Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)

Co je služba Revolut?

Revolut je mobilní aplikace, se kterou je spojena platební karta. Tato aplikace umožňuje bezplatně vést účty v mnoha světových měnách včetně kryptoměn. Peníze si do aplikace nahrajete jednoduše pomocí vaší klasické platební karty, kterou máte zařízenou v bance. Nabité peníze pak v aplikaci jednoduše pár kliky za pár sekund převedete na jakoukoliv jinou podporovanou měnu.

Revolut je debetní karta. Což znamená, že je nejprve nutné na účet poslat peníze a až poté je můžete čerpat. Účet není napojen na žádný jiný účet či PayPal, a proto se nemusíte bát, že by došlo k přečerpání peněz.

Jde o platební kartu MasterCard nebo VISA. Bohužel si nemůžete vybrat, stanoví to sám Revolut podle lokality.

Recenze Revolut

Proč je Revolut karta výhodná?

Pojďme si shrnout ty největší výhody karty Revolut:

1) Výhodné kurzy při převodech

Hodně lidí platí kartou v zahraničí a vůbec neřeší převodové kurzy. Říkáte si – ten rozdíl je pár drobných a nestojí mi to za to řešit? Není to jen pár drobných. Banky (zvlášť ty největší) mají na převod do cizí měny často celkem nevýhodný kurz a vydělávají na tom dost peněz. Už v případě týdenní dovolené můžete na kurzu ztratit klidně tisíce korun. Tady si přečtěte podrobný průzkum, kolik vám běžné banky strhávají v zahraničí.

Revolut karta nabízí velice výhodné kurzy, které jsou v drtivé většině případů výhodnější než kurzy, které dostanete při platbě běžnou kartou od české banky. Průměrně ušetříte oproti klasickým bankám 2,5 %.

2) Vedení účtů v mnoha světových měnách

Revolut momentálně umožňuje vést účet ve 36 různých světových měnách. Kromě nejdůležitějších – CZK, USD, EUR a GBP, umožňuje také AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CLP, COP, DKK, EGP, HKD, HUF, ILS, INR, ISK, JPY, KRW, KZT, MAD, MXN, NOK, NZD, PHP, PLN, QAR, RON, RSD, SAR, SEK, SGD, THB, TRY a ZAR.

V jednotlivých destinacích tak budete platit přímo lokální měnou, což vyjde jasně nejlevněji. Společnost navíc postupně přidává podporu dalších a dalších měn (před rokem podporovali zhruba polovinu toho, co podporují dnes).

Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)
Vedení účtů v mnoha světových měnách

3) Výběry z bankomatů v zahraničí bez poplatku

Většina českých bank si účtuje poplatky (často celkem vysoké) za výběry z bankomatu v zahraničí. Revolut karta umožňuje u bezplatného tarifu vybrat až 4 500 Kč měsíčně z bankomatů po celém světě. Při výběru nad 4 500 Kč zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky, což je ale stále výhodnější než vybírání peněz běžnou kartou od české banky. Poplatek 2 % zaplatíte taky při více než 5 výběrech z bankomatu za měsíc.

Poplatek bance, která provozuje bankomat, zaplatíte tak i tak (při platbě většinou českých karet byste platili dva poplatky, při platbě kartou Revolut pouze jeden).

4) Vedení účtu je kompletně zdarma

Neplatíte žádné pravidelné poplatky za vedení účtu ani za kartu.

5) Automatické čekání na výhodný kurz

Jedna z méně známých funkcí, která vám může ušetřit hodně peněz. Kurzy měn hodně kolísají a čekání na výhodný kurz zabere hodně času. V aplikaci Revolut máte možnost si nastavit konkrétní výši kurzu, za který byste chtěli směnit určitou částku a pokud se kurz na tuto hladinu kdykoliv dostane, aplikace vám peníze automaticky smění.

A jak stanovit rozumný kurz? Stačí se v aplikaci podívat na vývoj kurzu v posledních dnech a celkem snadno můžete rozumnou hladinu odhadnout.

Automatické čekání na výhodný kurz

6) Bezpečnost

Velkou výhodou je, že si na účet můžete nahrát jen menší množství peněz a pokud by náhodou došlo ke zneužití, přijdete pouze maximálně o tolik, kolik jste si nahráli. Nabíjení je snadné a velice rychlé, proto můžete mít na Revolut účtu jen málo peněz a pokud potřebujete platit větší částku, snadno si peníze těsně před platbou dobijete.

Aplikace vám navíc zobrazí upozornění kdykoliv proběhne jakákoliv platba přes Revolut. Pokud by se někdo náhodou snažil zneužít vaši kartu, okamžitě se to dozvíte.

V prosinci 2018 navíc získal Revolut evropskou bankovní licenci a stal se tak plnohodnotnou bankou. Vaše peníze jsou tak díky tomu chráněny Evropským systémem pojištění vkladů.

Další bezpečnostní výhody:

 • Možnost v aplikaci platební kartu jednoduše zmrazit (zakázat jakékoliv operace).
 • V případě 3x špatně zadaného CVV kódu se karta zmrazí automaticky sama.
 • Platby se dají zabezpečit i pomocí lokace vašeho telefonu. Pokud se někdo pokusí zaplatit z jiného místa, než se nachází váš telefon, bude transakce zamítnuta.
 • Možnost zakázat výběru z bankomatů, on-line transakce, či bezkontaktní platby a platby magnetickým páskem.
 • Možnost nastavení měsíčního limitu.

7) Virtuální platební karta

Další velkou výhodou je možnost zřízení virtuální platební karty. Tuto kartu nebudete mít fyzicky, ale jen virtuálně v aplikaci a budete s ní moci platit po internetu (například na podezřelých webech). Virtuální Revolut karta se může hodit také v případě zablokování fyzické karty a čekání, než dorazí nová karta.

 Virtuální platební karta Revolut

8) Výborná mobilní aplikace

Mobilní aplikace je kvalitní, přehledná, rychlá a stabilní. Lepší bankovní aplikaci budete na trhu hledat těžko. Během několika let používání se nám ještě nestalo, že by v aplikaci nastala nějaká chyba.

9) Aplikace je v češtině

Pokud si moc netykáte s angličtinou, nemusíte zoufat. Aplikace je totiž kompletně v češtině. Automaticky se vám zobrazí v jazyce, v jakém máte zobrazený telefon. Jediná věc, která není přeložená do češtiny, jsou výpisy z účtu.

10) Možnost vyhledání bankomatů v okolí

Přími v aplikaci Revolut je funkce pro vyhledání bankomatů v okolí. Banlomaty si jednoduše zobrazíte na mapě a najdete si nejbližší.

Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)

12) Podpora Google Pay a Apple Pay

Revolut karta podporuje služby Google Pay a Apple Pay, které poskytují přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, v aplikacích a při online platbách prostřednictvím Android zařízení, respektive zařízení Apple.

13) Funkce přijímání plateb přes odkaz

V aplikaci si snadno můžete vygenerovat odkaz a kdokoliv vám přes něj může poslat peníze (i když sám nemá účet Revolut).

14) Cashback až 1 % u tarifu Metal

Pokud si zaplatíte tarif Metal, budete mít až 1 % cashback při placení. Tarif Metal se vyplatí pro ty, kteří cestují opravdu hodně a Revolut používají téměř každý den.

15) Statistiky utrácení a rozpočet

V aplikaci máte přehledně vypsané všechny transakce a máte tak dobrý přehled o vašich výdajích. Aplikace vám také umožňuje si nastavit váš měsíční rozpočet na jednotlivé kategorie (jídlo, doprava, zábava a další).

SKVĚLÝ TIP: Získejte až 5000 Kč za zakládání účtů (info zde).

Statistiky utrácení

Nevýhody karty Revolut

Revolut karta má samozřejmě i nějaké nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat:

1) Limit u výběrů z bankomatů

Zdarma můžete kartou vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 18 000 Kč či 55 000 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky. Poplatek 2 % zaplatíte taky při více než 5 výběrech z bankomatu za měsíc. Nicméně i s tímto poplatkem to často vyjde výhodněji, než vybírat běžnou českou kartou. Naštěstí se v dnešní době ve většině zemích už dá platit přímo kartou a nemusíte si vybírat moc hotovosti. Stav vašich limitů najdete v aplikaci – řídící panel – nastavení (ozubené kolo nahoře) – cenový plán.

2) Kurzy nejsou nejvýhodnější u všech měn

Bohužel kurzy na thajské bahty, gruzínské lari a ukrajinské hřivny vycházejí většinou hůře než u běžných bank. Je dobré si vždycky kurzy pro jistotu porovnat než budete platit.

3) Pozor na víkendové kurzy

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 1 %. Je to proto, aby se chránil pro případné znehodnocení měnového kurzu během víkendu. Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte předem mimo víkend.

4) Měsíční a roční limity transakcí

Revolut má u bezplatného účtu měsíční limit 120 000 Kč na veškeré transakce. Při běžném používání tento limit jen tak nepřekročíte, ale například při nákupu letenek pro celou rodinu se to stát může.

Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

Tyto informace berte s rezervou, protože chybí v oficiální dokumentaci a jedná se o zkušenosti uživatelů. Revolut navíc limity celkem často mění.

5) Výběry z bankomatů v Česku

Revolut karta je vydaná ve Velké Británii, a proto si některé bankomaty v ČR účtují celkem vysoké poplatky. Například Česká spořitelna si účtuje za výběr 125 Kč a bankomaty Moneta si řeknou dokonce o 175 Kč za výběr.

V Česku tedy můžete kartou Revolut bez problému platit, ale vybírat peníze z bankomatů nedoporučujeme.

6) Zákaznická podpora není v češtině

Přímo v aplikaci najdete zákaznickou podporu, která ale není v češtině. Nejdříve s vámi bude komunikovat robot. Pokud robot nestačí, aplikace vás přepojí na živého operátora.

Sami jsme zákaznickou podporu využiji už několikrát a máme s ní super zkušenosti.

7) Žádné internetové bankovnictví

Revolut nemá klasické internetové bankovnictví, jde čistě o mobilní aplikaci. Nedávno spustili alespoň základní webovou verzi, ale zatím neumožňuje jakékoliv placení, pouze vidíte přehled o svých penězích. Pokud se chcete o své peníze starat přes počítač, máte bohužel smůlu, musíte si vystačit s mobilním telefonem.

8) Nepodporované státy pro bankovní převod

Dejte si pozor, že bankovní převody na a z Revolut nefungují ve všech státech světa. Platit kartou a vybírat z bankomatů v těchto zemích normálně lze. Na bankovní účet, vedený v jedné z těchto zemí nelze odeslat ani přijmout platba z Revolut:

 • Afghánistán, Alžírsko, Angola, Bosna a Hercegovina, Burundi, Burkina Faso, Egypt, Eritrea, Etiopie, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Irák, Írán, Jemen, Jižní Súdán, Kambodža, Kongo (Brazzaville), Kongo (Kinshasa), Kuba, Laos, Libanon, Libérie, Libye, Mozambik, Myanmar, Nigérie, Panama, Palestina, Pákistán, Pobřeží slonoviny, Severní Korea, Sierra Leone, Somálsko, Srbsko, Středoafrická republika, Súdán, Svazijsko, Sýrie, Šrí Lanka, Tádžikistán, Tanzanie, Trinidad a Tobago, Tunisko, Uganda, Ukrajina, Vanuatu, Venezuela, Východní Timor, Zimbabwe.

Z účtu z následujících zemí lze přijmout platba, ale nelze na něj peníze odeslat:

 • Bělorusko, Srí Lanka, Tanzanie, Trinidad a Tobago
Balení

Tarify Revolut

Služba Revolut má 5 různých tarifů, které můžete zvolit. Tarif Standard je zdarma a tarify Plus, Premium, Metal a Ultra jsou placené. Pro většinu uživatelů je dostatečný základní neplacený tarif.

Mezi největší výhody placených tarifů patří:

 1. Vyšší limity u výběru z bankomatů (viz. tabulka níže).
 2. Cestovní pojištění zdarma – bohužel pouze maximálně na 40 dní, takže se vyplatí jen lidem, kteří cestují na kratší cesty.
 3. Pojištění vybavení – například telefonu nebo foťáku – je dostupné i v tarifu Standard, ale u placených tarifů je výhodnější.
 4. Vstup do letištních salonků – hodí se, pokud máte dlouhý přestup a potřebujete klid, kvalitní wifi a jídlo a pití zdarma v ceně salonku. Salonek stojí 360-720 Kč na osobu a s tarifem Metal máte jeden vstup ročně zdarma. Jde většinou o lepší salonky, kam normálně vstup nekoupíte.
 5. Letištní salonek v případě zpoždění letu – pokud si do aplikace zaregistrujete svůj let a ten se zpozdí o více než hodinu, dostanete vstup do letištního salonku zdarma.
 6. Prioritní podpora – v případě jakýchkoliv problémů budete mít k dispozici rychlejší podporu.

Porovnání tarifů:

Standard Plus Premium Metal Ultra
Cena za měsíc zdarma 89,99 Kč 174,99 Kč 299,99 Kč 1100 Kč
Doručení karty (mimo akci) za poštovnézdarma zdarma zdarma zdarma
Měsíční limit všech transakcí 120 000 Kč bez limitu bez limitu bez limitu bez limitu
Výběry z bankomatů (měsíčně) 4 500 Kč, poté + 2 % 4 500 Kč, poté + 2 % 9 000 Kč, poté + 2 % 18 000 Kč, poté + 2 % 55 000 Kč, poté + 2 %
Počet výběru z bankomatu (měsíčně)5, poté + 2 %bez limitubez limitubez limitubez limitu
Expresní platby 140 Kč zdarma zdarma zdarma zdarma
CashBack × × × 0,1 % Evropa, 1 % zbytek světa 0,1 % Evropa, 1 % zbytek světa
Cestovní pojištění (max 40 dnů) 29 Kč / den zdarma zdarma zdarma zdarma
Zákaznická podpora běžná prioritní prioritní prioritní prioritní
Kryptoměny zdarma 1 měsíčně 3 měsíčně 5 měsíčně 10 měsíčně10 měsíčně
Vzhled karty pevně daný volitelný volitelný speciální kovový speciální platinový
Běžná virtuální kartazdarmazdarmazdarmazdarmazdarma
Jednorázová virtuální karta
Expresní doručení 513,99 Kč zdarma zdarma zdarma zdarma
Vstup do letištních salonků × × (350 až 720 Kč za osobu)  (1× vstup ročně zdarma) zdarma
Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)

Poplatky Revolut

SlužbaStandardPlusPremiumMetalUltra
Měsíční poplatek0 Kč89,99 Kč174,99 Kč299,99 Kč1100 Kč
Dobití debetní/kreditní kartou (v rámci EU regulace)0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Dobití debetní/kreditní kartou (mimo EU regulaci)desetikorunydesetikorunydesetikorunydesetikorunydesetikoruny
Dobití byznys kartoudesetikorunydesetikorunydesetikorunydesetikorunydesetikoruny
Vedení karty0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Druhá kartanelze0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Výběr z bankomatu0 Kč (4500 Kč měsíčně), poté 2 %0 Kč (4500 Kč měsíčně), poté 2 %0 Kč (9000 Kč měsíčně), poté 2 %0 Kč (18000 Kč měsíčně), poté 2 %0 Kč (55000 Kč měsíčně), poté 2 %
Šestý a další výběr z bankomatu v jenom měsíci2 %0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Platby převodem na účet:
Příchozí platba0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Odchozí platba v CZK0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Odchozí platba v EUR v rámci SEPA (*)0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Odchozí platba v EUR mimo SEPA1. platba 0 Kč, další platby 15 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč
Odchozí platba v USD90 Kč90 Kč 90 Kč 90 Kč90 Kč
Odchozí platba v cizí měně150 Kč1. platba 0 Kč, další 150 Kč1. platba 0 Kč, další 150 Kč1. platba 0 Kč, další 150 Kč1. platba 0 Kč, další 150 Kč
Platby mezi uživateli Revolut0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč

* SEPA zóna: všechny státy EU, Island, Lichtenštejnsko, Monako, Švýcarsko, Velká Británie

Revolut karta

Jak si kartu Revolut objednat?

Karta by měla dorazit nejpozději do 9 pracovních dnů. Expresní doručení do 3 pracovních dnů stojí u tarifu Standard 514 Kč a u placených tarifů je zdarma.

Pro plnou aktivaci vašeho účtu je nutné Revolut „přednabít“ částkou alespoň 300 Kč. 

Jak získat bonus 500 Kč?

Revolut nabízí akci, že získáte bonus 500 Kč za založení účtu. Stačí splnit následující podmínky:

 • Kliknutím na náš odkaz si založit Revolut (pokud nepoužijete odkaz, nezískáte 500 Kč).
 • Nahrát si na účet Revolut nějaké peníze.
 • Objednat si fyzickou kartu.
 • Nejpozději do 27. 5. provést 3 samostatné nákupy v hodnotě alespoň 100 Kč (fyzickou či virtuální) kartou Revolut. Počítají se pouze skutečné nákupy (NE převody, hazardní hry, dárkové karty, apod.). Pozor si dejte na to, že platby musejí být do tohoto data i zaúčtovány (u některých obchodníků to trvá i několik dní). Pokud by nedošlo u všech tří plateb k zaúčtování do daného data, Revolut odměnu nevyplácí. Aktuální akce platí od 9. 5. do 27.5. 2024.
 • V den registrace nám zaslat email na [email protected], kde uvedete Vaše jméno a uživatelské jméno Revolut (Revolut tag), na který chcete odměnu poslat.
 • Pokud jste si procházeli i jiné recenze, doporučujeme před kliknutím na náš odkaz smazat cookies z prohlížeče. Tato akce také nefunguje v případě, že už jste někdy aplikaci Revolut staženou měli.

Jak na Revolut nahrát peníze?

Máte 3 možnosti, jak si na účet Revolut nahrát peníze:

 1. Pomocí jiné platební karty – jednoznačně nejjednodušší a nejvýhodnější varianta. S českou platební kartou si můžete nabít přímo české koruny. Do aplikace si uložíte kartu a pak jen vždycky zadáte, kolik chcete nahrát. Můžete si také nastavit automatické nabití v případě, že zůstatek klesne pod určitou částku.
 2. Bankovním převodem – nejméně výhodná varianta, protože se jedná o mezinárodní SWIFT platbu a vy tak zaplatíte poplatek vaší bance.
 3. Pomocí Google Pay nebo Apple Pay – v posledním roce se k nám rozšířily i tyto služby, pokud je již používáte, může to pro vás být nejlepší varianta.

Poté si jednoduše pár kliky můžete směnit peníze z českých korun na jinou měnu, kterou budete potřebovat platit. Zhlédněte krátké video, které ukazuje nahrání peněz a směnu do jiné měny:

Jak fungují platby v cizí měně?

Jednou z největších výhod karty Revolut je, že můžete platit přímo v cizí měně. Dokonce i v měně, kterou na vašem účtu nemáte. Jsou dva způsoby, jak se platba provede (samozřejmě za předpokladu, že máte na účtu dostatečný zůstatek alespoň v jedné měně):

1) Máte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

V tomto případě je to jednoduché a z účtu se vám odečte právě tato částka. Podobně jako když platíte běžnou českou kartou v ČR.

2) Nemáte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

Pokud nemáte dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte, odečte se vám částka v jedné ze základních měn:

 • EUR pro rezidenty Evropské unie
 • GBP pro rezidenty Velké Británie
 • USD pro všechny ostatní

Pokud však nemáte dostatečný zůstatek ani v této měně, Revolut bude postupně prohledávat další měny až najde některou s dostatečným zůstatkem. Bohužel nelze částky spojit do jedné měny. Nelze tedy například zaplatit polovinu částky v korunách a polovinu v eurech.

Další užitečné funkce Revolut

1) Platba přes URL odkaz

Velice užitečná funkce. Pokud od někoho budete chtít zaplatit nějakou částku nebo naopak někomu zaplatit, nemusíte mu přímo dávat své platební údaje. Stačí si vygenerovat a poslat odkaz, ze kterého si dotyčný může snadno tuto částku nechat přeposlat nebo naopak zaplatit. Druhý člověk ani nemusí být uživatelem Revolut. Jedná se o skvělý způsob, jak platit bez vysokého rizika.

Platba přes odkaz
Platba přes odkaz

2) Trezor (Vault)

Pokud šetříte na dovolenou nebo cokoliv jiného, může vám skvěle posloužit funkce trezor. V aplikaci Revolut si můžete nastavit částku, kterou budete do trezoru automaticky pravidelně posílat.

Druhou možností je, že si nastavíte zaokrouhlování plateb nahoru a přebytek se vždy bude posílat do trezoru.

Spoření
Spoření
Revolut karta - trezor

3) Rozdělení výdajů (Split expenses)

Určitě se vám často stává, že jdete do restaurace nebo cestujete společně s partou kamarádů a máte společný účet, který je potřeba rozdělit. Přesně na to je určena tato funkce, která vám umožní účet rozdělit mezi více lidí. Nevýhodou je, že všichni musí být uživateli Revolut. Nejvíce se tato funkce hodí během cestování v zahraničí, kde se jinak složitě počítají přepočty mezi různými měnami.

Revolut karta - rozdělení výdajů

4) Pojištění Revolut

U všech placených tarifů máte automaticky k dispozici cestovní pojištění s vysokým krytím.

 • Poksytovatel: White Horse Insurance Ireland Ltd.
 • Pojištění je max na 40denní cesty.
 • Limit pohotovostního lékařského pojištění: 15 000 000 GBP (420 mil. Kč)
 • Spoluúčast: 75 GBP (2100Kč)
 • Zubní ošetření: 300 GBP (8400 Kč)
 • Zpoždění cesty: až 320 GBP (9000 Kč)

5) Možnost obchodování s akciemi a investování do komodit

Chtěli jste vždycky zkusit obchodování s akciemi a zdálo se vám to nedostupné? Nyní máte možnost obchodovat přímo v mobilní aplikaci Revolut. Stačí si nahrát peníze na investiční účet a okamžitě můžete akcie kupovat a prodávat. V aplikaci máte přehledné grafy vývoje cen. Obchodovat můžete s kryptoměnami.

Pokud si chcete chránit své peníze před inflací, můžete investovat do komodit. Revolut zatím nabízí investici do zlata a stříbra.

Revolut obchodování s akciemi (1) (1)
Revolut obchodování s akciemi (2) (1)

Na co si dát u Revolut pozor?

1) Výběry z bankomatů v Česku

Revolut karta je vydaná ve Velké Británii, a proto si některé bankomaty v ČR účtují celkem vysoké poplatky. Například Česká spořitelna si účtuje za výběr 125 Kč a bankomaty Moneta si řeknou dokonce o 175 Kč za výběr.

V Česku tedy můžete kartou Revolut bez problému platit, ale vybírat peníze z bankomatů nedoporučujeme.

2) Směnné kurzy o víkendech

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 1 %.

Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte do dané měny předem mimo víkend.

3) Limit u výběrů z bankomatů a měsíční a roční limit

Zdarma můžete kartou Revolut vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 18 000 Kč či 55 000 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky. Poplatek 2 % zaplatíte taky při více než 5 výběrech z bankomatu za měsíc. Nicméně i s tímto poplatkem to často vyjde výhodněji, než vybírat běžnou českou kartou.

Měsíční limit je u bezplatného účtu 120 000 Kč na veškeré transakce. U placených tarifů limit neexistuje. Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

4) Nespoléhejte čistě na Revolut

V drtivé většině případů vám Revolut bez problémů vezmou. Párkrát se nám už ale při placení či výběru z bankomatu stalo, že karta Revolut z neznámého důvodu nefungovala. Je dobré proto nespoléhat čistě na Revolut a mít s sebou ještě jinou záložní kartu. Buď běžnou českou kartu nebo například kartu Twisto či Wise, které také nabízejí výhodné kurzy (i když o něco horší než Revolut). Vřele doporučujeme také skvělou službu Curve pro sjednocení všech platebních karet do jedné.

5) Nevkládejte si na účet Revolut velké částky

Doporučujeme si na Revolut nahrávat jen peníze, které reálně využíváte a nenechávat si tam veliké obnosy. Aplikace je spojená s telefonním číslem a pokud například ztratíte telefon, nedostanete se pak k penězům okamžitě, ale chvíli to potrvá. Finanční zákony jsou navíc celkem přísné a pár uživatelům se už stalo, že při vkládání velkých částek jim Revolut z důvodu bezpečnosti účet zablokoval a požadoval dokázání, odkud peníze pocházejí. Pokud si na Revolut budete nahrávat jen přiměřené částky, těmto problémům předejdete.

Shrnutí – Revolut karta se prostě vyplatí!

Zde se podívejte na podrobnou recenzi Revolut:

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Recenze – uložte si ji na později a pro své kamarády:

Revolut karta recenze
Revolut recenze

Pomohla vám recenze? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Revolut recenze: karta, která nám již ušetřila desetitisíce!
Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)

Revolut je skvělá platební karta nejen na cestování. Používáme ji už spoustu let a ušetřila nám na cestách desetitisíce korun. Pojďme se společně podívat na všechny důležité informace, které potřebujete vědět. K tomu návod, jak získat 500 Kč jako bonus. V této recenzi vám přinášíme výhody, nevýhody, poplatky, na co si dát pozor i osobní zkušenosti.

Product Brand: Revolut

Product Currency: CZK

Price Valid Until: 2025-07-31

Product In-Stock: InStock

Editor's Rating:
4.7

87 komentářů u „Revolut recenze: karta, která nám ušetřila desetitisíce (2024)“

 1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda když pojedu do ciziny, v rámci EU např., zda si musím finance, které mám nahrané právě v CZK, směnit do Eur pro následné platby, nebo zda mohu v cizině zaplatit v czk a v daném okamžiku platby mi bude odečtena částka v korunách rovna ekvivalentu platbě v eurech?

  Odpovědět
  • Dobrý den, Michale,

   Peníze není nutné převádět. Revolut je automaticky převede během platby. Jenom je dobré vědět, že o víkendu si Revolut účtuje 0,5% poplatek za směnu (chrání se tím proti propadům kurzů mimo úřední hodiny burzy). Proto, pokud plánujete platit o víkendu, je dobré si peníze převést předem.

   Odpovědět
 2. Zdravím,
  jak je to u placení zboží na internetu třeba na alibaba, nebo aliexpress.com ? Pokud se tedy přepisuje částka z karty revolut (dobitá v CZK) na účet prodejce někde v číně vedený v USD? Podle návodu by to mělo být zpoplatněno jako odchozí mezinárodní platba, takže koupím zboží za dolar a zaplatím 150 za převod? A když si lidé pořídí tuhle kartu právě na placení internetových obchodů, aby se ochránily před přímým propojením karta účet, proč jde dobíjet bez poplatků jenom další bankovní kartou? Pak člověk ztrácí přehled, kým byl vlastně okraden.

  Odpovědět
  • Dobrý den, Martine,

   při platbě kartou na internetu žádné poplatky nejsou. Poplatek za mezinárodní platbu je jen v případě převodu z účtu na účet.
   Revolut je proto ideální na placení na internetu. Pokud si chcete být úplně jist, použijte virtuální kartu.

   Odpovědět
 3. Super članek, ale bylo by asi dobre asi zminit ze v CR se vyhnete pro vyber bankomatum -monety (195kc za vyber) a sporky(125kc za vyber) CSOB -bez poplatku

  Odpovědět
 4. Ahoj diky moc za clanek a super info. Jen jak rikas, obcas to neni transparentni a clovek vlastne nevi co dela/co za co plati. Ja si napr nevim rady s timto. Mam ucet u novozelandske banky s NZD menou. Jedu ted na par mesicu do Mexika a chtel bych prave utracet NZ dolary. Mohl bych platit NZ kartou ale bude tam samozrejme horsi kurz a poplatky za vybery v ATM, takze bych si rad prevedl NZ dolary na ucet revolut (mam vytvoreny NZ ucet) a pak utracel prave tyto NZD z revolutu a nebo si je az primo na revoutu prevedl na mex peso. Jde mi ted o to, jak prevezt NZD z NZ uctu na NZ ucet u revolut? Pujde to tak jednoduse jako nabiti revolut uctu CZK?
  Moc diky za odpoved <3

  Odpovědět
  • Ahoj Petře,
   bohužel Revolut stále není plně na Zélanském trhu (slibují to už několik let). Znamená to tedy, že sice můžeš mít normálně účet v NZD, ale převod na něj je pořád brán jako mezinárodní a nelze na Revolut nahrát peníze NZ kartou. Jediná možnost je tedy mezinárodní bankovní převod. Za něj si Revolut žádné poplatky nebere, ale pravděpodobně si nějaký poplatek vezme NZ banka. Je potřeba si zjistit jejich podmínky. Velice pravděpodobně to ale i přes ten poplatek bude výhodnější než v Mexiku přímo platit NZ kartou.

   Odpovědět
 5. Dobrý den,
  díky za super článek.
  Chtěl jsem se prosím zeptat, jak je to s mezinárodními platbami mimo EU. Budu muset zaplatit poplatky v USA převodem na účet. Pokud se nepletu, tak by to měla být platba SWIFT (zatím s tím nemám žádné zkušenosti). Uvažoval jsem, že vhodný postup by mohl být změna CZK -> USD v Revolutu a pak zaslat dolary přes Revolut na US účet. Zde by měl být poplatek 90 CZK. Mám pravdu?
  Předem děkuji za odpověď,
  S pozdravem, Václav

  Odpovědět
  • Dobrý den, Václave,

   ano, mělo by to tak být. Za mezinárodní platbu v dolarech si Revolut účtuje poplatek 90 Kč.

   S pozdravem,
   Matěj Halouska

   Odpovědět
 6. Dobijeni CZK do revolut uz se klidne da delat i pres bankovni prevod (debetni aneb kreditni karta neni potrebna, i kdyz stale je to lepsi/rychlejsi).
  Revolut ma cesky ucet zrizen u Raiffeisen na kt. se da bez poplatku poslat platba v CZK.

  Problem je trochu to, ze pri standartnim ucte stanovili maximalni nezpoplatneny prevod na 25 000CZK (1000 EUR) za mesic 🙁 .
  Kdyz zmenite vic, spopslatni se prevod 0,5% z dane sumy,kt. exchangujete.
  Pri potrebe zmenit vyssi castky je resenim aktivovat si na potrebny dobu Premium ucet a nasledne ho zrusit.

  Odpovědět
 7. Ahoj Matěji!

  Chtěla jsem přidat komentář k tvému skvěle zpracovanému článku s tipy jak na Revolut, ale z nějakého důvodu se komentář nezobrazil, tak jsem si dovolila napsat e-mail.

  Po přečtení recenze mám stále pár revolutských nejasností. Potřebovala bych převést peníze z mého účtu v Dubaji, vedeného v AED na můj český účet v CZK. Revolut bohužel nenabízí možnost nabít Revolut účet z AED bankovní karty, pouze bankovní převod. A tak přemýšlím, jestli nemám “krok Revolutu” přeskočit a udělat bankovní převod přímo z AED bankovního účtu na český účet (Transferwise je momentálně pro AED transakce nedostupný). Myslíš si, že Revolut je v mém případě užitečná pomůcka?

  Předem Ti děkuji za Tvůj čas,

  Anna

  Odpovědět
  • Ahoj Anno,

   V tomto případě záleží na tom, jak velkou částku potřebuješ převést. Bohužel Revolut není úplně transparentní se všemi svými poplatky, ale co jsem se tak dočetl, tak za AED transakce si může účtovat poplatek 50 AED. Potom si teoreticky za mezinárodní odchozí transakci může něco účtovat ještě Dubajská banka.

   Problém převodu přímo na český účet je ve velice špatných kurzech, které české banky mají (vydělávají na tom). Je potřeba si tedy zjistit, jaký převodní kurz má banka, na kterou to budeš posílat a jestli více ztratíš na převodním kurzu z AED na CZK nebo jestli budou víc ty poplatky. Pokud se jedná o větší částku, tak podle mě určitě bude výhodnější Revolut.

   S pozdravem,
   Matěj Halouska

   Odpovědět
 8. Ahoj,
  diky za super clanek a recenzi, krasne rozebrano.
  Jedina vec, objednani karty revolut mi to na jakoukoli adresu ukazuje poplatek za dopravu cca 181Kc, zdarma jedine kdybych upgradoval na vyssi verzi uctu.

  Nejaka rada jak s timto?

  Diky

  Odpovědět
  • Dobrý den Milo,

   Bohužel se zdá, že společnost Revolut změnila podmínky a objednání karty je zpoplatněné pro všechny případy. Bohužel se s tím nedá nic dělat. I tak se karta vyplatí, ušetří Vám víc než těch 200 Kč, které dáte za poštovné.

   S pozdravem,
   Matěj Halouska

   Odpovědět
 9. Ahoj,
  Revolut jsem si zalozil pred tydnem a budu potrebovat poslat na eToro (a Bondoru) o vice, nez je rocni limit a rozhodne vice, nez mesicni limit. Ptal jsem se v chatu v aplikaci Revolut a bylo mi odpovezeno, ze zadny limit neni. Tak se to mozna zase zmenilo.
  Odpoved byla:
  There is no limit but since it is a huge amount, the system might trigger to ask ou to verify your source of funds.
  Az to poslu, tak dam vedet, jestli to proslo.

  Odpovědět
  • Takze platba prosla uplne bez problemu. Kartou Revolut na ucet eToro. Jenom jsem to potvrdil v aplikaci Revolut a hotovo. Taky jsem resil poplatky za smenu CZK -> USD na Revolut. Pres chat s podporou mi bylo doporuceno si upgradovat na Premium, zaridit si, co potrebuji a do 14 dnu clenstvi zrusit a prejit zpet na Standard. V takovem pripade pry dokonce vraci i ten prvni mesicni poplatek za Premium clenstvi. Za prevod CZK -> USD jsem i pri dost vysoke castce neplatil zadne poplatky.

   Odpovědět
    • Dneska jsem smenil jeste par tisic EUR a preposlal je na investicni ucet (ne eToro) a nasledne jsem udelal downgrade (ve 14 denni lhute) u Revolut z planu Premium na plan Standard. Vse bez problemu a skutecne mi dokonce vratili ten poplatek, co jsem platil za prvni mesic upgradu na Premium. Takze fakt vse zarizeno, devizy smeneny ve velkem objemu bez poplatku. Fungovalo to fakt, jak mi rekla podpora. Takze toto je urcite cesta, pokud by nekdo potreboval.

     Odpovědět
   • Mne by zajímalo, jestli se naše soudy dostanou k nahlížení na transakce,když si tam lidi začnou posílat výplatu .

    Odpovědět
 10. Dobrý deň mám otázky.
  1) Odporučili by ste mi používať revolut ako jedinú banku? Zrušiť si účet vo svojej banke na Slovensku.
  2) Čítal som, že výber z bankomatu do 200€ mesačne na SK je zadarmo, ale tu ste písali ze v ČR neodporúčate vyberať peniaze z bankomatov kvôli poplatkom. Nemá to byť aj v ČR do cca 5000kc zadarmo ten výber z ktoréhokoľvek bankomatu?

  Odpovědět
  • Dobrý den Mário,
   1) Používat Revolut jako jedinou banku nedoporučujeme. Četli jsme v různých diskusích na internetu, že si někteří uživatelé stěžovali, že při přeposílání větších částek jim Revolut zablokoval účet a chtěl vědět původ peněz. Mohlo by se tak stát, že budete několik dní bez přístupu k penězům. Na účtu Revolut nedoporučujeme nechávat veškeré své peníze, ale jen menší část, kterou zrovna používáte.
   2) Ano, i v ČR platí, že do cca 5000 Kč jsou výběry zdarma, čili do této částky můžete normálně kartou Revolut vybírat, nad tuto částku se to už nevyplatí.

   Odpovědět
 11. Dobrý den, mohu si na účet revolut převést peníze z DE účtu v eurech a pak je převézt na koruny na český účet v KB. Napadlo mě jestli by se tom nedalo trochu ušetřit, jelikož měním eura za ne až tak výhodný kurs.
  Děkuji Bažata

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   ano, můžete. Nejlepší je si peníze převést na Revolut účet platební kartou (což je zdarma). V aplikaci převést za výhodný kurz na koruny a pak převodem převést na český účet (také zdarma).

   Odpovědět
 12. Po posledním update na verzi 6.25. je přidána pro majitele Revolut karty Premium a Metal, velmi zajímavá služba.
  Když zaregistrujete svůj let a váš let se zpozdí o hodinu, Revolut vám zašle zdarma vstup do VIP salónku.
  Bezkonkurenční servis. za mne*****.

  Odpovědět
 13. Dobrý den.Mam euro účet u české banky bez karty.Jediná možnost převodu na revolut je bankovním převodem.Ale to budou vysoké poplatky si myslim.Dekuji za odpověď

  Odpovědět
 14. Dobrý den,
  děkuji za skvělý blog… jsem už též dříve narozená,proto můj dotaz. O kartě uvažuji ,ale…Mohu ji k placení používat stejně jako jinou platební nebo musím platit mobilem ?

  Odpovědět
  • Dobrý den, Miruno,
   Revolut můžete normálně používat jako běžnou platební kartu. Mobilem platit nemusíte, v aplikaci se Vám jen zobrazují transakce a zůstatek na účtu apod.

   Odpovědět
 15. Dobrý den, včera jsem se snažil nabít Revolut účet přes Google pay a nešlo mi poslat na účet více jak 1tis. CZK vcelku. Pokud to přesáhlo hodnotu 1 tis., tak Revolut nahlásil chybu vývojáře. Nižší částky se přesunuly (musel jsem tedy posílat na několikrát). Stalo se někomu něco podobného?
  Děkuji

  Odpovědět
 16. Dobrý den,
  založila jsem si revolut účet přes váš link a postupovala podle návodu…aplikaci stáhla až po přesměrování z linku, jak je uvedeno atd. Karta mi přišla a už jsem s ní provedla i první platbu, ale bonus 222 Kč mi vůbec nedorazil. Udělala jsem někde chybu?
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Dobrý den, Ilono,

   chybu jste pravděpodobně nikde neudělala, bohužel se nám to stalo u více lidí, že udělali všechno správně a stejně jim Revolut bonus neposlal (ani nám za doporučení). Mají nějakou chybu na straně Revolut (těžko říct, jestli omylem nebo úmyslně).

   Odpovědět
 17. Dobrý den,

  děkuji za recenzi. Hodně jsem z ní čerpal a kartu Revolut si založil přes Váš odkaz.

  Měl bych jen jeden dotaz…
  Když budu mít na kartě Revolut po návratu z cesty nějakou částku, kterou bych chtěl převést zpět na svůj bankovní účet, jde to asi jen přes bankovní převod, že?
  A zde je nějaký poplatek?

  Děkuji předem za odpověď.

  Tomáš

  Odpovědět
  • Dobrý den, Tomáši,

   Ano, jde to jen přes bankovní převod. Jde ale o vnitrostátní bankovní převod (Revolut má v ČR účet u Raiffeisenbank) a proto je převod zdarma.

   Odpovědět
 18. Dobrý den,
  jedu do Anglie jako Au-pair. Stačí založení tohoto účtu pro potřeby zasílání „výplaty“ na tento účet?
  Děkuji

  Odpovědět
 19. Zdravím Vás,
  předem se omlouvám, že opět otravuji, ale mě vždy napadají otázky během dne, večera a noci 🙂
  1) Když se přelévají peníze z karet (česká spořitelna, čsob, ..) na revolutku, platí se nějaké poplatky na účtech bank za přelev na revolut?
  2) Objednala jsem R. standard – max výběr z bankomatů 4.500kč za měsíc( aby se neplatil poplatek), což je zhruba ekvivalent 173 euro nebo 192 dolarů, pokud bych měla všechny 3 měny na revolutce a jednou vyberu eura, jednou dolary a dá mi to pak částku 4.500kč dohromady, pak se další výběr zpoplatňuje 2%.. předpokládám, že se to asi sčítá a já si to asi musím hlídat v appce sama nebo tam je nějaké upozornění?
  3) Jak píšete: měsíční limit plateb online je 120 000kč na veškeré transakce(na hotel,letenky, atd.), proč je potom roční limit 320 000kč na odchozí platby. Pokud by byl využit max měsíční limit 120k, tak za necelé 3 měsíce je roční limit vyčerpán.. teda pokud to chápu..
  4) Měsíční limit: měsíc se myslí v tomhle případě od 1ho dne kal.měsíce nebo od první transakce/ nákupu/výběru (př: 15/10/2019) a počítá se 30 dní? Uživatel si to musí hlídat sám nebo se to nějak zobrazí.?.
  5) Pokud mám na kartě řekněme 100 euro a budu chtít zaplatit třeba hotel 20 dolarů, je lepší/ výhodnější:
  a) neřešit přepočet euro- dolar a zaplatit a stáhne se to z eurového, pak se člověk dozví
  b) nebo přehodit 20 euro, což dá nějakých 22 dolarů a zaplatit tak v dolarech..??..

  Možná jsou to hloupé otázky a každý na to přijde sám, co je pro něj nejlepší, jen jsem ráda připravená, a když něčemu nerozumím, raději se zeptám.. každá rada/ tip/ fígl se hodí.
  Moc děkuji

  Odpovědět
  • Dobrý den, Markéto,

   žádná otázka není hloupá. Lepší je se zeptat, než něco pokazit 🙂

   1) Při převodu kartou se žádný poplatek neplatí. Při převodu bankovním převodem se neplatí nic ze strany Revolut, ale může tam být poplatek ze strany banky, ze které se peníze posílají.
   2) Ano, sčítá se to. V aplikaci se to zobrazuje – Řídící panel – nastavení (ozubené kolo nahoře) – cenový plán. Jestli vám aplikace sama pošle upozornění, to se přiznám, že nevím. Pokud to zjistíte, budeme rádi, když nám dáte vědět. Jinak ještě pro upřesnění, ono i ten 2% poplatek může být výhodnější než vybírat z běžné české karty – například Česká spořitelna má horší kurz klidně o 2,5 %.
   3) Ano, bohužel to tak opravdu je. Pokud 3x za sebou vyčerpáte měsíční limit, tak tím vyčerpáte i celý roční limit. Pokud Revolutku chcete používat v tak velké míře, je potřeba si začít platit dražší tarif. Případně můžu také doporučit si pořídit kartu TransferWise, která má sice o něco málo horší kurzy než Revolut, ale nemá žádné limity.
   4) Limit se resetuje každý měsíc ode dne registrace. Pokud jste se tedy na Revolut registrovala například 17. v měsíci, tak by se to mělo vynulovat pokaždé 17. v měsíci.
   5) Jediné, co je potřeba si hlídat, jsou víkendové kurzy. Pokud tedy plánujete platit/vybírat v některé měně o víkendu, směňte si včas do té měny mimo víkend. Pokud na to zapomenete a děláte to na poslední chvíli, tak je to úplně jedno, jestli si to převedete a nebo rovnou zaplatíte.

   Odpovědět
 20. Zdravím Vás,
  mám ještě jeden dotaz. Včera jsem si objednala přes Váš link kartu, dobila minimální vyžadovanou částkou 300 kč, dnes mi přišlo potvrzení, že karta je na cestě. Akorát mi to nikde nepsalo, že získávám bonus 300 kč za užití linku přes Vaše stránky.
  Děkuji za odpověď
  Markéta

  Odpovědět
  • Dobrý den, Markéto,
   k tomu, abyste dostala bonus, je potřeba, abyste klikla na náš odkaz a nainstalovala si aplikaci přes odkaz, který Vám přijde na mobil. Už pár lidem se stalo, že si aplikaci nainstalovali přímým stažením z Google Play nebo Apple Store a bonus pak bohužel nedostali. Pokud jste to provedla správně, tak je ještě potřeba kartou alespoň jednou zaplatit. Pak byste měla bonus dostat. Stačí zaplatit třeba nákup v supermarketu.

   Odpovědět
   • Vše jsem udělala dle instrukcí na Vašem webu, klikla na odkaz na Vašich stránkách a skrz něj mě to už pak navedlo dál… stáhla jsem appku do mobilu a dle pokynů pokračovala..
    Až karta přijde, tak něco koupím a uvidíme.. Každopádně mě to taky napadlo, ale raději jsem Vám napsala, za to člověk nic nedá 🙂
    Díky za Vaše tipy a rady, jste určitě ne jen pro mě inspirací.
    Markéta

    Odpovědět
    • Dobrý den,
     mohu se zeptat, zda se vám po zaplacení bonus připsal? Mám stejný problém, ale kartou už jsem i zaplatila a bonus stále nikde.
     Ilona

     Odpovědět
 21. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat: S přítelem jedeme do Vietnamu, Kambodži. Přítel má účet v ČR, momentálně zde bydlíme (v kč), ale zároveň máme oba dva účty v Irsku (v eurech). Kdyby byla karta Revolut na jeho jméno a použije cz kartu na dobití – je měna v kč, kdybych dobíjela já z irského (pokud to jde) – je měna v eurech, tzn. na kartě tedy budou 2 částky ve 2 měnách, jestli to chápu.
  Budeme ve Vietnamu a budeme chtít vybrat z místního bankomatu, který dává vietnamský dong a tady už jsem z toho pomotaná.. Jestli nejprve musíme změnit měnu v aplikaci z eura na dong ( čož mi dá nějaký kurz) a vybrat nebo vybrat a pak zkontrolovat jak se to vlastně přepočetlo.
  Ještě jsem někde četla, že asijské bankomaty přepočítávají z nějaké měny (třeba euro, czk) – na dolary – pak na dongy..
  Moc děkuji za vysvětlení 🙂

  Odpovědět
  • Dobrý den, Markéto,

   Revolut zatím nepodporuje vedení účtu ve vietnamské měně. Není tedy možné si na dongy přímo v aplikaci peníze převést. Pokud budete vybírat z bankomatu, automaticky se Vám peníze strhnou primárně z Euro účtu a pokud na něm nebude dostatek, tak z českého účtu (přes výhodný kurz). Přes dolary se to určitě převádět nebude. 

   Snažil bych se akorát nevybírat o víkendu (londýnského času). kdy jsou kurzy o něco málo horší.

   Moc si Vietnam a Kambodžu užijte!

   Odpovědět
 22. Ahoj, nevíte náhodou, jak mohu získat Revolut kartu, která by byla vydaná v Anglii? Oni ji vyrábějí v ČR a tudíž mi ji při použití v Anglii občas zamítají. Přitom je Revolut Anglická firma. 🙂

  Odpovědět
  • Dobrý den, Tomáši,
   doporučuji si objednat novou kartu na anglické telefonní číslo a anglickou adresu.

   Odpovědět
 23. Dávám do fóra ještě jednu zkušenost s Revolutem, když si, jako já, koupíte nový iPhone a účet Revolutu je na starém mobilu.
  Když jsem se chtěl přihlásit ke svému účtu po aktualizaci ze zálohy na novém mobilu, chtělo to po mně jméno, příjmení a datum narození, nicméně po zadání se nic nedělo. Po konzultaci s podporou, jsme to asi hodinu řešili a nakonec jsem na jejich doporučení aplikaci vymazal, nahrál znovu a bez problémů jsem se opět bez problému přihlásil k účtu.
  Takže tento postup v podobných případech doporučuji.

  Odpovědět
 24. Dobrý den všem,
  vrátil jsem se právě z Itálie, používal jsem kartu Revolut všude, kde to bylo možné a platby probíhali naprosto bez problémů. Pozor pouze u samoobslužných benzínových pump, tam se vyžadují pouze kreditní karty, takže tam Revolut nefunguje. U normálních pump, kde se platí v pokladně, platba bez problému.

  Odpovědět
 25. Super článek. Děkuji.
  Revolut kartu mám již přes rok a zatím jsem ji vůbec nepoužil a ji mám nabitou:)
  Teď se chystáme do Portugalska a zajímá mě jak kartu aktivovat?
  Normálně platbou s PINem.
  Předem moc děkuji zaodpověď a Váš čas. Atˇse daří

  Odpovědět
  • Dobrý den, Míro,
   Děkujeme za pochvalu! Karta by měla jít aktivovat jakoukoliv platbou s PINem. Stačí dojít do supermarketu a zaplatit s ní běžný nákup.
   Užijte si moc Portugalsko!

   Odpovědět
 26. Dobrý den,
  jsem starší ročník, takže nemohu určitě říct, že rozumím všem těm moderním technologiím, ale protože relativně často cestuji do zahraničí, kartu Revolut jsem si pořídil. Můj dotaz je: částku v CZK, kterou na kartě mám, mohu převést do cizí měny (kterou Revolut poskytuje), třeba v EUR. Platba v dané cizí zemi je pak výhodnější. Ale zároveň píšete, že není-li při platbě v cizí měně dostatek prostředků, nevadí to, pokud je na kartě dostatek prostředků v jiné měně (třeba v CZK). Ale není to pak vlastně jedno, zda mám na kartě zůstatek v CZK nebo EUR? Vyjde to z hlediska poplatků při platbě v zahraničí (např. platba v restauraci) nastejno?

  Odpovědět
  • Dobrý den, Miroslave,

   jedno je to ve chvíli, kdy neplatíte o víkendu.

   Revolut má totiž o víkendu (londýnského času) lehce horší kurzy. Pokud si tedy v aplikaci směníte peníze do správné měny ve všední den, můžete pak výhodně platit i o víkendu.
   Nicméně i pokud zapomenete, není to katastrofa, protože i víkendové kurzy jsou pořád výhodnější než kurzy od běžné banky.

   Odpovědět
 27. Zdravim ve spolek.
  Chtel bych se ujistit v jedne veci ve ktere nemam uplne jasno zda bude mozna.
  Zaregistroval jsem se pod Novym Zelandem kde mam vedeny bankovni ucet a byl jsem zarazen na cekaci listinu(6832).
  Timto bych se chtel prosim Vas zeptat zda je mozne si objednat ucet na ceske udaje ale pouzit na dobijeni novozelandskou platebni kartu?
  Pracuje karta pouze na mene ve kterem state je ucet zaregistrovany?
  Dekuji za odpoved.

  Odpovědět
  • Dobrý den Martine,

   bohužel Nový Zéland zatím není Revolutem 100% podporován (slibují to do konce roku, ale zatím nevíme). V praxi to znamená, že můžete vést Revolut účet v NZD a bez problému platit kartou. Bohužel ale není možné nahrát peníze zélandskou kartou. Jedinou možností je mezinárodní bankovní převod. Za ten si banky účtují poplatek kolem 30 NZD.

   Odpovědět
  • Dobrý den Michaeli,

   hlavní rozdíl oproti běžným bankám jsou výhodnější převodové kurzy. Například Money Bank má dnešní kurz na nákup Eura 26,283 a Revolut 25,83. S Revolut tedy při platně nebo výběru z bankomatu v zahraničí ušetříte zhruba 1,75% oproti Money Bank. U jiných bank je tento rozdíl i výrazně vyšší.

   Odpovědět
 28. Informace o tom, že „Apple Pay nefungují offline“ není pravdivá, resp přesná. Všechny informace o kartě jsou uloženy v NFC čipu a mobilem lze platit i v režimu „letadlo“. Pokud to u revolutu nefunguje, je to problém na straně revolutu ne na straně ApplePay.

  Odpovědět
  • Dobrý den Bořivoji,

   děkuji za upozornění. V článku jsem to měl špatně formulované. Samozřejmě Apple Pay obecně offline funguje. Problém opravdu je na straně Revolut.

   Odpovědět
   • Dobrý den,
    děkuji za vaši odpověď. Bohužel (bohudík) ani informace o nefunkčnosti samotného Revolutu v režimu Offline není pravdivá. Zrovna jsem to zkoušel a zapltil jsem s hodinkami FitBit, ve kterých mám NFC kartu Revolut a mobil jsem před platbou schválně hodil do režimu letadlo, takže hodinky přístup k datům neměly.

    Nevím zda to již opravili, nebo to takto fungovalo vždy, každopádně by to asi chtělo opravu článku, jelikož dle informací z něj, jsem si právě proto Revolut pořizovat nechtěl.

    Díky
    Hezký den

    Odpovědět
    • V tom případě se moc omlouvám za špatnou informaci a děkuji za upozornění. Ve článku jsem to opravil.

     Odpovědět
 29. Dobrý den,

  Je nějaky limit na to, když budu chtit dobit na Revolut klasickym převodem z běžneho účtu ?

  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Dobrý den Lukáši,

   Revolut oficiálně limity kvůli bezpečnosti nezveřejňuje. Nicméně podle zkušeností uživatelů je na dobytí bankovním převodem akorát roční limit 15 000 EUR. Při dobytí kartou jsou limity výrazně nižší. Nicméně Revolut je jedna z nejvíce se rozvíjejících firem a dělají změny téměř každý den, proto tyto informace nemůžu 100% zaručit.

   Odpovědět
 30. Dobrý den, podpora g-pay u revolutu je, ale zatím se mi nepodařilo offline zaplatit ani vybrat hotovost. Dělám někde chybu?

  Odpovědět
  • Dobrý den, můžu se zeptat, kde jste zkoušel platit a vybírat? Některé bankomaty a obchody Revolut nevezmou, ale je jich málo. U první platby je také potřeba zadat PIN, aby se karta aktivovala. Nám placení, výběry a G-pay bez problémů fungují.

   Odpovědět
   • Dobrý den, a fungují opravdu offline? Tedy jako ostatní platební karty jiných bank v G-pay? Konzultoval jsem to s podporou Revolut a tam mě ujistili, že to offline nelze. Plastová karta se normálně načte, ale G-pay, pokud je mobil bez připojení na internet, nikoliv. Vyzkoušeno u bakomatů Moneta a Airbank, platit jsem zkoušel v Bille. Tam se mi podařilo zaplatit jen s použitím plastu.
    Zdraví FaS

    Odpovědět
    • Offline bohužel zatím nefungují, Revolut na tom usilovně pracuje. Děkuji moc za upozornění a přidám to do článku jako jednu z nevýhod Revolut.

     Odpovědět
     • Nemáte zač. Taky to považuji za značnou nevýhodu, přece jen signál není všude. Mějte se pěkně.

    • Ahoj,
     jsme právě v Mexiku a snažíme se platit Revolut kartou. Hned první pokus jsem zadala špatný PIN. A od té doby nám karta nefunguje. Nemusíme ani nic zadávat, prostě když dáme kartu do terminálu, tak se nám ukáže, že byl zadaný špatný pin. Zkoušela jsem to už asi u 5 prodejců. Máte nějaké rady co s tím prosím?
     Děkuji moc 🙂

     Odpovědět

Napsat komentář