79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

Nemůžete vybrat ten správný dárek pro dědu? Připravili jsme pro vás obsáhlý seznam skvělých nápadů pro jakoukoliv příležitost – k narozeninám, k svátku, k Vánocům, k narození vnoučete i tipy na dárky pro moderního dědečka.

Inspirujte se nápady na dárky v následujících kategoriích:

Nejlepší tipy na dárky pro dědu

1) Dědečku vyprávěj

Knížka dědečku vyprávěj je překrásným dárkem pro dědu – je to totiž otevřená knížka, pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. Dárek tak potěší nejen dědu, ale bude pokladem pro celou rodinu. Podívat se na ukázky i cenu knížky můžete tady.

dárek pro dědu (1)

2) Fotoknížka či fotokalendář

Osobně vytvořený dárek potěší dědečka nejvíc! A co teprve ten s vašimi rodinnými fotkami! Vytvořte dědovi z vašich fotek fotoknížku nebo fotokalendář. Ať má na co vzpomínat i za spoustu let. Fotoknížku snadno vytvoříte zde.

Fotokniha - originální dárek pro dědu


3) Skládací trekové hole

Má váš dědeček rád aktivní pohyb? Pořiďte mu trekové hole, které uleví jeho kolenům a prodlouží mu aktivní život. Trekové hole pořídíte v obchodě 4camping zde.

dárek dědovi - trekové hole (1)

4) Káva s věnováním

Kvalitní zrnková i mletá káva potěší každého milovníka kávy! Řemeslná pražírna Zlaté Zrnko nabízí prémiové ručně sbírané kávy s původem. Navíc můžete na obal vytisknout vzkaz nebo jméno a vytvořit tak originální dárek dědečkovi.

tipy na dárek pro babičku

5) Sestavení ptačí budky

Máte dědečka kutila? Připravte si s celou rodinou skvělé odpoledne a sestavte si vlastní ptačí budku. Při sestavování budky si děti, společně dědečkem, užijí spoustu zábavy a naučí se práci se dřevem. A pak už jen můžete čekat na to, až se vaše ptačí rodina zahnízdí. Ptačí budku pořídíte zde.

Dárek pro dědu - ptačí budka (1)

6) Multifunkční stolička pro dědu zahrádkáře

Univerzální stolička poslouží jako klasické sedátko, po otočení je z ní praktické klekátko. Izolační pěna na sedací i klekací ploše stoličky zaručuje komfort při používání. Stoličku lze snadno složit. Více informací i cenu zahradní stoličky najdete zde.

tipy na dárky dědovi

7) Nerezový chladicí „půllitr“ s gravírováním

Luxusní dárek pro dědu pivaře – nerezový chladící půllitr s osobním gravírováním. S tímto dárkem uděláte zaručeně radost!

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

8) Kovová placatka s gravírováním

Luxusní osobní dárek pro milovníky pálenek. Nechte mu vygravírovat jméno, citáty nebo vzkaz na černou placatku.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

9) Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí nový přístup k vlastnímu vnitru, abychom dokázali proměnit svůj život v prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj špatných životních návyků, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení.

Knížka může být skvělým dárkem pro mámu

10) Kolagen proti stárnutí

Kolagen, to je dárek který bojuje proti stárnutí. Kolagen zlepšuje zdraví kostí, kůže, svalů, podporuje klouby, posiluje růst nehtů a vlasů.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

11) Lék na dlouhověkost NMN

Legendární doplněnk stravy doporučovaný Davidem Sinclairem, který věnuje svou vědeckou dráhu právě dlouhověkosti.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

12) Protiskluzové nesmeky na boty

Zima může být zrádná a potřeba se na ni připravit. Nesmeky mohou být praktickým dárkem pro vašeho dědečka. Jsou výborným pomocníkem proti uklouznutí na zledovatělých plochách. Nesmeky můžete pořídit v tomto e-shopu.

Dárek pro maminku k 60

13) Sestavení rodokmenu v mužské a/nebo ženské linii

Zajímala by vás rodinná historie, ale nikdy jste se k tomu blíže nedostali? Nechte si sestavit rodokmen.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

14) Narozeninový kalendář

Chcete nezapomínat na narozeniny blízkých a zároveň mít pěknou dekoraci do bytu? S tímto kalendářem už na žádné narozeniny nezapomenete!

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

15) Pojmenuj si hvězdu

Měli jste v plánu snést modré z nebe? Co takhle alespoň hvězdu? Certifikát k pojmenovaní hvězdy je velmi originální dárek pro vašeho dědu.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

16) Projížďka legendárním Velorexem

Je to pohodář a má rád starou českou klasiku? Darujte mu spanilou jízdu Velorexem 350, který bude i celých 20 minut řídit! Je to jediná příležitost v ČR, kde si může do tohoto auta sednout i za volant, takže není čas váhat!

projížďka Velorexem (1)

17) Fyzioterapie: Naučte se tělo používat správně

Dáváte rádi praktické nebo zdravotní dárky? Fyzioterapie funguje kromě zmírňovaní bolestivých stavů i jako prevence budoucích problémů.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

18) Degustační balíček HRA

Šest lahví vína, degustační prostírání i návod, jak si takovou domácí degustaci správě vychutnat.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

19) Teleskopická obouvací lžíce

Velmi praktický dárek do každé předsíně! Složit lze lžíci na 29 cm, roztáhnout naopak až na 78 cm.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

20) Tričko jako dárek dědovi

Hledáte originální dárek dědovi? Ať už se to týká koníčků nebo aktuální situace, vyberte nebo navrhněte dědovi tričko! Vybírat můžete z předem vybraných motivů nebo design navrhnout zcela podle sebe! Celou nabídku najdete na T-shock.

Dárek pro dědečka - tričko

21) Hřejivý bederní pás

Praktický dárek, který pomůže při bolestech zad, pasu nebo břicha,…

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

22) Termovložky do bot

Hledáte jednoduchý způsob, jak zateplit oblíbené boty do chladného počasí? S termovložkami už si na vašeho dědu zima nepřijde!

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

23) Robotický vysavač

Koho by bavilo vysávání? Ušetřete spoustu času a nechte dělat nepopulární domácí práce za sebe robota. Robotický vysavač automaticky vysaje všechna zákoutí vašeho bytu. Robotický vysavač dědovi ušetří spoustu práce, pořídit jej můžete na Alze.

Vánoční dárek pro dědu - robotický vysavač

24) Masáž a relaxace

Masáže a masážní procedury snoubí příjemný zážitek s blahodárnými dotyky, které zlepšují zdraví a náladu. Přesné dotyky profesionálních masérů obnoví proudění energie těla. Vyberete ten správný relaxační zážitek pro dědečka.

masáž

25) Náramek s funkcí SOS

Máte-li o dědečka starost, pořiďte mu chytrý náramek, díky kterému už se nebudete muset bát. Tlačítko předá stisknutím SOS zprávu až na 5 nastavených kontaktů a informuje majitele o jejím odeslání. 

Baterie vydrží až 1 rok.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

26) Chladící půllitr

Má váš děda rád pivo? Kupte mu chladící půllitr, který má kolem obvodu průhlednou kapalinu – speciální gel, který při umístění do mrazáku nebo do lednice, ztuhne. Půllitr pak udrží pivo vychlazené výrazně déle. Pivo jen tak nezteplá. Chladící půllitr kupujte zde.

Chladící půllitr (1)

27) Degustace světových vín

Vinný zážitek, při kterém se naučíte přesnému postupu degustace. Čeká vás řízená degustace 10 vzorků tematicky vybraných vín a k občerstvení vzorky sýrů, uzenin a dalších delikates.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

Čtěte také: 57 skvělých tipů na nejlepší dárek pro bratra

Dárek pro dědu k narozeninám

Následující tipy na dárky pro dědečka jsme rozdělili do kategorií podle věku, každopádně jste to vy, kdo zná vašeho dědu nejlépe a navíc na věku tak úplně nezáleží. Inspirujte se nápady, ať už je vašemu dědovi 60, 70, 80 a nebo ještě víc!

Dárek pro dědu k 65. narozeninám

1) Chladící tyčinka na víno

Tuto skvělou vychytávku ocení kdokoliv, kdo je buď milovník vína nebo rád hostí návštěvy s pitím vína. Chladící tyčinku stačí dát na 2 hodiny do mrazáku, vložit do vína a udrží vám víno celý večer vychlazené. Chladící tyčinku pořídíte zde.

praktický dárek do domácnosti - chladící tyčinka na víno (1)

2) Let balónem

Let v horkovzdušném balónu je krásný zážitek, který ocení prakticky každý. Strach z výšek vás nebude omezovat – protože balón není spojen se zemí a jen vstoupíte do proutěného koše připoutaného k obřímu balónu nad Vaší hlavou, získá si vás. Zde můžete dědovi pořídit letenku.

let balónem jako dárek pro dědu k 70

3) Stírací mapa České republiky

Stírací mapu světa možná znáte, ale co mapu ČR? Ideální dárek pro dědečka, která ráda jezdí na výlety po naší krásné zemi.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

4) Digitální fotografie pro seniory

Má váš děda rád focení či jen hledá nápad na další aktivitu, kterou by mohl dělat? Pořiďte mu knížku o digitální fotografii, kde se dozví, jak správně používat digitální fotoaparát, jak pořizovat zajímavé snímky. Jak fotografie nahrát do počítače a tam je upravit, aby vypadaly co nejlépe. Knihu digitální fotografie pro seniory pořídíte zde.

Dárek pro dědečka - digitální fotografie pro seniory

5) Reflexní kšandy

Reflexní kšandy jsou nutností nejen pro cyklisty, ale i běžce nebo děti zejména v zimních obdobích, kdy je brzy tma. Bez přehánění vám mohou zachránit život.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

6) Domací pivovar DIY set

Nechte ho ať si uvaří vlastní pivo! Udělejte mu radost domácím pivovarem nebo jiným setem na výrobu jeho oblíbeného alkoholu. Nejenom, že je to zábava, ale o výsledek se můžete podělit i s přáteli! Domácí pivorer je dárkem, který sklidí úspěch.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

7) Polstrované sedátko na WC

Sedět na studeném sedátku rozhodně není nic přílemného. Pořidtě dědečkovi toto polstrované sedátko z paměťové pěny. Přichyceno je suchým zipem a prát jej můžete na 40 °C.

Vánoční dárek pro babičku

8) Rýžovar

Rýžovar je tajemstvím pro rýži, která bude vždy jako z čínské restaurace. Už nikdy se nerozvaří, ani se nestane, že by někdy byla nedovařená. Stačí nasypat rýži, zalít vodou a ostatní nechat na něm. Rýžovar nejen rýži ideálně uvaří, ale udržuje ji teplou dokud rýžovar nevypnete.

Praktický dárek do domácnosti

9) Ergonomická opěrka zad

Masážní opěrka zad podporuje správné sezení a tím upravuje páteř do přirozené polohy. Pomáhá od bolesti zad i hlavy a je vhodná na jakkoukoliv židli i do auta.

Vánoční dárek pro babičku - opěrka zad

10) Kvalitní brousek na nože

Co je v kuchyni horšího, než tupé nože. Toto je velmi praktický dárek, který ocení každá hospodyňka.

Praktický vánoční dárek

Dárek pro dědu k 70. narozeninám

1) Předplatné časopisu

Čte váš dědeček rád časopisy? Kupte mu roční předplatné. Nabídku předplatného různých časopisů najdete zde.

dárek pro dědu - časopis (1)

2) Péče o klouby – Kolagen

Dárků, které se týkájí zdraví, není nikdy dost. Priessnitzova péče o klouby kombinuje hned několik kolagenů i vitamínů podporující hybnost a pružnost kloubů. Dárek můžete pořídit online v lékarně Dr. Max.

Dárek pro dědečka k 75

3) Hřejivá koňská mast

Pomáhá při bolestech svalů a kloubů. Obsahuje výtažky z rozmarýnu, arniky a koňského kaštanu. Má prohřívací efekt díky obsahu chilli – příjemně působí při namožených svalech. Koňský balzám můžete pořídit zde.

Dárek pro dědu k 75. narozeninám

4) Chilli doctor – ochutnávková sada

Pikantní dárek do kuchyně ocení všichni milovníci pikantních pokrmů. Můžete vybírat z dárkových balení nebo rovnou vybrat ty nejlepší chilli papričky a koření podle vaší chuti.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

5) Štítkovač

Praktický pomocník na označování sklenic, boxů, kabelů, …zkrátka čehokoliv. Vhodný do dílny i do kuchyně.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

6) Magnetický držák na nože

Super praktická věc, pro každou hospodyňku, která chce mít ostré nože a zároveň všechno po ruce!

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

7) Zážitkový deník

Zážitkový deník potěší kreativní a tvořivé duše. Lepte, pište, malujte, zktátka si do deníčku vložte a zaznamenejte okamžiky, na které nechete zapomenout.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

8) Stírací mapa světa

Zbožňuje váš děda cestování a navštívil již spoustu krásných míst? Díky stírací mapě světa si může vést přesné údaje, které místa už navštívil nebo která chce navštívit. Mapa je vhodná pro všechny dobrodruhy a cestovatele.

Stírací mapa světa - dárek mamce

9) Cestovní vychytávky

Cestovatelských vychytávek je spousta. Pokud je váš děda cestovatel, vyberte mu jednu z praktických věcí na cesty jako dárek.

Cestovní vychytávky jsou skvělým dárkem

Čtěte také: 53 tipů na nejlepší dárek pro tátu, který potěší

Dárek pro dědu k 75. narozeninám


1) Protiskluzové nesmeky na boty

Zima může být zrádná a potřeba se na ni připravit. Nesmeky mohou být praktickým dárkem pro vašeho dědu. Jsou výborným pomocníkem proti uklouznutí na zledovatělých plochách. Nesmeky můžete pořídit v tomto e-shopu.

Dárky pro dědu k 80

2) Elektrická vyhřívací dečka

Elektrická vyhřívací dečka je skvělým pomocníkem pro všechny zmrzlíky, kteří mají rádi teplo a chtějí si ho dopřát i v chladných měsících. Krásně prohřeje svaly i klouby. Dečku můžete objednat tady.

Dárek dečka

3) Skládací stolička do sprchy

Nastavitelné sedátko do vany i do sprchy. Super pomocník nejen pro lidi s pohybovými problémy.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

4) Závěsná síť na fotky a dekorace

Skvělý interiérový doplněk, který svým designem rozhodně přebije klasické tradiční nástěnky.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

5) Zahřívací bačkora

Studeným nohám je konec. Zahřívací bačkora je skvělá věc. Díky rychlému ohřevu bude mít děda do deseti minut nohy pěkně v teplíčku. Materiál bačkory je velmi příjemný, dovnitř se vejdou pohodlně obě nohy a lze nastavit 3 stupně teploty.

Vánoční dárek pro babičku - zahřívací bačkora

Čtěte také: 100 nejlepších přání k narozeninám, které potěší každého!

Dárek pro dědu k 80. narozeninám

1) Retro křížovky – 365x

Dopřejde dědovi trochu nostalgie s Retro křížovkami! Není nad to zavzpomínat na českou hudební a filmovou produkci z let 1918 až 1989 a nejen to. Retro křížovky mají online Knihy Dobrovský.

Dárek pro dědu k narozeninám - Retro křížovky

2) Vitamíny pro silnou imunitu

Vitamíny pro silnou imunitu jsou praktickým dárkem, který nikdy neurazí. Však, co je důležitejší než zdraví. Vitamíny můžete pohodlně pořídit online v lékarně Dr. Max.

Dárek pro dědu k 90

3) Přístroj k tišení bolesti OMRON E3 Intense

Kvalitní přístroj k tišení bolesti je pomocníkem pro všechny, jež trápí bolesti zad, kloubů, svalů a další tělesné neduhy. Intense E3 nabízí 9 programů se třemi typy základní masáže – poklep, hnětení a tření. Přístroj pracuje na principu nízkofrekvenční impulsů stimulující mechanismy organismu tlumící bolest. Dochází k zablokování přenosu bolesti po nervových vláknech a tvorbě látek bolest potlačujících tzv. endorfinů. Další příznivý efekt spočívá v prokrvení v léčené části těla. Více o přístroji včetně ceny, najdete zde.

Dárek dědovi k 90

4) Navlékač ponožek

Ideální dárek pro všechny, který dělá problém ohýbání, např. kvůli bolestem zad.

79 tipů na nejlepší dárek pro dědu (který opravdu potěší)

5) Robotický vysavač

Koho by bavilo vysávání? Ušetřete spoustu času a nechte dělat nepopulární domácí práce za sebe robota. Robotický vysavač automaticky vysaje všechna zákoutí vašeho bytu. Robotický vysavač dědečkovi ušetří spoustu práce.

Vánoční dárek pro babičku - robotický vysavač

6) Knížka

Kniha potěší vždycky. Podávejte se na knižní novinky a bestsellery dědečkova oblíbeného žánru.

Knížka jako vánoční dárek pro babičku

Čtěte také: 55 skvělých tipů na praktický dárek, který potěší

Společný dárek pro dědečka a babičku

1) Víkend na zámku pro dva

Jestli chcete pro dědu s babičkou vyjímečného, pobyt na zámku je svělou volbou. V apartmánech zámku Loučeň mohou strávit krásné dny, se snídaní do postele, večeří při svíčkách, prohlídkou zámku i deseti místních labyrintů. Nechybí ani sauna a bazén. Vybírat můžete ze čtyř dobových apartmánů. Více podrobností i cenu najdete zde.

Společný dárek pro babičku a dědu - romantika na zámku

2) Degustace vína či jídla pro gurmány

Je-li váš děda gurmán nebo milovník dobrého jídla, co by ho mohlo potěšit více než taková degustační večeře nebo večer s dobrým vínem? Vyberte mu některou z vyjímečných degustací jídla, vína či alkoholu.

Degustace vína či jídla jako dárek pro dědu

3) Wellness pobyt v Karlových Varech

Krásný dvoudenní wellness pobyt pro dva, kde si prarodiče mohou vychutnat procedury, sauny, vířivku, výborné jídlo i péči masérů. S takovým dárkem, rozhodně chybu neuděláte! Více podrobností i cenu najdete zde.

Wellness pobyt v Karlových Varech jako společný dárek pro babičku a dědu

4) Kniha – Moc přítomného okamžiku

Žít v přítomném okamžiku je podle Eckharta Tolleho pravá cesta ke štěstí. Nemá smysl trápit se minulostí a vynakládat úsilí vzhledem k budoucnu, když opravdový život se odehrává právě nyní a pouze teď s ním můžete něco udělat. Tato slavná kniha promlouvá od svého vzniku k milionům čtenářů, kteří v ní nachází vnitřní mír a souznění se sebou samými. Knihu pořídíte online v knihkupectví Dobrovský.

Moc přítomného okamžiku

Tipy na dárek pro dědu k svátku

Dárek pro dědečka k svátku může být drobnost, která potěší, ale i malá praktická věc, která se hodí do každodenního života.

1) Hledač klíčů

Hledač klíčů (nebo jiných potřebných věcí je další drobností k svátku). Jakmile děda nebude vědět kam klíče položila, stačí zapískat. Hledač klíčů na pískot začne reagovat hlasitým pípáním, díky kterému klíče najde. Součástí klíčenky je i malá baterka. Hledač klíčů můžete koupit zde.

Drobný dárek dědovi k svátku

2) Kapesní lupa

Pokud má váš dědeček zhoršený zrak, určitě ocení kapesní lupu. Lupa má rozměry klasické kreditní karty a proto ji lze nosit v peněžence a mít ji neustále při sobě. Kapesní lupu pořídíte tady.

Tipy na dárek pro dědu k svátku -kapesní lupa

3) Ponožky – přines mi pivo

Na první pohled vypadají jako běžné černé ponožky. Spodní část ale zdobí vtipný nápis. Ponožky kupujte zde.

Ponožky přines mi pivo (1)

4) Panák lebka

Vtipný panák, který když dědeček naplní svým oblíbeným pitím, krásně se zvýrazní lebka. Ideální dárek pro dědu se smyslem pro humor. Panák s lebkou pořídíte zde.

Panák lebka (1)

Čtěte také: 49 tipů na originální dárek pro sestru pro každou příležitost

Dárek pro budoucího dědu

Řešíte, jak tatínkovi oznámit, že ho brzy čeká post dědy? Hledáte originální způsob, jak radostnou novinu oznámit? Máme pro vás pár nápadů na dárek pro budoucího dědu i tipy na dárky k narození vnoučete.

1) Řekněte to tričkem

Není jednodužší způsob, než darovat nějaké to stylové tričko a počkat na reakci, až si budoucí dědeček přečte, co je na něm napsané. Jednoduše nebudete muset nic říkat a jen sledujte, co se bude dít. Nabídku triček prozkoumejte zde.

dárek pro dědu - tričko (1)

2) Plecháček – Nejlepší dědeček

Alternativou trička může být třeba takový hrneček – plecháček. Zaručeně dědečka potěší. Navíc si můžete udělat i potisk na míru. Nabídku prozkoumejte zde.

dárek pro dědečka - plecháček (1)

3) Příručka pro babičku a dědečka

Ideální dárek pro budoucího dědu, kde se dozví, že hlídání vnoučat může zábavná činnost pro všechny! V této knize naleznete inspiraci pro desítky aktivit jako kempování v obýváku, zahradní olympiáda, výroba rodinných novin a další. Knihu pořídíte online tady.

Dárek pro budoucího dědu k narození vnoučete

Napadají vás nějaké originální dárky pro dědu, který nám chybí v seznamu? Napište nám váš tip do komentáře. Moc rádi ho přidáme!

Čtěte také dárky pro ostatní:

Nejlepší dárky pro babičku
Nejlepší dárky pro maminku
Nejlepší dárky pro tátu (1)
Tipy na nejlepší dárky pro sestru
Nejlepší dárek pro bratra
Nejlepší praktické dárky
Nejlepší dárky pro přítelkyni
Nejlepší dárek pro přítele (1)
Nejlepší dárek pro kamarádku
Nejlepší dárky pro ženu
Nejlepší dárek pro muže
Nejlepší dárky pro kamaráda
Nejlepší dárky pro tchýni
Nejlepší dárky pro rodiče
nejlepší dárky pro cyklisty
Nejlepší pivní dárky
Nejlepší vtipné dárky
Nejlepší zážitkové dárky

Uložte si tipy na dárky pro dědečka na později a svým kamarádkám:

Nejlepší dárek pro dědečka
Nejlepší dárek pro dědečka (1)

Pomohl vám článek – originální dárek pro dědečka? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!