Filmy pro holky: 55 nejlepších, které opravdu musíte vidět

Přinášíme vám velký výběr nejlepších filmů pro holky, které musíte vidět!

Filmy pro holky jsme rozdělili do několika kategorií – romantické, komedie, klasiky, studentské, sportovní a akční. Můžete skočit přímo do vaší oblíbené kategorie:

Romantické filmy pro holky

Výběr těch nejromantičtějších filmů, u kterých nezůstane jedno oko suché.

1) Láska nebeská

Film proplétá příběhy několika lidí, kteří prožívají svoje Vánoce. Všichni mají něco společného, a to lásku. Láska je totiž všude kolem nás a mívá mnoho podob – ať už se jedná o první puberťáckou lásku, novomanželskou lásku či lásku mezi mnohaletými manželi. 

YouTube video

2) Než jsem tě poznala

Praštěná a usměvavá Luisa hledá práci a stane se ošetřovatelkou ochrnutého cynického Willa. Dříve úspěšný bankéř a dobrodruh je po autonehodě upoután na vozík a dělá ze života peklo nejen sobě, ale také svému okolí včetně nové ošetřovatelky. Zamiluje se do něj, ale neví však, že Will už o svém osudu rozhodl.

YouTube video

3) P.S. Miluji tě

Holly přijde o svého manžela a stane se vdovou. Je to pro ni velice složité období. Jednoho dne objeví deset dopisů od zesnulého manžela, které ji mají pomoci znovu žít a začít od začátku bez něj.

YouTube video

4) Dopisy pro Julii

Co se stane, pokud najdete ve zdi padesát let starý dopis? Sophie je na dovolené v Itálii se svým snoubencem. Jenže se ve Veroně velmi nudí, a tak se prochází po městě. Když najde ve zdi padesát let starý dopis, odepíše na něj…

YouTube video

5) S láskou, Rosie

Rosie a Alex se znají od malička, znají všechna svá tajemství a mohou si říct cokoliv. Rozumí si, všechno o sobě vědí, ale pak se od sebe odstěhují. Život je přivede zpátky k sobě a to se pak uvidí, jestli jsou si souzeni a zda může kamarádství přerůst v lásku.

YouTube video

6) Dlouhá cesta

Landon Carton je bezstarostný větroplach, který se potlouká s kamarády a vymýšlí klukoviny. Jeho život však v posledním ročníku na střední škole zcela změní Jamie Sullivanová. Jamieje konzervativní a přísně vychovávaná, přesto se její život osudově protne s Landonovým a vznikne mezi nimi osudová láska.

YouTube video

7) Bez kalhot

Mike má přes normální práci a po nocích se stává striptérem s přezdívkou Magic Mike. Jednou potká Adama a vezme ho s sebou večer do klubu, kde se Adamovi obdivný pohled žen zalíbí a začne se učit od nejlepšího. S přezdívkou Kid vystupuje společně s Mikem. Mike se zamiluje do Adamovi sestry Brooke a zjistí, že život striptéra není tak skvělý. 

YouTube video

8) Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace se potkává s Augustusem. Oba o sobě zjistí, že mají rakovinu a začínají se scházet. Přestože si Hazel myslí, že brzy zemře a Augustuse varuje, že je pro něj nebezpečná, zamilují se do sebe.

YouTube video

9) After: Polibek

Spořádaná a pilná studentka Tessa se zamiluje do toho nejhoršího kluka široko daleko, kluka s temnou minulostí i tajemstvím. Zdravý rozum je proti, ale nemůže si pomoci, velení nad jejím životem přebírá srdce a touha. Nic podobného před tím nepoznala a tak se vrhá do vztahu, který je opojný, silný, zatraceně nebezpečný a nejvíc ze všeho připomíná horskou dráhu.

YouTube video

10) Padesát odstínů šedi

Anastasia je tichá a nenápadná studentka anglické literatury. Její život se změní dnem, kdy má připravit rozhovor s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem. Jenže Christian je velice komplikovaná osoba s velice osobitým vkusem, takže Anastasiu od vztahu s ním odrazuje.. 

YouTube video

Čtěte více: Romantické filmy: 115 nejlepších, které opravdu musíte vidět

Nejlepší komedie pro holky

Výběr nejlepších komedií pro holky, bez kterých se neobejde žádná dámská jízda.

11) Deník Bridget Jonesové

Bridget má třicítku na krku a neustále bojuje s váhou, ale i sama se sebou. Najednou má hned dva nápadníky – lehce usedlého právníka Marka a svého šéfa Daniela. 

YouTube video

12) Ďábel nosí Pradu

Andy by se chtěla stát novinářkou a nastoupí na stáž do vydavatelství Elias-Clarke, kde vydávají proslulý módní časopis Runway. Dokáže obstát nejen před drsnou šéfkou, ale hlavně sama před sebou?

YouTube video

13) Báječný svět shopaholiků

Rebecca je dívka, která se ráda baví a doopravdy skvěle umí nakupovat – možná až příliš dobře. Sní o tom, že bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu, ale stále se není schopna dostatečně prosadit – až do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství, kde radí lidem s finančními potížemi, které má však ona sama.

YouTube video

14) Mamma Mia!

Donna je trochu bláznivá majitelka malého hotelu na jednom řeckém ostrově. Její dcera Sophie se bude vdávat a touží, aby ji k oltáři dovedl její otec, kterého ovšem nezná a neví, kdo to je. Což ostatně neví ani její matka…

YouTube video

15) Přes noc třicítkou

Jenna je třináctiletá dívka otrávená zákazy svých rodičů řešící klasické teenegerovské problémy. Ze všeho nejvíce si přeje, aby už byla dospělá a stala se z ní úspěšná, sexy a žádaná třicítka. Přes noc se stane okouzlující třicítkou se vším, co si kdy přála, ale s výjimkou svého nejlepšího kamaráda Matta. 

YouTube video

16) Mezi námi děvčaty

Tess Colemanová sama vychovává patnáctiletou dceru Annu a mladšího syna Harryho. Za nedlouho jí čeká svatba se svým přítelem Ryanem. Tess a Anna spolu příliš nevychází. Vše se ale změní po malém incidentu v čínské restauraci, kde si matka s dcerou omylem vymění sušenky s přáníčky. Páteční ráno je jako studená sprcha – Tess i Anna s hrůzou zjistí, že si přes noc vyměnily těla. 

YouTube video

17) Pravá blondýnka

Ell Woodsová je typická blondýnka. Rozhodne se znovu získat srdce svého milého, který jí dal košem. Neváhá proto začít studovat na Harvardu jako on, jen s trochu odlišným přístupem…

YouTube video

Filmové klasiky pro holky

Nejkrásnější filmové klasiky pro holky, které vedou napříč generaci – milují je matky, dcery i babičky.

18) Hříšný tanec

Francis, přezdívaná Baby, vyráží tradičně se svojí rodinou na letní prázdniny do hotelu pro smetánku. Dosud vzorná, poslušná a nedospělá Baby se seznámí s divokým rytmem tance, který pro konzervativní hosty považován za hříšný. Tanec ovšem není jediný, co ji okouzlí…

YouTube video

19) Seznamte se, Joe Black

Pro každého z nás si jednou přijde smrt. Co se však stane, pokud přijde v podobě pohledného muže, který se zabydlí u Vás v domě a ještě ke všemu se zamiluje do Vaší dcery?

YouTube video

20) Co ta holka chce?

Daphne Reynoldsové je sedmnáct let a žije se svou matkou Libby. Má vše, po čem dívka v jejích letech touží, a i přes to se cítí neúplná. Od malička touží poznat svého otce – britského aristokrata Henryho Dashwooda. A jednoho dne už o tom přestane snít a vydá se do Londýna hledat.

YouTube video

21) Deník princezny

Středoškolačka Mia zjistí, že je princeznou malého království uprostřed Evropy. A tak nejen, že se z obyčejné holky stane královskou dědičkou, ale najde i svou vysněnou lásku. 

YouTube video

22) Sesterstvo putovních kalhot

Čtveřice kamarádek se musí poprvé rozdělit na delší dobu a jednoho dne koupí magické džíny, které všem čtyřem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a udělat z nich putovní džíny, díky kterým zůstanou v kontaktu.

YouTube video

23) 10 důvodů proč tě nenávidím

Sestry Stratfordovy jsou každá z jiného těsta. Bianca je křehká a nádherná dívka, kterou milují všichni kluci ze školy. Její starší sestra Kat je spíše typ nepříjemné a nespolečenské dívky, která má navíc pověst nesnesitelné divošky. Ačkoliv by Bianca o nabídky na rande neměla nouzi, musí dodržovat pravidlo, že nesmí randit, dokud si nenajde chlapce i její starší sestra. Najít však chlapce pro Kat není tak snadný úkol…

YouTube video

24) Duch

Sam a Molly se velmi milují. Osud však při nich nestojí a Sama zastřelí při loupežném přepadení neznámý člověk. Nechce na světě Molly nechat samotnou, jelikož má o ni obavy, a tak doprovází jako duch. 

YouTube video

25) Pomáda

Danny Zucco se po prázdninách opět setkává se svou partou kamarádů. Všechny ohromí líčením svého milostného dobrodružství, které prožil o prázdninách. Mezi dívkami se objevuje nová dívka Sandy, která se rovněž chlubí svou letní láskou. Nečekané setkání Dannyho a Sandy je uvede do rozpaků a jejich vztah prochází těžkou zkouškou Dannyho namachrovaných kamarádů.

YouTube video

26) Pretty Woman

Klasický pohádkový příběh o setkání prostitutky a bohatého businessmana v Hollywoodu. Z krásné dívky se stane elegantní dáma a vznikne láskyplné pouto, které nikdo nerozdělí.

YouTube video

Filmy pro holky ze studentského prostředí

Oblíbené filmy ze střední či vysoké školy. Hlavním tématem jsou tu první lásky, rivalita, bezstarostnost či hledání sebe samého.

27) Stmívání

Mladá Bella se zamiluje do Edwarda, ale brzy zjistí, že to není jen tak obyčejný kluk. Edward je upír a jejich vztah tak začne čelit mnohým zkouškám.

YouTube video

28) Vampire Academy

Rose je dhampýrka (napůl člověk a napůl vampír). Dhampýři chrání Moroje, smrtelné Vampíry, kteří poklidně žijí mezi námi a mezi které patří i Rosina kamarádka Lissa. Strigojové jsou vampíři v pravém slova smyslu – krvežízniví, zákeřní a před ničím se nezastaví. A právě před nimi se musí mít obě dívky na pozoru…

YouTube video

29) High School Musical

Gabriella a Troy jsou dva běžní studenti. Gabriela je nadaná studentka, Troy je velice nadaný basketbalista. Když se do jejich života dostane školní pěvecká soutěž o hlavní role v muzikálu, objeví v sobě neuvěřitelný talent a zválcují veškerou konkurenci, která se jim v tom snaží však zabránit.

https://youtu.be/ukDLkkvZYFk

30) Moderní popelka

Novodobá verze známé pohádky vypráví příběh o Sam, která přijde o otce během živelné katastrofy. Seznámí se s chlapcem na internetu, se kterým se brzy sblíží. Na maturitním plesu však na rozdíl od klasické Popelky neztratí střevíček, ale telefon.    

YouTube video

31) Protivné sprosté holky

Cady je 16 let a jde poprvé do školy. Zažívá však kulturní šok, když se dostane na střední školu, jelikož se do té doby učila doma – žila totiž s rodiči v Africe. V nové škole si najde přátele i nepřátele. Trnem v oku je především Regině – vůdkyni dívčí party na tamní střední škole. A tak se mezi oběma dívkami rozpoutá boj.

YouTube video

32) Takový normální kluk

Populární středoškolská influencerka Padgett přijme výzvu proměnit největšího školního losera a zanedbaného podivína Camerona v krále plesu. Ač se to zdá obtížné, rozhodně to není nemožné – při troše dobré vůle by Padgettin záměr mohl vyjít…

YouTube video

33) Panna, nebo orel

Olive je nenápadná středoškolačka, které se obrátí život vzhůru nohama. Díky malé lži se stane terčem pozornosti. Své nejlepší kamarádce vypráví o erotickém zážitku s imaginárním přítelem. Realita je však jiná, Olive ještě nemá žádné sexuální zkušenosti a všechny povídačky, které se kolem ní točí, jsou jen lži.

YouTube video

34) Divoška

Poppy Moorová je puberťačka z Malibu, která je svým otcem poslána za trest na přísnou anglickou internátní školu. Tam se Poppy nesetká s přívětivým přístupem jak byla doposud zvyklá. Ve škole vládnou přísné mravy a všichni ji považují za rozmazlenou bohatou holku. Poppy se snaží udělat vše proto, aby ji z internátu vyloučili. Nakonec se však se spolubydlícími spřátelí.

YouTube video

35) Ladíme!

Skupinu kamarádek, která miluje zpěv, vystupování a slávu naruší Beca, která je vysoké škole nová. Beca vyvede tuhle akustickou skupinu z jejich světa zaběhnutých režimů a dokonalých harmonií, do naprosto nového hudebního guláše. Všechny společně bojují o to, aby vyšplhaly až na vrchol v bezohledném prostředí vysoké školy

YouTube video

36) Nikdy to nevzdávej

Terri Fletcher je dívka z malého města s jedinečným hlasem. Poté, co osobní tragédie změní její život, se Terri rozhodne strávit léto na hudební akademii v Los Angeles. Z nového prostředí je nejprve zaražená, je však pevně rozhodnutá nepromarnit jedinečnou příležitost a ve velké konkurenci nadaných spolužáků se udržet.

YouTube video

37) Zpověď královny střední školy

Lola žije s rodiči v New Yorku a miluje jeho rušný život. Nečekaně se však musí s rodinou přestěhovat na předměstí v New Jersey. Její životní plány se začínají hroutit. Lola se však nevzdá a dělá vše pro to, aby si splnila svůj sen a stala se opravdovou hvězdou, a to i za cenu, že ublíží svým nejbližším.

YouTube video

Filmy pro holky se sportovní tématikou

Filmy pro holky, ve kterých je hlavní tématikou sport – nejčastěji tanec či gymnastika.

38) Ženy v běhu

Jindřichovo poslední přání bylo uběhnout maraton. A tak se jeho žena Věra rozhodne, že mu přání po jeho smrti splní. Co na tom, že Věra ani jejich tři dospělé dcery dosud neuběhly ani kilometr. Maraton si rozdělí na čtyři díly jako štafetu a jsou přesvědčeny, že Jindřichovo poslední přání splní.

YouTube video

39) Skejťačka

Prerna je teenagerka, která bydlí na indickém venkově. Jednoho dne se u nich ve vesnici objeví žena britsko-indického původu a představí skateboarding. Tím Prerně změní život, protože ta se do sportu bezhlavě zamiluje. Musí však bojovat proti celému svému okolí, aby si splnila svůj sen stát se skateboardistkou a soutěžit v národních šampionátech.

YouTube video

40) Bravo, girls!

Torrance je nová kapitánka roztleskávaček týmu Býků ze střední školy Rancho Carne. Kvůli zraněné roztleskávačce musí Torrance najít vhodnou náhradu. Stává se jí Missy, která se do San Diega právě přestěhovala z Los Angeles. Při tréninku, kterého se Missy účastní vyjde najevo, že všechny sestavy, které má tým Býků nacvičené, jejich bývalá kapitánka okopírovala od týmu Clovers z chudé střední školy East Compton.

YouTube video

41) Rebelka

Haley Grahamová je mladá dívka, která se s partou potlouká městem a občas provede i něco nezákonného. Za jeden svůj čin je jako bývalá gymnastka umístěna do Vickermanovy gymnastické akademie. Zde se však odmítá zapojit do rutinního výcviku. Nakonec jí však nic jiného nezbývá a Haley začíná s tvrdým tréninkem.

YouTube video

42) Honey

Nadějná a talentovaná tanečnice Honey pracuje v tanečním středisku Overdrive jako barmanka. V New Yorku vede taneční školu v Bronxu. Její taneční vlohy zaujmou režiséra videoklipů, jenž jí záhy nabídne angažmá. Honey má rychlý vzestup, klipy se pouštějí v TV. Začíná zkoušet s partou nadaných mladých černochů, jenže vše se najednou začne odvíjet zcela jiným směrem.

YouTube video

43) Let´s dance

Tyler Gage si musí odpracovat veřejně prospěšné práce na Marylandské škole umění, poté co se dostane do problémů se zákonem. Studentka Nora přichází o svého tanečního partnera pro závěrečné taneční vystoupení a jediný člověk, který má volno a schopnosti je právě Tyler. A tak spolu vytvoří velmi nesourodou taneční dvojici.

YouTube video

44) Vyfič!

Bliss miluje rock a její život v malém městečku v Texasu nestojí za nic. Její matka z ní chce mít namalovanou princeznu, ona ale štěstí najde v drsných závodech na kolečkových bruslích.

YouTube video

45) Princezna ledu

Sedmnáctiletá Casey se snaží získat stipendium na Harvard. Aby stipendium získala, musí přijímací komisi předložit originální projekt. Rozhodne se zkombinovat své dvě vášně – fyziku a krasobruslení. 

YouTube video

46) Flashdance

Film vypráví příběh nebojácné a půvabné osmnáctileté dívky Alex Owensové, která ve dne pracuje jako svářečka a v noci tančí v luxusním baru. Alex se nevzdává touží po splnění svého velkého snu – dostat se na Pittsburghskou taneční konzervatoř.

YouTube video

Akční filmy pro holky

Akční filmy už nejsou záležitostí pouze pro muže. Výběr těch nejlepších akčňáren, které vyloženě cílí na holky.

47) Debbie a její parťačky

Debbie už několik let plánuje odcizení vzácného náhrdelníku – největší loupež své kariéry. Potřebuje k tomu ovšem ty nejlepší parťačky a špičky ve zločinu. A především neudělat žádnou chybu!

YouTube video

48) Charlieho andílci

Film o třech krásných agentkách, které pro ránu nejdou daleko a svoji práci vykonávají dobře nejen kvůli vzhledu, ale i kvůli svému neohrožení.

YouTube video

49) Zatím spolu, zatím živí

Tajný agent Roy Miller změní v okamžiku život obyčejně vypadající June v neuvěřitelnou jízdu. Ona mu ho však nevědomky změní také – super tajný agent zjistí, že je oslabený obyčejnou láskou a normální žena si s překvapením uvědomí, že je schopná naprosto mimořádných věcí.

YouTube video

50) Špión

Susan Cooper je znuděná úřednice pracující v CIA, kterou jednoho dne vyšlou na speciální misi. Aby zabránila globální katastrofě, musí se nenápadně vetřít do světa obchodu se zbraněmi.

YouTube video

51) Kill Bill

Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda se rozhodne pověsit svoji kariéru na hřebík a chce se vdát. Svatba se ovšem mírně zvrtne, když se jí pokusí zabít její bývalý šéf Bill. Nevěsta se rozhodne pro chladnokrevnou pomstu, když si nebere servítky s nikým, kdo ji zradil, aby se probojovala k samotnému Billovi a zabila ho.

YouTube video

52) Drsňačky

Zvláštní agentka FBI z New Yorku to musí dát dohromady s neotřelou policistkou z Bostonu, když je třeba vyšetřit tamní případy brutálních vražd. Kolegyně z donucení jsou přitom každá z jiného těsta – upjatá detektivka v kostýmku a ulicí vychovaná pistolnice. Nemají však na vybranou a pokud mají nastolit pořádek, musí začít spolupracovat.

YouTube video

53) Špión, který mi dal kopačky

Akční film o dvou kamarádkách, které se skrze bývalého přítele připletou k mezinárodnímu spiknutí špiónů. A aby přežily, musí procestovat kus Evropy, svépomocí přeprat všechny zloduchy, a hlavně se z toho všeho vyváznout živé.

YouTube video

54) Slečna drsňák

Třicetiletá agentka FBI Grace Hartová je velmi svérázná. Razantní, drsná a nemá doma šminky ani natáčky, ba dokonce ani boty s podpatky. Kvůli teroristické hrozbě se musí vydávat v přestrojení za jednu z adeptek na korunku Miss USA. Ačkoliv je po stránce ženských dovedností spíše nezkušená…

YouTube video

55) Hunger Games

Příběh mladistvých, náhodně vybraných do výroční slavnosti, jejíž pointou je gladiátorský boj na život a na smrt, kde může být pouze jeden jediný vítěz.

YouTube video

Čtěte také:

Uložte si filmy pro holky na později a svým kamarádům:

Filmy pro holky

Romantické filmy pro holky

Nejlepší komedie pro holky

Líbí se vám vybrané filmy pro holky? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.