Twisto – recenze: Vše, co potřebujete vědět. Výhody a nevýhody

Twisto je česká revoluce v každodenním placení. Nabízí slevy na nákupy, výrazně rychlejší a bezpečnější placení na e-shopech a ušetří vám spoustu času a nervů při placení faktur. A nejen to, Twisto má spoustu dalších výhod a začíná být v Česku čím dál populárnější.

Tato podrobná recenze má za úkol kompletně popsat, jak Twisto funguje a jaké má výhody i nevýhody.

Jak funguje Twisto?

Twisto je mobilní aplikace, která je určena k placení a funguje na podobném principu jako kreditní karty. Možná si říkáte, že je to vlastně stejné jako jakákoliv jiná kreditní karta. Není to tak, Twisto nabízí mnohem víc než běžná kreditka.

Twisto je v podstatě taková elektronická peněženka, do které ale nemusíte nahrávat peníze předem, ale výdaje zaplatíte zpětně.

Twisto si můžete představit jako chytrou elektronickou peněženku, kterou nemusíte předem nabíjet. Vše, co během měsíce utratíte, pak zaplatíte Twistu najednou. Buď převodem, nebo platební kartou. Kromě plateb on-line a v obchodech za vás Twisto zaplatí také faktury, které jim přepošlete na e-mail.

Objednat Twisto

Jaké má Twisto výhody?

Pojďme si shrnout ty největší výhody a funkce, které nabízí Twisto:

1) Cashback – získáte procenta z nákupů zpět na váš Twisto účet

Twisto spolupracuje s velkým množstvím obchodů, ve kterých vám nabízí slevu ve formě cashbacků. Při nákupu vám vrátí určité procento zaplacené částky jako kredity na váš účet. Těmito kredity pak můžete normálně dál platit. U každého obchodu je sleva jiná – jedná se o cashbacky v rozmezí 1-10 %.

Zde se můžete podívat na seznam všech obchodů, které nabízejí cashback slevu. Mezi ty nejzajímavější patří například:

  • Dáme jídlo
  • Slevomat
  • Booking.com
  • Rohlík.cz
  • Košík.cz
  • Ticketportal
  • Lékárna.cz
  • a spoustu dalších…
Cashback

2) Platby na e-shopech bez nutnosti registrace a zadávání platební karty

Čím dál více e-shopů má integrované platby pomocí Twisto. Při nákupu pak stačí zadat váš e-mail a platba se provede automaticky. Platby tímto způsobem jsou rychlejší a hlavně bezpečnější, protože nemusíte zadávat vaší platební kartu a ani se nikde nemusíte registrovat.

V mobilní aplikaci máte pak přehled o tom, co přesně jsme si koupili a Twisto vám také zašle informaci o tom, jestli e-shop už zboží odeslal.

Pokud e-shop nemá platbu pomocí Twisto zavedenou, stačí zvolit platbu bankovním převodem a necháte si zaslat zálohovanou fakturu. Tu pak pošlete buď na email [email protected] nebo nahrajete přes váš účet a o všechno ostatní se postará Twisto. Více informací níže.

3) Snadná a rychlá platba faktur a složenek pomocí Twisto Snap

Také vás nebaví večery, kdy si musíte sednout k počítači a ručně platit faktury či složenky jednu po druhé? S tímto vám Twisto ušetří hodně práce a času. Papírové faktury a složenky totiž stačí nafotit mobilním telefonem do aplikace a elektronické faktury přeposlat na email [email protected]. Twisto pak faktury a složenky za vás zaplatí a nemusíte se starat o pracné vyplňování platebních údajů.

Twisto platí faktury a složenky běžně pár dní před datem splatnosti, ale pokud potřebujete zaplatit hned, stačí to připsat do poznámky.

4) Neplatíte vlastními penězi, ale penězi Twista

Při platbách neplatíte vašimi penězi, ale penězi Twista. To je výhodné zejména při nákupech online, kdy máte právo na vrácení zboží. Když například nakoupíte oblečení a nesedne vám velikost, můžete zboží vrátit a objednat si jiné. V takovém případě při běžném placení musíte čekat až 10 dní, než vám e-shop pošle peníze zpět. Při platbě pomocí Twisto se tomu vyhnete, protože e-shop bude vracet peníze Twistu a nikoliv vám.

Twisto také oceníte během cestování. Běžnou praxí je blokace peněz na kartě například při půjčování auta nebo zamluvení ubytování. Není nic příjemného, když vám zablokují třeba 20 000 Kč a vy je nemůžete použít. Při použití Twista půjčovna zablokuje peníze Twista a nikoliv vaše.

5) Veškeré výdaje splácíte zpětně

Všechny výdaje spojené s Twistem splácíte jednou měsíčně. Veškeré vaše transakce se sčítají za kalendářní měsíc a poté máte 14 dní na zaplacení. Znamená to tedy, že například veškeré výdaje od 1. do 30 dubna je nutné zaplatit nejpozději do 15. května. Platby se tak dají zdarma odložit až 45 dní (pokud platíte první den v měsíci).

Pokud se stane, že nemáte dostatek peněz na zaplacení nebo jen potřebujete vyjít s výplatou, můžete si nechat splátku odložit. Za to už samozřejmě zaplatíte. Zde je kalkulačka, která vám spočítá kolik zaplatíte za určitou odloženou částku.

Nicméně narozdíl od běžných kreditních karet není v zájmu Twista vás nachytat na nezaplacených platbách a posílá vám připomínky tak často, že se vám rozhodně nestane, že byste zapomněli něco zaplatit.

Podrobný přehled

6) Twisto vás nenechá utratit více, než si můžete dovolit

Twisto má velice propracovaný systém vyhodnocování bonity svých klientů. Průběžně si vaše chování prověřují pomocí automatizovaných procesů a stanovují maximální měsíční limit, který můžete utratit.

Při registraci dostanete základní měsíční limit 10 000 Kč, který ale v případě včasného placení výdajů postupně stoupá a během pár měsíců se už dostanete na limit ve výši vašeho měsíčního příjmu.

Pokud nutně potřebujete jednorázově limit zvýšit, je to možné. Je potřeba kontaktovat zákaznickou podporu (která je na skvělé úrovni) a oni vám pravděpodobně vyhoví.

7) Přehledné statistiky výdajů a účtenky v aplikaci Twisto

V aplikaci máte přehledně vypsané všechny transakce a máte tak dobrý přehled o vašich výdajích. Výdaje se dají třídit do různých kategorií a vy tak přesně víte, kolik jste utratili třeba za jídlo, za dopravu či za zábavu.

V aplikaci také máte všechny účtenky s podrobně rozepsanými položkami a můžete si vše jednoduše zkontrolovat.

Twisto - přehled

8) 5% sleva na platby v zahraniční měně (u tarifu Premium)

S tarifem Premium dostanete 5% slevu na veškeré platby v zahraniční měně, což často není úplně nezanedbatelná částka. Sleva se dokonce sčítá s případným cash-backem, takže se můžete teoreticky dostat až na slevu 15 %.

9) Výhodné kurzy při směňování cizích měn (u tarifu Premium)

Pokud budete platit pomocí Twisto v zahraničí, máte k dispozici výhodnější směnné kurzy než většina českých bank. Občas (převážně o víkendech) se můžete dostat dokonce k lepšímu kurzu, než má karta Revolut, která má obecně nejvýhodnější kurzy.

Pozor! Výhodné kurzy platí jen u tarifu Premium. Naopak u tarifů Online a Standard jsou kurzy spíše nevýhodné.

10) Cestovní pojištění pro celou rodinu (u tarifu Premium)

U tarifu Premium máte také možnost využít cestovní pojištění s celkem dobrými limity (krytí až 3 000 000 Kč). Jde o pojištění od české pojišťovny UNIQA a pokrývá celý svět. Pojištění platí až pro 6 lidí v jedné domácnosti, což je za 100 Kč měsíčně super. Pozor jenom, že pojištění platí pouze na kratší cesty do zahraničí (maximálně 30 dní v kuse).

Podrobné podmínky pojištění jsou k dispozici zde.

11) Skvělá zákaznická podpora v českém jazyce

Bojíte se volat na zákaznickou podporu, protože to je na dlouho a budete pravděpodobně mluvit s automatickým hlasovým systémem? U Twista se toho nemusíte bát, protože si váží svých zákazníků a mají perfektní zákaznickou podporu.

Obrovskou výhodou během cestování je zákaznická podpora v českém jazyce. Například u karty Revolut je podpora pouze v angličtině.

Pokud máte jakýkoliv problém či dotaz, nebojte se Twisto kontaktovat buď telefonicky na čísle +420 222 70 33 33 (Po-Pá 9-20h) nebo emailem na [email protected].

Twisto karta recenze zkušenosti náramek (2)-2

Nevýhody Twisto

Twisto má samozřejmě i nějaké nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat:

1) Nelze vybírat z bankomatů

Twisto nepodporuje vybíraní z bankomatů, je čistě na placení. Na vybírání z bankomatů v ČR používejte vaší běžnou platební kartu od české banky. Na cestování vřele doporučujeme kartu Revolut, která má nejvýhodnější výběru z bankomatů v zahraničí.

2) Měsíční limit na veškeré platby

Při registraci dostanete základní měsíční limit 10 000 Kč, který ale v případě včasného placení výdajů postupně stoupá a během pár měsíců se už dostanete na limit ve výši vašeho měsíčního příjmu. Ze začátku se tedy Twisto nedá použít jako jediný způsob placení, je potřeba kombinovat s jinými způsoby. Za 2-3 měsíce se ale můžete dostat na limit 25 – 30 000 Kč, což už stačí na většinu výdajů.

Pokud nutně potřebujete jednorázově limit zvýšit, je to možné. Je potřeba kontaktovat zákaznickou podporu Twisto (která je na skvělé úrovni) a oni vám pravděpodobně vyhoví.

3) K neplacenému tarifu nedostanete platební kartu

U neplaceného tarifu nedostanete platební kartu, ale budete omezeni pouze na placení online. K získání platební karty si musíte platit tarify za 49 Kč nebo 99 Kč měsíčně.

4) Twisto je v principu kreditní karta

Twisto je ve své podstatě kreditní karta. V případě neustálého odkládání placení se můžete dostat do smyčky, kdy budete v podstatě neustále v dluhu a budete platit poplatky navíc. V tom jsou ale právě dobré měsíční limity, protože vám tak Twisto neumožní se dostat do velkého dluhu.

Twisto karta recenze zkušenosti náramek (4)

Další funkce Twisto

1) Podpora Apple Pay (Google Pay má Twisto v plánu do konce roku 2019)

Twisto podporuje službu Apple Pay, která poskytuje přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, v aplikacích a při online platbách prostřednictvím Apple zařízení.

Podpora Google Pay se má objevit nejpozději do konce roku 2019.

Apple pay

2) Možnost rozdělení útraty s přáteli (u tarifů Standard a Premium)

Určitě se vám stává, že jde například s kamarády do restaurace a potřebujete zaplatit společný účet. Je často složité najít správné drobné, aby to každému vyšlo. V tomto případě vám skvěle poslouží funkce Split.

Stačí u dané platby kliknout na ‚‚Splitnout útratu’’ a vybrat kamarády, se kterými se chcete rozdělit. Ti, co mají účet u Twista, uvidí platbu okamžitě. Ostatním přijdou na email nebo na telefon instrukce, jak částku zaplatit.

Twisto karta recenze zkušenosti náramek (1)

3) Platební náramek (u tarifů Standard a Premium)

Twisto přichází na trh i s další novinkou, kterou je platební náramek. Náramek je vyroben ze silikonu, je voděodolný a nemusí se nabíjet. Vybrat si můžete mezi černou a fialovou barvou.

Při placení pouze přiložíte ruku s náramkem k platebnímu terminálu a máte zaplaceno.

4) Cashback Mastercard Priceless Specials

Pokud používáte věrnostní program Mastercard Priceless Specials, můžete si do něj zdarma zařadit i kartu Twisto.

Mastercard Priceless Specials nabízí cashback a slevové kupony u desítek českých obchodů. Čím více transakcí provedete a čím více peněz utratíte, tím větší výhody dostanete.

Tarify Twisto

Služba Twisto má 3 různé tarify, které můžete zvolit. Tarif Online je zdarma a tarify Standard a Premium jsou placené. K neplacenému tarifu nedostanete platební kartu. Pokud často cestujete, vyplatí se vám vzhledem k cestovnímu pojištění a slevám na zahraniční platby tarif Premium.

Zde se podívejte na tabulku se srovnáním tarifů:

Online Standard Premium
Cena za měsíc zdarma 49 Kč 99 Kč
Online platby
Platební karta ×
Apple Pay ×
Twisto Split ×
CashBack
5% sleva na zahraniční platby × ×
Cestovní pojištění × ×
Twisto tarify

Objednejte si Twisto s bonusem 300 Kč

Pokud si objednáte Twisto přes tento odkaz, získáte tím automaticky bonus 300 Kč, které budeme moci využít při placení. Během registrace musíte vložit fotografii vašeho občanského průkazu. Vaše žádost bude schválena do 3 dnů.

Objednat Twisto

Shrnutí – Twisto se prostě vyplatí!

Twisto se vyplatí opravdu pro každého. Kdo by nechtěl slevy na nákupy, výrazně rychlejší a bezpečnější placení na e-shopech a mnohem jednodušší placení faktur. Pokud navíc rádi cestujete, s Twistem ušetříte na platbách, výhodných kurzech a můžete využít výhodné cestovní pojištění.

Podívejte se ještě na podrobnou video recenzi Twisto:

Pomohl vám článek?

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a zamluvit si ubytování, koupit letenky, zajistit pojištění či půjčit auto přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění!

Uložte si na později a pro své kamarády:

Recenze Twisto – vše, co potřebujete vědět, výhody a nevýhody

FAQ – často kladené otázky:

Je získat bonus 300Kč?

Je to jednoduché, stačí si pořídít Twisto přes tento odkaz a automaticky dostanete bonus 300 Kč, které můžete utratit za cokoliv.

Jaké jsou výhody Twisto?

Hlavními výhodami jsou cashbacky, platby na e-shopech bez registrace, rychlá platba faktur, placení penězmi Twista či přehledné statistiky utrácení. O výhodách Twisto čtěte více zde.

Jaké jsou nevýhody Twisto?

Největšími nevýhodami jsou nemožnost výběrů z bankomatů, měsíční limity na platby a že platební karta není zdarma. O nevýhodách Twisto čtěte více zde.

Je služba Twisto zdarma?

Základní tarif je bezplatný. K tarifu zdarma ale nedostanete platební kartu a Twisto tak budete moci využít jen na online platby. Platební kartu dostanete k tarifům Standard a Premium, které stojí 49 Kč, respektive 99 Kč měsíčně. Zde najdete více o tarifech Twisto.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže 🙂

5.0 - 2 votes

Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

Veškeré články se snažíme průběžně aktualizovat, nicméně místa se rychle mění a není v našich silách zachytit veškeré změny. Proto budeme rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv novinky.

Napsat komentář