Tančící dům, Praha – Kompletní informace: vyhlídka, galerie, výstavy

Tančící dům je už téměř 30 let nedílnou součástí Prahy. Tuto jedinečnou stavbu nalezneme na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. V budově najdeme galerii, hotel, kancelářské prostory, luxusní restauraci i skleněný bar, z jehož vyhlídkové terasy je krásný 360° výhled do okolí. Tančící dům rozhodně patří mezi top 50 věcí, kam v Praze.

Historie

Tančící dům byl navržen architekty Vladem Milunićem a Frankem O. Gehrym. Návrh byl inspirován podle slavného tanečního páru Freda Astaira a Ginger Rogersové. Freda a Ginger připomínají 2 nárožní věže, přičemž tanečnici Ginger reprezentuje skleněná věž, zatímco tanečníka Freda věž zděná.

Na nábřeží původně stával činžovní dům. Ten byl ale za války zničen, když si americké letectvo spletlo Prahu s Drážďany. Až do 90. let nebylo jasné, co se na původním místě postaví. Myšlenku obnovil právě Vlado Milunić společně s Václavem Havlem. Už v prvním námětu V. Milunić počítal s tím, že by se budova měla vyklánět nad křižovatku – jako symbol, že se česká společnost dala po totalitní strnulosti opět do pohybu.

Tančící dům Praha - objevte galerii i právě probíhající výstavy
Tančící dům Praha – objevte galerii i právě probíhající výstavy

Původní záměr

Původní myšlenkou byla stavba domu s knihovnou, divadlem a kavárnou, který by navázal na kulturní linii od Rudolfina přes Národní divadlo. Nekomerční projekt však nenašel investora. Tím se později stala společnost Nationale Nederlanden podle které byl oficiálně dům nazýván: Nationale Nederlanden Building. Podmínkami investora bylo komerční využití budovy a spoluúčast světového architekta. Milunić oslovil Gehryho, který účast na projektu přijal proto, že „pro zemi, jež dala Americe Jaromíra Jágra, udělá cokoli“.

Stavba začala roku 1994 a dům byl dokončen roku 1996. V tomtéž roce získal i prestižní ocenění amerického časopisu Times za design roku.

Tančící dům má 9 pater a sloh či styl ve kterém byl Tančící dům postaven se nazývá Dekonstruktivismus.

Galerie Tančící dům – výstava

Tančící dům pravidelně pořádá výstavy v jeho galerii. Právě probíhající výstavy v tančícím domě naleznete na stránkách Galerie Tančící dům. V Tančícím domě se pořádají výstavy umělců, malířů, fotografů, ale i dobové „retro“ výstavy. Vstupné na jednotlivé výstavy se liší. Galerie má otevřeno denně od 9 do 20 hodin.

Tančící dům – vyhlídka

Pokud Vás láká vyhlídka z nejvyššího patra tančícího domu, navštivte Glass bar – skleněný bar v nejvyšším patře Tančícího domu.

Glass Bar

Glass bar je prosklený bar s překrásnou střešní vyhlídkou na Pražský hrad, Vltavu i Národní divadlo. Zajděte si na skleničku a užijte si jedinečný výhled. Glass bar má otevřeno každý den od 9.00 do 23.00. Nápojový lístek i více informací o aktuálních akcích najdete na stránkách Glass baru.

Náplavka

Z Tančícího domu je to blízko na Náplavku, kde se konají farmářské trhy.

Tančící dům Praha - Jedinečné dílo architektů Gerhyho a Miluniče
Tančící dům v Praze – Jedinečné dílo architektů Gerhyho a Miluniče

Restaurace Tančící dům – Ginger a Fred

V sedmém patře Tančícího domů se nachází luxusní restaurace Ginger a Fred. Speciality šéfkuchaře si tu vychutnáte ve stylovém interiéru společně s jedinečným výhledem. Menu i kontakt najdete na stánkách Ginger & Fred. Restaurace spolupracuje s lokálními dodavateli.

Parkování

Hosté restaurace mohou 3 hodiny zdarma parkovat v podzemních garážích na ulici Václavská. Při výjezdu je nutné prokázat se účtenkou.

Tančící dům – ubytování

Dopřejte si jedinečný zážitek a ubytujte se přímo v tančícím domě. Dancing House Hotel nabízí luxusní interiér i vybavení pokojů. Hotel pravidelně získává vysoká hodnocení od svých hostů.

Ubytování v centru Prahy

Pokud hledáte ubytování v samotném centru Prahy, můžeme doporučit Old Town Apartment Konviktska ve skvělé lokalitě s výborným hodnocením. Rezervujte včas, apartmán je populární a bývá rychle zaplněn.

Další skvělou možností je MOODs Charles Bridge.

Levnou variantou potom může být hostel The Republic Garden. Rovněž se nachází v dobré lokalitě a má i výborná hodnocení.

Galerie, výstavy, restaurace, střešní Glass bar a vyhlídka
Galerie, výstavy, restaurace, střešní Glass bar a vyhlídka – to vše nabízí Tančící dům, Praha

Jak se tam dostat?

Tančícím dům se nachází na Jiráskově náměstí v Praze, pouhých 220 m od nejbližšího vstupu do metra.

Metro k Tančícímu domu

Nejblíže tančícímu domu zastavuje linka B (žluté metro), stanice Karlovo náměstí. Odtud jsou to na Jiráskovo náměstí 3 minuty (220 m). Spojení můžete vyhledat na stránkách DPP (Dopravního Podniku města Prahy).

Tramvaj, autobus k Tančícímu domu

Nejbližší zastávka Tančícímu domu je Jiráskovo náměstí. Dostanete se sem tramvajemi: 5, 7, 17 nebo autobusem 176, případně nočními spoji 904, 907, 908, 910. Spojení opět naleznete na stránkách DPP nebo na IDOSu.

Adresa: Jiráskovo nám. 1981/6, 120 00 Nové Město, Praha

Podívejte se videoprohlídku interiéru Tančícího domu:

Tipy na jednodenní výlety z Prahy:

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

  • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Tančící dům Praha - Kompletní informace_ vyhlídka, bar, galerie, výstavy

FAQ – často kladené otázky:

Dá se u Tančícího domu zaparkovat?

Hosté restaurace mohou 3 hodiny zdarma parkovat v podzemních garážích na ulici Václavská. Při výjezdu je nutné prokázat se účtenkou.

Dá se ubytovat přímo v Tančícím domě?

Dopřejte si jedinečný zážitek a ubytujte se přímo v tančícím domě. Dancing House Hotel nabízí luxusní interiér i vybavení pokojů. Hotel pravidelně získává vysoká hodnocení od svých hostů.

Jak se k Tančícímu domu dostat?

Tančícím dům se nachází na Jiráskově náměstí v Praze, pouhých 220 m od nejbližšího vstupu do metra (linka B –stanice Karlovo náměstí).

Jaká je otevírací doba střešního baru na Tančícím domě?

Glass bar má otevřeno každý den od 9.00 do 23.00.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!