záleží na jeho sebevědomí, zda plaše uhne očima, když jej zmerčíte nebo naopak vytrvá.

Když na vás dál zírá, obvykle s vámi otevřeně flirtuje. Je to jasný signál, že se mu rozhodně líbíte nebo jste ho minimálně něčím zaujala.

Jestliže si všimnete, že má dotyčný rozšířené zorničky, patrně jej vzrušujete. Jedná se přitom o jeden z faktorů, které člověk není schopen kontrolovat či nějak ovládat. Řídí jej totiž naše podvědomí, které je mnohdy chytřejší než my sami.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

2) Úsměv a smích

Když se potkáte očima, tak se usměje? Pak je jisté, že vás alespoň rád vidí a jste mu sympatická. Stejně tak jeho způsob konverzace s vámi, pokud se dotyčnému líbíte, bude jiný než s ostatními lidmi.

Pokud se muž ve vaší přítomnosti směje, znamená to, že je mu s vámi dobře.

Určitě to znáte sama na sobě. Jakmile jste obklopena lidmi, kteří vám jsou nepříjemní, máte ke smíchu nejspíš daleko. Namísto toho v přítomnosti muže, který se vám líbí, se budete pravděpodobně smát častěji než obvykle.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

3) Vyhledává vaši přítomnost

Objevuje se na akcích a místech, kam máte zamířeno? V případě větší skupiny lidí/přátel se zdržuje ve vaší blízkosti? Chce si s vámi povídat více než s ostatními? Pokud ano, tak je mu evidentně ve vaší přítomnosti dobře a zajímáte jej. Snaží se s vámi utvořit přátelství.

Vytěžte z toho, co můžete. Nadhoďte společné téma nebo něco, o čem víte, že jej baví. Dejte mu najevo, že ani vám není jeho přítomnost lhostejná, a že si jí ceníte. Nemusíte mu nutně vyznávat city. Postačí úsměv nebo letmý dotek. Případně věta: “Moc ráda tě vidím, baví mě si s tebou povídat.” Uvidíte, zda se rozzáří. Věříme, že ano.

Taková lichotka potěší každého. Člověka, kterému se líbíte, rozveselí jednou tolik. Je totiž možné, že je ve vaší přítomnosti stydlivý a není si jistý vašimi sympatiemi.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

4) Zrcadlení

Tohoto znamení si můžete všimnout, pokud se vyskytujete v blízkosti objektu vašeho zájmu. Pokud se mu líbíte, měl by dotyčný zrcadlit vaši řeč těla. To znamená, že když si dáte nohu přes nohu, on vás za chvíli napodobí. Nebo jakmile si podložíte rukou hlavu, on zanedlouho učiní podobně.

Nejedná se však pouze o fyzično. Dotyčný může přizpůsobovat i svou řeč té vaší. To znamená, že začne používat vaše slova. Podvědomě se vám tak přibližuje.

Zkrátka a jednoduše zrcadlení zcela zřetelně prozrazuje, že daný člověk má zájem o to, aby se vám líbil, a proto se přizpůsobuje. Toto funguje i na pohovorech či mezi přáteli.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

5) Otevřená pozice

Důležitá je i pozice, kterou druhý při komunikaci s vámi, zaujímá. Stojí v otevřené pozici a občas máchá rukama? Pak se mu líbíte.

Tip: Jak otevřenou pozici poznáte?

Stojí naproti vám s mírně rozkročenýma nohama, ruce má založené v bok nebo je může mít vložené do kapes od kalhot. Tímto podvědomým trikem zdůrazňuje svou mužnost a snaží se vás tak svést. Dává vám najevo, že on je alfa samec a že je o co stát. Když začne ještě máchat rukama, tak se snaží zaujmout vaši pozornost.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

6) Nenápadné dotyky

Pokud se nám někdo líbí, snažíme se jej dotýkat. Zkrátka a jednoduše toužíme po blízkosti dotyčného. Pokud se vás sem tam nenápadně dotkne, zbystřete! Patrně jde o vyjádření sympatií.

Jde kolem a poklepe vás na rameno? Zlehka se dotkne vašeho kolena, když vám chce v kině něco povědět? Tyto věci by dělat nemusel. Činí je, protože chce. Touží po vaší blízkosti.

Pakliže je vám jeho jednání příjemné, osmělte se a oplaťte mu jej! Takto mu dáte najevo svůj zájem. Můžete mu poklepat na hruď, když budete něco zábavného vyprávět.

Čtěte také: 10 tipů, jak na první rande, aby byl zážitek dokonalý

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

7) Dotýká se sám sebe

Může to znít zvláštně, ale pakliže jsme v přítomnosti někoho, o koho máme zájem, více se sami sebe dotýkáme. Vybavte si poslední rande, kdy jste o dotyčného opravdu stála. Když jste mluvila, tak jste si patrně sem tam hrábla do vlasů, dotkla se krku.

Doteky jsou pro nás jednoduše přirozené. Někteří lidé mají v přítomnosti těch, kteří jim připadají atraktivní, sklon upozorňovat na své tělo pomocí dotyků. Proto zbystřete, pokud tak bude činit protějšek, o který jevíte zájem. Nejspíš mu nejste lhostejná!

Čtěte také: Jak na první sex? Jak se připravit? Kdy ho mít?

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

8) Zajímá se o vás

Při konverzaci neustále nadhazuje nová a nová témata. Snaží se, abyste spolu nepřestali mluvit. Zajímá se o vás, váš život, volný čas. Zároveň se stará, jak se máte, jestli nemáte hlad nebo vám není zima. Chce vědět, co máte ráda, na čem vám v životě záleží a čeho chcete dosáhnout.

Kromě toho, že je šikovný v konverzaci s vámi, tak si pamatuje, co jste mu řekla. Na základě toho poznáte, že vám skutečně naslouchá a jeho zájem je opravdový.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

9) Je pro něj důležité, co si myslíte

Kromě výše zmíněného si váží i vašich rad a názorů. Mnohdy se jimi řídí.

Když s vámi zapřede rozhovor, je zřejmé, že by nejraději byl, kdyby nikdy neskončil. Nedívá se na mobil, nekouká po jiných ženách. Snaží se proto daný okamžik co nejvíce prodloužit.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

10) Témata hovoru

Navážeme na předchozí body. Důležitou roli hraje i to, o čem mluví protějšek. Snaží se vás ohromit? Sdílí s vámi osobní informace? Zmiňuje svoje dětství případně historky z něj? Snaží se ve vaší blízkosti chovat, co nejlépe?

Pokud na všechny výše zmíněné otázky zní vaše odpověď ano, pak jste na dobré cestě. Muž o vás patrně jeví zájem, a tak se na vás snaží udělat, co nejlepší dojem a co nejvíce se vám přiblížit a otevřít. Cítí k vám důvěru.

Naopak jakmile si ve vaší přítomností neváhá odříhnout, nadává či je agresivní, pak mu asi na vašem mínění o něm zas tak moc nesejde.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

11) Jiné dívky

Vyskytuje se často v blízkosti jiných dívek? Jak se v jejich přítomnosti chová? Jedná s vámi jinak nebo stejně jako s nimi? Mluví ve vaší blízkosti o jiných ženách?

Pokud má o vás zájem, určitě se vás nebude ptát na tipy, jak někoho sbalit. Také se pravděpodobně bude vyhýbat tomu, aby mluvil o ženách, které se mu líbí, či jej přitahují. Naopak se bude snažit ve vás vyvolat dojem, že jenom vy jste jediný objekt jeho zájmu.

Pokud jste pro něj důležitá, měl by vám projevovat více pozornosti než jiným ženám. Proč by sám sebe sabotoval?

Zároveň dávejte pozor na vyjádření o jiných dívkách. Když mezi řečí zmíní větu ve stylu: “Ona je moc fajn, ale není tak chytrá a zábavná jako ty.” patrně vám tak dává najevo, že po vás touží.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

12) Přátelství

Máte společné přátele. Rád poznává lidi ve vaší blízkosti, či vás seznamuje s vašimi přáteli.

Příklad: Jdete městem a potkáte ho v přítomnosti skupiny lidí. Vřele se s vámi pozdraví a všem vás představí. Zároveň o vás i něco víc řekne, aby začal konverzaci. Evidentně touží po tom, aby vás jeho přátelé znali. Jste pro něj důležitá.

Čtěte také: 11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

13) Všímavost

Je všímavý vůči vaší osobě. Jakmile změníte sestřih nebo barvu vlasů, vezmete si na sebe nové oblečení nebo šperky či použijete nový styl líčení, vždy zpozorní. Pokud se mu líbíte, tak si všímá změn, které u vás nastanou. Také je nezapomene náležitě pochválit. V jeho přítomnosti se cítíte jako královna.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

14) Neváhá vám pomoci

Když se ocitnete v nesnázích, rád vám pomůže? Zmíníte se, že se budete stěhovat, a on hned nabízí pomocnou ruku? V případě, že vám nefunguje elektrospotřebič, nabízí své služby?

Tyto projevy laskavosti znamenají, že mu na vás záleží. Chce, abyste byla v pořádku a cítila se dobře. Může být opravdu dobrý kamarád se srdcem na dlani, na kterého je jednoduše spoleh, ale také je možné že tyto laskavosti z jeho strany znamenají něco víc.

Toto můžete rozklíčovat, když si budete všímat, jestli se takto chová i k ostatním. Dělá takto hezké věci pro všechny? Pokud se mu líbíte, měl by se k vám chovat jinak/lépe než k druhým.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

15) Názor druhých

Někdy může být náznaků spousta, ale vy si stejně nejste jistá nebo je nevidíte, protože se podceňujete. V tomto případě může pomoci rada někoho, kdo má nadhled a odstup. Ideální je blízká kamarádka, které můžete věřit, ale zároveň vás oba zná nebo vás alespoň viděla při společné interakci. Může vám sdělit, jak to vidí.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

16) Co se škádlívá, to se rádo mívá

Ne vždy, jsou znamení na první pohled jasná, jako jsme uvedli výše. Je zde totiž platná jedna výjimka a tou je škádlení. Tíhnou k němu muži, kteří si obvykle ještě nejsou plně jisti sami sebou nebo jsou zkrátka nervózní.

Pak vás všemožně slovně popichují (někdy i fyzicky). Jsou samý vtip, samá sranda. Hluboko uvnitř se však většinou bojí. Toto nedospělé chování pramení z vnitřní nejistoty.

Pakliže je vám popichování příjemné a ráda na tyto hry přistoupíte, tím lépe pro vás. Směle do toho.

Pokud jste z toho v rozpacích, ale navzdory tomu máte o dotyčného zájem, není nic lepšího, než být odvážná a zachovat se dospěle. Protějšku oznamte, že si s ním chcete promluvit.

Zeptejte se ho, proč se k vám tak chová. Vysvětlete mu, jaké pocity to ve vás vyvolává. Případně vyložte karty na stůl. Příklad, co můžete říct: “Mám tě ráda a líbíš se mi, proto mě mrzí tvoje chování a jsem z něj zmatená. Nevím, co si mám o tom myslet.”

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

17) Tón hlasu

Na závěr ještě tento aspekt, kterého jsme si my osobně zatím nevšimli, ale psychologové jej zmiňují jako relativně častý a důležitý. Z toho důvodu jej neopomeneme ani zde.

Podle odborníků lidé, kteří se nacházejí v blízkosti těch, jenž je přitahují, automaticky snižují tón hlasu. Většina osob se totiž domnívá, že hlubší a tišší hlas zní atraktivněji.

17 ověřených tipů a znamení – jak poznat, že se mu líbím?

Pár slov závěrem

Pokud vše naznačuje, že o vás protějšek stojí, tak gratulujeme! Teď nezbývá, než čekat až se osmělí, případně můžete být iniciativní vy.

Pokud jste však zjistila, že je tomu naopak a dotyčný podle všeho zájem nemá, nesmutněte. Však jak se říká “pro jedno kvítí, slunce nesvítí”. Nic hrozného se neděje. Alespoň nemusíte ztrácet čas čekáním na někoho, kdo o vás nejeví zájem, jaký si zasloužíte. Namísto toho můžete začít lovit jinde.

V tom případě vám jistě poslouží náš článek Jak sbalit kluka? 13 skvělých tipů, které opravdu fungují!.

Čtěte také:

Uložte si článek – jak poznat, že se mu líbím – na později a svým kamarádům:

Jak poznat že se mu líbím

Sdílejte článek – jak poznat, že se mu líbím svým kamarádkám:


Mindfulness od A do Z - co to je? V čem pomáhá? Jak začít? 5

Gabriela

Naše kamarádka Gabriela odmalička miluje texty. Nejen, že je velmi ráda čte, ale sama tvoří. Na našem webu se zaměřuje především na lifestylová témata. Kromě toho, že ji hodně baví literatura, tak cvičí jógu a zajímá se o seberozvoj. V budoucnu by ráda vyrazila na Saharu. Tak se třeba dočkáme i reportáže z tohoto putování.