13 chytrých tipů na hledání ubytování přes Airbnb + sleva 997 Kč

V předchozím článku jsme si shrnuli různé možnosti, kde a jak hledat ubytování. V tomto článku se podíváme, jak konkrétně vyhledávat na populárním portálu Airbnb. Přes Airbnb jsme se nechali ubytovat už opravdu hodněkrát. Vždy se při vyhledávání držíme těchto osvědčených tipů a máme jen samé dobré zkušenosti.

13 chytrých tipů, jak hledat na Airbnb

1) Získejte slevu 997 Kč na váš první pobyt

Pokud jste ještě Airbnb nevyužili, použijte tento odkaz a získáte slevu 997 Kč na váš první pobyt. Není v tom žádný háček, Airbnb si váží nových uživatelů.

2) Používejte správně filtry

Na Airbnb je opravdu hodně nabídek ubytování. Například v New Yorku je celkem 36 000 míst, kde se můžete ubytovat. Proto je dobré využít filtry na nalezení ubytování, které vám bude vyhovovat.

Airbnb filtry

Filtrovat se dá:

 • Typ ubytování – vybírat můžete ze 4 možností:
  • Celá nemovitost – budete mít celý objekt čistě sami pro sebe.
  • Soukromý pokoj – nemovitost budete sdílet s ostatními, ale budete mít vlastní pokoj. Nejčastější varianta je, že majitel pronajímá jeden pokoj ve svém domě či bytě a budete tak objekt sdílet právě s majitelem.
  • Hotelový pokoj – poslední dobou se na Airbnb přihlašuje čím dál více hotelů.
  • Společný pokoj – budete pokoj sdílet s dalšími hosty. Nejčastěji jde o různé sdílené hostely.
 • Cena – nastavte si váš rozpočet.
 • Pokoje, lůžka a koupelny – můžete si vybrat kolik ložnic, postelí a koupelen si přejete.
 • Airbnb Plus – vyfiltruje pouze hostitele, kteří splňují tyto podmínky:
  • Dobré vybavení, promyšlený design a mimořádně čistý a uklizený prostor.
  • Minimální průměrné hodnocení 4,8 za uplynulý rok.
  • Žádné zrušené rezervace za uplynulý rok.
 • Superhostitel – vyfiltruje pouze hostitele, kteří splňují tyto podmínky:
  • Alespoň 10 pobytů za poslední rok (nebo alespoň 100 nocí během 3 pobytů).
  • Index odpovědí 90% – reaguje na 90% nových zpráv do 24 hodin.
  • Minimální průměrné hodnocení 4,8 za uplynulý rok.
  • Žádné zrušené rezervace za uplynulý rok.
 • Okamžitá rezervace – najde pouze nabídky ubytování, kde nemusíte čekat na schválení hostitelem.
 • Typ pobytu – můžete si najít ubytování, které splňuje jednu ze dvou podmínek (nebo obě):
  • Pro rodiny s dětmi – nemovitosti s 5hvězdičkovým hodnocením od rodin a základním vybavením, jako je kuchyně a TV.
  • Pro služební cesty – nejlépe hodnocené domovy se základním vybavením, jako jsou pracovní plocha, wifi a samoobslužný proces ubytování.

Další filtry:

 • Přístupnost – můžete si zvolit prvky, které potřebujete, abyste se mohli bez problémů pohybovat. Široké vchody mají nejméně 81 cm.
 • Vybavení – různé vybavení domácnosti jako například klimatizace, pračka, fén, pracovní plocha pro notebook a další.
 • Sociální zařízení – můžete zvolit parkování na pozemku, posilovnu, bazén a výřivku
 • Typ nemovitosti – různé typy nemovitostí jako dům, byt, chata, hostel, srub a další.
 • Jedinečné pobyty – různé speciální možnosti jako karavan, loď, kemp, stan, farma a další.
 • Domácí pravidla – vyberte si ubytování, kde je dovolené kouření, domácí mazlíčci nebo je vhodné pro společenské akce.
 • Jazyk hostitele – jakým jazykem chcete, aby hostitel uměl mluvit.
Airbnb filtry

3) Hledejte podle mapy

Pokud se nepodíváte na mapu a rezervujete si levné ubytování, které je ale daleko, může se vám stát, že pak utratíte spoustu peněz a ztratíte hodně času jenom dopravou do centra města.

Airbnb umožňuje efektivně hledat podle mapy. Nejdříve si vyfiltrujte vaše hlavní požadavky a pak si vyberte podle mapy dobrý kompromis mezi cenou a vzdáleností.

Dejte si ale pozor, že Airbnb z důvodu bezpečnosti neuvádí přesné adresy a místa ubytování. Vždy jde o přibližnou lokalitu. Ubytování se bude nacházet blízko uvedené lokaci, ale nemusí to být ve stejné ulici.

Doporučujeme také využít Google Street View na prozkoumání oblasti. Můžete zjistit, jestli se jedná o rušnou či klidnou čtvrť nebo jestli je poblíž obchod či restaurace.

Airbnb mapa

4) Prostudujte si pořádně celý popis ubytování

Je důležité si poctivě přečíst celý popis ubytování. Zjistíte tak například, jestli majitel povoluje kouření nebo domácí mazlíčky. Jestli budete mít k dispozici Wi-Fi nebo jestli má pokoj klimatizaci. Zda se dá na pozemku parkovat či jak se k ubytování co nejjednodušeji dostat. A další důležité informace.

5) Prohlédněte si pořádně všechny fotky

Fotky můžou ukázat nedostatky ubytování. Například pokud majitel nahrál pouze dvě fotky, měli byste se mít na pozoru. Pokud jsou fotky rozmazané, je dost možné, že se hostitel něco snaží zakrýt.

Jsou nahrané fotky všech místností kromě třeba koupelny? Může to znamenat, že je koupelna ve špatném stavu. Nejlepší nabídky obsahují podrobné a kvalitní fotky všech místností.

6) Čtěte hodnocení a komentáře

Je extrémně důležité si přečíst hodnocení každé nabídky, protože komentáře hostů vám nejlépe a hlavně poctivě popíšou, jak opravdu ubytování vypadá. Každý hostitel vám totiž do popisu napíše pouze ty pozitivné věci a negativní se bude snažit zatajit.

Lidé jsou obecně málo kritičtí, a tak hodnocení 4 hvězdičky z 5 už je celkem nic moc. Doporučujeme hledat ubytování s hodnocením alespoň 4,5 hvězdiček.

Důležitý je také počet hodnocení. Pokud má ubytování pouze třeba 5 hodnocení, může to být hodně zkreslené.

Je dobré si číst hlavně horší hodnocení. Zjistíte tak důvody, proč daný uživatel hodnotil pobyt negativně a na co si dát pozor. Někdy zase naopak třeba zjistíte, že lidé dávají nízká hodnocení za malé detaily, na kterých vám nezáleží.

Airbnb hodnocení

7) Dejte si pozor na dodatečné poplatky

Dokud nezadáte konkrétní termín, do ceny se nezapočítají některé dodatečné poplatky se kterými je potřeba počítat. Mezi tyto poplatky patří:

 • Zprostředkovatelský poplatek Airbnb – za každou rezervaci zaplatíte mezi 5% a 15% z ceny Airbnb.
 • Poplatek za úklid – někteří hostitelé si účtují určitou částku navíc za úklid.
 • Poplatek za extra osobu – v některých ubytováních zaplatíte poplatek navíc za osobu navíc nad určitý limit. Například pro 1-3 osoby bude cena stejná, ale za 4. a 5. člověka už si připlatíte.
 • DPH (VAT) – v zemích evropské unie a dalších oblastech po světě musíte zaplatit daň z přidané hodnoty.
 • Místní daně – v některých oblastech se na rezervace vztahují další místní daně. Dejte si pozor, že někdy tyto daně hostitelé nezapočítají do ceny ubytování, ale budou je po vás chtít zaplatit při příjezdu.

8) Rezervujte ubytování přes Airbnb včas

Pokud víte termín a destinaci dopředu, neváhejte a rezervujte si ubytování ještě dnes. Velké procento nabídek na Airbnb jsou soukromníci, kteří mají k dispozici pouze jeden či dva pokoje a ty nejlepší nabídky bývají zarezervované klidně několik měsíců dopředu.

9) Někdy může být pobyt na více nocí paradoxně levnější

Mnoho Airbnb ubytování nabízí slevy na delší pobyty. Jedná se většinou o týdenní (7 nocí) a měsíční slevy (28 a více nocí). V některých případech může být levnější rezervovat 7 nocí oproti 6, případně 28 nocí oproti 27.

Některá města také vybírají tzv. městské daně, které jsou například účtované jen za pobyty do 30 dní. Celková cena tedy může být nižší za pobyt na 31 dní, než za pobyt na 30 dní.

10) Vyhněte se státním svátkům a populárním termínům

V populárních termínech (například Velikonoce, Vánoce či Silvestr) bývá ubytování vyprodané dlouho dopředu. Pokuste se tedy těmto termínům vyhnout. Je dobré si také zjistit, kdy jsou státní svátky a školní prázdniny v zemi, kam jedete a vyhnout se těmto termínům

Vyhněte se populárním termínům jako Velikonoce
Vyhněte se populárním termínům jako Velikonoce.

11) Reklamace aneb plaťte pouze přímo přes Airbnb

Občas se stává, že vám majitel napíše, ať mu zaplatíte přímo na místě místo placení přes Airbnb. Chce se tak vyhnout placení části výdelku Airbnb. Pokud na to přistoupíte, ztratíte jakoukoliv právní ochranu z pozice Airbnb. Můžete to risknout, ale nemusí se to vyplatit.

Airbnb nezaplatí peníze majiteli okamžitě, ale až 24 hodin po konci vašeho pobytu. Je to z důvodu možnosti reklamace. Pokud se ozvete s reklamací do 24 hodin, Airbnb vám může v případě vaší pravdy peníze vrátit. Reklamace se nejčastěji týkají těchto případů:

 • Popis ubytování je neodpovídající – například jiný počet postelí či pokojů či jiná lokalita
 • Neuklizené pokoje nebo se jedná o prostředí, kde se necítíte bezpečně.
 • V ubytování se nachází zvíře, které nebylo popsáno v popisu.

12) Ozvěte se, pokud máte jakýkoliv problém

Pokud narazíte na jakýkolik problém. Ať už je něco rozbité nebo nemáte k dispozici něco, co bylo psané v popisu, ozvěte se majiteli. V zájmu hostitelů je, aby byli hosté spokojení a v drtivé většině případů se vám budou snažit pomoct a problém vyřešit.

Nejhorší co můžete udělat je, že budete zticha, nic neřeknete a pak za to dáte majiteli špatné hodnocení i když by bylo třeba snadné daný problém do pár minut vyřešit.

13) Stáhněte si mobilní aplikaci Airbnb

Rozhodně doporučujeme si na cestování stáhnout aplikaci Airbnb do vašeho mobilu. Zaprvé budete mít jasný přehled o vašem ubytování a zadruhé budete mít výrazně snadnější případně přerezervování, rušení či nové objednávání a komunikaci s hostitelem.

Aplikace také umožňuje snadné přidávání hodnocení a komentářů k vašim pobytům.

Airbnb Praha

Hledáte Airbnb v Praze? Pokud hledáte levnou variantu, doporučujeme Pražský hostel na Smetance. Cenově patří k nejlevnějším nabídkám a je umístěn v hezké lokalitě přímo u parku Riegrovy sady. Na metro je to 5 minut autobusem či 10 minut pěšky.

Pokud hledáte něco luxusnějšího v centru Prahy, zvolte tento skvělý apartmán – New Equipped Apartment. Nenajdete ubytování s lepší lokalitou. Budete to mít kousek pěšky ke všem důležitým turistickým místům (5 minut ke Karlovu mostu, 5 minut na Staroměstské náměstí, 2 minuty k Národnímu divadlu). Zároveň se ale ubytování nachází v klidné boční ulici s několika restauracemi. Majitel je velice milý a ochotný.

apartmán

Airbnb – sleva 997 Kč

Chcete slevu na vaše první pobyt s Airbnb? Je to snadné, stačí použít tento odkaz a získáte slevu 997 Kč. Užijte si váš pobyt!

Podívejte se na super video – jak sehnat levné ubytování:

YouTube video

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Airbnb_ 13 chytrých tipů na hledání ubytování + 997 Kč sleva pro vás!

FAQ – často kladené otázky:

Jak získat slevu 997 Kč na první pobyt?

Je to jednoduché, stačí kliknout na tento odkaz a získáte slevu 997 Kč. Musíte si založit nový účet, abyste slevu mohli získat.

Na co si dát pozor při hledání ubytování přes Airbnb?

1) Prostudujte si pořádně celý popis ubytování.
2) Prohlédněte si pořádně všechny fotky.
3) Čtěte hodnocení a komentáře.
4) Dejte si pozor na dodatečné poplatky.
5) Vyhněte se státním svátkům a populárním termínům.
6) Rezervujte ubytování přes Airbnb včas.
Čtěte více o tom, na co si dát pozor při hledání Airbnb.

V jakých případech můžu reklamovat Airbnb?

Reklamace se nejčastěji týkají těchto případů:
1) Popis ubytování je neodpovídající – například jiný počet postelí či pokojů či jiná lokalita
2) Neuklizené pokoje nebo se jedná o prostředí, kde se necítíte bezpečně.
3) V ubytování se nachází zvíře, které nebylo popsáno v popisu.

Jak hledat levné ubytování?

Zde si přečtěte podrobný návod s praktickými tipy, jak hledat levné ubytování po celém světě.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.