Vítejte na našem blogu o cestování!

Matej and Adriana - Czech the World - Cestovatelský blog
  • Hledáte kvalitní informace o cestování do konkrétních zemí?
  • Praktické rady a tipy?
  • Mapy s nejzajímavějšími body?
Vítejte na našem blogu o cestování!

Ahoj, jmenujeme se Adriana a Matěj. Poznali jsme se v roce 2012 a od té doby spolu nejen žijeme, ale i aktivně cestujeme. Za tu dobu jsme zjistili, že na internetu je sice hodně informací o cestování i jednotlivých destinacích, ale velice často jsou tyto informace zastaralé, nerelevantní nebo neúplné. Rozhodli jsme se tedy soustředit na kvalitu obsahu, nikoliv na kvantitu. S našimi články si dáváme velmi záležet a tak jeden takový článek či průvodce vzniká klidně několik dní.

Jakou přidanou hodnotu má náš obsah?

1) Jsme upřímní a féroví

Velice si zakládáme na upřímnosti a férovosti. Je hodně blogerů, kteří doporučují i méně kvalitní nebo dražší služby, jen pokud jim zajistí větší provizi. My takoví nejsme. Doporučujeme opravdu jen to nejlepší. Pokud lepší služba nemá affiliate program a horší služba má, doporučíme vám stejně tu lepší službu bez nároku na provizi.

2) Tvoříme pro Vás mapy

Oba od mala zbožňujeme jakékoliv mapy. Jsme schopní je studovat dlouhé hodiny. Jedním z našich největších koníčků jsou mapovací orientační závody a víceboje a tuto vášeň se snažíme přenášet i na blog. Ke každé zemi či oblasti pro Vás vytváříme podrobné mapy se všemi zajímavými body, které si můžete stáhnout do mobilu a lépe se tak orientovat. Na mapách si dáváme opravdu záležet. Strávíme nad nimi hodně času a troufáme si říci, že podobné mapy jinde na internetu nenajdete.

Blog o cestování
Cestovatelský blog - o nás
Blog o cestování - mapy

3) Píšeme kvalitní, obsáhlé, ale zato přehledné průvodce

Upřednostňujeme kvalitu před kvantitou. Snažíme se vždy pokrýt veškeré důležité aspekty cestování a vytvořit komplexního obsáhlého průvodce, který vám na cestách usnadní většinu organizace. Zároveň ale extrémně dbáme na přehnednost a uživatelskou přívětivost (Matěj přímo vystudoval informatický obor interakce člověka s počítačem, který je na toto přímo ideální).

4) Cestujeme pomalu – poznáváme země do hloubky

Naším cílem není procestovat všechny země světa, ani cestovat co nejrychleji. Země chceme poznat více do hloubky včetně kultury a místních obyvatel. Na většině míst, o kterých jsme napsali, jsme strávili delší dobu, ať už pracovně či studijně (celé léto na Alajšce, další léto v Yellowstonu, 5 měsíců ve Finsku, rok na Novém Zélandu apod.). Můžeme si tedy dovolit říct, že podáváme kvalitní ověřené informace, které nejsou jen tak někde opsané z internetu.

Adriana and Matej - Czech the World (1)

Proč právě Czech the World?

Nejen čeština může být hravým jazykem a přesně takto vznikl název Czech the World. Využili jsme toho, že slova „Czech“ a „Check“ mají stejnou výslovnost.

Jednoduše tedy: „Web pro Čechy, kteří objevují svět.“

Naše cestovatelská timeline:

Cestovatelská osa Czech the World

Náš tým:

Adriana

Adriana

Nadšená cestovatelka, fotografka a blogerka. Cestování propadla po dvou studijních pobytech v zahraničí. Nejspokojenější je v horách nebo přírodě s batohem na zádech. Jejím koníčkem jsou rovněž outdoorové závody a přírodní víceboje. Nejvíce textů na blogu czechtheworld.com je právě od Adri.

Blog o cestování - Matěj

Matěj

Sportovec, cestovatel, vášnivý fotograf a bývalý skautský vedoucí. Už od mala miloval přírodu, sportování a aktivní život. Dlouhé roky vedl skautský oddíl, kde pomáhal vychovávat děti. V pomáhání ostatním lidem chtěl rád pokračovat, a proto byl blog o cestování s radami logickým krokem. Matěj vystudoval informatiku a proto mimo psaní článků je i hlavním vývojářem webu.

Blog o cestování - Jakub

Jakub

Často s námi cestuje i kamarád Jakub. Videograf našeho týmu. Pokud zrovna nenatáčí s foťákem na Gimbalu, pilotuje drona, fotí nebo stříhá videa. Je rovněž bývalým a dlouholetým skautským vedoucím a milovníkem přírody. Jakub vystudoval informatiku a programuje mobilní aplikace.

Náš obsah sdílí i stránky velkých jmen:

Czech the World - MTV Travel

Spolupráce

Chtěli byste s námi spolupracovat? O možnostech spolupráce s námi si přečtěte zde.

Pokud se Vám náš blog o cestování líbí nebo máte jakékoliv dotazy, připomínky nebo zpětnou vazbu – napište nám prosím na [email protected].

Weby, se kterými spolupracujeme:

Kontaktní údaje:

Matěj Halouska
Kubíkova 1180/9
Praha 8
18200
IČO:10957669