13 tipů a kompletní návod, jak chytře hledat letenky na Skyscanner

S hledáním letenek máme dlouholeté zkušenosti a pokud se nás zeptáte, jaký vyhledávač upřednostňujeme, jednoznačně odpovíme Skyscanner.cz. Je to ze dvou hlavních důvodů:

  • Nabízí nejnižší ceny letenek z a do České republiky.
  • Umožňuje několik způsobů vyhledávání, které umí jen málo vyhledávačů.

V tomto článku jsme pro vás sepsali kompletní návod a veškeré triky, které potřebujete vědět pro vyhledávání letenek na Skyscanner.

13 tipů, jak hledat letenky na Skyscanner

1) Hledejte na Skyscanner.cz nikoli na Skyscanner.com

Pokud letíte z nebo do České republiky, vždycky vyhledávejte na české verzi Skyscanneru. V drtivé většině případů vám vyhledávač najde levnější letenky než anglická verze.

Nejde o zanedbatelné rozdíly. Na obrázku níže můžete vidět porovnání dvou naprosto totožných letů (vlevo Skyscanner.cz, vpravo Skyscanner.com). Na anglické verzi byste zaplatili o 550 Kč více.

Skyscanner - porovnání české a anglické verze
Na anglické verzi Skyscanner (vpravo) jsou letenky o 550 Kč dražší

2) Použijte funkci „nejlevnější měsíc“

Pokud jste flexibilní a nemáte jasně dané konkrétní datum, zvolte funkci nejlevnější měsíc. Tato funkce vám najde, ve kterých dnech jsou letenky do vaší destinace nejlevnější.

Při vyhledávání nevolte konkrétní datum, ale zvolte „Celý měsíc“ a vyberte si měsíc, ve kterým chcete letět.

Pokud navíc zvolíte možnost „Nejlevnější měsíc“, Skyscanner vám najde, ve kterém měsíci v roce jsou letenky nejlevnější.

Skyscanner - nejlevnější měsíc
Funkce nejlevnějšího měsíce

3) Využijte možnost hledání „kamkoliv“

Pokud máte termín, ale nemáte jasně danou destinaci, kam chcete jet, není nic lepšího než si cíl cesty vybrat podle ceny letenek.

Do pole cílové destinace nic nevyplňujte či zvolte „Kamkoliv“, Skyscanner vám vyhledá a seřadí destinace od nejlevnější a vy si tak můžete vybrat některou, která vám vyhovuje.

Vyberte si destinaci podle ceny
Vyberte si destinaci podle ceny

4) Vyhledávejte na Skyscanner podle mapy

Druhá možnost vyhledávání destinace podle ceny letenek, je vyhledávat na mapě.

Ve vyhledávacím formuláři vyplňte odletovou destinaci a klikněte na odkaz „Mapa“ vpravo nahoře. Zobrazí se vám mapa s cenami letenek do různých destinací.

Zelená kolečka znamenají, že letenky jsou do daného města pod cenou. Červené znamenají naopak, že jsou letenky do této destinace spíše dražší než běžně.

Skyscanner - vyhledávání podle mapy
Vyhledávání podle mapy

5) Nechte si posílat upozornění na cenu

Pokud máte jasně daný termín a destinaci, nechte si posílat několik měsíců předem upozornění na ceny. Budete mít možnost sledovat, jestli cena letenky klesá nebo stoupá a budete moci koupit letenku ve vhodnou chvíli.

Můžete si například nastavit, aby vám přišlo upozornění, až cena klesnou pod určitou částku.

Stačí vyhledat váš konkrétní let a kliknout na tlačítko „Dostávat upozornění na cenu“ vlevo nahoře.

Skyscanner upozornění na cenu
Upozornění na cenu

6) Porovnejte ceny letenek z okolních letišť

Hledejte letenky nejen z Prahy, ale i třeba z Vídně, Bratislavy či Berlína a Katowic. Často jsou letenky z těchto letišť výrazně levnější. Do všech těchto měst se dostanete snadno a celkem levně autobusem Flixbus či Regiojet. Stejně tak můžete zkusit okolní letiště v cílové destinaci.

7) Vyhledávejte v lokální měně

Přímo na webu Skyscanneru mají ceny stejné ať už zvolíte jakoukoliv měnu. Při nákupu letenky vás ale občas vyhledávač přesměruje na web konkrétní aerolinky a tam už to tak být nemusí.

Příkladem může být let z Kuala Lumpur do Soulu na obrázku níže. Cena v malajských ringitech byla v přepočtu o 126 Kč nižší, než v amerických dolarech. 119 USD je přibližně 497 MYR.

Vyhledávejte v lokální měně!
Vyhledávejte v lokální měně!

8) Najděte si na Skyscanner svou vlastní levnější trasu

Kombinací letů s přestupem je obrovské množství a vyhledávače někdy nenajdou tu nejlepší možnost. Můžete to zkusit sami.

Otevřete si dvě okna se Skyscanner vedle sebe a v jednom si vyhledejte jednosměrný let z vaší startovní destinace kamkoliv a ve druhém okně z vaší cílové destinace kamkoliv. Najděte si zemi která je v obou seznamech a porovnejte, jestli výsledná cena nebude v součtu levnější než cena, kterou vám našel sám Skyscanner.

Najděte si vlastní levnější trasu
Najděte si vlastní levnější trasu

9) Najděte si na Skyscanner jednosměrný let jako zpáteční

Pokud potřebujete jednosměrnou letenku s přestupem a chcete na pár dní prozkoumat přestupní město, můžete tuto letenku najít jako zpáteční s jiným místem návratu. Může to být o odst levnější než klasická jednosměrná letenka.

Jako příklad – my takto letěli z Prahy na Zéland s přestupem v Tokiu. Měli jsme zpáteční letenku tzv. „multi-city“. Let Praha – Tokio byl jako směr tam a let Tokio – Nový Zéland byl jako zpáteční let.

10) Vyhněte se svátkům a populárním termínům

V populárních termínech (například Velikonoce, Vánoce či Silvestr) bývají letenky dražší a vyprodané dlouho dopředu. Pokuste se tedy těmto termínům vyhnout.

Vyhněte se populárním termínům jako Velikonoce
Vyhněte se státním svátkům jako např. Velikonoce

11) Dejte si pozor na vzdálená letiště

Na vzdálená letiště si dejte pozor hlavně při nakupování letenek s nízkonákladovými společnostmi. Někdy se může stát, že doprava z letiště do města bude stát stejně jako celá letenka.

Například Londýnské letiště Stansted je od centra města vzdálené téměř hodinu a půl jízdy a autobus jedním směrem vás vyjde kolem 350Kč, takže musíte k ceně letenky připočítat 700Kč. Podobné je to v Barceloně s letištěm Girona.

Letiště Girona je celkem daleko od barcelony
Letiště Girona je celkem daleko od barcelony

12) Kupujte letenky v neděli

V neděli jsou statisticky letenky nejlevnější (myslíme tím den nákupu, a nikoliv den letu). Samozřejmě neplatí to vždy, ale podle studií jsou letenky v neděli přibližně o 4% levnější než například ve středu. U letenky za 10 000Kč to dělá rozdíl 400 Kč, což není úplně zanedbatelná částka.

Letenky hledejte v neděli
Letenky hledejte v neděli

13) Kupujte 2 až 3 měsíce před odletem

Nejnižší ceny bývají 2 až 3 měsíce před odletem. Neplatí to vždy, ale je to statisticky dokázané. Kupujte ale jen v případě, že si jste jistí, že už se nic nezmění, případně si vyberte letenku s možností zrušení.

Neplatí také pro různé akce a chybové tarify.

Přečtěte si také naše porovnání nejlepších vyhledávačů letenek:

Najděte si letenky přes Skyscanner

Jsou pro vás naše tipy užitečné? Můžete nám udělat radost a objednat si letenky přes náš odkaz. Nestojí vás to nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu. Stačí vyhledat letenky přes tento odkaz.

Podívejte se na super video – jak na letenky:

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

  • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

13 tipů a kompletní návod, jak chytře hledat letenky na Skyscanner

Skyscanner – FAQ – často kladené otázky:

Je lepší hledat na Skyscanner.cz nebo na Skyscanner.com?

Pokud letíte z nebo do České republiky, vždycky vyhledávejte na české verzi Skyscanneru. V drtivé většině případů vám vyhledávač najde levnější letenky než anglická verze.
A nejde o zanedbatelné rozdíly, při ceně letenky 15 000 Kč může být rozdíl klidně 500 Kč.

Je Skyscanner nejlepší vyhledávač letenek?

Nedá se jasně říct, který vyhledávač je nejlepší, protože na různé situace jsou lepší různé vyhledávače. Skyscanner ale rozhodně patří mezi nejlepší vyhledávače. Zde si přečtěte velké porovnání vyhledávačů letenek.

Na co si dát při hledání letenek pozor?

1) Vyhněte se populárním termínům a svátkům – letenky bývají výrazně dražší.
2) Dejte si pozor na vzdálená letiště – některé nízkonákladové společnosti létají na malá letiště daleko od města a doprava vás bude stát další čas a peníze.
3) Zkontrolujte si, jestli je v ceně letenky i zavazadlo.
4) U nízkonákladových letů si dejte pozor na dostatečný čas na přestup. Jednotlivé lety se často musí koupit zvlášť a nemáte přestup garantovaný.
Zde najdete kompletní návod a tipy na hledání letenek.

Jak dlouho dopředu jsou letenky nejlevnější?

Letenky bývají nejlevnější 2-3 měsíce před odletem. Neplatí to ale pro různé akce a chybové tarify.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Rate this post