Booking.com: 13 chytrých tipů na hledání levného ubytování

V předchozím článku jsme si shrnuli různé možnosti, kde a jak hledat ubytování. V tomto článku se podíváme, jak konkrétně vyhledávat na populárním portálu Booking.com.

Kdybychom měli vybrat portál, přes který jsme si nejvíckrát rezervovali ubytování, bude to právě Booking.com. Vždy se při vyhledávání držíme těchto osvědčených tipů a máme jen samé dobré zkušenosti.

Pokud jste přišli jenom kvůli slevě, tak bohužel Booking už akci se slevami zrušil a slevu již není možné získat. Přečtěte si ale naše tipy, které vám ušetří ještě více peněz!

13 tipů, jak hledat na Booking.com

1) Získejte Booking.com Genius status

Pokud se ubytujete alespoň 2x za poslední 2 roky přes Booking.com, získáte tzv. Genius status, což je vlastně takový věrnostní program. Jaké má Genius status výhody?

 • 10% sleva na vybrané hotely
 • Check-in o 2 hodiny dříve
 • Check-out o 2 hodiny později
 • Dopravu z letiště zdarma (u vybraných hotelů)
 • Speciální telefonní linku pro vaše požadavky a připomínky

Získat Genius status je snadné, tak proč toho nevyužít.

Booking.com - Genius Program

2) Používejte správně filtry

Filtry jsou věc, kterou na Booking.com naprosto milujeme. Při správném použití vám ušetří hodně času a najdete přesně to správné ubytování vám na míru.

 • Cena – nastavte si váš rozpočet.
 • Poloha – záleží vám na poloze? Pokud nechcete skončit někde v zapadlé či méně hezké čtvrti, vybírejte si polohu s hodnocením alespoň 7 nebo 8.
 • Vzdálenost od centra – nastavte si, jak maximálně daleko od centra chcete být
 • Hvězdičky – ty my například neřešíme, protože často vůbec nemusí odpovídat. Značí to pouze plnění některých standardů, které často ani nejsou důležité (například telefon na pokoji či minibar).
 • Možnost zrušení zdarma
 • Snídaně v ceně
 • 24h recepce – pokud plánujete dorazit v noci, nebo nevíte přesný čas příjezdu
 • Parkování – u některých hotelů v centru může být složité či drahé zaparkovat
 • Wi-Fi připojení k internetu – ne vždy je samozřejmostí
 • Manželská postel
 • Zábava – fitness, masáže, sauna, půjčení kola či motorky a další
Filtry - booking

3) Hledejte podle mapy

Pokud se nepodíváte na mapu a rezervujete si levný hotel, který je ale daleko, může se vám stát, že pak utratíte spoustu peněz a ztratíte hodně času jenom dopravou do centra města.

Booking.com umožňuje efektivně hledat podle mapy. Nejdříve si vyfiltrujte vaše hlavní požadavky a pak si vyberte podle mapy dobrý kompromis mezi cenou a vzdáleností.

Booking.com - hledání podle mapy
Hledání na mapě

4) Použijte funkci doporučení termínu

Bohužel žádný vyhledávač ubytování neumožňuje vyhledávat s flexibilním termínem jako to umí například vyhledávače letenek.

Booking.com má alespoň podobnou funkci doporučení termínu. V případě populárního termínu se vám po vyhledání nad seznamem nabídek ukáže lišta s doporučením termínů. Zobrazí se vám v jakých okolních termínech jsou pokoje levnější a o kolik. Pokud můžete být alespoň trochu flexibilní, můžete si vybrat levnější termín.

Booking.com - doporučení termínu
Funkce doporučení termínu

5) Využijte možnosti zrušení zdarma

Některé hotely umožňují zrušení zdarma. V tomto případě si můžete hotel zarezervovat a pak koukat na last-minute nabídky a pokud se objeví něco levnějšího/lepšího, můžete původní ubytování zrušit a objednat si nové.

Přijde vám to nemorální? Věřte, že to tak dělá hodně lidí a hotely s tím počítají.

Bezplatné zrušení rezervace

6) Dejte si pozor na dodatečné poplatky

Vždycky se podívejte, co je v ceně a co ne. Například často v ceně nebývá započtena klimatizace či vytápění. Pokud přijedete na místo a zjistíte, že je v pokoji extrémní vedro, nebo naopak mrznete a budete si chtít doplatit klimatizaci, či topení, pravděpodobně to pak v součtu vyjde dráž, než bydlet v nějakém lepším hotelu, kde je vše už započítané v ceně.

Dalším běžným poplatkem navíc je například městská daň. Některé hotely si nechají připlatit navíc třeba za wi-fi internet, parkování, fitness centrum a další.

7) Využijte garanci nejnižší ceny Booking.com

Booking.com garantuje vždy nejnižší cenu. Pokud tedy náhodou najdete kdekoliv jinde stejný hotel ve stejném termínu za nižší cenu, Booking.com vám váš pobyt na tuto cenu sníží.

Stáhněte si rozšíření do Chrome – Gopher, který vám automaticky prohledá ostatní webové portály a najde výhodnější nabídky.

Booking.com - garance nejnižší ceny
Garance nejnižší ceny

8) Věřte hodnocení a čtěte komentáře

Hodnocení hotelů není na Booking.com pro nic za nic. Naopak je dobré se tím řídit. Lidé jsou obecně málo kritičtí, a tak hodnocení 7 z 10 už je celkem nic moc. 6 už je špatné. Doporučujeme hledat ubytování s hodnocením minimálně 7 a ideálně alespoň 8.

Naopak získat hodnocení 10 z 10 je téměř nemožné a cokoliv s hodnocením 9 a více je skvělé.

Důležitý je také počet hodnocení. Pokud má hotel pouze třeba 5 hodnocení, může to být hodně zkreslené.

Komentáře k hodnocení také hodně napoví. Zvláště komentáře k horším hodnocením. Zjistíte tak důvody, proč daný uživatel hodnotil pobyt negativně a na co si dát pozor. Někdy zase naopak třeba zjistíte, že lidé dávají nízká hodnocení za malé detaily, na kterých vám nezáleží.

9) Ozvěte se, pokud něco neodpovídá

Pokud cokoliv neodpovídá popisu, který jste našli na webu, určitě to nenechte jen tak ležet a ozvěte se. Právě na tyto situace se hodí speciální linka pro Genius Reward členy.

Pokud byste situaci řešili přímo s hotelem, personál by mohl být často neochotný a nemusel by vám vyhovět. Pokud se ozvete na linku Booking.com, měli by vám pomoci.

10) Vyhněte se státním svátkům a populárním termínům

V populárních termínech (například Velikonoce, Vánoce či Silvestr) bývá ubytování dražší a vyprodané dlouho dopředu. Pokuste se tedy těmto termínům vyhnout. Je dobré si také zjistit, kdy jsou státní svátky a školní prázdniny v zemi, kam jedete a vyhnout se těmto termínům

Ubytování bývá dražší také o víkendech.

Vyhněte se populárním termínům jako Velikonoce

11) Rezervujte na poslední chvíli

Hotely se snaží na poslední chvíli prodat svoje nezaplněné pokoje. Pokud budete rezervovat ubytování až někdy mezi 16-20 hodinou večerní na ten daný večer, často najdete 20% až 70% slevy. Můžete si tak dovolit mnohem luxusnější hotel za cenu levného hostelu.

Pozor! Jen v případě, že je v oblasti hodně nabídek ubytování a není to v populárním termínu. Mohlo by se také stát, že bude vše vyprodané, a naopak zaplatíte výrazně víc.

Last minute

12) Vytvořte si účet a odebírejte nabídky na email

Ne každý má rád registrace do emailových nabídek, ale Booking.com posílá touto formou časově omezené nabídky klidně s 50% slevou. Můžete tedy narazit na opravdu výhodné nabídky a plánovat dovolenou podle nich.

13) Stáhněte si mobilní aplikaci Booking.com

Rozhodně doporučujeme si na cestování stáhnout aplikaci Booking.com do vašeho mobilu. Zaprvé budete mít jasný přehled o vašem ubytování a zadruhé budete mít výrazně snadnější případně přerezervování, rušení či nové objednávání.

Aplikace také umožňuje snadné přidávání hodnocení a komentářů k vašim pobytům.

Jsou pro vás naše tipy užitečné? Můžete nám udělat radost a objednat si ubytování přes náš odkaz. Nestojí vás to nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu. Objednávejte zde:


Podívejte se na super video – jak sehnat levné ubytování:

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Booking.com_ 13 tipů, jak najít nejlepší ubytování + 10% sleva pro vás!

Booking – FAQ – často kladené otázky:

Jak získat 10% slevu na Booking.com?

Bohužel akci na 10% slevu Booking zrušil. Pokud chcete získat slevu, získejte status Genius. Zde najdete více o Booking Genius.

Je Booking.com nejlepší vyhledávač ubytování?

Booking.com je rozhodně jeden z nejlepších vyhledávačů ubytování. Dále také doporučujeme server Agoda.com, případně Airbnb a Couchsurfing.

Jak na Booking.com používat správně filtry?

Praktické rady a tipy na hledání levného ubytování

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!