Rafting na Novém Zélandu – Kaituna Cascades, Rotorua

Rafting na Novém Zélandu patří mezi oblíbené sporty. Oblast okolo města Rotorua je známá svými adrenalinovými a outdoorovými aktivitami. Patříte-li tedy mezi milovníky adrenalinu, raftingu a vodních sportů, rozhodně byste tuto oblast neměli vynechat!

Nejvyšší raftovaný vodopád světa – Tutea Falls

Řeka Kaituna nabízí díky svému charakteru světově unikátní příležitost! Tou je 7metrový vodopád Tutea. Nejvyšší vodopád světa, který si můžete sjet s raftovou agenturou. Opravdu žádné fotky ani videa se nerovnají vlastnímu zážitku, kdy vjíždíte do masy vody, která se s ohromnou silou valí kolem vás! Peřeje 5. stupně vám vženou adrenalin do krve.

Sjezd řeky s Kaituna Cascades, Rotorua

Možná vás bude zajímat, jak takový sjezd probíhá. Na začátek je důležité říct, že není potřeba jakýchkoliv předchozích zkušeností. Profesionální kormidelníci vám vše na místě důkladně vysvětlí – včetně tréninku na suchu.

Největší komerčně raftovaný vodopád světa! Jaké je to vydat se vstříc 7metrovému vodopádu? Rafting na Novém Zélandu rozhodně stojí za to!
A jedeme ve stoje! Spodní část řeky Kaituna, Rotorua.

Vše začne, když se dostavíte do základny Kaituna Cascades. Zde na vás čeká tým opravdu přátelských rafťáků, se kterými se rozhodně nudit nebudete. Nejprve je potřeba podepsat bezpečnostní prohlášení a výklad může začít. Stačit vám budou plavky. Dostanete neopren a fleecovou mikinu. Jakmile se všichni převléknou, přijdou na řadu helmy a vesty.

Týmová fotka nesmí chybět!
Týmová fotka nesmí chybět!

Je na čase se rozdělit do týmů. Na každý raft se vejde 6členná skupina + kormidelník.  Teď přichází na řadu trocha „suchého“ tréninku, kde vám kormidelník  vysvětlí, jak správně v raftu sedět, jak dobře pádlovat či jak se zachovat těsně před vodopádem. Vyzkoušíte si vše v klidu na suchu. Když kormidelník nazná, že se tým dostatečně sehrál, je čas vyrazit na vodu!

Raftové dobrodružství na řece Kaituna

Řeka má zpočátku klidnější charakter. Proto je prostor na srandičky a už mokrý trénink. Během 50 minut nás čeká celkem 14 velkolepých peřejí v krásném úzkém kaňonu. Voda je teplá, břehy lemuje bujná vegetace. Wow! První velká peřej a dokonce hned 2 vodopády po sobě! Adrenalin začíná pracovat!

Rafting na řece Kaituna je prostě paráda!
Rafting na řece Kaituna je prostě paráda!

Před velkolepými Tutea Falls nás čeká ještě plavání v „jezírku“ které má proudy přesně takové, že jsme z raftu vyskočili a proud nás kružnicí donesl pěkně nazpět.

Sjezd nejvyššího raftovaného vodopádu světa

A je to tady! Přijíždíme před vodopád a posloucháme poslední instrukce našeho kormidelníka. Bojový pokřik a už není cesty zpět! 3 záběry, chytit lano, skočit do raftu, skrčit se do klubíčka,… A raft mizí v mase vody, valící se ze všech stran. Nevím, kde je nahoře a kde dole. Raft se vynořil. Voda byla tak silná, že mě vyhodila ven. Nicméně se dle instrukcí stále držím lana! To stačí na to se s pomocí vyškrábat zpět. Ano! Dali jsme to! Paráda!

Nájezd do 7metrového vodopádu, řeka Kaitura, Rotorua.
Nájezd do 7metrového vodopádu, Rotorua.

Všichni jsou nadšení, tak ještě zapózovat na fotku a můžeme jet dál. Další peřeje projíždíme pozadu, ve stoje a s dalšími srandičkami kolem.

Najíždění pod peřeje a hrátky na řece.
Najíždění pod peřeje a hrátky na řece.

Z celé jízdy jsme maximálně nadšení, tohle bylo nejlepší raftování, co jsme zažili!

Profesionalita, zábava i rodinné prostředí

Zážitek z celého sjezdu nám udělali hlavně kormidelníci. Je to taková prima partička bavičů, co mají za sebou nemalé zkušenosti s divokou vodu. Jednoduše zodpovědní kluci, kteří ví, co dělají a ještě si ze všeho umí dělat srandu. Těmhle klukům můžete na 100 % věřit.

Zachranář pod vodopádem dohlíží na bezpečný průjezd přes Tutea Falls.
Zachranář pod vodopádem dohlíží na bezpečný průjezd přes Tutea Falls.

Co více dodat? Rafting na řece Kaituna byl naprosto fantastický zážitek! Pro nás i nejlepší den v Rotoruře. Rozhodně nebudete litovat ani koruny, protože za tu jízdu to opravdu stojí! Rafting na Novém Zélandu vás rozhodně nezklame 🙂

Chci raftové dobrodružství!

Paráda, už stačí si jen zarezervovat tour u agentury zde přes náš odkaz. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu. A pak nám řekněte, jak jste si to užili!

Další místa na Novém Zélandu

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

  • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Rafting na Novém Zélandu a největší komerčně raftovaný vodopád světa!

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!