Večerníčky: 25 nejlepších, které musí vaše děti vidět!

Nejlepší večerníčky – přinášíme vám velký, které musí vaše děti vidět!

1) Pohádky z mechu a kapradí

Kdesi v pohádkovém lese je paseka a na ní stojí, ukrytá v mechu a kapradí, malá chaloupka. V ní bydlí dva hodní skřítci – Křemílek a Vochomůrka. Jeden je tlustý a druhý hubený a jsou to dva nerozluční kamarádi, kteří prozkoumávají své okolí a v chaloupce se ani na chvilku nenudí, navštěvují je totiž různí obyvatelé lesa – zvířátka i tajemné pohádkové bytosti.

2) Mach a Šebestová

Žáci 3. B Mach a Šebestová získávají kouzelné telefonní sluchátko a spolu se psem Jonatánem, třídní učitelkou a dalšími spolužáky začínají prožívat neuvěřitelná dobrodružství.

3) Krkonošské pohádky

Krakonoš je od nepaměti mocný pán Krakonoš, vládne nad horami i nad lidmi spravedlivě – hodné odměňuje a zlé trestá. Krakonošův revír sousedí s panstvím Trautenberka, vychytralého pána, který má zámek velký, jako větší chalupu, vládne všehovšudy pacholkovi Kubovi, jeho dívce Anče a také hajnému. Trautenberk si nedá pokoje a stále vymýšlí proti Krakonošovi různé pletichy, jen aby pro sebe něco získal – Krakonošův tabák z fajfky nebo třeba zázračné koření.

4) Příběhy včelích medvídků

V pohádkovém lese mají domov dva roztomilí včelí medvídci – Čmelda a Brumda. Společně zažívají různá dobrodružství, která ale vždy dobře dopadnou. Setkávají se například s ohromným Pučmeloudem, který je ale nemotorný, takže ho ti dva vždy přelstí, také se setkávají se svižníkem, co pořád chvátá a chvátá.

5) Dášenka

Příběh roztomilé malé slečny, který provází malé i velké diváky všech generací. Příběhy kombinují život skutečného štěněte Dášeňky s animovanými psími pohádkami, které jsou vyprávěny, aby se Dášence dobře spalo. Večerníček vznikl podle známé knížky Karla Čapka.

6) Bob a Bobek – králíci z klobouku

Králíci Bob a Bobek bydlí v klobouku kouzelníka Pokustona. Bob je sice chytrý a přičinlivý, ale není tak šikovný a nápaditý než menší Bobek. Oba se každé ráno vydávají z kouzelníkova klobouku prožít komická dobrodružství a veselé příhody.

7) Ferda Mravenec

Večerníček na motivy knih Ondřeje Sekory vypráví příhody Ferdy Mravence a jeho přátel Berušky a Brouka Pytlíka. Chytrý a šikovný Ferda s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku si vždycky ví rady a pomáhá všem zvířátkům z broučí říše. Uvidíme, jak Ferda zachraňuje mravenčí miminka, jak vypadá velký broučí ohňostroj a mnoho dalších příhod.

8) O loupežníkovi Rumcajsovi

Večerníček pojednává o loupežníkovi Rumcajsovi žijícím v lese Řáholci u Jičína. Rumcajs byl původně jičínským ševcem, ale když se neshodl se starostou Humpálem, byl vykázán z města. Usadil se v lese Řáholci, kde se začal živit jako loupežník. Tady žije společně se svou manželkou Mankou a zažívá spoustu dobrodružství, protože Jičínské panstvo ho chce z lesa vystrnadit.

9) O loupežnickém synku Cipískovi

Když se měl narodit Cipísek, začal Rumcajs zase ševcovat ve starém krámku na jičínském rynku. Chlapec se měl k světu a hrál si v kolébce se stříbrnou lžičkou, kterou mu donesla straka. Jenže ta lžička byla kradená. Knížepán se proto tak rozzlobil, že poslal na Rumcajse velké vojsko. Nebýt jelena Větrníka, který všechny tři odnesl zpět do lesa Řáholce, mohlo vše špatně dopadnout.

10) Maxipes Fík

Malá Ája jednoho dne poprosí tatínka, aby dostala psa. A tatínek jí dá docela malinké štěňátko, kterému začnou říkat Fík. Všechno by bylo normální, kdyby Fík nezačal až moc růst. Brzy se mu začalo říkat Maxipes Fík, protože to byl největší pes, který kdy ještě větší, kdyby nepřestal růst jen proto, protože vypil tatínkovi sud piva.

11) Káťa a Škubánek

V malém domku žije holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Od začátku, kdy Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco na jaře vylíhlo, malého psa, jsou ti dva nerozlučnými kamarády.

12) O makové panence a motýlu Emanuelovi

Maková panenka ze všeho nejraději tančí ve své červené sukénce mezi květy vlčího máku. Na makovém poli se také poprvé setkává s motýlem Emanuelem a zve ho k tanečku. Emanuel s makovou panenkou tančí velmi rád, ale často jim to někdo překazí – jednou zlomyslný kos, jindy mechový loupežník nebo zlý bodlák. Od té doby se začali kamarádit a trávit spolu chvilky. Emanuelovi se navíc Maková panenka zalíbila a má ji rád.

13) Pat a Mat

Další oblíbený večerníček, který je tentokrát o dvou nešikovných kutilech. V každém dílu se snaží něco opravit, postavit či vyrobit a vždy se jim toho tolik pokazí, že zůstává rozum stát. Svého cíle ale vždycky nějak dosáhnou.

14) Kubula a Kuba Kubikula

Medvědář Kuba Kubikula chodil před dávnými lety po světě s medvědem Kubulou. Kubula byl velký neposeda a velký mlsoun. Kuba si s ním už nevěděl rady, a tak na jeho nezbednosti vymyslel medvědí strašidlo Barbuchu. A tím to vše začalo.

15) Bolek a Lolek

Hlavními postavami večerníčku jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří zažívají uvěřitelná i neuvěřitelná dobrodružství. Jeden je rošťák a druhý takový menší bázlivec, který se ale vždy nechá přemluvit k dalším novým rošťárnám. Původní nápad Bolka a Lolka náleží Wladyslawu Nehrebeckému, kterého k sérii uličnických příhod inspirovali jeho dva synové.

16) Jája a Pája

Večerníček vypráví příběh dvou kluků Jáji a Páji, jejich dědy Lebedy, který byl námořníkem, a lakomého souseda Krkovičky. Krkovička jim skoro v každém díle vyvede nějakou lumpárnu, ale vždycky ho děda Lebeda přistihne.

17) Jak to chodí u hrochů

Když ráno tatínek s maminkou odjíždí do práce, malý hrošík zůstává doma s dědečkem. Ti dva se spolu nikdy nenudí a dokážou si hrát snad na všechno na světě.

18) O Mikešovi

Večerníček podle knih Josefy Lady. Příběh o kocourkovi, který jen co se naučil pít mléko z misky, už se chtěl učit chodit po dvou. Jako by nebyl kocourek, ale normální kluk. A ještě k tomu se začal učit mluvit, sice trochu „šišlal”, ale Pepíkovi, u kterého měl pelíšek, to bylo jedno, protože měl kocourka rád. Vydejme se s nimi do krajiny plné laskavosti a poezie.

19) Štaflík a Špagetka

Večerníček o dvou pejscích, z nichž byl jeden bílý a druhý zas celý černý – žili by si spokojeně, kdyby nežila v sousedství jedna vrána, která jim pořád vyvádí různé neplechy a naschvály. Jenže se to stejně vždy obrátí proti vráně a ona se musí s rozčepýřeným peřím odporoučet do svého hnízda.

20) Broučci

Animovaný loutkový seriál na motivy knihy Jana Karafiáta. Večerníček zachycuje život svatojánských broučků, kteří žijí v chaloupce pod jalovcem. Vypráví se o malém Broučkovi a jeho rodině, kmotříčkovi, Berušce a ostatních přátelích. Brouček je tak trochu rošťák a jako neposedný kluk chce stále objevovat a poznávat nové věci, ale hlavně se těší, až bude moci s tatínkem na jeho výpravy.

21) Bílá paní na hlídání

Čtyřčata Barnabáš, Matyáš, Tobiáš a Uriáš jsou pěkná čísla. Ze školky je vyloučili, protože ji vytopili, když si hráli na námořníky, a žádná paní na hlídání u nich nevydrží ani hodinu. Jediný, kdo je zvládne uhlídat je paní Bílá. Opravdová Bílá paní, která umí všelijaká kouzla.

22) Byla jednou koťata

Večerníček o dvou zvědavých a hravých koťatech Canfourkovi a Macourkovi. Místo toho, aby poslouchali svojí maminkou, nejraději zlobí se starším mazanějším Kočičákem.

23) Pojďte pane, budeme si hrát

U Kolína se jednoho dne potkávají dva medvídci. Zatímco první by si hrál „od rána do večera“ a za hraní by vyměnil cokoliv, druhý toho právě využívá, protože je mazaný a jeho hry jsou „obzvláště vypečené“. Společně potom začínají prožívat všelijaká velká dobrodružství.

24) Tip a Tap

Štěňátka Tip a Tap jsou roztomilá, ale neposedná. Vyvádějí neustále veselé kousky, kterými se baví. Dělají tím ale starosti hodnému strýčkovi Fidovi. Nechtějí si čistit zuby, hodí krtka, který ničí zahrádku nebo kopají jámu na lva do kterého uloví souseda havrana, a nakonec tam skončí taky. Tip a Tap patří k nejpopulárnějším hrdinům z Večerníčku a stejně tak i pozdrav, kterým končí každá jejich vesele příhoda: „Dobrou noc, strýčku Fido!“


Čtěte také:

Uložte si nejlepší večerníčky na později a svým kamarádům:

Nejlepší večerníčky

Líbí se vám vybrané večerníčky? Nasdílejte je i svým kamarádům!