Revolut karta: recenze 2019 – veškeré informace, výhody a nevýhodydy

Co je Revolut karta?

Revolut je mobilní aplikace, se kterou je spojena platební karta. Tato aplikace umožňuje bezplatně vést účty v mnoha světových měnách včetně kryptoměn. Aplikace Revolut se nabíjí nejjednodušeji pomocí vaší klasické platební karty, kterou máte zařízenou v bance. Nabité peníze pak v aplikaci jednoduše pár kliky za pár sekund převedete na jakoukoliv jinou podporovanou měnu.

Revolut karta je debetní. Což znamená, že je nejprve nutné na Revolut účet poslat peníze a až poté je můžete čerpat. Účet není napojen na žádný jiný účet či PayPal, a proto se nemusíte bát, že by došlo k přečerpání peněz.

Jde o platební kartu MasterCard. Dříve bylo možné si vybrat i kartu VISA, nicméně ta se neosvědčila a už to možné není.


POZOR! Do 3. listopadu má Revolut speciální akci, že k objednání nové karty dostanete vstupní bonus 222 Kč. Abyste tento bonus dostali, musíte kliknout na tento odkaz a nainstalovat si aplikaci přes odkaz, který vám pošlou na mobil. Pokud už aplikaci máte nainstalovanou, je potřeba jí smazat a nainstalovat znovu přes odkaz. Jinak bonus nedostanete.

Revolut karta bonus 222

Revolut karta

Proč je Revolut karta výhodná?

Pojďme si shrnout ty největší výhody karty Revolut:

1) Výhodné kurzy při převodech

Hodně lidí platí kartou v zahraničí a vůbec neřeší převodové kurzy. Říkáte si – ten rozdíl je pár drobných a nestojí mi to za to řešit? Není to jen pár drobných. Banky (zvlášť ty největší) mají na převod do cizí měny často celkem nevýhodný kurz a vydělávají na tom dost peněz. Už v případě týdenní dovolené můžete na kurzu ztratit klidně tisíce korun. Tady si přečtěte podrobný průzkum, kolik vám běžné banky strhávají v zahraničí. Průměrně ušetříte oproti klasickým bankám 2,5 %.

Revolut karta nabízí velice výhodné kurzy, které jsou v drtivé většině případů výhodnější než kurzy, které dostanete při platbě běžnou kartou od české banky.

2) Vedení účtů v mnoha světových měnách

Revolut momentálně (červen 2019) umožňuje vést účet ve 29 různých světových měnách. Kromě nejdůležitějších – CZK, USD, EUR a GBP, umožňuje také AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.

V jednotlivých destinacích tak budete platit přímo lokální měnou, což vyjde jasně nejlevněji. Revolut navíc postupně přidává podporu dalších a dalších měn (před rokem podporovali zhruba polovinu toho, co podporují dnes).

Revolut karta - Vedení účtů v mnoha světových měnách
Vedení účtů v mnoha světových měnách

3) Výběry z bankomatů bez poplatku

Většina českých bank si účtuje poplatky (často celkem vysoké) za výběry z bankomatu v zahraničí. Revolut karta umožňuje u bezplatného tarifu vybrat až 4 500 Kč měsíčně z bankomatů po celém světě. Při výběru nad 4 500 Kč zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky.

Poplatek bance, která provozuje bankomat, zaplatíte tak i tak (při platbě většinou českých karet byste platili dva poplatky, při platbě kartou Revolut pouze jeden).

4) Automatické čekání na výhodný kurz

Jedna z méně známých funkcí Revolut, která vám může ušetřit hodně peněz. Kurzy měn hodně kolísají a čekání na výhodný kurz zabere hodně času. V aplikaci Revolut máte možnost si nastavit konkrétní výši kurzu, za který byste chtěli směnit určitou částku a pokud se kurz na tuto hladinu kdykoliv dostane, aplikace vám peníze automaticky smění.

A jak stanovit rozumný kurz? Stačí se v aplikaci podívat na vývoj kurzu v posledních dnech a celkem snadno můžete rozumnou hladinu odhadnout.

Revolut kurz
Revolut automatická směna

5) Bezpečnost

Velkou výhodou karty Revolut je, že si na účet můžete nahrát jen menší množství peněz a pokud by náhodou došlo ke zneužití, přijdete pouze maximálně o tolik, kolik jste si nahráli. Nabíjení je snadné a velice rychlé, proto můžete mít na Revolut účtu jen málo peněz a pokud potřebujete platit větší částku, snadno si peníze těsně před platbou dobijete.

Další bezpečnostní výhody:

 • Možnost v aplikaci platební kartu jednoduše zmrazit (zakázat jakékoliv operace).
 • V případě 3x špatně zadaného CVV kódu se karta zmrazí automaticky sama.
 • Platby se dají zabezpečit i pomocí lokace vašeho telefonu. Pokud se někdo pokusí zaplatit z jiného místa, než se nachází váš telefon, bude transakce zamítnuta.
 • Možnost zakázat výběru z bankomatů, on-line transakce, či bezkontaktní platby a platby magnetickým páskem.
 • Možnost nastavení měsíčního limitu.

6) Virtuální platební karta

Další velkou výhodou je možnost zřízení virtuální platební karty. Tuto kartu nebudete mít fyzicky, ale jen virtuálně v aplikaci a budete s ní moci platit po internetu (například na podezřelých webech). Virtuální Revolut karta se může hodit také v případě zablokování fyzické karty a čekání, než dorazí nová karta.

Virtuální revolut karta

7) Podpora Google Pay a Apple Pay

Revolut karta podporuje službu Google Pay a od června 2019 také Apple Pay, která poskytuje přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, v aplikacích a při online platbách prostřednictvím Android zařízení, respektive zařízení Apple.

8) Aplikace Revolut je v češtině

Pokud si moc netykáte s angličtinou, nemusíte zoufat. Aplikace Revolut je totiž kompletně v češtině. Automaticky se vám zobrazí v jazyce, v jakém máte zobrazený telefon. Jediná věc, která není přeložená do češtiny, jsou výpisy z účtu.

9) Statistiky utrácení a rozpočet

V aplikaci Revolut máte přehledně vypsané všechny transakce a máte tak dobrý přehled o vašich výdajích. Aplikace vám také umožňuje si nastavit váš měsíční rozpočet na jednotlivé kategorie (jídlo, doprava, zábava a další).

Revolut karta - statistiky

Nevýhody karty Revolut

Revolut karta má samozřejmě i nějaké nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat:

1) Limit u výběrů z bankomatů

Zdarma můžete kartou Revolut vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 16 500 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky. Nicméně i s tímto poplatkem to často vyjde výhodněji, než vybírat běžnou českou kartou. Naštěstí se v dnešní době ve většině zemích už dá platit přímo kartou a nemusíte si vybírat moc hotovosti. Stav vašich limitů najdete v aplikaci – řídící panel – nastavení (ozubené kolo nahoře) – cenový plán.

2) Kurzy nejsou nejvýhodnější u všech měn

Bohužel kurzy na thajské bahty, gruzínské lari a ukrajinské hřivny vycházejí většinou hůře než u běžných bank. Je dobré si vždycky kurzy pro jistotu porovnat než budete platit.

3) Pozor na víkendové kurzy

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 0,5 %. Je to proto, aby se chránil pro případné znehodnocení měnového kurzu během víkendu. U thajských bahtů a ukrajinských hřiven je to dokonce 1 %. Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte předem mimo víkend.

4) Revolut karta zatím nepodporuje 3D Secure

Revolut zatím nepodporuje zabezpečení 3D secure, které začíná čím dál více obchodníků vyžadovat, a proto se vám může stát, že vám někde kartou Revolut nepůjde zaplatit.

Nicméně Revolut implementaci v poslední době zvýšil prioritu a podpora 3D Secure by se měla brzy objevit.

5) Měsíční a roční limity transakcí

Revolut má u bezplatného účtu měsíční limit 120 000 Kč na veškeré transakce. Při běžném používání tento limit jen tak nepřekročíte, ale například při nákupu letenek pro celou rodinu se to stát může.

Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

Tyto informace berte s rezervou, protože chybí v oficiální dokumentaci a jedná se o zkušenosti uživatelů. Revolut navíc limity celkem často mění.

Balení

Tarify Revolut

Služba Revolut má 3 různé tarify, které můžete zvolit. Tarif Standard je zdarma a tarify Premium a Metal jsou placené. Mezi největší výhody placených tarifů patří:

 1. Vyšší limity u výběru z bankomatů (viz. tabulka níže).
 2. Cestovní pojištění zdarma – bohužel pouze maximálně na 40 dní, takže se vyplatí jen lidem, kteří cestují na kratší cesty.
 3. Pojištění vybavení – například telefonu nebo foťáku – je dostupné i v tarifu Standard, ale u placených tarifů je výhodnější.
 4. Vstup do letištních salonků – hodí se, pokud máte dlouhý přestup a potřebujete klid, kvalitní wifi a jídlo a pití zdarma v ceně salonku. Salonek stojí 360-720 Kč na osobu a s tarifem Metal máte jeden vstup ročně zdarma. Jde většinou o lepší salonky, kam normálně vstup nekoupíte.

Porovnání tarifů:

Standard Premium Metal
Cena za měsíc zdarma 174,99 Kč 299,99 Kč
Doručení karty (mimo akci) 99,99 Kč (zdarma přes tento link) zdarma zdarma
Měsíční limit všech transakcí 120 000 Kč bez limitu bez limitu
Výběry z bankomatů (měsíčně) 4 500 Kč,
poté + 2 %
9 000 Kč,
poté + 2 %
16 500 Kč,
poté + 2 %
Expresní platby 140 Kč zdarma zdarma
CashBack × × 0,1 % Evropa, 1 % zbytek světa
Cestovní pojištění (max 40 dnů) 29 Kč / den zdarma zdarma
Zákaznická podpora běžná prioritní prioritní
Kryptoměny ×
Vzhled karty pevně daný volitelný speciální kovový
Běžná virtuální kartazdarmazdarmazdarma
Jednorázová virtuální karta ×
Expresní doručení 513,99 Kč zdarma zdarma
Vstup do letištních salonků × (350 až 720 Kč za osobu)  (1× vstup ročně zdarma)
Revolut plány

Jak si kartu Revolut objednat?

Karta by měla dorazit nejpozději do 9 pracovních dnů. Expresní doručení do 3 pracovních dnů stojí u tarifu Standard 514 Kč a u placených tarifů je zdarma.

Pro plnou aktivaci vašeho účtu je nutné Revolut „přednabít“ částkou alespoň 300 Kč. 

Revolut karta bonus 222

Jak na Revolut nahrát peníze?

Máte 3 možnosti, jak si na účet Revolut nahrát peníze:

 1. Pomocí jiné platební karty – jednoznačně nejjednodušší a nejvýhodnější varianta. S českou platební kartou si můžete nabít přímo české koruny. Do aplikace si uložíte kartu a pak jen vždycky zadáte, kolik chcete nahrát. Můžete si také nastavit automatické nabití v případě, že zůstatek klesne pod určitou částku.
 2. Bankovním převodem – nejméně výhodná varianta, protože se jedná o mezinárodní SWIFT platbu a vy tak zaplatíte poplatek vaší bance.
 3. Pomocí Google Pay nebo Apple Pay – v posledním roce se k nám rozšířily i tyto služby, pokud je již používáte, může to pro vás být nejlepší varianta.

Poté si jednoduše pár kliky můžete směnit peníze z českých korun na jinou měnu, kterou budete potřebovat platit. Zhlédněte krátké video, které ukazuje nahrání peněz a směnu do jiné měny:

Jak fungují platby v cizí měně?

Jednou z největších výhod karty Revolut je, že můžete platit přímo v cizí měně. Dokonce i v měně, kterou na vašem účtu nemáte. Jsou dva způsoby, jak se platba provede (samozřejmě za předpokladu, že máte na účtu dostatečný zůstatek alespoň v jedné měně):

1) Máte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

V tomto případě je to jednoduché a z účtu se vám odečte právě tato částka. Podobně jako když platíte běžnou českou kartou v ČR.

2) Nemáte na účtu dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte

Pokud nemáte dostatečný zůstatek v měně, kterou platíte, odečte se vám částka v jedné ze základních měn:

 • EUR pro rezidenty Evropské unie
 • GBP pro rezidenty Velké Británie
 • USD pro všechny ostatní

Pokud však nemáte dostatečný zůstatek ani v této měně, Revolut bude postupně prohledávat další měny až najde některou s dostatečným zůstatkem. Bohužel nelze částky spojit do jedné měny. Nelze tedy například zaplatit polovinu částky v korunách a polovinu v eurech.

Další užitečné funkce Revolut

Platba přes URL odkaz

Velice užitečná funkce. Pokud od někoho budete chtít zaplatit nějakou částku nebo naopak někomu zaplatit, nemusíte mu přímo dávat své platební údaje. Stačí si vygenerovat a poslat odkaz, ze kterého si dotyčný může snadno tuto částku nechat přeposlat nebo naopak zaplatit. Druhý člověk ani nemusí být uživatelem Revolut. Jedná se o skvělý způsob, jak platit bez vysokého rizika.

Platba přes odkaz
Platba přes odkaz

Trezor (Vault)

Pokud šetříte na dovolenou nebo cokoliv jiného, může vám skvěle posloužit funkce trezor. V aplikaci Revolut si můžete nastavit částku, kterou budete do trezoru automaticky pravidelně posílat.

Druhou možností je, že si nastavíte zaokrouhlování plateb nahoru a přebytek se vždy bude posílat do trezoru.

Spoření
Spoření
Revolut karta - trezor

Rozdělení výdajů (Split expenses)

Určitě se vám často stává, že jdete do restaurace nebo cestujete společně s partou kamarádů a máte společný účet, který je potřeba rozdělit. Přesně na to je určena tato funkce, která vám umožní účet rozdělit mezi více lidí. Nevýhodou je, že všichni musí být uživateli Revolut. Nejvíce se tato funkce hodí během cestování v zahraničí, kde se jinak složitě počítají přepočty mezi různými měnami.

Revolut karta - rozdělení výdajů

Na co si dát u Revolut pozor?

1) Výběry z bankomatů v Česku

Revolut karta je vydaná ve Velké Británii, a proto si některé bankomaty v ČR účtují celkem vysoké poplatky. Například Česká spořitelna si účtuje za výběr 125 Kč a bankomaty Moneta si řeknou dokonce o 175 Kč za výběr.

V Česku tedy můžete kartou Revolut bez problému platit, ale vybírat peníze z bankomatů nedoporučujeme.

2) Směnné kurzy o víkendech

O víkendu (počítá se britský čas UTC) si Revolut účtuje u převodů přirážku 0,5 % (U thajských bahtů a ukrajinských hřiven je to dokonce 1 %).

Této přirážce se ale jednoduše vyhnete, když si peníze směníte do dané měny předem mimo víkend.

3) Limit u výběrů z bankomatů a měsíční a roční limit

Zdarma můžete kartou Revolut vybrat z bankomatů pouze 4 500 Kč měsíčně (u placených tarifů je to 9 000 Kč, respektive 16 500 Kč). Při výběru nad tento limit zaplatíte poplatek 2 % z vybírané částky. Nicméně i s tímto poplatkem to často vyjde výhodněji, než vybírat běžnou českou kartou.

Měsíční limit je u bezplatného účtu 120 000 Kč na veškeré transakce. U placených tarifů limit neexistuje. Roční limit na odchozí platby je 320 000 Kč.

4) Nespoléhejte čistě na Revolut

Vždy je dobré mít s sebou na cestování více různých karet. V některých zemích například nefunguje MasterCard a funguje Visa a naopak. Doporučujeme tedy ke kartě Revolut vozit minimálně ještě jednu další platební kartu, ideálně kartu Visa.

Shrnutí – Revolut karta se prostě vyplatí!


POZOR! Do 3. listopadu má Revolut speciální akci, že k objednání nové karty dostanete vstupní bonus 222 Kč. Abyste tento bonus dostali, musíte kliknout na náš odkaz/tlačítko a nainstalovat si aplikaci přes odkaz, který vám pošlou na mobil. Pokud už aplikaci máte nainstalovanou, je potřeba jí smazat a nainstalovat znovu přes odkaz. Jinak bonus nedostanete.

Revolut karta bonus 222

Zde se podávejte na video, kde podrobně popisují Revolut (pouze v Angličtině):

Pomohl vám článek?

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a zamluvit si ubytování, koupit letenky, zajistit pojištění či půjčit auto přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění!

Uložte si na později a pro své kamarády:

Revolut karta – vše, co potřebujete vědět, zkušenosti, výhody a nevýhody

FAQ – Často kladené otázky k Revolut:

Jaké získat bonus 222 Kč?

Do 3. listopadu má Revolut speciální akci, že k objednání nové karty dostanete vstupní bonus 222 Kč. Abyste tento bonus dostali, klikněte na tento odkaz a nainstalujte si aplikaci přes odkaz, který vám pošlou na mobil. Pokud už aplikaci máte nainstalovanou, je potřeba jí smazat a nainstalovat znovu přes odkaz. Jinak bonus nedostanete.

Je karta Revolut zdarma?

Ano, pokud si pořídíte Revolut přes tento odkaz, dostanete kartu zdarma a navíc dostanete bonus 222 Kč. Za vedení účtu a karty se v základním tarifu nic neplatí.

Jaké jsou výhody karty Revolut?

Hlavními výhodami jsou výhodné kurzy při převodech měn, možnost vedení účtů v několika měnách, výběry z bankomatů bez poplatku, automatická směna, virtuální platební karta a statistiky utrácení. O výhodách Revolut čtěte více zde.

Jaké jsou nevýhody karty Revolut?

Největšími nevýhodami jsou limity u výběrů z bankomatů, lehce horší víkendové kurzy, měsíční limity transakcí a nepodporování 3D Secure. O nevýhodách Revolut čtěte více zde.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže 🙂

5.0 - 2 votes

Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

Veškeré články se snažíme průběžně aktualizovat, nicméně místa se rychle mění a není v našich silách zachytit veškeré změny. Proto budeme rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv novinky.

34 komentářů u „Revolut karta: recenze 2019 – veškeré informace, výhody a nevýhodydy“

 1. Zdravím Vás,
  předem se omlouvám, že opět otravuji, ale mě vždy napadají otázky během dne, večera a noci 🙂
  1) Když se přelévají peníze z karet (česká spořitelna, čsob, ..) na revolutku, platí se nějaké poplatky na účtech bank za přelev na revolut?
  2) Objednala jsem R. standard – max výběr z bankomatů 4.500kč za měsíc( aby se neplatil poplatek), což je zhruba ekvivalent 173 euro nebo 192 dolarů, pokud bych měla všechny 3 měny na revolutce a jednou vyberu eura, jednou dolary a dá mi to pak částku 4.500kč dohromady, pak se další výběr zpoplatňuje 2%.. předpokládám, že se to asi sčítá a já si to asi musím hlídat v appce sama nebo tam je nějaké upozornění?
  3) Jak píšete: měsíční limit plateb online je 120 000kč na veškeré transakce(na hotel,letenky, atd.), proč je potom roční limit 320 000kč na odchozí platby. Pokud by byl využit max měsíční limit 120k, tak za necelé 3 měsíce je roční limit vyčerpán.. teda pokud to chápu..
  4) Měsíční limit: měsíc se myslí v tomhle případě od 1ho dne kal.měsíce nebo od první transakce/ nákupu/výběru (př: 15/10/2019) a počítá se 30 dní? Uživatel si to musí hlídat sám nebo se to nějak zobrazí.?.
  5) Pokud mám na kartě řekněme 100 euro a budu chtít zaplatit třeba hotel 20 dolarů, je lepší/ výhodnější:
  a) neřešit přepočet euro- dolar a zaplatit a stáhne se to z eurového, pak se člověk dozví
  b) nebo přehodit 20 euro, což dá nějakých 22 dolarů a zaplatit tak v dolarech..??..

  Možná jsou to hloupé otázky a každý na to přijde sám, co je pro něj nejlepší, jen jsem ráda připravená, a když něčemu nerozumím, raději se zeptám.. každá rada/ tip/ fígl se hodí.
  Moc děkuji

  • Dobrý den, Markéto,

   žádná otázka není hloupá. Lepší je se zeptat, než něco pokazit 🙂

   1) Při převodu kartou se žádný poplatek neplatí. Při převodu bankovním převodem se neplatí nic ze strany Revolut, ale může tam být poplatek ze strany banky, ze které se peníze posílají.
   2) Ano, sčítá se to. V aplikaci se to zobrazuje – Řídící panel – nastavení (ozubené kolo nahoře) – cenový plán. Jestli vám aplikace sama pošle upozornění, to se přiznám, že nevím. Pokud to zjistíte, budeme rádi, když nám dáte vědět. Jinak ještě pro upřesnění, ono i ten 2% poplatek může být výhodnější než vybírat z běžné české karty – například Česká spořitelna má horší kurz klidně o 2,5 %.
   3) Ano, bohužel to tak opravdu je. Pokud 3x za sebou vyčerpáte měsíční limit, tak tím vyčerpáte i celý roční limit. Pokud Revolutku chcete používat v tak velké míře, je potřeba si začít platit dražší tarif. Případně můžu také doporučit si pořídit kartu TransferWise, která má sice o něco málo horší kurzy než Revolut, ale nemá žádné limity.
   4) Limit se resetuje každý měsíc ode dne registrace. Pokud jste se tedy na Revolut registrovala například 17. v měsíci, tak by se to mělo vynulovat pokaždé 17. v měsíci.
   5) Jediné, co je potřeba si hlídat, jsou víkendové kurzy. Pokud tedy plánujete platit/vybírat v některé měně o víkendu, směňte si včas do té měny mimo víkend. Pokud na to zapomenete a děláte to na poslední chvíli, tak je to úplně jedno, jestli si to převedete a nebo rovnou zaplatíte.

 2. Zdravím Vás,
  mám ještě jeden dotaz. Včera jsem si objednala přes Váš link kartu, dobila minimální vyžadovanou částkou 300 kč, dnes mi přišlo potvrzení, že karta je na cestě. Akorát mi to nikde nepsalo, že získávám bonus 300 kč za užití linku přes Vaše stránky.
  Děkuji za odpověď
  Markéta

  • Dobrý den, Markéto,
   k tomu, abyste dostala bonus, je potřeba, abyste klikla na náš odkaz a nainstalovala si aplikaci přes odkaz, který Vám přijde na mobil. Už pár lidem se stalo, že si aplikaci nainstalovali přímým stažením z Google Play nebo Apple Store a bonus pak bohužel nedostali. Pokud jste to provedla správně, tak je ještě potřeba kartou alespoň jednou zaplatit. Pak byste měla bonus dostat. Stačí zaplatit třeba nákup v supermarketu.

   • Vše jsem udělala dle instrukcí na Vašem webu, klikla na odkaz na Vašich stránkách a skrz něj mě to už pak navedlo dál… stáhla jsem appku do mobilu a dle pokynů pokračovala..
    Až karta přijde, tak něco koupím a uvidíme.. Každopádně mě to taky napadlo, ale raději jsem Vám napsala, za to člověk nic nedá 🙂
    Díky za Vaše tipy a rady, jste určitě ne jen pro mě inspirací.
    Markéta

 3. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat: S přítelem jedeme do Vietnamu, Kambodži. Přítel má účet v ČR, momentálně zde bydlíme (v kč), ale zároveň máme oba dva účty v Irsku (v eurech). Kdyby byla karta Revolut na jeho jméno a použije cz kartu na dobití – je měna v kč, kdybych dobíjela já z irského (pokud to jde) – je měna v eurech, tzn. na kartě tedy budou 2 částky ve 2 měnách, jestli to chápu.
  Budeme ve Vietnamu a budeme chtít vybrat z místního bankomatu, který dává vietnamský dong a tady už jsem z toho pomotaná.. Jestli nejprve musíme změnit měnu v aplikaci z eura na dong ( čož mi dá nějaký kurz) a vybrat nebo vybrat a pak zkontrolovat jak se to vlastně přepočetlo.
  Ještě jsem někde četla, že asijské bankomaty přepočítávají z nějaké měny (třeba euro, czk) – na dolary – pak na dongy..
  Moc děkuji za vysvětlení 🙂

  • Dobrý den, Markéto,

   Revolut zatím nepodporuje vedení účtu ve vietnamské měně. Není tedy možné si na dongy přímo v aplikaci peníze převést. Pokud budete vybírat z bankomatu, automaticky se Vám peníze strhnou primárně z Euro účtu a pokud na něm nebude dostatek, tak z českého účtu (přes výhodný kurz). Přes dolary se to určitě převádět nebude. 

   Snažil bych se akorát nevybírat o víkendu (londýnského času). kdy jsou kurzy o něco málo horší.

   Moc si Vietnam a Kambodžu užijte!

 4. Ahoj, nevíte náhodou, jak mohu získat Revolut kartu, která by byla vydaná v Anglii? Oni ji vyrábějí v ČR a tudíž mi ji při použití v Anglii občas zamítají. Přitom je Revolut Anglická firma. 🙂

  • Dobrý den, Tomáši,
   doporučuji si objednat novou kartu na anglické telefonní číslo a anglickou adresu.

 5. Dávám do fóra ještě jednu zkušenost s Revolutem, když si, jako já, koupíte nový iPhone a účet Revolutu je na starém mobilu.
  Když jsem se chtěl přihlásit ke svému účtu po aktualizaci ze zálohy na novém mobilu, chtělo to po mně jméno, příjmení a datum narození, nicméně po zadání se nic nedělo. Po konzultaci s podporou, jsme to asi hodinu řešili a nakonec jsem na jejich doporučení aplikaci vymazal, nahrál znovu a bez problémů jsem se opět bez problému přihlásil k účtu.
  Takže tento postup v podobných případech doporučuji.

 6. Dobrý den všem,
  vrátil jsem se právě z Itálie, používal jsem kartu Revolut všude, kde to bylo možné a platby probíhali naprosto bez problémů. Pozor pouze u samoobslužných benzínových pump, tam se vyžadují pouze kreditní karty, takže tam Revolut nefunguje. U normálních pump, kde se platí v pokladně, platba bez problému.

 7. Super článek. Děkuji.
  Revolut kartu mám již přes rok a zatím jsem ji vůbec nepoužil a ji mám nabitou:)
  Teď se chystáme do Portugalska a zajímá mě jak kartu aktivovat?
  Normálně platbou s PINem.
  Předem moc děkuji zaodpověď a Váš čas. Atˇse daří

  • Dobrý den, Míro,
   Děkujeme za pochvalu! Karta by měla jít aktivovat jakoukoliv platbou s PINem. Stačí dojít do supermarketu a zaplatit s ní běžný nákup.
   Užijte si moc Portugalsko!

 8. Dobrý den,
  jsem starší ročník, takže nemohu určitě říct, že rozumím všem těm moderním technologiím, ale protože relativně často cestuji do zahraničí, kartu Revolut jsem si pořídil. Můj dotaz je: částku v CZK, kterou na kartě mám, mohu převést do cizí měny (kterou Revolut poskytuje), třeba v EUR. Platba v dané cizí zemi je pak výhodnější. Ale zároveň píšete, že není-li při platbě v cizí měně dostatek prostředků, nevadí to, pokud je na kartě dostatek prostředků v jiné měně (třeba v CZK). Ale není to pak vlastně jedno, zda mám na kartě zůstatek v CZK nebo EUR? Vyjde to z hlediska poplatků při platbě v zahraničí (např. platba v restauraci) nastejno?

  • Dobrý den, Miroslave,

   jedno je to ve chvíli, kdy neplatíte o víkendu.

   Revolut má totiž o víkendu (londýnského času) lehce horší kurzy. Pokud si tedy v aplikaci směníte peníze do správné měny ve všední den, můžete pak výhodně platit i o víkendu.
   Nicméně i pokud zapomenete, není to katastrofa, protože i víkendové kurzy jsou pořád výhodnější než kurzy od běžné banky.

 9. Zdravim ve spolek.
  Chtel bych se ujistit v jedne veci ve ktere nemam uplne jasno zda bude mozna.
  Zaregistroval jsem se pod Novym Zelandem kde mam vedeny bankovni ucet a byl jsem zarazen na cekaci listinu(6832).
  Timto bych se chtel prosim Vas zeptat zda je mozne si objednat ucet na ceske udaje ale pouzit na dobijeni novozelandskou platebni kartu?
  Pracuje karta pouze na mene ve kterem state je ucet zaregistrovany?
  Dekuji za odpoved.

  • Dobrý den Martine,

   bohužel Nový Zéland zatím není Revolutem 100% podporován (slibují to do konce roku, ale zatím nevíme). V praxi to znamená, že můžete vést Revolut účet v NZD a bez problému platit kartou. Bohužel ale není možné nahrát peníze zélandskou kartou. Jedinou možností je mezinárodní bankovní převod. Za ten si banky účtují poplatek kolem 30 NZD.

  • Dobrý den Michaeli,

   hlavní rozdíl oproti běžným bankám jsou výhodnější převodové kurzy. Například Money Bank má dnešní kurz na nákup Eura 26,283 a Revolut 25,83. S Revolut tedy při platně nebo výběru z bankomatu v zahraničí ušetříte zhruba 1,75% oproti Money Bank. U jiných bank je tento rozdíl i výrazně vyšší.

 10. Informace o tom, že „Apple Pay nefungují offline“ není pravdivá, resp přesná. Všechny informace o kartě jsou uloženy v NFC čipu a mobilem lze platit i v režimu „letadlo“. Pokud to u revolutu nefunguje, je to problém na straně revolutu ne na straně ApplePay.

  • Dobrý den Bořivoji,

   děkuji za upozornění. V článku jsem to měl špatně formulované. Samozřejmě Apple Pay obecně offline funguje. Problém opravdu je na straně Revolut.

   • Dobrý den,
    děkuji za vaši odpověď. Bohužel (bohudík) ani informace o nefunkčnosti samotného Revolutu v režimu Offline není pravdivá. Zrovna jsem to zkoušel a zapltil jsem s hodinkami FitBit, ve kterých mám NFC kartu Revolut a mobil jsem před platbou schválně hodil do režimu letadlo, takže hodinky přístup k datům neměly.

    Nevím zda to již opravili, nebo to takto fungovalo vždy, každopádně by to asi chtělo opravu článku, jelikož dle informací z něj, jsem si právě proto Revolut pořizovat nechtěl.

    Díky
    Hezký den

    • V tom případě se moc omlouvám za špatnou informaci a děkuji za upozornění. Ve článku jsem to opravil.

 11. Dobrý den,

  Je nějaky limit na to, když budu chtit dobit na Revolut klasickym převodem z běžneho účtu ?

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Lukáši,

   Revolut oficiálně limity kvůli bezpečnosti nezveřejňuje. Nicméně podle zkušeností uživatelů je na dobytí bankovním převodem akorát roční limit 15 000 EUR. Při dobytí kartou jsou limity výrazně nižší. Nicméně Revolut je jedna z nejvíce se rozvíjejících firem a dělají změny téměř každý den, proto tyto informace nemůžu 100% zaručit.

 12. Dobrý den, podpora g-pay u revolutu je, ale zatím se mi nepodařilo offline zaplatit ani vybrat hotovost. Dělám někde chybu?

  • Dobrý den, můžu se zeptat, kde jste zkoušel platit a vybírat? Některé bankomaty a obchody Revolut nevezmou, ale je jich málo. U první platby je také potřeba zadat PIN, aby se karta aktivovala. Nám placení, výběry a G-pay bez problémů fungují.

   • Dobrý den, a fungují opravdu offline? Tedy jako ostatní platební karty jiných bank v G-pay? Konzultoval jsem to s podporou Revolut a tam mě ujistili, že to offline nelze. Plastová karta se normálně načte, ale G-pay, pokud je mobil bez připojení na internet, nikoliv. Vyzkoušeno u bakomatů Moneta a Airbank, platit jsem zkoušel v Bille. Tam se mi podařilo zaplatit jen s použitím plastu.
    Zdraví FaS

    • Offline bohužel zatím nefungují, Revolut na tom usilovně pracuje. Děkuji moc za upozornění a přidám to do článku jako jednu z nevýhod Revolut.

     • Nemáte zač. Taky to považuji za značnou nevýhodu, přece jen signál není všude. Mějte se pěkně.

Napsat komentář