Northland do A do Z: praktické tipy, top místa + mapa a itinerář

Northland, Nový Zéland – domov monumentálních stromů Kauri, dramatických útesů i jedinečné 90kilometrové pláže (po které se mimo jiné můžete prohánět autem). Nahlédněme společně do světélkujících jeskyní, vydejme se na průzkum vodopádů i na obří písečné duny Te Paki.

Pojďme se společně podívat, co Northland (samotný sever Nového Zélandu) nabízí. A jelikož je cestování dodávkou jeden z neoblíbenějších způsobu cestování po Novém Zélandu, podíváme se i na kempy a oblíbené aplikace při cestování dodávkou či karavanem.

Northland: Top místa, která navštívit!

Pojďme si představit TOP místa, která na Northlandu Nového Zélandu nesmíte vynechat:

Cape Reinga

Cape Reinga je krásný maják a zároveň nejsevernější bod Nového Zélandu, na který se můžete dostat. Je to zároveň místo, kde se setkává Tasmánské moře s Tichým oceánem. Ať už si uděláte jen procházku po vydlážděném chodníčku nebo se pustíte na nějaký ten výšlap do okolí, rozhodně nebudete litovat. Pokud by vám pohledy na toto krásné i dramatické pobřeží nestačily, můžete se vypravit na 3-4denní Te Paki Coastal Track.

 • Časová náročnost: Procházka k majáku a zpět – 45 minut
 • Nejbližší camp:  Tatotupotu Camsite
 • Lokalita (Google Maps)
 • Zázemí: Na parkovišti jsou toalety a pitná voda.

Ubytování poblíž Cape Reinga

Nejbližší kemp je Tatotupotu Campsite. Z normálního ubytování můžeme doporučit blízké Tekao Lodge se skvělým hodnocením.

Maják Cape Reinga na rozmezí Tasmánského moře a Tichého oceánu.
Maják Cape Reinga na rozmezí Tasmánského moře a Tichého oceánu.

Písečné Duny: Te Paki Giant Sand Dunes

Obří písečné duny – z této zastávky budou nadšeny všechny dobrodružné duše. Sjíždění Te Paki Giant Sand Dunes si rozhodně nesmíte nechat ujít! O tom, kde je sjíždění nejlepší i kde si vypůjčit sand board nejvýhodněji jsme napsali celý článek: Te Paki Giant Sand Dunes – Nejlepší sand boarding Nového Zélandu

YouTube video

90 Miles Beach

Legendární pláž, po které se dle libosti můžete projíždět autem! Pokud máte pohon na všechna 4 kola, můžete si ji projet po celé její délce. Pro běžná auta bez pohonu 4×4 je tu ale také pořádný kus pláže, který si můžete dle libosti užít. Na pláž můžete najet na několika místech, jedním z hlavních vjezdů je Waipapakauri ramp.

 • Na pláž jeďte za odlivu
 • Měli byste se snažit jet tak akorát uprostřed mezi hlubokým, suchý pískem a mořem. Nebojte, místa na tvrdém, vlhkém písku je tu dost!

Na co si dát pozor:

Při vjezdu na pláž budete pravděpodobně projíždět částí s hlubším pískem, kterou je dobré rychle projet. Jakmile se dostanete na tvrdší písek, už nebudete mít problém. V případě uvíznutí u výjezdu se nemusíte ani tolik bát, místní jsou zvyklí případným nešťastníkům pomoci.

Pro auta z půjčoven – mnoho půjčoven zakazuje jízdu po pláži (resp. Pokud se vám na pláži s autem něco stane, nejste pojištění pro porušení smluvních podmínek)

90 Miles Beach - jízda po písku je prostě paráda!
90 Miles Beach – jízda po písku je prostě paráda!

Shipwreck Bay

Tato zátoka v blízkosti městečka Ahipara je skvělým surfařským místem. Kromě toho je to další možnost, kde se projet po pláži autem. Do Shipwreck Bay se dostanete z Ahipary po Foreshore Road, ze které odbočíte na štěrkovou cestu Wreck Bay Road.

Kde bydlet poblíž 90 Miles Beach / Shipwreck Bay

Krásné cenově dostupné ubytování přímo u moře je Endless Summer Lodge nebo Ahipara Holiday Park.

Pohled z Wreck Bay Road na Ahiparu.
Pohled z Wreck Bay Road na Ahiparu.

Glowworm Caves – Jeskyně světlušek

Nový Zéland je výjimečný pro svou faunu. Díky tomu můžeme být svědky jedinečného přírodního úkazu. V místních jeskyních žije zvláštní druh novozélandských světlušek Arachnocampa Luminosa, který připomíná komáry. Larvy světélkují proto, aby přilákaly potravu. Čím jsou hladovější, tím více svítí. Ze svého hnízda mohou spustit až 70 vláken, na které potravu chytají.

Tzv. Glowworms osvětlují jeskyni Waipu.
Tzv. Glowworms osvětlují jeskyni Waipu.

Je to neskutečný zážitek – Jakoby člověk stál pod oblohou plnou tisíce hvězd!

Do jeskyní:

 • Nikdy nechoďte sami
 • Vezměte si čelovku a náhradní zdroj světla
 • Nechoďte do jeskyně za velkých dešťů

Abbey Caves

 • Vstup: Zdarma
 • Časová náročnost: Doporučujeme minimálně 2 hodiny, rozhodně se zde ale dá strávit i víc
 • Lokalita (Google Maps)
 • Nejbližší camp: Jelikož se Abbey Caves nachází v blízkosti města Whangarei, je zde vícero kempů. Ubytování přímo u jeskyní nabízí Little Earth Lodge.

Na co se připravit a jak se obléct?

Od parkování na okraji silnice je to k jeskyním několik minut. Je zde značený trail k jeskyním. Připravte se, že se namočíte! Osobně do jeskyní doporučujeme pevnou obuv. Nehledě na bezpečnost jsou zde i lidé, kteří se do jeskyně vypraví v žabkách nebo sandálech. V nejhlubších místech je zhruba po pás vody, ale záleží jen na vás, jak daleko se hodláte vypravit. Do bližších částí jeskyně, kde už svítící červíky spatříte, se dostanete takřka suchou nohou.

Northland do A do Z: praktické tipy, top místa + mapa a itinerář 1
Je to jako pozorovat noční oblohu. Jeskyně Abbey, Nový Zéland.

Jeskynní komplex Abbey Caves tvoří celkem 3 jeskyně:

The Organ Cave

Nejrozsáhlejší jeskyně dostala své jméno po krápnících připomínající varhany. Dejte si pozor, abyste ji nepřešli. Vstup se nachází po levé straně pěšiny, z jeskyně vytéká potok. Z počátku je potřeba překonat větší balvany, první úsek se vám pravděpodobně podaří překonat po suchu, dále už ale půjdete tunelem, kde bude po většinu času voda zhruba po vaše lýtka. Jeskyně je opravdu dlouhá. Světelnou podívanou můžete spatřit už z počátku, zastavte se a zhasněte světla. Hlouběji jeskyně bude „červíků“ přibývat.

The Middle Cave

Prostřední jeskyně se nachází zhruba 5 minut chůze od první jeskyně. Na začátku vás opět čeká sešplhání po velkých balvanech dolů. V této jeskyni je o něco méně vody a znatelně vyšší stropy. Krápníky i tisíce světélek nad vašimi hlavami jsou naprosto jedinečným zážitkem!

The Ivy Cave

Menší jeskyně s přístupem světla. Její návštěva zabere několik minut. Opět zde protéká potok. Voda je tu průzračně čistá, viděli jsme tu i úhoře.

Ubytování poblíž Abbey Caves?

Skvělé ubytování kousek od jeskyní je Little Earth Lodge. Ve městečku Whangarei je také několik kempů.

Waipu Caves

 • Vstup: Zdarma
 • Časová náročnost: Počítejte minimálně 0,5 – 1 hodinu, strávit tu můžete rozhodně i déle.
 • Lokalita
 • Nejbližší camp: v bezprostřední blízkosti jeskyně

Waipu je největším jeskyním systémem Northlandu. Doslova Galaxie „světlušek“ na vás čekají v této unikátní jeskyni. V porovnání s Abbey Caves jsou zde větší prostory, ale chůzi ve vodě se opět nevyhnete. Pro následné odbahnění slouží sprcha, která je hned na parkovišti u záchodů. 

Larvy ze stropu spouštějí lepkavá vlákna, na než chytají potravu.
Larvy ze stropu spouštějí lepkavá vlákna, na než chytají potravu.

Foto TIP: Pokud plánujete jeskyně fotografovat, naplánujte si návštěvu na noc, kdy vás nebudou světly vyrušovat další návštěvníci. Pro hezké fotky potřebujete alespoň 5minutovou závěrku a přes den je celkem obtížné „vychytat“ okamžiky, kdy zde zrovna 5 minut nebude někdo svítit.

Kde bydlet poblíž Waipu Caves?

Přímo blízko parkoviště u Waipu Caves je kemp. Pokud preferujete ubytování blízko moře, doporučujeme Camp Waipu Cove.

Whangarei

V oblasti Whangarei se pravděpodobně zdržíte déle, jsou tu totiž nejen hezké vodopády, krásné pobřežní treky ale i jeskyně Abbey plné zářících zélandských „světlušek“ či glowworms.

Whangarei Falls

Procházka k 26 metrů vysokým Whangarei Falls, může být jen krátkou zastávkou, my ale rozhodně doporučujeme sejít až k dolní laguně a udělat zde pár fotek.

 • Časová náročnost: 15-20 minut
Whangarei falls, Northland.
Whangarei falls, Northland.

Whangarei heads

Tato oblast nabízí krásné pláže i oblíbené treky.

Te Whara trek (Bream Head track)

Trek je ideální pro parný den, kdy se máte možnost prostřední (největší) část treku schovat ve stínu stromů. Trek můžete začít jak v Urquharts Bay, tak na Ocean bech. My ale doporučujeme začít z Urquharts Bay (abyste si nechali to nejlepší na konec). Pokud se nechcete trápit se stopováním zpět k autu a užít si jen to nejlepší z treku, vyrazte z parkoviště u Ocean Beach na vrchol Te Whara. Pokud nechcete jít stejnou cestou, můžete jít tzv. Te Whara Loap.  Výhledy shora jsou božské! 

 • Časová náročnost: 5-6 hodin
 • Lokalita: Mezi Urquharts Bay a Ocean Beach (mapa treku)
 • Terén: lesní pěšina, stoupání na Mt. Lion (první kopec) je zpevněno schody.
Výhledy z trek Te Whara, Northland Nový Zéland.
Výhledy z trek Te Whara, Northland.

Mount Manaia

Zajímavé skalní útvary sahající do výšky 420 m. n. m. Čeká vás mnoho schodů i krásný výhled na přístav i oceán.

 • Časová náročnost: 1,5 hodin (tam i zpět)

Ocean beach

Krásná písečná pláž je oblíbenou surfařskou lokalitou, pokud se nevydáte na kopec Te Whara, rozhodně se tu zastavte, alespoň na koupání.

Ubytování ve Whangarei?

Levné ubytování přímo u vodopádů Whangarei Falls je Whangarei Falls Holiday Park. Další možností je luxusnější Discovery Settlers Hotel s bazénem. Ve městě je také několik kempů.

Výhled na Ocean Beach z treku Te Whara.
Výhled na Ocean Beach z treku Te Whara.

Waitakere Ranges Regional Park

Oblast známá pro své pláže, lesy i vodopády. Tento park nabízí 250 km trailů, na které se můžete vydat včetně nejznámějšího Hillary trailu. Jaká místa byste si neměli nechat ujít?

Arataki Visitor Center

Návštěvnické centrum Arataki je ideální vstupní brannou do tohoto parku. Obdržíte zde mapu i aktuální informace. Zároveň je takovým malým muzeem s krásnou vyhlídkovou terasou a mini stezkou korunami stromů. Hned odsud můžete vyrazit na menší procházku po Arataki Nature Trail, která je zhruba na 75 minut.

Piha Beach

Krásná pláž, známá nejen pro své výhledy, je velmi oblíbeným místem pro surfaře. Její dominantou je Lion Rock, na jejíž vrchol vede trek. Pokud byste si chtěli vyzkoušet surfing, můžete si zajistit lekci přímo na téhle pláži.

TIP: Nenechejte si ujít krásný výhled zde, jednoduše se tu dá zastavit na okraji silnice a fotky jsou z tohoto místa překrásné.

 • Lokalita
 • Zázemí: nedaleko pláže najdete toalety i kemp

Ubytování u pláže Piha

Doporučujeme se ubytovat v Piha Beachstay Accommodation.

Monumentální Lion Rock, Piha Beach. Northland, Nový Zéland.
Monumentální Lion Rock, Piha Beach.

Kiteite Falls

Necelých 10 minut jízdy od pláže Piha beach se nachází vodopády Kitekite. Je to hezká procházka pralesem a pokud se sem vydáte v noci, můžete spatřit i světélkující hmyz, tzv. „glowworms“.

 • Časová náročnost: 1,5 h (tam i zpět)

KareKare Falls a Karekare Beach

Další hezké vodopády a další pláž vhodná pro surfing, která je zajímavá pro svůj černý písek. K vodopádům je to zhruba 5 minut chůze od silnice.

Soška po cestě na pláž Karekare. Northland, Nový Zéland.
Soška po cestě na pláž Karekare. Northland.

Hillary Trail

Pokud plánujete Waitakera Ranges projít opravdu důkladně, nabízí se 4denní túra pojmenovaná po Edmundu Hilary. Tento trail měří 76 km. Začíná v Arataki Visitor Center a takřka kopíruje pobřeží a nabízí krásné výhledy. Kempy na traily musí být rezervovány předem.

Kvůli Kauri Dieback jsou aktuálně některé části trailu uzavřeny, sledujte proto aktuální situaci na stránkách Auckland Council.

Jezera Kaiiwi a Taharoa

Tato jezera jsou oblíbenou víkendovou destinací – pro rodiny, přátele, rybáře i kajakáře. Jejich kouzlo jim dodává jejich tyrkysově modrá voda a písečné dno! V létě je teplota vody ideální ke koupání.

Ubytování u jezer Kaiiwi a Taharoa?

Jsou zde dva placené kempy nebo si můžete vybrat opravdové ubytování v Wai Hou Oma Lodge.

Waipoua Kauri Forest

Kauri Forest je nádherný prales plný vzrostlých původních novozélandských stromů Kauri (Agathis australis). Největší stromy měří 50 metrů a jsou staré zhruba 2000 let. Je proto zážitkem projít se do pralesa těchto velikánů!

V poslední době se ale na Zélandu bohužel šíří nemoc „Kauri Dieback“, která se přenáší přenosem půdy (např. na botách) a tyto několik set let staré stromy zabíjí. Proto prosím !!!buďte zodpovědní turisté!!! a čistěte si poctivě svoji obuv! Před vstupem do lesa s Kauri stromy naleznete čistící stanice. Boty byste si měli okartáčovat a vydesinfikovat. Nikdy také neopouštějte vyznačenou stezku!

Čistící stanice, vstup u Kauri Walks, Waipoua Forest.
Čistící stanice, vstup u Kauri Walks, Waipoua Forest.

Některé treky mohou být z tohoto důvodu uzavřené, proto prosím sledujte aktuální situaci na Department of Conservation.

Visitor Center a tábořiště Te Roroa

Tento kempje velice pěkný i krásně ztracený uprostřed lesa. Wifi je k dispozici v kavárně ve Visitor Centru. Zde také získáte více informací k aktuálně otevřeným trekům.

Kauri Walks – procházky k významným stromů

Parkoviště u State Highway 12 vás zavede k několika cestičkám vedoucí k těmto velikánům:

 • Yakas – Cathedral Crove
 • Four Sisters
 • Te Matua Ngahere

Te Mahuta – nejslavnější strom na Novém Zélandu

Objem tohoto stromu je neuvěřitelných 516,7 m3 a jeho stáří se odhaduje až k 2500 letům. U parkoviště se nachází toalety i pojízdný stánek s občerstvením. Než se vydáte do lesa, musíte opět projít čistícím procesem vašich bot.

Kde bydlet u Waipoua Kauri Forest?

Můžete si vybrat buď kemp Te Roroa Campsite nebo ubytování Kauri Coast TOP 10 Holiday Park kousek od Waipoua Kauri Forest.

Monumentální strom Te Mahuta. Nový Zéland
Monumentální strom Te Mahuta.

Další zajímavá místa:

Tokatoka Peak

Tato skála je unikátní tím, že je jedinou široko daleko a pokud si chcete udělat zastávku s pěkným výhledem, vydejte se na tento zajímavý skalní útvar.

 • Časová náročnost: 45 minut (tam i zpět)
 • Lokalita

St. Paul’s Rock

Kratší výlet na skálu sv. Pavla je hezkou zastávkou na cestě novozélandským Northlandem. Za hezkého počasí jsou shora krásné výhledy do okolí, které připomíná fjordy.

 • Časová náročnost: 50 minut (tam i zpět)
 • Lokalita
St. Paul' Rock - pohled směrem na oceán. Northland Nový Zéland
St. Paul‘ Rock – pohled směrem na oceán.

Matapouri Mermaid Pool

Krásná za odlivu, ale nebezpečná za přílivu. Místo přístupné pouze pěšky z městečka Matapouri. Pokud si zde chcete zaplavat, naplánujte si návštěvu za odlivu (aktuální předpověď). Místo může být nějakou dobu uzavřené pro obnovu, proto sledujte aktuální situaci.

https://twitter.com/YourdriveNZ/status/990783332559372290

KeriKeri

Toto městečko má pro Nový Zéland především historický význam. Poprvé se tu totiž setkali evropští misionáři s Maory. Kromě historie může nabídnout i krásné vodopády nebo vinařství v blízkém okolí.

Rainbow Falls

Tyhle 27 metrů vysoké vodopády můžete obdivovat hned z několika úhlů. Je tu hned několik vyhlídkových míst. Na horní vyhlídku se dostanete zhruba za 2 minuty chůze od parkoviště. Pokud chcete ale opravdu objevit duhu, nezbývá vám než sejít dolů, smočit se a doplavat k převisu, který tvoří jeskyni pod vodopádem. Odtud můžete spatřit právě onu zmiňovanou duhu.

 • Časová náročnost: 5-10 minut
 • Lokalita
Máte-li chuť, můžete si i zaplavat. Rainbow Falls, Kerikeri.
Máte-li chuť, můžete si i zaplavat. Rainbow Falls, Kerikeri.

Rewa’s village a Stone Store

Vesnička Rewa je skanzenem původního Maorského osídlení. Do skanzenu se platí vstupné, ale i procházka po nejbližším okolí parku a historickém „Stone Store“ je příjemným oživením výletu. Od Stone Store se můžete vydat na místo původní osady Kororipo Pa (spíše jen místo a cedule s povídáním o Maorské historii místa). Pokud se chcete projít dále, můžete se vydat k menším vodopádům Wharepuke.

Pohled na Stone Store z druhého břehu řeky od Rewa's village, Kerikeri.
Pohled na Stone Store z druhého břehu řeky od Rewa's village, Kerikeri.

WharePuke falls

Příjemná procházka kolem řeky. Po cestě narazíte starou vodní turbínu. U vodopádů se dá vykoupat. Doporučujeme nezapomenout repelent na průchod lesní částí.

 • Časová náročnost: 35 minut (tam a zpět z Rewa’s village)
 • Lokalita

Celkem jsou ve městě čtvery vodopády, které jsou propojeny vycházkovými stezkami (Kerikeri Walks).

Aroha Island – Wild Kiwi Reserve

Nedaleko Kerikeri se nachází Aroha Island – navzdory jménu je to jen poloostrov, ale v noci se zde můžete vydat na vlastní pěst pozorovat divoké Kiwíky. Pro vaši noční výpravu za Kiwi se můžete ubytovat přímo v rezervaci Aroha Island. Kemp vás přijde na 21-23$.

TIP: Abyste mohli Kiwi nerušeně pozorovat, potřebujete červené světlo (např. na čelovce), kterého se na rozdíl od bílého světla nebojí.

Ubytování v KeriKeri?

Pokud jste se nerozhodli spát na Aroha Island, Woodlands Motel je populární ubytování. Pokud chcete něco speciálního, tak si vyberte Wharepuke Subtropical Accommodation.

Russell and Bay of Islands

Russell nabízí širokou škálu vodních aktivit. Z přístavu si můžete zamluvit řady různých výletů od potápění po pozorování i plavání s delfíny. V Russelu se nám líbily tyto 3 věci:

Krátký trek na poloostrov Tapeka

Krátký Tapeka trek nabízí krásné výhledy. Parkovat se dá na konci cesty „Du Fresne Pl.“ Začátek treku vede podél plotu, přes louku. Pokud se vám poštěstí, můžete odsud spatřit i delfíny. Nám se poštěstilo je vidět vyskakovat z vody směrem na Fraser Rock.

 • Časová náročnost: 40 minut (tam a zpět)
Pohled do Bay of Islands z treku Tapeka, Northland Nový Zéland.
Pohled do Bay of Islands z treku Tapeka, Northland.

Waihtiti Beach (Oneroa Bay)

Pěkná pláž, kde se můžete osvěžit a někdy tu rovněž můžete spatřit delfíny. Toalety i sprcha jsou hned u parkoviště.

Flagstaff Hill Historic Reserve

Téměř až na samotný vrchol vyjedete autem. Je tu pěkný výhled do okolí i informace o historických událostech.

Ubytování v Russell a Bay of Islands?

Dobrou polohu přímo v Russell má Motel Russell, případně můžete bydlet ve vesnici Paihia, kde doporučujeme Bay Adventurer Backpackers & Apartments nebo Changing Tides BnB s krásnými výhledy a skvělým hodnocením.

Omaha Beach

Oblíbená pláž s bílým pískem pouhou hodinu jízdy na sever od Aucklandu. Je velmi populární pro surfaře i windsurfaře, díky dobrému zajištění ze strany plavčíků a pobřežní hlídky.

Další treky Northlandu:

Mangawhai Cliffs Walkway

Další z hezkých pobřežních treků. Pláž, na které začíná, je opět oblíbenou destinací surfařů a boadybordových nadšenců. Lekci surfingu si můžete domluvit přímo na parkovišti, kde mají půjčovnu surfů i školu. Více informací o treku najdete na stránkách Department of Conservation.

 • Časová náročnost: 2-3 hodiny
Mangawhai Beach u začátku treku Mangawhai Cliffs Walkway.
Mangawhai Beach u začátku treku Mangawhai Cliffs Walkway.

Cape Brett track

Trek na Cape Brett je jeden z dalších pobřežních výšlapů. Měří 16 km (v jednom směru) a můžete si jej naplánovat s přespáním na chatě „Cape Brett Hut“. Chatu je potřeba předem rezervovat. Více o tomto treku si můžete přečíst na stránkách Department of Conservation. Za přechod soukromého pozemku mezi Rawhiti a Deep Water Cove se platí 40 $ za osobu.

 • Časová náročnost: 1-2 dny

Praktické informace před cestou:

Aplikace, které vám na Zélandu usnadní život a ušetří peníze:

 • CamperMate – Nejlepší přítel všech cestovatelů, kteří cestují v dodávce nebo karavanu. Najdete zde nejen kempy v okolí a místa pro Freedom camping (tábořiště, kde můžete být zdarma), ale i sprchy, toalety, wifi nebo pitnou vodu. Ke každému bodu jsou zde i podrobné informace o místě. Dozvíte se tak jestli je kemp placený nebo zdarma a jaké zázemí tam můžete čekat. 
 • WikiCamps – Obdoba aplikace CamperMate, hodí se mít obě dvě, protože se někdy stane, že v jedné aplikaci chybí, to co je v druhé.
 • Gaspy – Mobilní aplikace, která vyhledává nejlevnější čerpací stanice v okolí.

Nothland v dodávce (ve vanu)       

Od doby, během které na Zéland přijíždíte, se bude odvíjet způsob pořízení auta/dodávky/karavanu.

Koupě auta/vanu na Novém Zélandu

Pokud na Novém Zélandu budete déle jak měsíc, pravděpodobně začnete uvažovat o koupi auta. V Aucklandu se každou neděli koná velký trh (Ellerslie Carfair), kde si s velkou pravděpodobností vyberete. Pokud máte na Zélandu limitovaný čas, musíte brát v úvahu riziko, že se auto nestihne včas prodat. Pokud se nechcete zaobírat starostmi kolem auta, pak se nabízí druhá možnost – pronájem.

Velkou nabídku aut na prodej mají na webu TravelCars.nz. Máme s nimi dobré zkušenosti a vyjednali jsme Vám slevu 100 NZD. Stačí ukázat tento slevový kód / kupón:

Travel Cars New Zealand Discount Coupon Code

Pronájem auta/vanu na Novém Zélandu

U pronájmu auta vám opadá většina starostí okolo auta. Vyberete auto/campervan, který vám nejvíce vyhovuje a vyrazíte na cestu. Půjčovny často umožňují auto vypůjčit na jednom místě a vrátit na druhém. Pokud se auto rozbije, vše vyřeší půjčovna.

Nejlevnější nabídky půjčení auta jsou zde.

Northland Nového Zélandu je jak stvořen pro objevování.
Northland Nového Zélandu je jak stvořen pro objevování.

Northland stopem

Na Zélandu funguje stopování velice dobře! Lidé jsou tu milí a otevření a často se vám přihodí, že vás někdo pozve i domů, na večeři nebo rovnou na přespání. Na Northladu jsme narazili na nemálo stopařů a některé jsme i svezli.

+ Ušetříte náklady za auto

– Nemůžete 100  % všechno naplánovat předem

Northland s poznávacím zájezdem z Aucklandu

Pokud si nechcete půjčovat/pořizovat auto, v Aucklandu najdete i společnosti, které pořádají poznávací zájezdy na sever.

Mapa se všemi body ke stažení:

Zde se můžete podívat na podrobnou mapu se všemi důležitými body, které stojí za to navštívit na Vaší cestě po Northlandu.

Mapa se dá exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací Locus Mapa nebo Maps.me. Mapa se tak dá používat kompletně offline!

Mapa Northland

Podívejte si na krásné video o Northlandu:

YouTube video

Týdenní itinerář pro váš roadtrip

Northland do A do Z: praktické tipy, top místa + mapa a itinerář 2

Objevujte další místa severního ostrova Nového Zélandu:

Uložte si na později nebo pro své kamarády:

Northland – průvodce pro váš roadtrip + mapa a itinerář ke stažení

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.