Booking.com: 13 chytrých tipů na hledání ubytování + 10% sleva pro vás!

V předchozím článku jsme si shrnuli různé možnosti, kde a jak hledat ubytování. V tomto článku se podíváme, jak konkrétně vyhledávat na populárním portálu Booking.com.

Kdybychom měli vybrat portál, přes který jsme si nejvíckrát rezervovali ubytování, bude to právě Booking.com. Vždy se při vyhledávání držíme těchto osvědčených tipů a máme jen samé dobré zkušenosti.

Pokud jste přišli jenom kvůli slevě, použijte tento odkaz na 10% slevu na váš první pobyt.

13 tipů, jak hledat na Booking.com

1) Získejte Booking.com Genius status

Pokud se ubytujete alespoň 2x za poslední 2 roky přes Booking.com, získáte tzv. Genius status, což je vlastně takový věrnostní program. Jaké má Genius status výhody?

 • 10% sleva na vybrané hotely
 • Check-in o 2 hodiny dříve
 • Check-out o 2 hodiny později
 • Dopravu z letiště zdarma (u vybraných hotelů)
 • Speciální telefonní linku pro vaše požadavky a připomínky

Získat Genius status je snadné, tak proč toho nevyužít.

Booking.com - Genius Program

2) Používejte správně filtry

Filtry jsou věc, kterou na Booking.com naprosto milujeme. Při správném použití vám ušetří hodně času a najdete přesně to správné ubytování vám na míru.

 • Cena – nastavte si váš rozpočet.
 • Poloha – záleží vám na poloze? Pokud nechcete skončit někde v zapadlé či méně hezké čtvrti, vybírejte si polohu s hodnocením alespoň 7 nebo 8.
 • Vzdálenost od centra – nastavte si, jak maximálně daleko od centra chcete být
 • Hvězdičky – ty my například neřešíme, protože často vůbec nemusí odpovídat. Značí to pouze plnění některých standardů, které často ani nejsou důležité (například telefon na pokoji či minibar).
 • Možnost zrušení zdarma
 • Snídaně v ceně
 • 24h recepce – pokud plánujete dorazit v noci, nebo nevíte přesný čas příjezdu
 • Parkování – u některých hotelů v centru může být složité či drahé zaparkovat
 • Wi-Fi připojení k internetu – ne vždy je samozřejmostí
 • Manželská postel
 • Zábava – fitness, masáže, sauna, půjčení kola či motorky a další
Filtry - booking

3) Hledejte podle mapy

Pokud se nepodíváte na mapu a rezervujete si levný hotel, který je ale daleko, může se vám stát, že pak utratíte spoustu peněz a ztratíte hodně času jenom dopravou do centra města.

Booking.com umožňuje efektivně hledat podle mapy. Nejdříve si vyfiltrujte vaše hlavní požadavky a pak si vyberte podle mapy dobrý kompromis mezi cenou a vzdáleností.

Booking.com - hledání podle mapy
Hledání na mapě

4) Použijte funkci doporučení termínu

Bohužel žádný vyhledávač ubytování neumožňuje vyhledávat s flexibilním termínem jako to umí například vyhledávače letenek.

Booking.com má alespoň podobnou funkci doporučení termínu. V případě populárního termínu se vám po vyhledání nad seznamem nabídek ukáže lišta s doporučením termínů. Zobrazí se vám v jakých okolních termínech jsou pokoje levnější a o kolik. Pokud můžete být alespoň trochu flexibilní, můžete si vybrat levnější termín.

Booking.com - doporučení termínu
Funkce doporučení termínu

5) Využijte možnosti zrušení zdarma

Některé hotely umožňují zrušení zdarma. V tomto případě si můžete hotel zarezervovat a pak koukat na last-minute nabídky a pokud se objeví něco levnějšího/lepšího, můžete původní ubytování zrušit a objednat si nové.

Přijde vám to nemorální? Věřte, že to tak dělá hodně lidí a hotely s tím počítají.

Bezplatné zrušení rezervace

6) Dejte si pozor na dodatečné poplatky

Vždycky se podívejte, co je v ceně a co ne. Například často v ceně nebývá započtena klimatizace či vytápění. Pokud přijedete na místo a zjistíte, že je v pokoji extrémní vedro, nebo naopak mrznete a budete si chtít doplatit klimatizaci, či topení, pravděpodobně to pak v součtu vyjde dráž, než bydlet v nějakém lepším hotelu, kde je vše už započítané v ceně.

Dalším běžným poplatkem navíc je například městská daň. Některé hotely si nechají připlatit navíc třeba za wi-fi internet, parkování, fitness centrum a další.

7) Využijte garanci nejnižší ceny Booking.com

Booking.com garantuje vždy nejnižší cenu. Pokud tedy náhodou najdete kdekoliv jinde stejný hotel ve stejném termínu za nižší cenu, Booking.com vám váš pobyt na tuto cenu sníží.

Stáhněte si rozšíření do Chrome – Gopher, který vám automaticky prohledá ostatní webové portály a najde výhodnější nabídky.

Booking.com - garance nejnižší ceny
Garance nejnižší ceny

8) Věřte hodnocení a čtěte komentáře

Hodnocení hotelů není na Booking.com pro nic za nic. Naopak je dobré se tím řídit. Lidé jsou obecně málo kritičtí, a tak hodnocení 7 z 10 už je celkem nic moc. 6 už je špatné. Doporučujeme hledat ubytování s hodnocením minimálně 7 a ideálně alespoň 8.

Naopak získat hodnocení 10 z 10 je téměř nemožné a cokoliv s hodnocením 9 a více je skvělé.

Důležitý je také počet hodnocení. Pokud má hotel pouze třeba 5 hodnocení, může to být hodně zkreslené.

Komentáře k hodnocení také hodně napoví. Zvláště komentáře k horším hodnocením. Zjistíte tak důvody, proč daný uživatel hodnotil pobyt negativně a na co si dát pozor. Někdy zase naopak třeba zjistíte, že lidé dávají nízká hodnocení za malé detaily, na kterých vám nezáleží.

9) Ozvěte se, pokud něco neodpovídá

Pokud cokoliv neodpovídá popisu, který jste našli na webu, určitě to nenechte jen tak ležet a ozvěte se. Právě na tyto situace se hodí speciální linka pro Genius Reward členy.

Pokud byste situaci řešili přímo s hotelem, personál by mohl být často neochotný a nemusel by vám vyhovět. Pokud se ozvete na linku Booking.com, měli by vám pomoci.

10) Vyhněte se státním svátkům a populárním termínům

V populárních termínech (například Velikonoce, Vánoce či Silvestr) bývá ubytování dražší a vyprodané dlouho dopředu. Pokuste se tedy těmto termínům vyhnout. Je dobré si také zjistit, kdy jsou státní svátky a školní prázdniny v zemi, kam jedete a vyhnout se těmto termínům

Ubytování bývá dražší také o víkendech.

Vyhněte se populárním termínům jako Velikonoce

11) Rezervujte na poslední chvíli

Hotely se snaží na poslední chvíli prodat svoje nezaplněné pokoje. Pokud budete rezervovat ubytování až někdy mezi 16-20 hodinou večerní na ten daný večer, často najdete 20% až 70% slevy. Můžete si tak dovolit mnohem luxusnější hotel za cenu levného hostelu.

Pozor! Jen v případě, že je v oblasti hodně nabídek ubytování a není to v populárním termínu. Mohlo by se také stát, že bude vše vyprodané, a naopak zaplatíte výrazně víc.

Last minute

12) Vytvořte si účet a odebírejte nabídky na email

Ne každý má rád registrace do emailových nabídek, ale Booking.com posílá touto formou časově omezené nabídky klidně s 50% slevou. Můžete tedy narazit na opravdu výhodné nabídky a plánovat dovolenou podle nich.

13) Stáhněte si mobilní aplikaci Booking.com

Rozhodně doporučujeme si na cestování stáhnout aplikaci Booking.com do vašeho mobilu. Zaprvé budete mít jasný přehled o vašem ubytování a zadruhé budete mít výrazně snadnější případně přerezervování, rušení či nové objednávání.

Aplikace také umožňuje snadné přidávání hodnocení a komentářů k vašim pobytům.

Booking.com – sleva 10%

Chcete slevu? Je to snadné, stačí použít tento odkaz a získáte 10% slevu na vaše první ubytování (pokud ještě nemáte účet, musíte si ho založit).

Jsou pro vás naše tipy užitečné? Můžete nám udělat radost a objednat si ubytování přes náš odkaz. Nestojí vás to nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu. Objednávejte zde:


Podívejte se na super video – jak sehnat levné ubytování:

Pomohl vám článek?

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a zamluvit si ubytování, koupit letenky, zajistit pojištění či půjčit auto přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění!

Uložte si na později a pro své kamarády:

Booking.com_ 13 tipů, jak najít nejlepší ubytování + 10% sleva pro vás!

Booking – FAQ – často kladené otázky:

Jak získat slevu na Booking.com?

Stačí použít tento odkaz na 10% slevu na váš první pobyt. Abyste slevu mohli použít, musíte si založit nový účet, přes který jste ještě přes Booking nebydleli.

Platí sleva na jakékoliv ubytování?

10 % sleva platí pouze na objednávky ubytování v hodnotě minimálně 100 $ (2300 Kč). Abyste tuto částku překročili, můžete koupit ubytování na více nocí či pro více kamarádů najednou.

Můžu použít slevu i když už mám založený účet?

10% slevu můžete použít, pokud jste přes váš účet ještě přes Booking nebydleli. Pokud jste již bydleli, musíte si založit nový účet, aby sleva fungovala.

Jak sleva na Booking.com funguje?

10 % sleva na Booking funguje tak, že si nejdřív objednáte ubytování. Pobyt využijete a ve chvíli, kdy se vše potvrdí, pošle vám Booking 10% z placené částky zpět na váš účet, který si zadáte ve vašem účtu.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže 🙂

5.0 - 1 votes

Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

Veškeré články se snažíme průběžně aktualizovat, nicméně místa se rychle mění a není v našich silách zachytit veškeré změny. Proto budeme rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv novinky.

Napsat komentář