Co dělat, když se nudím? 150 skvělých tipů, jak se zabavit!

Co dělat, když se nudím? Připravili jsme pro vás velký seznam věcí, které vás zaručeně zabaví. Aktivity, které můžete dělat sami doma, s kamarády, když prší nebo při cestování.

Co dělat, když se nudím doma (nebo kdekoliv jinde):

Co dělat, když se nudím doma? Pojďme se podívat na těchto 45 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.

1) Něco uvařte či upečte

Na internetu je spousta skvělých receptů. Naučte se vařit něco nového. Pečení je většinou snazší než vačení.

2) Přivydělejte si bonusy za založení účtů

Chcete si přivydělat pár stovek až tisíc? Připravili jsme pro vás velký seznam možností, kde získáte bonus za založení účtu. Můžete si takto dohromady přijít až na 4500 Kč + několik dalších slev. Vše je bez závazků a bez rizika.

SKVĚLÝ TIP: Získejte až 5000 Kč za zakládání účtů (info zde).

3) Zlepšete si svou angličtinu či jiný jazyk

Umět dobře anglicky je v dnešní době velmi důležité a existují aplikace, které vám učení velmi usnadní a bude vás to s nimi bavit. Mezi nejlepší aplikace na učení angličtiny patři EnglishMe. Aplikace je ryze česká, takže poskytuje pro české studenty spoustu výhod v podobě vysvětlivek, českého výkladu apod. Pro výuku jiných jazyků než angličtiny doporučujeme Duolingo.

4) Vzdělávejte se a povídejte si s AI (umělou inteligencí)

Budoucnost patří AI a lidem, kteří ji budou využívat. Zkuste si proto pohrát s jazýkovými modely, povídat si s nimi a zadávat jim dotazy. Ať už vyzkoušíte ChatGPT, Perplexity, Google Bard nebo jiný jazykový model zkuste k čemu všemu se vám mohou hodit a jak vám mohou pomoci.

Můžete si i vygenerovat úžasné obrázky pomocí Midjorney nebo Dalle.

5) Založte si blog

Je nějaká oblast, ve které se vyznáte a která vás baví? Začněte o tom blogovat! Založit si blog je v dnešní době opravdu snadné. Přečtěte si náš podrobný návod, jak si založit blog.

5) Založte si Twisto a získejte 150 Kč

Twisto je česká revoluce v každodenním placení. Nabízí slevy na nákupy, výrazně rychlejší a bezpečnější placení na e-shopech a ušetří vám spoustu času a nervů při placení faktur. A nejen to, Twisto má spoustu dalších výhod a začíná být v Česku čím dál populárnější. Založte si Twisto a získejte bonus 150 Kč.

6) Zkuste vydělávání na internetu

Kdo by si nechtěl vydělávat z domova? Nechceme nikomu tvrdit, že to je snadné. Je to práce jako každá jiná. Zde si můžete přečíst inspiraci – 35 skvělých možností práce z domova.

7) Naučte se psaní všemi deseti

V dnešní době je psaní na počítači čím dál důležitější. Umění psát všemi deseti vám ušetří hodně času. Doporučujeme aplikaci Psaní hravě, se kterou vás bude učení bavit. Použijte náš promo kód CzechTheWorld a získáte slevu 100 Kč!

8) Zasmějte se u vtipů

Zasmějte se u velké sbírky vtipů. V současné době frčí také nejlepší vtipy o koronaviru.

9) Prodávejte fotky na fotobance

Chtěli byste si přivydělat nějaké peníze na internetu? Zkuste prodávat své fotografie na fotobance. My sami také fotografie prodáváme. Nejlepší je použít službu Wirestock, přes kterou můžete nahrávat fotky najednou na všechny nejznámější fotobanky. Pokud to myslíte vážně, doporučujeme se zapsat do online kurzu – Jak se naučit prodávat fotky.

10) Nainstalujte si Grammarly

Stává se vám, že potřebujete občas napsat na internetu něco v angličtině a nejste si jistí, jestli neděláte chyby? Nainstalujte si rozšíření do prohlížeče Grammarly, které vás bude na chyby automaticky upozorňovat. Grammarly funguje v Gmailu, na Facebooku, v Google dokumentech, ve Wordu, Outlooku, LinkedIn či jako mobilní klávesnice. Přečtěte si i naší kompletní recenzi Grammarly.

11) Objednejte si zážitek na doma

Rádi byste už také po neustálém sezení doma zažili nějaké to vzrušení? Objednejte si některý ze zážitků, které za vámi přijdou domů. Můžete si vybrat z pestré nabídky – například hospodský kvíz, desgustace vín, koktejlů, rumů či čokolády, domácí kurz přípravy kávy, online kurz fotografování mobilem a spoustu dalších.

12) Přihlašte se online kurz

Využijte čas tím, že se naučíte něco užitečného. Online kurzy mají tu největší výhodu, že nemusíte nikam jezdit, ale kurz absolvujete z pohodlí vašeho domova. Existuje celá řada různých kurzů – osobní rozvoj, jazyky, fotografie a video, práce s pc, či hraní na kytaru.

13) Zahrajte si zážitkovou deskovku

Už máte všechny hry doma ohrané? Stáhněte si a zahrajte tuto novou zážitkovou deskovku.

14) Řešte hádanky

Řešení hádanek vás může zabavit na opravdu hodně dlouhou dobu. Sepsali jsme pro vás velkou sbírku nejlepších hádanek pro každého.

15) Hledejte své nové oblíbené citáty

Projděte si sbírku nejlepších citátů a zapište si své nejoblíbenější.

16) Hledejte svá nová oblíbená přísloví

Projděte si sbírku nejlepších přísloví a rčení a zapište si své nejoblíbenější.

17) Kupujte dárečky dopředu

Stává se vám, že má kamarád narozeniny a vy na poslední chvíli nevíte, co za dárek? Nebo nestíháte kupovat dárky na Vánoce? Kupte si dárky předem ať pak nemusíte být ve stresu! Velký výběr dárků naleznete například na webu Nejlepší dárečky.

18) Naučte se něco nového

Učit se dají nejen jazyky. Zkuste třeba nějaký hudební nástroj, karetní kouzlo, jak plivat oheň nebo vůbec cokoliv vás napadne.

19) Něco trénujte

Zdokonalujte se v něčem, co rádi děláte. Pokud hrajete například fotbal, běžte si zakopat na zahradu. Pokud třeba rádi fotíte, trénujte focení neobvyklých věcí za neobvyklých podmínek. Pro inspiraci si přečtěte náš velký seznam sportů.

20) Zhlédněte film či seriál

V dnešní době se dá téměř jakýkoliv film či seriál stáhnout z internetu a zhlédnutí vás zabaví na delší dobu. Zde je návod, jak stahovat z Youtube.

21) Vyzkoušejte adrenalinový zážitek

Chcete se zabavit a mít zážitek, který si budete pamatovat na celý život? Zkuste některý z pestré nabídky adrenalinových zážitků.

22) Něco si vyrobte

Na Youtube či na Pinterestu najdete spoustu nápadů a návodů, jak si něco sám vyrobit. Klidně z věcí, které máte běžně doma. Stačí vyhledat DYI (Do it yourself – udělej si sám). Zde se podívejte na video s inspirací:

23) Kupte si zájezd

Přečtěte si náš podrobný návod, jak hledat výhodné zájezdy a najděte si zájezd vám na míru. Věnujte výběru dostatek času, ať vyberete z nepřeberné nabídky zájezdů ten správný a užijete si dovolenou snů.

24) Zacvičte si

Cvičení je skvělý lék na nudu. Vyplaví se vám endorfiny, což jsou hormony štěstí, díky kterým se budete cítit lépe a šťastnější. Navíc je to pro vaše tělo velmi zdravé. Na cvičení doporučujeme skvělou mobilní aplikaci 7 Minute Workout.

25) Pozorujte letadla na leteckém radaru

Sledováním leteckého radaru se dají strávit hodiny a hodiny. Můžete pozorovat dění na velkých mezinárodních letištích, sledovat oblasti, kterým se aerolinky vyhýbají, pozorovat výcviky pilotů či koukat na to, co vám právě prolétá nad hlavou. Přečtěte si naše podobné tipy, co sledovat na leteckém radaru.

26) Zahrajte si počítačovou hru

Většina počítačových her se také dá volně stáhnout na internetu a zabaví vás na dlouhé hodiny. Existují weby s hrami online, kde nemusíte nic stahovat. Například Superhry.cz

27) Pište si či volejte s kamarády

Každý používá Facebook Messenger, tak prostě napište nějaké své kamarádce či kamarádovi. Případně si můžete i zavolat.

28) Zkrášlete se

Zkuste různé druhy make-upu, nalakujte si nehty, otestujte různé kombinace oblečení či vyzkoušejte různé doplňky.

29) Meditujte

Posaďte se a zavřete oči. Zhluboka dýchejte a soustřeďte se na každý nádech i výdech. Zkuste nechat odplout jakékoliv rušivé myšlenky. Pusťte si k meditaci tuto hudbu:

30) Čtěte si

Čtením cvičíte svojí mysl a zároveň se můžete naučit něco nového. Můžete číst knížku, časopisy či noviny. V papírové podobě, ve čtečce či na internetu. Pokud hledáte inspiraci na knížku, hledejte zde.

31) Surfujte po internetu

Jen tak si brouzdejte po internetu. Můžete se dívat na různá videa na Youtube či si prohlížet fotky na Instagramu nebo zeď na Facebooku.

32) Poslouchejte hudbu

Stáhněte si nějaké nové písničky a alba interpretů, které ještě neznáte a třeba vám doporučili kamarádi.

33) Pozvěte si domů kamaráda, nebo naopak navštivte jeho

Ve dvou se to lépe táhne a hlavně je mnohem větší sranda. Přečtěte si nápady, co dělat s kamarádem dále v tomto článku.

34) Běžte nakupovat

Nemusíte si nic koupit, nudu zaženete i obyčejným procházením obchodů. A třeba dostanete nějakou inspiraci.

35) Udělejte si seznam věcí, které chcete v životě vyzkoušet

Určitě jste si už tolikrát v životě říkali – ano, tohle chci určitě někdy zkusit! Tak si zkuste zavzpomínat a vytvořte si seznam. Když to budete mít sepsané, je větší šance, že to někdy opravdu uskutečníte.

36) Udělejte si seznam svých cílů, které chcete v životě dokázat

Stanovení si životních cílů je extrémně důležité. Každý cíl by měl být stanoven ideálně ve formátu SMART (konkrétní, měřitelný, dosažitelný, realistický, časové ohraničený).

37) Inspirujte se na Pinterestu

Neznáte Pinterest? nebo znáte a myslíte si, že ho nikdo nepoužívá? Ano, na český trh ještě moc neprorazil, ale ve světě je Pinterest opravdu hodně populární. Dají se tam například najít různé DYI nápady (Do it yourself – udělej si sám), recepty nebo cestovatelské tipy.

38) Plánujte

Naplánujte si vaší další dovolenou či rozvrh úkolů do školy či do práce.

39) Spěte

Spánku není nikdy dost a vše tak nejlépe uteče. Přečtěte si také náš článek s tipy – jak usnout.

40) Jděte do baru

Běžte se pobavit do města. Poznáte nové lidi a ani se nenadějete a bude ráno.

41) Jděte do baru a sbalte holku/kluka

Za pokus nic nedáte a alespoň se pobavíte.

42) Jeďte na výlet

Vyrazte na blízký hrad, zámek či jezero. Nebo třeba zajděte do muzea.

43) Prohlížejte si staré fotky

Zkoušeli jste si někdy prohlížet staré fotky? Zaručeně se pobavíte!

44) Běžte pozorovat východ či západ slunce

Pokud je hezké počasí, vyrazte na nějaké hezké místo, kde se dá dobře sledovat východ či západ slunce.

45) Poslouchejte podcast

V poslední době jsou stále populárnější podcasty – neboli mluvené příspěvky či show. Je to skvělá alternativa k hudbě. Můžete se toho hodně naučit. Zde máte inspiraci na nejlepší podcasty.

46) Běžte si zaběhat či jinak zasportovat

To samé jako předchozí bod, jenom to nemusí být uvnitř. K běhání nepotřebujete nic umět ani žádné vybavení. A nemusíte běhat, abyste se zničili. Běhejte jen tak na pohodu a bude vás to víc bavit.

47) Vylepšete si životopis

Mít kvalitní životopis se vždycky hodí, kdy naposledy jste si ho aktualizovali? Stejně tak si můžete vytvořit nebo vylepšit profil na LinkedIn. Podívejte se na video o nejčastějších chybách v životopise:

48) Uklízejte

Uklízení asi nikoho nebaví, ale je lepší ho dělat v době, když se nudíte. Nebudete pak muset uklízet v době, kdy byste jinak mohli dělat něco zábavného.

49) Uklízejte i tam, kde normálně neuklízíte

To už je spíš na chvíle, kdy se nudíte opravdu hodně 😀

50) Promažte si emailovou schránku

Máte svou emailovou schránku plnou spamu a nemůžete najít důležité emaily? Promažte si ji a odhlaste se ze všech nepotřebných newsletterů.

51) Vyčistěte si počítač

Seká se vám počítač nebo se načítá pomalu? Jedna z hlavních příčin může být zahlcení paměti zbytečnými soubory. Smažte vše nepotřebné. Můžete si také lépe zorganizovat ikony na ploše.

52) Vyčistěte si mobil

I mobil může být pomalý kvůli zahlcené paměti. Vyčistěte si i mobil od zbytečností.

53) Luštěte křížovky, sudoku, hlavolamy

Téměř v každých novinách či časopisech najdete křížovku či sudoku. Spoustu hlavolamů taky určitě najdete na internetu – například zde.

54) Skládejte puzzle

Věřte mi, velké puzzle vám zabere opravdu hóóóódně času.

55) Kreslete si

Nemusí to být nádhera, stačí cokoliv čmárat a třeba vznikne něco zajímavého. Minimálně vás to zabaví.

56) Hrajte si s domácími mazlíčky

Pokud máte doma domácího mazlíčka, hrajte si s ním. Třeba mu dopřejte dlouhou koupel či mu ostříhejte drápky nebo naučte nové kousky.

57) Zkuste hledat levné letenky

Rádi byste někam vyrazili na cestu? Levné letenky se nejlépe hledají pokud nemáte přesně daný termín ani destinaci. Doporučujeme použít vyhledávač Skyscanner a jeho funkci vyhledávání kamkoliv. Přečtěte si také náš podrobný návod, jak hledat levné letenky.

58) Zkrášlujte domov

Vyzdobte si dům, pověste na zeď obraz, přeorganizujte nábytek nebo opravte doma něco rozbitého.

59) Natočte video

V dnešní době každý chce být Youtuberem, tak proč to nezkusit také. Podívejte se na toto video o základech natáčení videa:

60) Vybarvěte si omalovánky

Ne, vybarvování není jen zábavou pro děti, ale i dospělí se můžou krásně odreagovat například u vybarvování mandal, ale na internetu najdete i i peprnější věci, třeba takové dickobrázky.

61) Uspořádejte testování (degustaci) čokolády naslepo

Znáte Dtest? Tak si můžete doma udělat přesně něco takového a nemusí jít nutně jen o čokoládu, ale o cokoliv co máte rádi. Pozvěte přátele a budete mít o zábavu postaráno. Je to vlastně taková degustace 🙂

62) Vyrazte za temnou oblohou a pozorujte hvězdy

Tak schválně, jak je to dávno, co jste se naposledy dívali na hvězdnou oblohu. Udělejte si výlet mimo město (přibalit si můžete stativ, foťák nebo dalekohled) a zahleďte se do nekonečna!

63) Pište deník

Psali jste si někdy deník, jestli ano, zkuste se podívat na zápisky z minulosti a dopište si resty. Pokud jste ještě deník psát nezkoušeli. Založte si jeden. Já si tam například ráda píšu radostné dny, které mě vždycky nakopnou. Je to pak taková pěkná vzpomínka.

64) Uspořádejte koktejlovou párty

Ať už pro kamarády, pro vás dva, nebo jen tak sami pro sebe. Namíchejte si svůj oblíbený drink. Co taková Piňakoláda nebo PainKiller, které vás vezmou do Karibiku?

65) Nabatikujte si tričko

Takové tvoření udělá člověku vždycky radost. Sežeňte si bílé tričko/a a batikovací barvu a dejte prostor svojí kreativitě. Na Youtube najdete spoustu návodů, jak to.

66) Zkuste si něco naložit

Ať už máte rádi cokoliv, o pár dní později z toho budete mít super večeři. Co třeba takový nakládaný hermelín nebo pikantní utopenci? Ale nakládat můžete i zeleninu, výborný je třeba česnek v chilli.

67) Zavolejte babičce a dědovi

Jak z vlastní nudy udělat ještě někomu radost? Zavolejte prarodičům a zeptejte se jak se mají. Ti budou za takový hovor vděční vždycky!

68) Buďte turistou ve svém vlastním městě

Zajděte do muzea, galerie, na výstavu nebo do kavárny kde jste ještě nebyli. Vsadím se, že takových míst najdete ještě spoustu.

69) Háčkujte nebo vyšívejte

Chtěli jste někdy zkusit nějakou z těchto rukodělných prací? Proč se do toho nepustit právě teď. Aspoň vyzkoušíte, jestli vás to náhodou nechytne.

70) Skládejte origami

Origami to je tradiční japonské umění skládaní papíru. Vytvořte si roztomilé zvířátko nebo třeba obálku na přání pro někoho k narozeninám.

71) Proberte fotky, jejichž třídění jste odkládali

Ano, známe to moc dobře. Člověk toho vyfotí hodně, ale aby se jimi probral a vybral si jen ty opravdu nejlepší, to někdy trvá. Nyní k tomu je ideální příležitost.

72) Naučte se kaligrafii neboli krasopis

V poslední době se objevilo mnoho kurzů, ale i videí, jak na kaligrafii. Můžete se naučit například jedno ze starobyle vypadajících písem. To pak zúročíte při psaní přání nebo vánočních cedulek.

73) Pečujte o sebe

Připravte si třeba domácí pleťovou masku, voňavou koupel nebo si jednoduše dejte self-date, tedy takové rande sám se sebou a třeba dobrou kávou.

74) Vyrazte na Geocaching

Geocaching je celosvětová outdoorová hra. Na různých místech, včetně nejbližšího okolí vašeho domova, jsou schované malé krabičky – kešky. V nich najdete logbook – tedy list nebo knížečku, kam se po nalezení kešky zapíšete. Takto můžete hledat poklad kamkoliv vyrazíte. Stačí se zaregistrovat na Geocaching a můžete vyrazit.

75) Běžte vyvenčit psa z útulku

Některé útulky jsou za takové venčitele moc vděčné, zaženete nudu a zároveň uděláte dobrý skutek.

Co dělat, když se nudím s kamarádkou / kamarádem:

Co dělat, když se nudím s kamarádkou nebo kamarádem? Pojďme se podívat na těchto 11 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.

1) Zahrajte si deskovou hru

V dnešní době všichni hrají hlavně hry na počítači a na mobilu. Co takhle si dát starou dobrou deskovku? Věřte, že to může být ještě mnohem větší zábava. Existují i kavárny, kde hry zdarma půjčují. V Praze například Geekárna.

2) Zahrajte si hru „Nikdy jsem …“

Zahrajte si společně oblíbenou hru „Nikdy jsem …“. Zde najdete tipy na nejlepší otázky a návod, jak hrát hru nikdy jsem.

3) Zahrajte si hru „Kdo by spíš …“

Zahrajte si společně oblíbenou hru „Kdo by spíš …“. Zde najdete nejlepší otázky na hru kdo by spíš.

4) Domluvte se na nějaké výzvě či sázce

Vyzvěte svého kamaráda k něčemu zajímavému. Pokud nemáte nápady, inspirujte se třeba na této stránce.

5) Vytvořte si společný tanec či pozdrav

Také máte kamarády, kteří se zdraví netradičním pozdravem, kdykoliv se potkají? Vytvořte si také nějaký.

6) Objednejte si zážitek na doma

Rádi byste už také po neustálém sezení doma zažili nějaké to vzrušení? Objednejte si některý ze zážitků, které za vámi přijdou domů. Můžete si vybrat z pestré nabídky – například hospodský kvíz, desgustace vín, koktejlů, rumů či čokolády, domácí kurz přípravy kávy, online kurz fotografování mobilem a spoustu dalších.

7) Zasmějte se u vtipů

Zasmějte se u velké sbírky vtipů. V současné době frčí také nejlepší vtipy o koronaviru.

8) Zahrajte si zážitkovou deskovku

Už máte všechny hry doma ohrané? Stáhněte si a zahrajte tuto novou zážitkovou deskovku.

9) Řešte hádanky

Řešení hádanek vás může zabavit na opravdu hodně dlouhou dobu. Sepsali jsme pro vás velkou sbírku nejlepších hádanek pro každého.

10) Hledejte své nové oblíbené citáty

Projděte si sbírku nejlepších citátů a zapište si své nejoblíbenější.

11) Hledejte svá nová oblíbená přísloví

Projděte si sbírku nejlepších přísloví a rčení a zapište si své nejoblíbenější.

12) Zahrajte si počítačovou či mobilní hru

Existuje spoustu her, které můžete hrát ve dvou proti sobě. Je to ještě mnohem větší zábava, než hrát sám.

13) Poslouchejte hudbu

Navzájem si pouštějte své oblíbené písničky a hodnoťte, kdo má lepší vkus. Můžete si stáhnout i hudbu od interpretů, které ještě neznáte.

14) Jezte

Společné jídlo je vždy zábava. Ideálně si zkuste něco společně uvařit. Je to mnohem větší zábava ve dvou.

15) Běžte si společně zasportovat

Ve dvou se dá jít třeba na tenis, squash, badminton. Ale i si jen tak jít zaběhat do lesa nebo jít do posilovny je zábavnější ve dvou.

16) Zhlédněte společně film či seriál

V dnešní době se dá téměř jakýkoliv film či seriál stáhnout z internetu a zhlédnutí vás zabaví na delší dobu. Zde je návod, jak stahovat z Youtube.

17) Něco společně trénujte

Zdokonalujte se v něčem, co rádi děláte. Pokud hrajete například fotbal, běžte si zakopat na zahradu. Pokud třeba rádi fotíte, trénujte focení neobvyklých věcí za neobvyklých podmínek.

18) Veďte zajímavé konverzace

Dochází vám nápady o čem se bavit? Existuje spousta zajímavých témat jako třeba vesmír, smysl života, autonomní auta a další. Pro inspiraci si přečtěte zajímavá témata ke konverzaci. Případně 215 zajímavých otázek: na kluka, na holku, k zamyšlení.

19) Ukažte si navzájem fotky z mládí

Ukažte si navzájem své fotky z dětství. Stoprocentně se pobavíte.

20) Vyhledejte různé jazykolamy a soutěžte, kdo je dokáže vyslovit lépe

Čeština je velice zajímavý jazyk. Dobrý seznam jazykolamů najdete zde. Pokud máte kamaráda cizince, zkuste ho nechat vyslovit české jazykolamy. Zábava zaručena! Koukněte se na toto video, kde se Američan snaží vyslovovat české jazykolamy a ukazuje také nějaké americké:

Co dělat, když se nudím při cestování:

Co dělat, když se nudím při cestování? Pojďme se podívat na těchto 14 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.

1) Pozorujte lidi kolem sebe

Kdykoli se nudíte na nějakém veřejném místě, jako je vlakové nádraží, letiště nebo autobusová zastávka, dívejte se kolem sebe a pozorujte ostatní lidi. Určitě si všimnete zajímavých věcí. Přemýšlejte třeba o tom, jaký asi mají svůj životní příběh.

2) Potají poslouchejte

Poslouchejte konverzace lidí ve vašem okolí. Snažte se zachytit co nejzajímavější rozhovor, aniž by byste byli odhaleni. Předstírejte třeba, že hrajete hru na mobilu.

3) Vymýšlejte si hry

V jakékoliv situaci se dá vymyslet nějaká hra pro zažehnání dlouhé chvíle. Náš kamarád ze ZaHorami.cz sepsal hezký článek o hrách na cestách.

4) Čtěte si cestovatelské blogy

Získávejte inspiraci pro vaše další cesty. Třeba na tomto blogu najdete spoustu zajímavých článků, stačí si vybrat v menu.

5) Pište si či volejte s kamarády

Každý používá Facebook Messenger, tak prostě napište nějaké své kamarádce či kamarádovi. Případně si můžete i zavolat.

6) Zahrajte si hru na mobilu

Stáhněte si před cestou nějaké offline hry do mobilu, které pak můžete hrát i v případě, že nebudete mít mobilní signál, což se při cestování stává celkem často.

7) Vymýšlejte nějaký kreativní projekt

Zkuste vymyslet nějaký náročný projekt, který chcete uskutečnit. Promyslet veškeré detaily vám zabere hodně času.

8) Čtěte si

Čtením cvičíte svojí mysl a zároveň se můžete naučit něco nového. Můžete číst knížku, časopisy či noviny. V papírové podobě, ve čtečce či na internetu.

9) Poslouchejte hudbu

Stáhněte si nějaké nové písničky a alba interpretů, které ještě neznáte a třeba vám doporučili kamarádi.

10) Složte báseň

Co takhle vymyslet básničku? Osvěžíte mysl a pravděpodobně se u toho i zasmějete.

11) Udělejte si seznam věcí, které chcete v životě vyzkoušet

Určitě jste si už tolikrát v životě říkali – ano, tohle chci určitě někdy zkusit! Tak si zkuste zavzpomínat a vytvořte si seznam. Když to budete mít sepsané, je větší šance, že to někdy opravdu uskutečníte.

12) Udělejte si seznam svých cílů, které chcete v životě dokázat

Stanovení si životních cílů je extrémně důležité. Každý cíl by měl být stanoven ideálně ve formátu SMART (konkrétní, měřitelný, dosažitelný, realistický, časové ohraničený).

13) Plánujte

Naplánujte si vaše kroky na dalších pár dní. Můžete si udělat seznam míst, která chcete navštívit, zjistit způsob dopravy a třeba si zamluvit ubytování.

14) Poslouchejte podcast

V poslední době jsou stále populárnější podcasty – neboli mluvené příspěvky či show. Je to skvělá alternativa k hudbě. Můžete se toho hodně naučit. Zde máte inspiraci na nejlepší podcasty.

Co dělat, když se nudím s kamarádkou nebo kamarádem

Další tipy na zahnání nudy:

  • Nebojte se dělat neobvyklé a kreativní věci. Nebojte se, že u toho budete vypadat špatně. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo.
  • Klaďte si před sebe výzvy: pokuste se dělat něco, co jste dosud nedělali.
  • Nuda někdy vede ke kreativním nápadům.
  • Jen tak se projděte po domě a hledejte věci, které vás mohou inspirovat.
  • Dělejte něco, čím zaměstnáte svou mysl – například se můžete pokusit co nejrychleji sepsat všechny státy Evropy.
  • Někdy vás určitě napadají činnosti, které byste chtěli dělat, když zrovna nemáte čas. Vytvořte si v mobilu seznam, kam si všechny aktivity, které vás kdykoliv napadnout, zapíšete. Až se budete nudit, tak seznam otevřete a vyberete si jednu z aktivit.
  • Pokud jste do někoho zamilovaní, sepište si seznam věcí, které chcete s danou osobou dělat.

Video – Top 10 věcí, jak se zabavit, když se nudíte:

Máte další tipy co dělat, když se nudím? Podějte se o ně s námi v komentářích, rádi je sem přidáme. Sdílejte také pro své přátele a kamarády, i oni se určitě někdy nudí a tento článek jim pomůže.

Čtěte také:

Uložte si článek na později a svým kamarádům:

Co dělat když se nudím
Co dělat když se nudím (1)

Sdílejte článek svým kamarádům:

1 komentář u „Co dělat, když se nudím? 150 skvělých tipů, jak se zabavit!“

  1. Všechno jsem už dělala…došel mi čas na hry a Youtube a na televizi jsem ho ztratila… četla, všechno jsem dělala nebo se mi do toho nechce….

Komentáře nejsou povoleny.