10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

Herečky, modelky, zpěvačky. Jak to dělají, že jsou tak krásné? Snad každé z nás alespoň jednou problikla hlavou myšlenka: Chci být jako ona. V čem tkví kouzlo úspěšných žen? Co za ním stojí? Jak získat to neodolatelné charisma, kterému neodolá žádný muž, budete oblíbená v kolektivu mezi přáteli nebo vám neunikne žádná pracovní nabídka?

Jak se vyjádřil slavný ruský spisovatel Dostojevskij: “Krása zachrání svět”. V tomto článku si tedy povíme několik tipů a triků, jak být krásná. Zároveň uvádíme řadu příkladů a technik, za pomocí kterých se můžete v problematice ještě lépe zorientovat.

Nezapomínáme na to, že vnější krása je vždy odrazem toho, jak se žena cítí uvnitř.

Krása má hned několik aspektů. Pro lepší orientaci si ji rozdělíme do následujích oblastí:

Vnitřní krása

1) Vzhled

Je vědecky prokázané, že druhé lidi hodnotíme nejdříve na základě prvního dojmu. Obvykle člověka nejprve vidíme a až později s ním mluvíme. Už na základě vzhledu druhé hodnotíme a děláme si o nich nějaký obrázek.

Například potkáme-li muže v kravatě a obleku obvykle očekáváme, že je to nějaký podnikatel nebo úředník. Ne nadarmo se takovým mužům říká “kravaťáci”.

Už tím, jak jsme oblečené, nalíčené, ale i učesané zkrátka vyjadřujeme svou osobnost. Styl, který zvolíme, by měl tedy působit přiměřeně k akci nebo prostředí, do kterého se chystáme. Zároveň by však neměl potlačovat naši osobnost. Jednoduše bychom se měli cítit ve své kůži.

Příklad: Na společenské akce se zpravidla hodí, aby žena přišla v šatech či sukni. Ne každá žena se však ve zmíněném oděvu cítí dobře. Je tedy v pořádku zvolit slušné látkové kalhoty. Rozhodně se však nehodí přijít na svatbu v džínech.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

2) Oblečení

Pěkné a správně zvolené oblečení podtrhne vaši figuru a zdůrazní přednosti. Někdo je zimní typ, jiná žena zase letní. Určitě se vyplatí těmto pravidlům přizpůsobit šatník, ale i líčení. Nejedná se o nic složitého, zároveň díky nim více vyniknete.

Cvičení: Jaký jste typ?


a) Zimní typ:

Patří sem lidé s bílou nebo olivovou barvou kůže. Opalují se do hněda. Rty mají červené, barva očí je tmavě modrá, hnědo černá či šedá. Vlasy jsou tmavě hnědé barvy nebo uhlově černé.

Měli by nosit oblečení s geometrickými tvary, také jim sluší kombinace černé a blýskavé barvy, tmavě modrá nebo výrazná červená. Doporučuje se jim vyhnout se jemným barvám.


b) Jarní typ:

Tyto osoby mají bledou pleť, někdy s broskvovým nádechem. Opalují se do hněda s červeným podtónem. Barva očí je v jejich případě obvykle modrá, zelená, zeleno šedá nebo oříšková. Vlasy mají spíše blonďaté barvy, někdy lehce do hněda.

Těmto lidem sluší oblečení ve světlých a jemných odstínech. Neměli by se bránit pastelovým outfitům. S růžovou, béžovou, meruňkovou a šedou neudělají chybu. Čistě černé outfity jim však nesluší.


c) Letní typ:

Takzvaní letňáci se vyznačují porcelánovou pletí, často prosvítají žilky. Jejich pihy mají světlý odstín a rty jsou světle růžové. Velmi dobře se opalují. Jejich oči mají tmavě modrou, hnědo černou nebo šedou barvu. Jejich vlasy nejsou tmavé, ale naopak spíše popelavé.

Letňákům skvěle padne starorůžové oblečení. Sedí jim i pastelové a různé kouřové odstíny. Protikladem léta je zima. Právě chladné odstíny těmto lidem sluší – takže třeba studená modrá je zajisté správnou volbou.


d) Podzimní typ:

Patří sem snědí lidé. Přirozeně mají zlato béžovou pleť s broskvovým podtónem. Mohou mít větší sklony k mateřským znaménkům. Jejich pihy mají obvykle červeno hnědé zbarvení. Moc dobře se neopalují, většinou do červena.  Oči jsou obvykle modré, zelené, zeleno šedé nebo oříškové. Patří sem často zrzky, neboť vlasy těchto lidí jsou většinou kaštanové nebo mají červený podtón.

Sluší jim oděvy v přírodních barvách – to znamená hnědé, zelené, měděné nebo oranžové.


Rozhodně však není nezbytně nutné oblékat se podle posledních módních trendů či striktně dodržovat výše uvedená doporučení. Důležité je mít čisté, voňavé oblečení, které není děravé a cítíte se v něm sama sebou.

Věřte nám. Není nic horšího než zanedbalost nebo oděv, ve kterém budete nervózní. Stres hraje v případě krásy důležitou roli. Nejen proto, že osoby pod tlakem obvykle trpí na horší pleť.

Když jste v pohodě, tak zkrátka a jednoduše, záříte. Proto si nehrajte na nic, co nejste vy. Okolí to vycítí.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

3) Líčení

Výrazné stíny, dlouhé řasy, plné rty. Tak nějak zní ideál krásy. Ovšem nic víc neokouzlí než přirozená krása. To neznamená zarostlé podpaží a měsíc netrhané obočí.

Přirozená krása znamená, že o sebe žena pečuje, ale nepřehání to. Ideálem je žádný nebo lehký make-up, průhledný balzám na rty, které dodá vašim ústům hebkost a řasenka. Můžete použít také trošku růže na líčka.

Výraznější líčení se hodí na plesy či jiné důležité společenské události. Přesto je v dnešní době spíše trendy přirozenost.

Ta má navíc jedno velkou výhodu. Čím méně budete skrývat samu sebe nebo upravovat líčidly, tím menší budete mít i problém se před ostatními pak ukázat nenamalovaná. Spousta dívek toto dilema řeší zejména ve chvíli, kdy mají s novým objektem své touhy strávit někdy noc. Často pak zbytečně mají strach, že je nebude mít nenamalované rád a vymýšlí různé psí kusy jako třeba dřívější budíček, aby se stihly namalovat, než se muž vzbudí.

Věřte nám, čím méně maskary na sebe “napatláte”, tím méně se budete bát toho, až vás ostatní uvidí takovou, jaká jste. Dříve nebo později pravda stejně vyjde najevo. Lidé, kteří vás mají skutečně rádi, nikdy neodejdou. Ani, kdyby vám z čela rostly rohy. Protože nejen tělo dělá člověka člověkem.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

4) Vůně

Často se říká, že partner vám musí prostě vonět. Je vědecky dokázané, že lidé, kteří k sobě pasují a jejich geny jsou vskutku kompatibilní, si voní. Možná i proto máme potřebu starat se o to, zda a jak voníme. Myjeme se, jakmile máme pocit, že jsme se zpotili a smrdíme, používáme nejrůznější voňavky a parfémy. Přitom každá vůně reaguje na všech kůžích jinak. Je to fascinující chemie!

Vůně proto v případě krásy hraje nezastupitelnou roli. Čich nás totiž ovlivňuje mnohem více, než si přiznáváme. Mnoho lidí to poznalo poté, co prodělali koronavirus a přišli na nějakou dobu o čich. V takových momentech si člověk o to více uvědomí, jak nepostradatelný smysl to pro nás je.

Alfou a omegou našich životů je zkrátka čich. Znáte to, když kolem vás projde na ulici někdo s dobře zvoleným parfémem? Otočíte se za ním a přemýšlíte nad tím, co vám ta vůně připomněla.

Nejinak je tomu i v případě smradu. Když se k nám přiblíží někdo nelibě vonící, obvykle zrovna netoužíme s danou osobou navazovat kontakt, spíše bereme nohy na ramena.

Proto je dobré se nejen pravidelně mýt, ale není na škodu natřít se tělovým krémem, který lahodně voní. Nejen, že vyživíte pokožku, která miluje hydrataci, ale vaše kůže bude jemně a příjemně vonět. Na závěr, než někam vyrazíte, doporučujeme použít váš oblíbený parfém. Avšak nezapomeňte – i v tomto případě platí pravidlo méně je více. Potkat převoněnou osobu není nic příjemného. Určitě nechcete být cítit jako chodící laciná drogerie.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

5) Péče o nehty a vlasy

Nehty a vlasy jsou dobrou vizitkou člověka. Poznáte podle nich, jak se o sebe člověk stará, přičemž zároveň jejich kvalita prozradí něco málo o stravování dotyčného, neboť obojí dost vypovídá o množství vitaminů v těle.

Pokud je člověk zdravý a jí vyváženou stravu, měl by mi nehty pěkné, lesklé a pevné. To samé platí v případě vlasů. Okousané nehty svědčí o nervózní povaze. Pokud na tento zlozvyk trpíte, pokuste se zjistit, kdy k němu dochází. Pozorujte se. Která situace je spouštěčem? Čím lépe se budete znát, tím větší je šance, že se tohoto chování zbavíte. Jakmile na spouštěč přijdete, je dobré se svěřit do rukou odborníka. Třeba psycholog může pomoci.

Příklad: Všimnete si, že ke kousání nehtů sklouzáváte zejména v situacích, kdy cítíte bezmoc a nevíte, jak z nich ven. V tu chvíli nevíte doslova kam s rukama. Nyní jste schopná svůj problém pojmenovat. S konkrétním tématem se vždy navštěvuje odborník snáz.

Existují i další nástroje – například speciální lak na nehty, který díky své odporné příchuti odnaučil nejednu osobu si nehty kousat. Hledejte. Každému funguje něco jiného.

Každopádně pro všechny platí, že je dobré se o své ruce a nehty starat. Pravidelně krémovat, sem tam nalakovat, opilovat a především čistit. Špína za nehty nemá co dělat. Krásné ruce jsou přitom neskutečně sexy.

Vlasy jsou zase chloubou většiny žen. Téměř každá žena si na své hřívě dost zakládá. Obvykle i ty, které jinak svůj vzhled moc neřeší. Vlasy jsou totiž symbolem síly. Pevné, zdravé, husté a lesklé vlasy jsou velmi přitažlivé. Pečujte o ně s láskou a ony se vám odvděčí.

Nutnou frekvenci mytí poznáte nejlépe sama. Každému se totiž mastí vlasy jinak rychle, ale určitě to není dobré přehánět. Každodenní mytí není dlouhodobě zdravé, vlasy zatěžuje plus způsobuje právě jejich rychlejší mastnotu.

Určitě je vhodné zařadit doplňky stravy jako Kolagen nebo zinek. Tyto produkty podporují, jak růst vlasů, tak pevnost nehtů. Je však nutné být trpělivý, neboť výsledky se projeví obvykle nejdříve po dvou měsících. Vitaminy je tedy třeba užívat dlouhodobě.

Alespoň jednou za šest měsíců je také potřeba zajít ke kadeřníkovi. Ten zastřihne roztřepené konečky a dá vašim vlasům zase šmrnc. Jednou za čas také neuškodí pustit se do nějakého extravagantnějšího sestřihu, který dodá sebevědomí a novou krev do žil. Ne nadarmo se říká, že vlasy dělají člověka.

Čtěte také: Jak na první sex? Jak se připravit? Kdy ho mít?

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

6) Obuv

Boty a kabelky jsou důležitou součástí oděvu. Hlídejte si, aby se vaše kabelky v žádném případě neloupaly, nebyly špinavé. Jedná se totiž o součást oděvu, která bývá dost často nejvíce sledovanou – zejména v módních kruzích.

Barva kabelky by měla ladit s páskem a botami. Takovým pravidlem se řídily už naše maminky. Avšak doba postoupila kupředu a nyní toto pravidlo už není tak striktní. Nicméně, když se jím budete řídit, tak rozhodně chybu neuděláte.

Boty byste měly mít vždy čisté a ideálně ošetřené speciálními přípravky z obuvi (krémy, spreje). Obuv je pak chráněná proti vnějším vlivům, více toho vydrží a obvykle se ještě leskne.

Podpatky noste pouze pokud na nich umíte chodit. Případně to můžete trénovat doma. Zezačátku je určitě vhodnější nosit nižší a silnější podpatky. Čím více si budete jistá, tím můžete zužovat a zvyšovat až se dostanete k jehlám.

Boty je potřeba ladit s celkovým outfitem. Ideální je sledovat módní trendy. Zatímco dříve byly tenisky k šatům celkem trapas, nyní se to běžně nosí a je to naopak moderní. Je potřeba jít s dobou.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

7) Postava

To, zda se cítíme ve svém vlastním těle dobře, hraje důležitou roli. Napomáhá k tomu především cvičení, prostřednictvím kterého člověk nejen zhubne, nabere svaly, ale i dobije tělo endorfiny.

Najděte si sport, který vás baví. Někdo je extrovert a preferuje kolektiv, který dotyčnou osobu motivuje v aktivitě. Může se jednat o basketbal, badminton, ale i cokoliv jiného. Důležité je, aby vás to bavilo.

V případě, že upřednostňujete individuální cvičení, doporučujeme vyzkoušet plavání, jógu nebo třeba pilates. Jedná se o sporty, při kterých nejen protáhnete a zpevníte tělo, ale zklidníte i roztěkanou mysl.

Ať už si vyberete jakoukoliv aktivitu, pravidelnost je klíčem k úspěchu. Nejen, že čím déle a častěji se ke sportování donutíte, tím dříve budou zřetelné výsledky. Zajisté budete pro okolí více přitažlivá. Už jen to, že budete mít vzpřímený postoj s narovnanými zády udělá své.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

Vnitřní krása

“Jak na těle, tak na duši.” Tohle přísloví asi každý zná. Odnepaměti se tvrdí, že tělo je odrazem duše.

Uděláme si malé cvičení: Vzpomeňte si na nějaké dítě ze svého okolí. Připadá vám krásné? Ano?

Děti nám zpravidla připadají krásné. Jsou roztomilé a… čisté. Právě toto slovo se často používá v souvislosti s dětmi. Mnozí je nazývají čistými dušemi. Vnímáte to podobně?

I vy jste byli kdysi dávno dětmi. I vy jste byly těmito krásnými bytostmi a stále jste. Jen to někdy skrz vlastní kritiku a srovnávání se s druhými, úplně nevidíte. Nyní se zaměříme na to, jak to napravit.

8) Jsme to, čím se obklopujeme

Žijeme v určitém prostředí obklopení určitými lidmi. To nás do značné míry ovlivňuje. Je dobré trávit čas v přítomnosti osob, které nás inspirují, povzbuzují, z jejichž přítomnosti jsme nadšení a cítíme se dobití.

Nezřídka kdy se v naší blízkosti objevují i lidé, kteří na nás mají opačný efekt. Cítíme se z nich unavení, deprimovaní, vysávají nás, někdy nás dokonce ponižují či se nám vysmívají. Tohle chování třeba zahrají do vtipu, ale my se cítíme zraňováni.

Je na místě zamyslet se, jestli lidi, kteří nám ubližují a akorát nás táhnou dolů, chceme mít ve svém okolí. Proč trávíme čas s někým, kdo si nás dostatečně neváží? Je dobré se na tyto toxické vztahy zaměřit a omezit je. Přece si nebudete sami ubližovat. Nebojte se, sami nezůstanete. Vytvoříte tak prostor pro nové lidi, kteří si vás budou vážit a budete se navzájem obohacovat.

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

9) Vzdělání a všeobecný přehled

Vzhled je zajisté důležitý, nicméně nestačí pěkný obal, ale je třeba, aby i obsah byl krásný. Podobné je to s dárky. Krásně zabalený balíček vás naláká, co je uvnitř. Asi by vás zklamalo, kdyby byl prázdný.

Zapracujte na tom, ať jste bohatý balíček, který bude radost rozbalovat. A co je víc přitažlivé než inteligence?

Zapracujte na svém všeobecném přehledu. Čtěte noviny a zprávy, sledujte aktuální dění. Zajímejte se. Udělejte si čas na knihy a magazíny. Luštěte křížovky. Učte se cizí jazyky. Cestujte.

Je skvělé vyznat se. Věřte nám, že druzí to ocení. Budete se cítit jako ryba ve vodě v diskuzích, nebojte se mít vlastní názor, pokud si ho umíte obhájit. Lidé mají rádi silné ženy. Nezapomínejte však na pokoru. Je potřeba stát nohama na zemi.

Podrobte své myšlenky pochybám a analýze. Není ostuda se mýlit a přiznat to. Trapné je pokládat své názory za nejlepší a nebýt schopna přijmout kritiku.

Čtěte také: 11 skvělých tipů, jak se líbat (abyste měli krásné dojmy)

10 ověřených tipů a rad – jak být krásná a přitažlivá

10) Vnitřní hygiena

Zmínili jsme to už výše v souvislosti s kousáním nehtů, ale vnitřní hygiena se týká všech. Každý z nás prochází v životě náročnými situacemi, ať už se jedná o zdraví, vztahy nebo jiné oblasti. Někdy je nezvládáme, jak bychom chtěly. Není za co se stydět. Je však důležité umět si to přiznat, protože teprve pak s tím můžeme něco dělat.

Pro někoho je vhodnou formou duševní hygieny psychoterapie, někomu jinému vyhovují ezoteričtější přístupy v podobě kineziologie, regresních terapií a dalších technik, někdo zase ocení procházky v přírodě, někteří si zacvičí jógu.

Najděte si způsob psychohygieny, která nejvíce vyhovuje vám. V principu by to měla být činnost, která je vám příjemná, u které se uvolníte, zrelaxujete a zbavíte se všeho negativního, co vás tíží. Abyste mohly pokračovat na své pouti životem lehoučké jako pírko.

Čtěte také:

Uložte si článek – jak být hezká na později a svým kamarádům:

jak být hezká a přitažlivá

Sdílejte článek – jak být krásná svým kamarádkám:


Mindfulness od A do Z - co to je? V čem pomáhá? Jak začít? 5

Gabriela

Naše kamarádka Gabriela odmalička miluje texty. Nejen, že je velmi ráda čte, ale sama tvoří. Na našem webu se zaměřuje především na lifestylová témata. Kromě toho, že ji hodně baví literatura, tak cvičí jógu a zajímá se o seberozvoj. V budoucnu by ráda vyrazila na Saharu. Tak se třeba dočkáme i reportáže z tohoto putování.