Pivní dárky: 53 skvělých tipů na nejlepší dárek pro pivaře

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro pivaře? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – k narozeninám, k Vánocům, k svátku, či jen tak z lásky.

Pivní dárky jsme pro vás rozdělili do několika kategorií – nejlepší, praktické, zážitky, vtipné, knihy či drobnosti. Můžete pomocí obsahu skočit přímo na vaši oblíbenou kategorii:

Nejlepší pivní dárky

1) Venkovní úniková hra Tour de beer

Dobrodružná venkovní úniková hra Tour de beer provede skupinku až 6 hráčů po pražských pivovarech a unikátních hospůdkách.

Hra je přenese do roku 2027, když Česko sužuje ta nejhorší prohibice v dějinách. Za pití alkoholu hrozí tvrdé tresty. Jedinou možností jak se dostat aspoň k pivu je vydat se na nebezpečnou cestu na Staré město a vypátrat přísně utajené pivovary, o kterých ví jen hrstka vyvolených.

dárek pro pivaře - úniková hra (1)

2) Tričko pro pivaře

Hledáte originální dárek pro pivaře? Vyberte mu nebo navrhněte tričko! Vybírat můžete z předem vybraných motivů nebo design navrhnout zcela podle sebe!

tričko pivo (1)

3) Kniha Jídlo + Pivo

Více než 80 chutných receptů mezinárodní kuchyně od populárního autora kuchařek Rosse Dobsona. Autor knihu uvádí předmluvou, ve které čtenáře seznámí se zásadami spojení konkrétního jídla s pivem.

A dále již následují kapitoly o potravinách, které se k sobě navzájem hodí: drůbeží a králičí maso; hovězí, vepřové a skopové maso; ryby a plody moře; rýže a nudle. U každého receptu je tip na značku piva, které může tyto výborné pokrmy doplnit.

jídlo pivo (1)

4) Maxituplák – Šetřím vodou piju pivo

Hledáte dárek pro pivaře, který pije opravdu ve velkém? Dejte mu obrovskou sklenici o objemu 1500 ml, tedy 1,5 litru. Sklenice je zdobena výstižným nápisem: „Šetřím vodou piju pivo.

tuplák (1)

5) Pivní lázně

Pivní lázně patří k nejoblíbenějším lázeňským procedurám, využívající blahodárné účinky minerální vody, pivního sladu a dalších surovin nezbytných pro jeho výrobu. Během pivní lázně oceníte i ochutnávku zlatavého moku.

pivní lázně (1)

6) Velká kniha vtipu Petra Urbana

Velká kniha vtipu přináší průřez tvorbou Petra Urbana, který je známý především jako populární český kreslíř a ilustrátor. Z jeho pera před vzešla známá postavička Rudy Pivrnce.

Urban - pivní dárky

7) Ponožky – přines mi pivo

Na první pohled vypadají jako běžné černé ponožky. Spodní část ale zdobí vtipný nápis.

Ponožky přines mi pivo (1) - dárek pro otce

8) Pivní pas

Pivní pas je téměř dokonalá napodobenina klasického cestovního pasu. S tímto pasem může milovník piva také cestovat, ale od hospody k hospodě a místo razítek na hraničních přechodech nebo letištích může sbírat razítka hospod, restaurací, výčepů či bufetů.

pivní pas (1)

9) Chlastací hry a léčení kocoviny

Skvělá zábava pro každý večer s alkoholem a záchrana na následující dopoledne.

Kniha obsahuje 25 nejlepších her s alkoholem, které můžete hrát při jakékoliv příležitosti. Díky těmto hrám budou vaše akce nezapomenutelné (i když si je někdo možná nebude pamatovat).

chlastací hry (1)

10) Dárkové balení kosmetiky Pivrnec

Dárkové balení kosmetiky, které na první pohled vypadá jako klasická kniha, ovšem uvntitř ukrývá pivní šampon (200 ml) a pivní sprchový gel (200 ml) s výtažky z pivních kvasnic a chmele.

kosmetika (1)

11) Dárkový box pro muže – pivní speciál

Tato luxusní dárková sada obsahuje vše, co správný milovník piva ocení. Výběr ze tří druhů piv, set pivních lázní, hezký otvírák, koření na steaky, podtácky a také stylové tričko s nápisem „Pozor jdu do hospody“. 

pivní box

Čtěte také: 55 tipů na nejlepší dárek pro muže, který potěší


Praktické pivní dárky

1) Pivní hodiny

Dřevěné hodiny s potiskem – „Kolik je hodin, tolik je piv.“ – jsou krásným pivním dárkem. Hodiny je možné zavěsit do kanceláře, do pokoje nebo pracovny.

Pivní hodiny (1)

2) Pivní povlečení

Povlečení na postel s motivem piva je luxusní, nádherný a navíc praktický dárek. Povlečení je určeno pro peřinu klasického rozměru 140 x 200 cm a polštář 90 x 70 cm.

pivní dárek - povlečení (1)

3) Chladící půllitr

Chladící půllitr, který má kolem obvodu průhlednou kapalinu – speciální gel, který při umístění do mrazáku nebo do lednice, ztuhne. Půllitr pak udrží pivo vychlazené výrazně déle. Pivo jen tak nezteplá.

Chladící půllitr (1)

4) Pivní deka

Kvalitní praktická deka s motivem orosené pivní sklenice plné čerstvě natočeného piva s krásnou pěnou. Udělejte pivaři radost, ať má na přikrytí u televize něco opravdu stylového.

Pivní deka (1)

5) Pivní ubrus

Unikátní ubrus s motivem zlatavého piva s hustou pěnou o rozměrech 140 x 120 cm. Tisk je velmi odolný a ubrus lze prát na 40°C.

pivní ubrus (1)

6) Přepravka na pivo Sixpack

Krásnou dřevěnou přepravku na pivo či limonády se stylovým otvírákem ocení obdarovaný nejen při grilování nebo zahradní oslavě. Naplňte přepravku jeho oblíbenými nápoji a bude vás milovat!

přepravka 

7) Plyšový polštář – Vrchovatý půllitr s pivní pěnou

Velmi originální měkký polštář pro pivaře. Polštář má tvar pivního půllitru i s uchem a doslova přetéká pivem. Dárek, který udělá opravdovou radost každému, kdo má rád pivo.

polštář pivo (1) dárek pro pivaře

8) Maxituplák – Ideální sklenice pro chlapa

Hledáte dárek pro pivaře, který pije opravdu ve velkém? Dejte mu obrovskou sklenici o objemu 1500 ml, tedy 1,5 litru. Sklenice je zdobena výstižným nápisem: „Ideální sklenice pro chlapa, jako jsem já.

maxituplák (1)

9) Pivní dekorační polštář

Oboustranně potištěný polštář v originálním designu pro všechny pivaře a milovníky piva. Polštářek má rozměr 40 x 40 cm a skládá se z oboustranně potištěného povlaku se zapínáním a z vyjímatelné výplně.

polštář pivní (1)

10) Polštář ve tvaru pivního sudu

Originální, vtipný a navíc praktický dárek zejména pro každého, kdo má rád pivo.

Tento polštář vypadá jako pivní sud. Nápis „ležák“ tak dostává nový smysl… Průměr polštáře 20 cm a délka 30 cm.

pivní dárek - soudek (1)

11) Pivní pás na plechovky

Jdete s kamarády na fotbal nebo někam do terénu a chcete mít zajištěn přísun tekutin? Pro takovou příležitost je ideální tento praktický pivní pás, který si můžete připnout okolo pasu a do pouzder dát celkem 6 plechovek vašeho oblíbeného piva (nebo nealka, samozřejmě).

pivní pás maskáč (1)

Čtěte také: 55 tipů na praktické dárky, který potěší


Vtipné pivní dárky

1) Mluvící dálkový ovladač na ženu

Hledáte dárek pro pivaře se smyslem pro humor? Kupte mu dálkový ovladač na ženu.

Když bude chtít, aby žena přinesla pivo, zapnula televizi nebo mu třeba udělala masáž, stačí zmáčknout dané tlačítko!

dálkový ovladač (1)

2) Helma na dvě plechovky

Klasická stavařská helma, která má ale speciální úchyty na dvě plechovky (s pivem i nealko nápojem), do nichž strčíte hadičku a tou pak lahodný mok teče do Vašich lačných úst…

helma - pivní dárek

3) Kuchyňská zástěra na vaření – pivní pupek

Kuchyňská zástěra na vaření s pivním pupkem je skvělý sexy doplněk nejen pro výčepního či kuchaře, ale pro každou srandu do společnosti nebo pro pobavení rodiny.

zástěra (1)

4) Pivní klobouk

Pivní klobouk ve tvaru plného půllitru piva včetně pivní pěny je úžasný dárek pro každého správného pivaře. Hodí se na párty, fotbalové zápasy a spoustu dalších příležitostá.

klobouk (1)

5) Textilní dort – Pivčo

Originální textilní dort v podobě pivního půllitru s vrchovatou pěnou je ideální dárek pro pivaře, který má rád pivní mok v jakékoli podobě a který prostě na to pivečko nedá dopustit.

dort pivo (1)

Čtěte také: 65 tipů na nejlepší vtipné dárky

Zážitky jako dárek pro pivaře

1) Domácí degustace piva + 6 pivních speciálů

Naprostá bomba pro každého milovníka piva. Degustace šesti různých druhů ležáků a alů. A nejen ledajaká degustace! Všechna piva obdarovanému dovezou domů, aby nikam nemusel a k degustaci si pustí video s kometářem zkušeného sládka, který všechna piva detailně představí.

Degustující se dozví, jak se pivo vaří a jak degustuje, jaká jsou specifika jednotlivých druhů piv, v čem je unikátní české pivo, kolik u nás máme minipivovarů, proč všichni vaří pivo IPA a další zajímavosti. 

degustace (1)

2) Pivní hotel + wellness

Skvělé pivo, luxusní ubytování, úžasný wellness. Unikátní koncept pivního hotelu Zlatá kráva nikde jinde na světe nenajdete. Perfektní místo, kde si odpočinete, načerpáte nové síly a doplníte pitný režim. Pípu máte totiž k dispozici pořád. Máte ji ve wellness i přímo na vašem pokoji

Pivní hotel (1)

3) Pivní lázně

Pivní lázně patří k nejoblíbenějším lázeňským procedurám, využívající blahodárné účinky minerální vody a pivního sladu a dalších surovin nezbytných pro jeho výrobu. Během pivní lázně oceníte i ochutnávku zlatavého moku.

pivní lázně (1)

4) Venkovní úniková hra Tour de beer

Dobrodružná venkovní úniková hra Tour de beer provede skupinku až 6 hráčů po pražských pivovarech a unikátních hospůdkách.

Hra je přenese do roku 2027, když Česko sužuje ta nejhorší prohibice v dějinách. Za pití alkoholu hrozí tvrdé tresty. Jedinou možností jak se dostat aspoň k pivu je vydat se na nebezpečnou cestu na Staré město a vypátrat přísně utajené pivovary, o kterých ví jen hrstka vyvolených.

dárek pro pivaře - úniková hra (1)

5) Ukryté pražské pivovary: prohlídka s degustací

Zážitek plný undergroundu a lahodného řemeslného piva. Obdarovaný se vydá do třech malých ukrytých pivovarů, kde ctí řemeslo a vaří pivo jako křen. Pod křídla si ho vezme zkušený pivní průvodce, který mu s nadšením a vášní bude během celého zážitku vyprávět o našem národním nápoji. 

prohlídka s degustací (1)

6) Sládkem na zkoušku

Dopřejte milovníkovi piva stát se sládkem na zkoušku v minipivovaru. Po celou dobu pivního zážitku se bude váš gurmán aktivně podílet na výrobě piva po boku zkušeného sládka. Naučí se vařit pivo a zjistí, jak probíhá celý kompletní proces výroby piva. Po dozrání dostane domů dárkové balení tohoto zlatavého moku.

dárek pro pivaře - sládkem na zkoušku (1)

7) Beer bike

Chcete milovníkovi piva dopřát opravdový zážitek? Darujte mu projížďku na pivním kole s přáteli. Po cestě je čekají zábavné aktivity a hlavně lahodné pivečko!

Neomezená konzumace čepovaného piva a šlapání na tomhle vtipném dopravním prostředku zajistí chvíle plné smíchu! Beer bike má vlastního řidiče, takže zúčastnění rozhodně nemusí být na suchu! Beer bike je vhodný pro 5 až 17 osob.

beer bike (1)

8) Kozlova škola čepování piva + prohlídka pivovaru Velké Popovice

Co znamená „čochtan“, „mlíko“ nebo „šnyt“? Jak poznat kvalitní pivo a jak se o něj správně starat? Ideální dárek pro zvídavého gurmána. Během tříhodinového kurzu nahlédne nejen do pivního žargonu, ale i do pivovarnické historie a praxe. Pivní zážitek začíná prohlídkou pivovaru Velké Popovice.

škola čepování piva (1)

9) Kurz vaření piva u vás doma

Darujte milovníkovi piva kurz vaření piva přímo u něj doma! S touto dovedností bude mezi přáteli za hvězdu. Na kurzu ho zkušený sládek zasvětí do tajů výroby piva. Dozví se vše o procesu přípravy zlatavého moku. Kompletní suroviny k výrobě obdarovaný dostane a bude si vše moci kdykoliv vyzkoušet.

kurz vaření piva (1)

10) Romantická noc na slámě v pivních lázních

Romantická noc na slámě v pivních lázních s tradiční pivní procedurou dostane každého milovníka piva.

Jenom si to představte, společně se svou drahou polovičkou si dopřeje pravou pivní koupel v dřevěné kádi s neomezenou konzumací piva, užijete si pohodový večer a noc buď tradičně na ovesné slámě, anebo v klasické posteli, jak jen budou chtít. 

romantická noc (1)

11) Degustace piva na Pivolodi

Dopřejte pivomilovi možnost vyzkoušet netradiční zážitek se šploucháním Vltavy pod nohama! Degustace piva na lodi s vlastním pivovarem je nezapomenutelná! Jedna taková pivoloď kotví přímo v Praze na Vltavě. Při ochutnávce vyzkouší ležáky Legie, Monargie, Republika a ještě si bude moci pivoloď prohlédnout. 

degustace piva na pivolodi (1)

12) Pivní pobyt na Zámku Svijany

Pobyt na zámku ve Svijanech je kombinací skvělého jídla a piva, prohlídky zámeckých expozic, speciálně připravených dobrodružných her přímo v zámku a luxusního ubytování.

Během dvou nebo tří dní, které na zámku společně se svou drahou polovičkou (nebo klidně kámošem) stráví, si krásně odpočine, vyprchá z něj všechen stres a starosti a navíc si vychutná skvělé pivní menu a to nejlepší pivo přímo z místního pivovaru. Co víc si přát…

zámek Svijany

13) Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj s ochutnávkou piva

Pivovar Plzeňský Prazdroj inspiroval svým ležákem více než dvě třetiny světových piv. Není náhoda, že jich spousta nese název pils, pilsner nebo pilsener i dnes.

Prohlídková trasa pivovaru Pilsner Urquell stojí na špici nejlépe hodnocených turistických destinací světa. Na závěr ještě ochutná nefiltrovanou a nepasterizovanou Plzeň točenou z ležáckých dubových sudů.

prazdroj 

14) Pivní cyklovíkend pro dva v Českém Švýcarsku

Luxusní ubytování v nádherné krajině Českého Švýcarska (které není nadarmo jedním ze čtyř národních parků v Česku). Behěm pobytu dostanete harmonogram cesty po pivní stezce s nejrůznějšími fakty, zajímavostmi a hlavně tipy kudy jet. Kola máte k dispozici po celou dobu pobytu.

pivní dárky - cyklovíkend (1)

Pivní knihy

1) Velká kniha vtipu Petra Urbana

Velká kniha vtipu přináší průřez tvorbou Petra Urbana, který je známý především jako populární český kreslíř a ilustrátor. Z jeho pera před vzešla známá postavička Rudy Pivrnce.

Urban - pivní dárky

2) Děláme si sami pivo

S touto knihou nepotřebujete spoustu místa ani drahé vybavení. Vaše domácí kuchyň se přemění v minipivovar. V knize najdete všechno, co potřebujete vědět o domácí výrobě piva: od různých druhů sladu a chmelu, kvasnic a kvalitní vody, přes náčiní, výrobu jednoduchých pomůcek až po právní náležitosti.

děláme si pivo (1)

3) Kniha Jídlo + Pivo

Více než 80 chutných receptů mezinárodní kuchyně od populárního autora kuchařek Rosse Dobsona. Autor knihu uvádí předmluvou, ve které čtenáře seznámí se zásadami spojení konkrétního jídla s pivem.

A dále již následují kapitoly o potravinách, které se k sobě navzájem hodí: drůbeží a králičí maso; hovězí, vepřové a skopové maso; ryby a plody moře; rýže a nudle. U každého receptu je tip na značku piva, které může tyto výborné pokrmy doplnit.

jídlo pivo (1)

4) Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezska – kapesní průvodce

Tento průvodce si klade za cíl poodkrýt čtenářům současnou podobu pivovarnictví v České republice a ukázat jim, že české pivo nejsou jen klasické a všem dobře známé spodně kvašené ležáky. Čtenář zjistí, že pivní svět je i u nás nesmírně bohatý a že je možné vybírat ze spousty (mnohdy i exotických) chutí.

pivovary (1)

5) Svět piva a piva světa (e-kniha)

V této atraktivně pojaté publikaci najdete všechny podstatné informace o tradičních i pozapomenutých stylech piva, které se díky produkci malých pivovarů či minipivovarů vrací na náš trh. Právě boom malých pivovarů u nás i ve světě a neustále rostoucí počet restaurací, které nabízejí širokou škálu skutečných pivních zážitků, byl pohnutkou pro vznik této publikace.

piva světa (1)

Drobný dárek pro pivaře

1) Ponožky – přines mi pivo

Na první pohled vypadají jako běžné černé ponožky. Spodní část ale zdobí vtipný nápis.

Ponožky přines mi pivo (1) - dárek pro otce

2) Otvírák s počítadlem

Máte problém si pamatovat, kolik piv jste za večer vypili? Nemusíte zoufat, tento otvírák vám vypitá piva spočítá za vás!

otvírák s počítadlem (1)

3) Pivní pas

Pivní pas je téměř dokonalá napodobenina klasického cestovního pasu. S tímto pasem může milovník piva také cestovat, ale od hospody k hospodě a místo razítek na hraničních přechodech nebo letištích může sbírat razítka hospod, restaurací, výčepů či bufetů.

pivní pas (1)

4) Párty kostky

Kostková párty hra pro dospěláky, kteří se nebojí škodit ostatním a unesou i odvetu.

Cílem hry je vyřadit všechny okolo a nestát se tak slečinkou. Hráči dohazují jednotlivé symboly na kostkách, pijí, plní úkoly od ostatních, ale pozor! Z každého se v průběhu může stát slečinka!

Párty kostky (1)

5) Svolávač na pivo

S tímto zvonkem si rychle přivoláte pivní osvěžení. Využít jej samozřejmě můžete ale i při jiných příležitostech.

svolávač na pivo

6) Čokoládová pivní láhev

Chcete obdarovat milovníka piva, který má zároveň rád i čokoládu? Spojete oboje do jednoho a darujte čokoládové pivo.

Produkt je celý z čokolády, nejedná se o pivo obalené čokoládou.

čokoládové pivo (1)

7) Otvírák v podobě retro letadla

Pokud chcete darovat hezkou a praktickou drobnost, vyberte krásný retro otvírák na pivo ve tvaru letadla, který potěší všechny letecké nadšence. Udělá radost například i cestovatelům, kteří si mohou vybavit své letecké zážitky.

otvírák letadlo (1)

8) Dárková placatka

Placatka s motivem první pomoci. Placatka se dá využít na mnoha akcích: ať už je to párty s přáteli, nebo fotbalový zápas či nějaký výšlap. Jistě budete během těchto akcí potřebovat první pomoc.

Dárky pro tatínka

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší vtipné dárky
Nejlepší praktické dárky
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárek pro přítele (1)
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro dědečka
Nejlepší dárky pro ženu
Tipy na nejlepší dárky pro sestru
Nejlepší dárek pro bratra
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro maminku
nejlepší dárky pro cyklisty
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší dárky pro rodiče
Nejlepší zážitkové dárky

Napadá vás nějaký originální dárek pro pivaře, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Uložte si tipy na pivní dárky na později a svým kamarádům:

Dárek pro pivaře
Nejlepší pivní dárky (2)

Nejlepší tipy na dárek pro pivaře

Praktické pivní dárky

Vtipné pivní dárky

Zážitky jako dárek pro pivaře

Pomohl vám článek – pivní dárky? Nasdílejte ho svým kamarádům.