Mapy na plánování cestování

Mapy na plánování cestování

Zde máte k dispozici všechny mapy, které jsme pro vás dosud připravili. Postupně budou přibývat další a další. Uložte si tuto stránku do záložek a otevřete si ji, kdykoliv budete nějakou mapu v budoucnu potřebovat.

Každou mapu si také můžete stáhnout ve formátu .kmz a importovat do aplikací Maps.me nebo Locus. Soubor stačí nahrát do mobilu a otevřít v dané mapové aplikaci.

Body jsou v mapách barevně rozdělené podle jednotlivých typů či kategorií. U ubytování máte v popisku přímo odkazy, přes které můžete rezervovat.

AzoryMapa na webu.kmz ke stažení
Barma (Myanmar)Mapa na webu.kmz ke stažení
Česko – 50 tipů na výletyMapa na webu.kmz ke stažení
Česko – výlety v okolí PrahyMapa na webu .kmz ke stažení
Česko – Karlštejn, Lomy Amerika a okolí Mapa na webu .kmz ke stažení
Česko – GlampingMapa na webu.kmz ke stažení
Česko – KřivoklátskoMapa na webu.kmz ke stažení
EkvádorMapa na webu.kmz ke stažení
Ekvádor – GalapágyMapa na webu.kmz ke stažení
Gruzie Mapa na webu .kmz ke stažení
Itálie – FlorencieMapa na webu .kmz ke stažení
Japonsko – Tokio Mapa na webu .kmz ke stažení
Jižní Korea Mapa na webu .kmz ke stažení
JordánskoMapa na webu .kmz ke stažení
KrétaMapa na webu .kmz ke stažení
Malajsie – Kuala LumpurMapa na webu.kmz ke stažení
Madeira – nejkrásnější místaMapa na webu.kmz ke stažení
Madeira – přechodMapa na webu.kmz ke stažení
Mallorca – Trek GR 221 Mapa na webu .kmz ke stažení
Mexiko – Yucatán Mapa na webu .kmz ke stažení
Norsko – Jižní NorskoMapa na webu .kmz ke stažení
Norsko – LofotyMapa na webu .kmz ke stažení
Nový Zéland Mapa na webu .kmz ke stažení
Nový Zéland – Coromandel Mapa na webu .kmz ke stažení
Nový Zéland – Northland Mapa na webu .kmz ke stažení
Nový Zéland – QueenstownMapa na webu.kmz ke stažení
Nový Zéland – RotoruaMapa na webu.kmz ke stažení
OmánMana na webu.kmz ke stažení
SamoaMapa na webu .kmz ke stažení
Taiwan – Taipei Mapa na webu .kmz ke stažení
Thajsko – Koh Mook Mapa na webu .kmz ke stažení
Thajsko – Koh Phangan Mapa na webu .kmz ke stažení
Thajsko – Koh Phi PhiMapa na webu.kmz ke stažení
Thajsko – Koh Samui Mapa na webu .kmz ke stažení
Thajsko – Koh Tao Mapa na webu .kmz ke stažení
USA – Road trip národní parky Mapa na webu .kmz ke stažení
USA – Yellowstone Mapa na webu .kmz ke stažení

Zdroje a odkazy – vše pro plánování vaší dovolené přehledně na jednom místě:

Během víc jak deseti let cestování jsme si vytvořili seznam společností, které sami pravidelně využíváme. Dlouhodobě totiž nabízí nejlepší nabídky a jsou ve svém oboru jednoduše nejlepší. Můžeme je vřele doporučit i Vám.

Připravili jsme pro vás přehledný seznam, který si můžete uložit do záložek. Pokud pak budete kdykoliv v budoucnu plánovat dovolenou, stačí otevřít tuto stránku a máte vše připravené na jednom místě.

S většinou těchto společností máme domluvenou affiliate spolupráci. Pokud si cokoliv zařídíte přes některý z našich odkazů, nebude Vás to stát nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu (dáte nám část provize, kterou byste jinak dali korporátu). Je to i nejlepší způsob, jakým nám můžete přispět, pokud se vám náš web líbí. Doporučujeme opravdu jenom odzkoušené společnosti, které sami pravidelně využíváme.

Letenky

Skyscanner logo

Skyscanner.cz

Náš jasně nejoblíbenější vyhledávač letenek. Zvlášťě na letenky z a do Česka nemá v cenách konkurenci (jedině u nízkonákladových letů AZair). Používejte českou verzi .cz a ne .com. Přečtěte si i náš návod, jak vyhledávat na Skyscanner.

Momondo logo

Momondo

Další skvělý vyhledávač pro hledání letenek mimo ČR. Z Česka a do Česka vám většinou najde levnější nabídky Skyscanner, jinak určitě zkuste i Momondo, protože občas bývá levnější.

AZair logo

AZair

Pro vyhledávání nízkonákladových letenek doporučujeme vyhledávač AZair. Tento vyhledávač umí najít opravdu extrémně levné letenky, které nenajdete nikde jinde. Přečtěte si i náš návod, jak vyhledávat na AZair.

Kiwi.com logo

Kiwi

Pokud si chcete vybrat destinaci podle ceny letenky, může vám dobře posloužit vyhledávač Kiwi.com, kde se dá skvěle vyhledávat pomocí mapy.

Kayak logo

Kayak

I na vyhledávači Kayak se občas dá najít nižší cena letenky. Doporučujeme vyzkoušet různé jazykové mutace, protože se ceny liší: Kayak.deKayak.frKayak.esKayak.itKayak.ptKayak.se nebo Kayak.co.uk


Ubytování

Mapy na plánování cestování

Booking

Booking je náš neoblíbenější vyhledávač ubytování. Poskytuje největší množství nabídek a i nejnižší ceny (mají garanci nejnižší ceny). Přečtěte si i náš podrobný návod, jak chytře vyhledávat na Booking.

Mapy na plánování cestování

Agoda

Pokud hledáte levné ubytování v Asii, často najdete nejlevnější nabídky na Agodě. Tento portál také funguje celosvětově, ale mimo Asii má méně nabídek.

Mapy na plánování cestování

Airbnb

Další dobrou možností na hledání ubytování je portál Airbnb. Často zde můžete najít útulný apartmán za cenu levného ubytování v hostelu. Přečtěte si také 13 chytrých tipů, jak hledat na Airbnb.

Hotwire logo

Hotwire

Na serveru Hotwire můžete najít skvělé nabídky ubytování na poslední chvíli. Kromě běžných nabídek konkrétních hotelů zde najdete také anonymní nabídky, kdy předem nevíte, do jakého hotelu vás ubytují. Najdete si lokalitu a kvalitu hotelu (počet hvězdiček) a server vám pak na poslední chvíli přidělí nějaký hotel, který splňuje podmínky.

Couchsurfing logo

Couchsurfing

Pokud chcete kromě ubytování i kulturní zážitek, můžete zkusit Couchsurfing. Hostitelé zde nabízejí ubytování zdarma u nich doma. Je ale dobré nebrat to jen jako ubytování zdarma, ale dát tomu i něco navíc z vaší strany. Například hostiteli dovézt nějaký dárek z Česka nebo mu uvařit večeři. Co je Couchsurfing od A do Z.

Trustedhousesitters logo

Trusted Housesitters

House sitting je další možností, jak získat ubytování zdarma. Funguje to tak, že lidé, kteří mají domácí mazlíčky, odjíždějí na dovolenou a potřebují zvířátka po dobu pobytu pohlídat. Můžete tak získat ubytování v krásném domově výměnnou za péči o zvířata. Přečtěte si náš kompletní průvodce o house sittingu.


Doprava a půjčení auta

Rentalcars logo

Rentalcars

Rentalcars je portál, kde najdete nabídky většiny autopůjčoven po celém světě na jednom místě. Najdete zde největší nabídku aut za nejnižší ceny.

Direct ferries logo

Direct Ferries

Direct Ferries je portál, kde najdete nabídky většiny společností provozujících trajekty po celém světě na jednom místě. Najdete zde největší nabídku trajektů za nejnižší ceny.

Rome 2 Rio logo

Rome 2 Rio

Rome2Rio je skvělý vyhledávač spojení po celém světě. Pokud nevíte, jak se dostat z jedné destinace do druhá, použijte Rome2Rio. Vyhledávač vám najde spojení a přesměruje na prodejce jízdenek či letenek.

Flixbus logo

Flixbus

Flixbus je populární autobusový dopravce, který nabízí velice levné jízdenky po celé Evropě. Je dobrou alternativou k českému Regiojetu.

Logo Grab

Grab

Všichni určitě znáte Uber. Víte ale, že v Asii existuje levnější a rozšířenější alternativa? V Asii používejte jedině Grab.

12 Go logo

12 Go Asia

12 Go Asia je nejlepší zprostředkovatel autobusových a vlakových jízdenek po Asii. V Asii se často vyplatí kupovat jízdenky až na místě, pokud ale chcete mít jistotu, kupte si jízdenku přes 12 Go.


Cestovní pojištění

AXA pojišťovna logo

Pojišťovna AXA

Naše nejoblíbenější pojišťovna pro krátkodobá cestovní pojištění do zahraničí. AXA nabízí dostatečné krytí pro cestování kdekoliv po světě a můžete si připojistit i rizikové sporty. Ve většině případů vám pojišťění s AXA vyjde také nejlevněji. Přečtěte si náš článek o pojištění AXA.

Česká podnikatelská pojišťovna logo

Česká podnikatelská pojišťovna

Pokud potřebujete pojistit na delší dobu (například více než měsíc), vychází jednoznačně nejlépe  pojištění od České podnikatelské pojišťovny. Jedná se o pojištění na pracovní cestu, čili můžete nejen cestovat, ale i pracovat. Pojištění je tedy ideální volbou pro Working Holiday na Nový Zéland, do Kanady či kamkoliv jinam. Čtěte více zde.

True Traveller logo

True Traveller

True Traveller je skvělá zahraniční alternativa pro dlouhodobé cestovní pojištění. Cenově vyjde většinou podobně jako Česká pojišťovna a dokonce máte v rámci zákaldní pojistky i běžné sporty. Nevýhodou je, že v případě pojistné události můžete platit menší spoluúčast.


Finance

Revolut logo

Revolut

Revolut je nejlepší platební karta na cestování. Sami ji používáme už několik let a ušetří nám spoustu peněz. Mezi největší výhody platí výběry z bankomatů zdarma, nejvýhodnější směnné kurzy a možnost vedení účtu v mnoha světových měnách. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Revolut.

Twisto logo

Twisto

Twisto je další výborná platební karta a dobrý doplněk Revolutky. Největší výhoda Twista oproti Revolut je, že se prakticky jedná o kreditní kartu a v nouzi na cestách můžete peníze čerpat do mínusu. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Twisto.

Transferwise logo

Wise

Wise je výborná možnost pro přeposílání penzě ze zahraničí a do zahraničí. Převod přes Wise vás ve většině případů vyjde levněji než běžný mezinárodní bankovní převod. TrasferWise nově umožňuje k účtu i vydání platební karty. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Wise.

Curve karta

Curve

Curte je další skvělá služba, která vám umožní sloučit všechny vaše platební karty do jedné. Ušetří vám tak místo v peněžence i nutnost pamatovat si několik různých PIN kódů. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Curve.


Outdoorové a cestovatelské vybavení a oblečení

Hanibal logo

Hanibal

Náš nejoblíbenější obchod s outdoorovým vybavením. Nabízí skvělý kompromis mezi cenou a kvalitou. V sortimentu Hanibalu najdete kvalitní vybavení za rozumné ceny. Přečtěte si rady expertů na to, jak správně vybírat outdoor vybavení.

Decathlon logo

Decathlon

Decathlon je obchod, který nabízí bezkonkurenčně nejlevnější outdoorové vybavení a oblečení na trhu. Velkou část našeho oblečení, které používáme na cestách, máme právě z Decathlonu. Nejde o kvalitu té nejvyšší třídy, nicméně jedná o skvělý poměr cena / výkon.

Pod 7 kilo logo

Pod 7 kilo

Pod 7 kilo je skvělý obchod, který se specializuje na ultra lehké vybavení a oblečení. Ve svém sortimentu nabízí mimo jiné různé produkty nejkvalitnějších zahraničních outdoorových značek, které v žádném jiném obchodě v Česku nenajdete. Z Pod 7 kilo máme například spacáky či trekový batoh.


Zájezdy

Invia logo

Invia

Invia je největší český zprostředkovatel zájezdů. Na jejich webu naleznete největší množství nabídek zájezdů, má nejvíce poboček a nevyšší spokojenost zákazníků.

Travelportal.cz logo

TravelPortal

TravelPortal je skvělou alternativou k Invii. Vždy se vyplatí zájezdy vyhledávat na více různých portálech. TravelPortal nenabízí skupinové zájezdy.

Dovolena.cz logo

Dovolena.cz

Dovolena.cz je třetí skvělou možností pro vyhledávání zájezdů. Narozdíl od TravelPortalu nabízí i skupinové zájezdy, zato nenabízí zájezdy pro seniory.


Výlety a vstupenky

GetYourGuide logo

GetYourGuide

GetYourGuide je populární zprostředkovatel vstupenek do různých muzeí, zábavních parků a dalších atrakcí. Přes GetYourGuide si můžete také najít různé výlety s průvodcem.

Viator logo

Viator

Viator je další dobrá alternativa ke GetYourGuide. Opět se vyplatí vyhledávat na obou a porovnat ceny. Některé nabídky jsou navíc pouze na GetYourGuide a některé jen na Viatoru.