11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

Líbání je jedním z velmi příjemných způsobů, jak můžete druhému dát najevo, že k němu chováte silné city. Však právě polibkem se stvrzuje manželský slib. Tento akt má tedy poměrně velkou váhu, a tak je dobré, provádět jej správně.

V tomto článku ti proto přinášíme několik tipů a rad, jak se líbat, abyste si z toho jak vy, tak protějšek, odnesli jen krásné dojmy. Protože i líbat lze jak skvěle, tak bohužel i mizerně. Věříme, že po přečtení našeho textu, budete patřit mezi tu první polovinu.

1) Mějte svěží dech a čisté zuby

Určitě jste někdy mluvili s někým, komu smrdělo z pusy. Vybavte si ten okamžik. Máte to? Skvělé. Teď si představte, že byste toho člověka měli políbit. Asi by se vám do toho nechtělo, viďte?

Dech je základ nejen pro příjemnou konverzaci, ale i intimnější sbližování. Stejně tak byste v ústech neměli mít kousky potravy. Samozřejmě se to může stát, ani o tom nemusíte vědět. Proto je lepší si před schůzkou zuby pořádně vyčistit a prohlédnout v zrcadle. Pokud jste kuřák a víte, že protějšek ne, je to o to víc důležité.

Pro nouzové případy, kdy víte, že máte přes den opravdu bohatý program a k čištění zubů se nejspíš nedostanete (nebo sebou nemáte zubní kartáček) s sebou noste alespoň žvýkačky nebo mentolové bonbony, které vám osvěží dech. Také si můžete na toaletách ústa alespoň vypláchnout vodou.

Stejně tak platí, že pokud si u protějšku všimnete, že má kus potravy mezi zuby (například špenát bývá zrádná potravina), je fajn na to druhého/druhou upozornit, ačkoliv vám to může být nesmírně trapné. Věřte nám, vaše polovička se bude možná stydět, ale ve finále se jí uleví, že s tím může něco udělat. Je to rozhodně lepší, než se vrátit večer domů a až tam to zjistit.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

2) Vyvarujte se silně aromatickým potravinám

Taky si dávejte pozor, co před schůzkou konzumujete. Kromě cigaret se doporučujeme vyvarovat silně aromatickým potravinám jako je třeba česnek nebo cibule. Na ty obvykle nestačí kartáček na zuby ani žvýkačky. Buďte ohleduplní. Asi byste se také nechtěli líbat s někým, kdo je prošpikovaný jako pečínka.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

3) Rty mějte hebké jako samet

Rty hrají při líbání velkou roli. Obecně platí, že čím jsou plnější, tím je polibek příjemnější. To je však jedna z věcí, které neovlivníme, pokud nejsme fanoušky plastických operací nebo podobných zákroků. Co však máme ve svých rukou je, jak budou naše rty hebké na dotek.

Líbání se struhadlem by vám asi nebylo moc příjemné, viďte? Pak o své rty pečujte. Oschlé, popraskané rty nikoho nenalákají. Stejně tak opary. Ty nejen, že jsou na pohled ošklivé a pro nositele bolestivé, ale jsou i infekční. Pozor na ně.

Balzám můžete použít ať jste muž či žena. Vaše ústa pak budou měkčí a příjemnější. K dispozici je na výběr z nejrůznějších příchutí, ale i neutrální. Je jen na vás, jakou variantu zvolíte.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

4) Začněte očním kontaktem

Jste se svým protějškem a cítíte ve všech kostech, že ho/ji toužíte políbit? Směle do toho. Nevrhejte se však po protějšku jako dravec. Pakliže se jedná o první polibek, nemusí mu/jí být vaše úmysly jasné na první dobrou. V tom případě by takový akt působil spíš děsivě.

Pomalu se ke svému objektu přibližte a navažte oční kontakt. Ostatně ten je v těchto chvílích nejdůležitější. Z pohledu dokážete vycítit a rozpoznat, zda je na polibek druhá osoba připravená či zda po něm přímo baží.

Svůj protějšek můžete vzít za ruce, případně své dlaně položit na jeho/její krk/zátylek. Přitáhněte se k dotyčnému/dotyčné.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

5) Mějte přivřené oči

Během líbání je lepší mít oči přivřené. Lépe se tak ponoříte do přítomného okamžiku a budete se soustředit jen na líbání a druhou osobu.

Jakmile se od sebe odtáhnete, zase můžete oči otevřít. Poznáte tak, jak se osoba tváří. Věříme, že se bude usmívat. Pozitivní reakci však poznáte už dříve, a to podle toho, zda vám bude dotyčný/á polibek opětovat a nebude se hned odtahovat.

Pokud už se líbáte delší dobu, můžete zkusit i líbání s otevřenými oky. I to má něco do sebe. Začít je ale lepší se zavřenými.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

6) Nebojte se zapojit jazyk

Nemusíte být hned jako ještěrka. Zezačátku je nejlepší, když se seznamují jen vaše rty, ale po nějaké chvíli to může být už nuda, a tak přichází čas zapojit do zábavy i jazyky! Tato část je velice příjemná, tudíž se jí nemusíte bát. Vše půjde samo a intuitivně. Stačí, abyste se nad tím, co děláte, příliš nezamýšleli, protože z toho vznikají “komplikace”.

Při polibku pootevřete ústa a začněte pomalu pohybovat jazykem. Příliš jej nevystrkujte, nemusíte dosáhnout protějšku až na mandle – to rozhodně sexy není.

Líně jazyk převalujte. Nedělejte ukvapené pohyby, ani se nesnažte druhému prošmejdit všechny kouty v ústech.

Čtěte také: 10 tipů, jak na první rande, aby byl zážitek dokonalý

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

7) Zapojte ruce

Jak jsme psali už u očního kontaktu, tak při líbání by neměly stát ruce stranou. Naopak je vhodné je zapojit, protože to prožitek z polibků ještě více umocní. Dotýkejte se při líbání druhého, objímejte jej/ji, hlaďte po tváři, výskejte ve vlasech. Zkrátka a jednoduše se snažte druhého poznat všemi smysly.

Jak reagujete na doteky protějšku a jeho polibky? Je vám příjemný/á? Toužíte po něm/ní ještě více?

Pokud jste odpověděli na otázky ano, tak po přítomnosti druhého vaše tělo evidentně touží. To znamená, že minimálně na této úrovni jste kompatibilní.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

8) Líbejte i krk a uši

Líbat se nemusíte jen na ústa. K dispozici je každičký centimetr kůže. Nebojte se experimentovat. Zjistíte, že krk a uši jsou velice příjemné části, kterým se vyplatí pověnovat. Jedná se totiž o erotogenní zóny, které vás dovedou doslova do varu. Ale pozor! Varujeme vás, že pak budete chtít víc a víc a u líbání rozhodně nezůstanete.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

9) Sajte rty

Sání rtu je jedna z oblíbených technik, přičemž je velice příjemná. Jakmile to vyzkoušíte na vlastní kůži, tak už nikdy nebudete chtít jinak. Věřte mi.

Na chvíli vtáhněte spodní ret svého protějšku do úst a jemně jej párkrát potáhněte. Následně ho můžete pustit. Nic se nemá přehánět. Nyní už víte, jak na techniku sání!

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

10) Zkuste jemné kousání

Hryzání je oblíbené a sexy. Neznamená to však, že u něj musíte ztratit hektolitry krve. Ideálně by k žádné takové újmě dojít nemělo.

Kousáním do rtu dáváte najevo, že jste vášnivý/á a divoký/á. Tato technika je vhodná pro hravé páry, které rády zkoumají. Z reakce protějšku také poznáte, jaký má smysl pro humor.

Při líbání jemně zuby stiskněte partnerův/partnerčin ret. To ho/ji určitě nenechá chladným/chladnou.

Vyvarujte se však drastickému hryzání do jazyka. To není vzrušující, ale spíš trapné. V případě kousání platí, že méně je někdy více. Rozhodně to se svými tesáky nepřehánějte.

11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

11) Pozor na cucfleky

Polibky na pusu jsou vám už málo a přesunuli jste se na oblíbené citlivé místo – krk, jak jsme radili výše? Pak pozor na cucfleky. Tato erotogenní zóna je k nim náchylná.

Věřte nám, že tahle “značka” rozhodně sexy není. Fialová modřina vám může zdobit krk až týden a make-upem ji nezakryjete.

Problém to bývá zejména v létě, protože v teplém počasí není žádoucí a obvyklé nosit šály a roláky. Není nic trapnějšího než se dostavit na jednání s fialovým krkem. Každý totiž ví, co cucflek je a z čeho se dělá.
V případě, že se nezadaří a cucflek se vám na krku objeví, nepanikařte. Stalo se a je to pro vás poučení do příště. Najděte nějaký pěkný lehký šátek, který uvážete kolem krku a podlitinu vám zakryje. Hodně pijte a po několika dnech modřina zmizí. Chce to trpělivost.

Čtěte také:

Uložte si článek – jak na líbání na později a svým kamarádům:

jak na líbání

Sdílejte článek – jak se líbat svým kamarádům:


Mindfulness od A do Z - co to je? V čem pomáhá? Jak začít? 5

Gabriela

Naše kamarádka Gabriela odmalička miluje texty. Nejen, že je velmi ráda čte, ale sama tvoří. Na našem webu se zaměřuje především na lifestylová témata. Kromě toho, že ji hodně baví literatura, tak cvičí jógu a zajímá se o seberozvoj. V budoucnu by ráda vyrazila na Saharu. Tak se třeba dočkáme i reportáže z tohoto putování.