97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro bratra? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – k narozeninám, k Vánocům, či jen tak z lásky k bráchovi.

Dárky jsme rozdělili do několika kategorií – zážitek, vtipný, praktický, sportovní, degustační, kurz či pobyt.

TOP 10 – Nejlepší dárky pro bratra

1) CityZen – triko, na kterém není vidět pot

Darujte funkční triko, které odolá špíně, snižuje zápach a není na něm vidět pot!

Čeká firma CityZen přišla s revolučním produktem, který získává čím dál větší popularitu.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Káva s věnováním

Kvalitní zrnková i mletá káva potěší každého milovníka kávy! Řemeslná pražírna Zlaté Zrnko nabízí prémiové ručně sbírané kávy s původem, navíc můžete na obal vytisknout vzkaz nebo jméno a vytvořit tak originální dárek pro bráchu.

Káva

3) Fotoknížka či fotokalendář

Osobně vytvořený dárek umí potěšit nejvíc. Určitě jste s bratrem zažili spoustu krásných okamžiků. Vytvořte mu z vašich fotek fotoknížku či fotokalendář. Ať má na co vzpomínat i za spoustu let.

Fotokniha - originální dárek pro bráchu


4) Vytvořte pro bráchu originální tričko

Hledáte originální dárek bratrovi? Ať už se to týká koníčků, věku, aktuální situace nebo povahy, vyberte nebo navrhněte bratrovi tričko! Vybírat můžete z předem vybraných motivů nebo design navrhnout zcela podle sebe! Celou nabídku najdete na T-shock.

Dárek pro bratra (2) (1)

5) Kurz vaření masa a steaků

Miluje váš bratr maso? Potěšte ho kurzem vaření. Argentinské steaky z vyzrálé svíčkové, Rib eye steaky, hovězí tatarák či carpaccio a burgery.

Kurz, který bratra obohatí o zajímavé a chutné recepty a při kterém se pod taktovkou zkušených kuchařů naučí spoustu fíglů v kuchyni, které z něj udělají kouzelníka nejen u plotny, ale i u grilu. 🙂

kurz vaření - Dárky pro bratra

6) Degustace světových rumů

Připravte si chuťové pohárky na degustaci světových třtinových destilátů. Bude se vám věnovat zkušený someliér, který si s vámi popovídá o tom, jaké rumy vám chutnají a doporučí vám ty nejlepší kousky, které můžete ochutnat!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

7) Jízda ve formuli na okruhu

Chcete mu dopřát pořádný zážitek? Zážitek prohánět se formulí po Masarykově okruhu. Posaďte ho do stroje F4 Mygale, který během 3,5 sekundy dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/hod, díky výkonu 205 koní!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

8) Sportovní výživa

Je váš bratr sportovec nebo třeba chodí cvičit do posilovny? Určitě ho potěší sportovní výživa. Připravte mu menší dárkový balíček, do kterého mu koupíte několik různých doplňků jako například protein, kreatin, spalovač tuků, výživa pro klouby a další. Můžete se řídit hodnocením od zákazníků.

dárky pro bratra

9) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉

úniková hra

10) Jeho oblíbený parfém

Pokud znáte bratrův oblíbený parfém, chybu rozhodně neuděláte. Zkuste se nenápadně zeptat a vyberte jeho oblíbený z velkého výběru parfémů FAnn parfumerie.

parfém - dárek pro bráchu (1)

Čtěte také: 53 tipů na nejlepší dárek pro tátu, který potěší

Zážitek jako dárek pro bratra

1) Vyhlídkový let Cessnou pro celou rodinu

Co pro tentokrát vyměnit procházku v přírodě za přelet nad ní? Vyhlídkový let v šestimístné Cessně 206H je skvělý dárek pro celou rodinu nebo partu přátel. Kromě pilota se do letadla vejde 5 osob.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Jízda v Lamborghini Gallardo

Lamborghini patří mezi supersporty, které nepřehlédnete. Brutálnímu burácení motoru a nespoutanému výkonu vozu s býkem v logu odolá jen málokdo. Aerodynamický tvar a nejvyspělejší technologie dělají z tohoto italského vozu nekorunovaného krále dálnic. A vašemu bráchovi stačí pouze se posadit za volant, nasát vůni interiéru, osahat si kožený volant a pak pomalu vyrazit na cestu plnou zážitků.

Případně můžete vybrat i další automobilové zážitky.

darujte muži jízdu v Lamborghini

3) Úniková hra

Místnosti skýtající tajemství, dobrodružné mise, mysteriózní úkoly a mnoho dalšího. To jsou únikové hry, též známé jako escape games. Máte omezený čas na to, abyste vyřešili všechny hádanky a úkoly, ale hlavně se z místnosti dostali. Tato hra prověří vaše schopnosti, logické myšlení, improvizaci a odolnost vůči stresu. Připravte si svou inteligenci a důvtip, budete je potřebovat. 😉

úniková hra - Dárky pro muže

4) TEPfactor Boyard

Každý kluk sledoval Pevnost Boyard. A kdo by si nechtěl vyzkoušet českou obdobu? TEPfactor je týmová hra, během, které na vás čeká 25 místností a v nich 25 různorodých úkolů. Některé vyžadují zručnost, jiné ohebnost a většina z nich především důvtip a odhodlání dostat se k pirátskému pokladu! Přečtěte si naši kompletní recenzi TEPfactor.

TEPFactor (17)

5) Skákací boty

Se skákacími botami se dá běžet i 40 km/h, a skákat budete stejně jako maxipes Fík. Zkušení skokani vyskočí až 2 metry do výšky a 4 do dálky. Po prvních pěti minutách zvládnete první samostatné kroky, a za dalších deset budete běhat metrovými kroky.

skákací boty jako dárek pro muže

6) Tandemový seskok padákem

Chcete vašemu bratrovi dopřát trochu adrenalinu? kupute mu tandemový seskok ze 4 000 metrů. Vyzkouší si volný pád rychlostí až 200 km/h a bude z toho mít nezapomenutelný zážitek na celý život.

tandemový seskok

7) Bungee jumping

Dopřejte vašemu bráchovi skok z vysokého mostu s pružným lanem nebo zhoupnutí v extrémním přetížení na bungee houpačce. Jde o nestárnoucí klasiku mezi adrenalinovými zážitky.

bungee jumping

8) Větrný tunel

Váš bratr si vyzkouší volný pád a pocítí sílu větru o rychlosti až 270 kilometrů v hodině. Bude to jako po výskoku z letadla, ale ve skutečnosti do žádného ani nenastoupí. Vy se tak nemusíte bát.

větrný tunel

9) Offroad jízda na čtyřkolkách

Drsný terén, adrenalin a pohon na všechny čtyři kola. Potrápit sebe (nebo obdarovaného) i čtyřkolku pod vámi budete moct na speciálním polygonu, kde nebude chybět voda, bláto, výjezdy, sjezdy a jiná terénní překvapení.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

10) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný a romantický zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat – protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás.

let balónem

11) Venkovní úniková hra Tour de beer

Dobrodružná venkovní úniková hra Tour de beer provede skupinku až 6 hráčů po pražských pivovarech a unikátních hospůdkách.

Hra je přenese do roku 2027, když Česko sužuje ta nejhorší prohibice v dějinách. Za pití alkoholu hrozí tvrdé tresty. Jedinou možností jak se dostat aspoň k pivu je vydat se na nebezpečnou cestu na Staré město a vypátrat přísně utajené pivovary, o kterých ví jen hrstka vyvolených.

zážitkový dárek - úniková hra (1)

12) Flyboard

Představte si, že pod nohami máte výkon 185 koní – a ten řídíte jen svým tělem. Instruktor přidává plyn na vodním skútru. Voda se žene hadicí a adrenalin zase vašimi žilami. Pak lehce napnete nárty, flyboard vás tlačí z vody ven a… voilà! Už letíte.

flyboard

13) Jetpack – tryskový batoh

Létací tryskový batoh už není výsadou pouze agentů tajné služby či excentrických milionářů! Teď už si ho můžete připnout na záda i vy a výkonné trysky se postarají o to, že vylétnete nad vodní hladinu. Pro létání nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti a létat tak může opravdu každý! Zalétejte si na tryskovém batohu.

jetpack

14) Simulátor dopravního letadla Boeing 737

Staňte se pilotem nejzámějšího typu dopravního letadla Boeing 737, který používají světoznámé letecké společnosti. V simulátoru se bezpečně seznámíte se vším, co musí znát každý profesionální pilot a zkusíte si to na vlastní kůži. Při letu můžete zažít i napínavé chvíle.

darujte muži simulátor boeingu

15) Jízda ve formuli na okruhu

Chcete mu dopřát pořádný zážitek? Zážitek prohánět se formulí po Masarykově okruhu. Posaďte ho do stroje F4 Mygale, který během 3,5 sekundy dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/hod, díky výkonu 205 koní!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

16) Destruktoterapie

Občas je chlap jako natlakovaná bomba. Kde ale agresivní energii, která se v tvrdě pracujícím drsňákovi nahromadí, vybít? Pošlete ho na destruktoterapii! Co takhle popadnout kladivo a rozmlátit kancelář? Nebo vzít baseballku a vyřádit se na autě…

Třískat, ničit, drtit, bušit… Uáááá! Tohle je lepší terapie, než se válet někde na gauči u psychologa! Navíc ho čeká pořádná dávka tělesné aktivity. Darujte zážitek, na kterém se zdravě fyzicky vybije a psychicky nabije! Odcházet bude klidný jako beránek.

destruktoterapie (1)

17) Pilotem malého letounu na zkoušku

Vyzkoušejte si alespoň na chvíli pozici druhého pilota ultralehkého letounu. Pomozte pilotovi při plánování letu, zakreslení trasy, naprogramování palubních přístrojů a ověření meteorologických podmínek. Vyžádejte si povolení ke startu, naposledy zkontrolujte přístroje a vzhůru k nebesům. S použitím mapy a kompasu navigujte do cíle. Vydejte se vstříc největšímu vzdušnému dobrodružství vašeho života!

pilotem letounu

18) Let akrobatickým letadlem

Většina z nás už někdy letěla, ale akrobatický let, to je něco zcela jiného. Pud sebezáchovy doporučujeme odložit v šatně, posadit se do letadla, v klidu vydechnout a připravit se na tu jízdu. Po startu a nabrání výšky váš čekají vývrtky, ostré zatáčky, výkruty, let hlavou dolů, střemhlavý let a obrovské přetížení. Ručičky přístrojů se budou otáčet jak šílené a po přistání si uvědomíte, že není 15 minut jako 15 minut.

let akrobatickým letadlem jako dárek chlapovi

19) Jízda tankem

Řízení bojového tanku T-55 drsným terénem je ten pravý dárek pro chlapa s touhou po síle a adrenalinu. Díky tomuto zážitku se na chvíli stane tankistou a ovládne tank T-55. Na tankodromu zažije v roli řidiče nevídané. A do posádky si může vzít dle zvolené varianty i spolujezdce.

zážitkový dárek - jízda tankem (1)

20) Dárkový poukaz na zážitek

Chcete koupit jako dárek pro chlapa nějaký zážitek, ale nevíte jaký? Kupte mu dárkový poukaz a on si už pak sám vybere něco, co si pak nejvíce užije.

dárkový poukaz

Čtěte také: 67 tipů na nejlepší zážitkové dárky


Vtipné dárky a drobnosti pro bratra

1) Kakánkové ponožky

Vtipný dárek pro přátele se smyslem pro humor. Kakčo ponožky 🙂

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Nerezový chladicí „půllitr“ s gravírováním

Luxusní dárek pro bratra pivaře – nerezový chladící půllitr s osobním gravírováním. S tímto dárkem uděláte zaručeně radost!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Kovová placatka s gravírováním

Luxusní osobní dárek pro milovníky pálenek. Nechte bratrovi vygravírovat jméno, citát nebo vzkaz na černou placatku.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

4) Čokoládová pistole

Něco pro bratra, který má rád sladké – čokoládová bouchačka.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

5) Dárková placatka

Placatka s motivem první pomoci. Placatku se dá využít na mnoha akcích: ať už je to párty s přáteli, nebo fotbalový zápas či nějaký výšlap. Jistě bude během těchto akcí potřebovat první pomoc.

Dárky pro muže

6) Bedna s páčidlem

Dopřejte bratrovi chlapský zážitek! Balící papír je nuda, zato taková benda s páčidlem, to je jiná. Obsah bedny vyberete podle toho, co má rád!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

7) Tričko „Hra o trůny“

Well, kdo by neznal tento ranní problém? Tričko opět pro ty se smyslem pro humor.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

8) Stírací mapa světa

Má váš bratr rád cestování a navštívil již spoustu krásných míst? Díky stírací mapě světa si může vést přesné údaje, které místa už navštívil nebo která chce navštívit. Mapa je vhodná pro všechny dobrodruhy a cestovatele.

stírací mapa světa

9) Sběratelská mapa na zátky od piva

Skvělý dárek pro bratra pivaře – sběratele. Sběratelská mapa má na sobě otvory pro sbírání zátek od piva. Brzy budete mít přehled o všech pivovarech.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

10) 24dílná sada hlavolamů

Sada hlavolamů pro bystré hlavičky. Nejen způsob jak zahnat nudu, ale i jak procvičit mozkové závity a potrénovat logické myšlení.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

11) Otvírák s počítadlem

Pokud si váš bratr potřebuje spočítat kolik piv vypil, našli jsme pro něj dokonalý dárek.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

Čtěte také: 63 skvělých tipů na nejlepší dárek pro kamaráda


Praktický dárek bratrovi

1) CityZen – triko, na kterém není vidět pot

Darujte funkční triko, které odolá špíně, snižuje zápach a není na něm vidět pot!

Čeká firma CityZen přišla s revolučním produktem, který získává čím dál větší popularitu.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Peněženka Mighty Wallet

Boží peněženka nejen na cesty. S takovým designem, že vypadá jako opravdová mapa. Nikdo vám ji nebude chtít ukrást, protože nebude vědět, že to je peněženka. Nedáme na ni dopustit.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Ultrasonický čistič zubů

Tenhle zázrak kupte tomu, kdo nerad chodí na zubní hygienu, protože potom už chodit muset nebude. Čistič precizně a bezbolestně odstraní zubní kámen i skvrny na zubech. Z vlastní zkušenosti můžeme maximálně doporučit!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

4) Vitamíny pro silnou imunitu

Přichází zimní měsíce a tělo je více náchylné na nemoci. Pořiďte svému bráchovi vitamíny, které mu vylepší imunitu a nic nechytne.

dárky pro bratra (3) (1)

5) Zážitkový deník

Zážitkový deník potěší kreativní a tvořivé duše. Lepte, pište, malujte, zktátka si do deníčku vložte a zaznamenejte okamžiky, na které nechete zapomenout.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

6) Barefoot sandály XERO shoes

Bezkonkurenční lehké barefoot sandále. Sami jsme v nich prochodili Jižní Ameriku a prostě si je nemůžeme vynachválit. Zvládají i drsný terén, skoro nic neváží ani nezaberou. Za nás 100%

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

7) Reflexní kšandy

Reflexní kšandy jsou nutností nejen pro cyklisty, ale i běžce nebo děti zejména v zimních obdobích, kdy je brzy tma. Bez přehánění vám mohou zachránit život.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

8) Jak si správně přát

Návod na to, jak uskutečnit své sny. Sám si utvářet svůj vlastní život, obdržet ve správnou dobu právě to, co člověk potřebuje. Autor v knížce ukazuje, že to nemusí zůstat jen zbožným přáním, a vysvětluje velmi praktickým způsobem, jak pomocí 7 pravidel získat potřebnou schopnost, abychom od života dostali vždy to pravé.

Knížka - jak si správně přát


9) Lék na dlouhověkost NMN

Legendární doplněnk stravy doporučovaný Davidem Sinclairem, který věnuje svou vědeckou dráhu právě dlouhověkosti.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

10) Zrcátka pro mrtvý úhel

Pořiďte jako dárek bratrovi praktickou věc, která může zachránit život. S těmito malými zrcátky se nemusíte bát, že neuvidíte auto vedle sebe, protože bude zrovna v mrtvém úhlu.

zrcátka

11) Sada cestovních organizérů do kufru

Tohle je věc, bez které už si cestování nedovedeme představit. Takže pokud máte bráchu zapáleného cestovatele, který tyhle organizéry nemá – máte pro něj perfektní dárek!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

12) Narozeninový kalendář

Chcete nezapomínat na narozeniny blízkých a zároveň mít pěknou dekoraci do bytu? S tímto kalendářem už na žádné narozeniny nezapomenete!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

13) Outdoorový ručník

Možná si říkáte, že je jedno jaký ručník bratr používá. Věřte, že outdoorový ručník se zvláště na jakékoliv výlety a cestování vyplatí. Je totiž mnohem skladnější, rychleji usychá a velice dobře saje.

Outdoor ručník

14) Mini batůžek

Také se vám občas stane, že se ubytujete v hostelu a chcete vyrazit na krátký výlet po městě a nechce se vám vybalovat celý batoh jenom proto, abyste si mohli vzít pár věcí. Pořiďte vašemu bratrovi minibatůžek. Sbalíte ho do úžasně malého balíčku a váží pouhých 72 gramů. Nicméně má kapacitu 20 litrů, což je mnohem víc, než si myslíte.

mini batůžek

15) Poukaz na sportovní vybavení

Chtěli byste bráchovi pořídit jako dárek nějaké praktické sportovní vybavení, ale nevíte jaké? Kupte mu poukaz a on si už vybere sám, co zrovna potřebuje.

poukaz

16) Multinástroj nejen na kolo

Takový „must-have“ nástroj pro cyklistu i kutila.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

17) Ergonomická opěrka zad

Masážní opěrka zad podporuje správné sezení a tím upravuje páteř do přirozené polohy, přinutí vašeho bratra sedět rovně, aniž by si to uvědomoval. Může ji využít v kanceláři, doma nebo i na cestách.

opěrka zad - Dárky pro muže

18) Multifunkční nůž „Švýcarák“

Každý pravý muž má pořádný kvalitní nůž. Vyplatí se investovat do značkového „Švýcaráku“, který vašemu bratrovi vydrží spoustu let.

victorinox

19) Cestovní vychytávky

Cestovatelských vychytávek je spousta. Vyberte jednu jako dárek chlapovi. Určitě v nabídce najdete některou, kterou by opravdu ocenil.

cestovní vychytávky

Sportovní dárek pro bratra

1) Skialpy: kurz pro začátečníky v Krkonoších

Zažijte skvělou adrenalinovou jízdu na hřebenech Krkonoš se zkušeným instruktorem. Žádné upravené sjezdovky či stopy, hezky pořádný freeride.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Lekce badmintonu s několikanásobným mistrem ČR

Je milovníkem míčových sportů? Hraje rád badminton? Tak to mu musíte zařídit lekci s jedním z nejúspěšnějších hráčů české badmintonové historie!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Paintballová bitva

Máte doma milovníka akčních filmů a stříleček jako Counter Strike? Pak se tímhle dárkem stoprocentně trefíte do černého. Darujte mu adrenalinový paintball v obrovské čtyřpatrové aréně v Liberci.

painbalová bitva zážitkový dárek (1)

4) Individuální lekce lezení na stěně

Lezení se poslední dobou stává čím dál oblíbenější aktivitou. Dá se provozovat v jakémkoliv počasí a ročním období. Darujte soukromou lekci pro zlepšení lezeckým návyků.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

5) Kurz kitingu

Kitting, to je úžasný sport, díky kterému se můžete prochánět po pláních na bruslích, lyžích či vozítkách. Nejprve se ale musíte naučit ovládat kite!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

6) Potápěčem na zkoušku

Zakuste na vlastní kůži ponor pod vodní hladinu s kompletním potápěčským vybavením, naučte se dýchat a pohybovat pod vodou a najděte zcela jinou perspektivu.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

7) Zážitková lukostřelba

Zpevnit postoj, natáhnout tětivu, zamířit a vystřelit na terč! Kurz lukostřelby ve vás probudí instinkty lovce.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

8) Canyoning, rafting a ferraty v Rakousku

Úžasný adrenalinový víkend se vším všudy. Rafting na Salze, perle rakouských řek, jeden celodenní nebo dva půldenní ferratové výstupy a na závěr divoký canyoning, což jsou vodní skluzavky, skoky, brodění a slaňování potoků a říček v horách.

adrenalinový balíček (1)

9) Cyklo-vodácký pobyt v Českém Švýcarsku

Tři dny a dvě noci v krásném prostředí Českosaského Švýcarska a Českého  středohoří plné pádlování i šlapání do pedálů. Připraveny jsou trasy, které v průběhu dne střídají kolo i kanoe. Mimo jiné vás čeká plavba komorou zdymadel.

Cyklo-vodácký pobyt v Českém Švýcarsku

10) Via Ferrata – základy lezení s instruktorem

Je to dobrodruh, co by si rád vyzkoušel horolezení, ale doposud se na skálu neodvážil? Via ferrata se zkušeným instruktorem ho přesvědčí, že na to má a že ferrata je skvělá zábava. Zážitek plný panenské přírody a dobrodružství s jištěním zkušeného průvodce po skalách ho dostane a bude chtít lézt znovu a znovu.

via ferrata (1)

11) Střílení na venkovní střelnici

Zamířit a páááál! Obdarovaný si v praxi vyzkouší různé druhy zbraní pod dohledem profesionálního instruktora. Ten mu dá také spoustu užitečných rad. Střelnice je zpřístupněna pro veřejnost, takže ho můžete doprovodit a zkontrolovat jeho prostřílený terč.

střelba na střelnici (1)


Dárek pro malého bratra

1) Plakát oblíbeného filmu

Miluje váš bratr nějaký seriál, film či počítačovou hru? Má svůj oblíbený idol? Kupte mu plakát s jeho motivem a bude vás milovat!

plakát

2) Autíčko na ovládání

Pořádným autíčkem na ovládání váš brácha zazáří mezi kamarády. A říkáte si, že klasické auto je už ohrané? Pořiďte mu třeba bagr nebo tank.

Dárek pro bratra (2) (1)

3) Vláčkodráha s parní lokomotivou

Vlak na dálkové ovládání je pro dítě opravdová zábava, může se cítit jako skutečný strojvedoucí. Sám si postaví trať a bude si moci užívat vlak. Stavba dráhy navíc rozvíjí manuální dovednosti.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

4) Stolní fotbálek pro 2

Stolní fotbálek pro 2 je klasický stolní fotbal pouze v menší verzi. Jedná se o zajímavou hru, se kterou se zabaví jak malí tak velcí. Díky této hře se nebudete nudit. Užijete si s ní spoustu legrace celá rodina.

Dárky pro bráchu

5) Rubikova kostka

Rubikovu kostku není potřeba dlouze představovat. Pořiďte jako dárek pro bratříčka tento nejslavnější hlavolam na světě.

rubikova kostka

Degustační dárek pro bratra

1) Exkurze do světa kávy

Exkurze do této rodinné pražírny je perfektním dárkem pro každého kávofila. Vůně spousta zajímavých informací i příprava vlastní kávy. Stačí vyrazit!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Omakase: Šestichodové degustační menu pro dva

Ponořte se do unikátního chuťového zážitku, který vám přinese japonské Omakase. Omakase je v japonštině vyjádření důvěry zákazníka v šefkuchaře, který potom sám pro zákazníka vybírá ty nejchutnější pokrmy. Vskutku delikátní zážitek.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Degustace světových rumů

Připravte si chuťové pohárky na degustaci světových třtinových destilátů. Bude se vám věnovat zkušený someliér, který si s vámi popovídá o tom, jaké rumy vám chutnají a doporučí vám ty nejlepší kousky, které můžete ochutnat!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

4) Degustace gin & tonic

Užijte si řízenou degustaci těch nejkvalitnějších ginů s tonikem. Ochutnávkou vás provedou zkušení someliéři ve stylovém koktejlovém baru.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

5) Degustace legendární skotské whisky

Pojďte na degustaci do stylového prvorepublikového baru, kde na vás čeká osm druhů prémiové whiskey. Není vyloučeno, že po skončení zážitku budete chtít v baru zůstat na pár dalších drinků!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

6) Oříškový dárkový box

Potěšte své blízké dárkem u kterého nesáhnete vedle. Ať už vyberete konkrétní oříšky nebo dárkový box, po takovém dárku se prostě zapráší!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

7) Domácí degustace piva + 6 pivních speciálů

Naprostá bomba pro každého milovníka piva. Degustace šesti různých druhů ležáků a alů. A nejen ledajaká degustace! Všechna piva obdarovanému dovezou domů, aby nikam nemusel a k degustaci si pustí video s kometářem zkušeného sládka, který všechna piva detailně představí.

Degustující se dozví, jak se pivo vaří a jak degustuje, jaká jsou specifika jednotlivých druhů piv, v čem je unikátní české pivo, kolik u nás máme minipivovarů, proč všichni vaří pivo IPA a další zajímavosti. 

degustace (1)

8) Chilli doctor – ochutnávková sada

Pikantní dárek do kuchyně ocení všichni milovníci pikantních pokrmů. Můžete vybírat z dárkových balení nebo rovnou vybrat ty nejlepší chilli papričky a koření podle vaší chuti.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

9) Bedna plná ležáků

Balící papír je nuda, zato taková benda s páčidlem, to je jiná. Navíc plná ležáků – ideální dárek pro pivaře.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

10) Degustace čokolády pro dva

Ochutnávka nejkvalitnějších a nejuznávanějších čokolád světových značek, jako např. Michel Cluizel, Francois Pralus, Bonnat, Valrhona, Amedei, Rococo atd. Dopřejte si sladké potěšení.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

11) Degustace světových vín

Vinný zážitek, při kterém se naučíte přesnému postupu degustace. Čeká vás řízená degustace 10 vzorků tematicky vybraných vín a k občerstvení vzorky sýrů, uzenin a dalších delikates.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

12) Zážitková prohlídka tržnice Sapa v Praze

Sapa to je místo, které vám umožní cestu do Asie, aniž byste opustili hranice republiky. S průvodcem proniknete do asijské kultury i nejzajímavějších míst tržnice.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

13) Bedna pro pivaře

Dárek pro bratra pivaře jako dělaný, bedna plná pivních speciálů. Obdarovaný to ale nebude mít zadarmo – dárky si musí vypáčit.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

Kurz jako dárek pro bratra

1) Zážitkový kovářský kurz

Darujte zážitkový workshop, na kterém se od zkušeného kováře dozvíte zajímavosti o řemesle a vyzkoušíte si kování na vlastní kůži. Jako vzpomínku si odnesete vlastnoručně ukovaný výrobek.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

2) Základní fotografický kurz

Toužíte po lepších fotkách nebo chcete dodat vašim kompozicím šmrnc? Dvoudenní fotografický kurz vás v tomto ohledu rozhodně nezklame!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Kurz fotografování mobilem

Jak fotit a upravit fotky, aby se vyjímaly nejen na sociálních sítích, ale i v rodinných albech? Jak pózovat, aby to vypadalo skvěle? To všechno a mnohem víc vás naučí lektoři kurzu.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

4) Škola smyku

Kupte jako dárek bratrovi školu smyku, která se na silnicícm může velice hodit a může vám i zachránit život! Během zážitku Škola smyku zažije několik krizových situací, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s vaším autem. Naučí se neztratit kontrolu při smyku přední či zadní nápravy, rychle reagovat na nebezpečí na silnici či brzdit s co nejkratší brzdnou dráhou.

škola smyku

5) Kurz vaření

Sushi, wasabi, francouzská kuchyně, ratatouille, gratinování, glazírování, slaninové kabátky, višňové ragú, krémová čočka, saláty z chobotnice, čerství korýši nebo domácí kari pasta. Vše z uvedeného a ještě mnohem více Vás během pár hodin naučí. Právě na Vás čekají zkušení lektoři a profesionální kuchaři, které baví vaření. Postavíte se do krásného a vybaveného kuchyňského studia a necháte se vést.

kurz vaření - Dárky pro chlapa

6) Kurz přežití

Přežít je základní lidská touha a něco, co se dá naučit. Darujte jako dárek chlapovi některý z praktických kurzů, které mu i vám v budoucím životě můžou pomoct. Existuje několik různých možností – kurzy přežití, kurzy první pomoci, výcvik speciální jednotky či akční střelba.

kurz přežití jako dárek pro chlapa

7) Kurz vaření piva IPA

Dopřejte milovníkovi piva skvělý zážitek v podobě kurzu vaření českého řemeslného piva s degustací.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

8) Kurz sebeobrany

V kurzu sebeobrany se i zapřísáhlý pacifista naučí různé techniky sebeobrany, aby ho nic nepřekvapilo. Kurz je vhodný pro ženy i muže od 15 let.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

9) Domací pivovar DIY set

Nechte ho ať si uvaří vlastní pivo! Udělejte mu radost domácím pivovarem nebo jiným setem na výrobu jeho oblíbeného alkoholu. Nejenom, že je to zábava, ale o výsledek se můžete podělit i s přáteli! Domácí pivorer je dárkem, který sklidí úspěch.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

10) Zážitkový kurz – Život s handicapem

Zážitkově-naučný seminář pro všechny, kteří rádi koukají na věci z různých perspektiv.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

11) Zážitkový herecký kurz

Boží zážitkový dárek pro ženy i muže s láskou k hereckému umění. Od improvizace po práci s hlasem a dechem.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

12) Kurz tance s mistrem ČR

Chcete se naučit nové kroky nebo dopilovat taneční styl? Potěšte ho lekcí s tanečními mistry ČR!

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

13) Kapitánský kurz vůdce malého plavidla

Má srdce námořníka? Miluje vodu a chce brázdit hladiny řek, jezer i moří? Prvním krokem, který vede ke splnění tohoto snu, je přípravný kapitánský kurz vůdce malého plavidla neboli kurz VMP.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

14) Online kurz – hraní na kytaru

Má Váš bratr rád hudbu? Darujte mu kurz hraní na kytaru. Kytarista je ve společnosti velice vážený.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

Pobyt či zájezd jako dárek pro bratra

1) Luxusní noc v Tančícím domě

Hledáte unikátní zážitek jako originální dárek pro bratra? Na tuhle noc v Tančícím domě rozhodně nezapomenete. Dopřejte si luxusní ubytování v pokoji Deluxe s nádherným výhledem na Prahu. Zároveň potěšíte i své chuťové pohárky. Balíček je totiž obohacený o skvělý gastronomický zážitek. V restauraci Ginger & Fred je připravená exkluzivní tříchodová večeře.

luxusní noc v tančícím domě

2) Pivní hotel s pípou na pokoji

Jediný hotel v ČR, kde máte pípu přímo na pokoji. Během pobytu máte navíc k dispozici neomezený wellness. Prostě ideální odpočinkový pobyt.

97 tipů na nejlepší dárek pro bratra (který opravdu potěší)

3) Wellness pobyt na Šumavě

Ideální zážitkový pobyt pro ty, kterým jsou tři dny odpočinku málo. Dopřejte si prodloužený relax uprostřed Národního parku Šumava. Vesnička Srní leží uprostřed nádherné šumavské přírody s čistým ovzduším, průzračnými jezery a zdravými lesy.

V létě se můžete projíždět na kole podél nejkrásnějších řek Šumavy – Vydry a Křemelné, v zimě můžete využít běžecké tratě vedoucí přímo z hotelu, nebo si sjet místní sjezdovky. Po výletě můžete relaxovat v sauně s parní lázní nebo si dát pár temp v bazénu. V hotelové restauraci si pak pochutnáte na tradičních šumavských pokrmech z čerstvých surovin. Čtyři dny plné přírodních, sportovních, relaxačních a gastronomických zážitků čekají jen na vás.

wellness pobyt na Šumavě

4) Romantika na zámku pro dva

Užijte si romantický pobyt v prostředí přímo k tomu vybízejícím. V apartmánech zámku Loučeň můžete strávit krásné dny, během kterých vám přinesou snídani do postele, povečeříte při svíčkách, prohlédnete si zámek, projdete se v deseti místních labyrintech a zrelaxujete se v místním bazénu či sauně. Vybrat si můžete ze čtyř dobových apartmánů a vyzkoušet si, jak se žilo například Valdštejnům.

romantika na zámku jako dárek pro muže

5) Eurovíkend

Dopřejte vašemu bratrovi jako zážitek kratší výlet do některého z evropských měst. Mezi nejoblíbenější cíle eurovíkendů se řadí Řím, Benátky, Londýn a Istanbul, ovšem můžete zvolit i originálnější destinace – vydejte se na krátký poznávací zájezd do Paříže, či Dublinu!

eurovíkend jako dárek pro muže

6) Dvoudenní pobyt na jachtě

Fascinuje bráchu život námořníků? Má rád lodě? Pořiďte mu úžasné dva dny dobrodružství na palubě plachetnice! Loď bude mít k dispozici po celou dobu pobytu a ovládat si jí bude sám. Aby bylo dobrodružství kompletní, večer se vždy vrátí do přístavu, kde plachetnici zakotví a přespí přímo na plachetnici v její kajutě.

pobyt na jachtě - pro muže

Čtěte také: 63 tipů na nejlepší dárek pro tchýni


Napadá vás nějaký originální dárek bratrovi, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárky pro maminku
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro dědečka
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárek pro přítele (1)
Nejlepší praktické dárky
Tipy na nejlepší dárky pro sestru
Nejlepší dárky pro ženu
Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší dárky pro rodiče
nejlepší dárky pro cyklisty
Nejlepší pivní dárky
Nejlepší vtipné dárky
Nejlepší zážitkové dárky

Uložte si tipy na dárky pro bratra na později a svým kamarádům:

Nejlepší dárky pro bratra
Nejlepší dárek bratrovi

Pomohl vám článek – dárek bratrovi? Nasdílejte ho svým kamarádům.