Koh Samui, Thajsko – rady, tipy a praktický průvodce pro vaši cestu

Praktický průvodce pro vaši cestu na ostrov Koh Samui v Thajsku. Rady, tipy, nejhezčí pláže, oblíbené aktivity, blog, doprava, ubytování + mapa s body ke stažení.

Koh Samui je po Phuketu druhým největším thajským ostrovem. Návštěvníky láká už od sedmdesátých let pro svoje krásné pláže, přírodu, hory, vodopády i četné chrámy. Koh Samui nabízí spoustu různých možností zábavy a na své si přijde každý. Ať už se vydáte na dobrodružnou výpravu po celém ostrově – objevovat chrámy, vyhlídky i vodopády nebo dáte přednost pohodičce na pláži, Koh Samui se vám bude líbit.

Připravili jsme pro Vás praktického online průvodce, ve kterém se dozvíte, jak se na ostrov dostat, co na vidět, ukážeme vám nejhezčí pláže, zajímavá místa i další praktické informace jako jsou např. ceny, počasí nebo tipy na výlety.

Mapa Koh Samui s nejzajímavějšími místy

Pro Vaši snazší orientaci i plánování jsme pro vás připravili podrobnou mapu s nejkrásnějšími plážemi i všemi zajímavými místy Koh Samui. Body jsou barevně rozděleny dle kategorií. Jednotlivé vrstvy se dají skrývat.

Mapa se dá otevřít přímo v Google Maps nebo exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací jako Mapy.cz nebo Locus Map. Mapa se tak dá používat kompletně offline!

Mapa Koh Samui

Jak se dostat na Koh Samui

Ferry (trajekt) Surat Thani – Koh Samui

Je tu hned několik možností, jak se na Koh Samui ze Surat Thani dostat:

 • Nejrychlejší varianta je trajekt společnosti Lomprayah, který vyjíždí přímo ze Surat Thani. Cesta trvá 1 hodinu 45 minut a loď vyráží 3x za den.
 • Další o něco levnější variantou je kombinovaný lístek na autobus a loď, která vyjíždí ze vzdálenějšího Donsaku (tzv. „Joint ticket“)
 • Poslední možností je noční ferry, který vyráží kolem 23.00 a plavba trvá kolem 5-6 hodin. Je zde lůžková úprava a celou cestu tak můžete pohodlně prospat. Díky této variantě ušetříte za 1 noc ubytování.

Pokud trávíte noc v Surat Thani, můžete se na možnosti a aktuální ceny zeptat na recepci. Dopředu si jízdenky můžete koupit online zde, kde se dají najít právě kombinované „joint ticket“ od 9-10 $ (Phantip).

Pokud sháníte ubytování v Surat Thani můžeme doporučit 4Hearts Loft House s neuvěřitelně ochotným personálem (odvoz do přístavu poskytují zdarma).

Typická thajská 'long tail' loď
Typická thajská ‚long tail‘ loď

Z Bangkoku na Koh Samui

Z Bangkoku máme opět několik možných variant. Nejrychlejší a logicky nejdražší možností je letět do Surat Thani nebo rovnou na Koh Samui. Letenky po Asii má většinou nejvýhodnější Momondo.

Dál můžete zvolit buď vlak nebo autobus. My můžeme jednoznačně doporučit lůžkový noční vlak, který je nejpohodlnější variantou. Cesta vlakem z Bangkoku do Surat Thani trvá okolo 12 hodin.

Jízdenky a jejich různé kombinace můžete online rezervovat na 12Go. Dají se koupit i na nádraží, ale riskujete, že budou nejbližší spoje plné a budete muset několik hodin čekat (vlakové jízdenky na 1-2 dny dopředu jsou občas na nádraží levnější).

Phuket – Koh Samui

Z Phuketu máte podobné možnosti dopravy jako z Bangkoku. Nejrychlejší, ale nejdražší varianta je rovněž letecky.

Nejlevnější variantou je autobus do Surat Thani/Donsaku. Autobusy vyrážejí z Phuket Northern Station i z nádraží Phuket town’s bus station. Cesta trvá okolo 5-6 hodin. V Surat Thani/Donsaku je potřeba přesednout na trajekt, jak je popsáno výše. Kombinované lístky na autobus i trajekt seženete online zde (zhruba od 23$) nebo osobně na nádraží.

Ferry (trajekt) Koh Phangan – Koh Samui

Ferry z Koh Phanganu na Koh Samui je většinou součástí linky mezi ostrovy a pevninskými přístavy Surat Thani/Donsaku. Pokud jste již na ostrově Koh Phangan, není nic jednoduššího než se zeptat na recepci svého hotelu nebo si lístek koupit přímo v přístavu.

Letenky z ČR do Thajska

Nejčastější trasou je Praha – Bangkok a takové letenky většinou seženete v cenovém rozmezí 13–15 tisíc Kč. Zkuste se podívat na možnosti letenek přes Skyscanner.

Krásné Ko Samuiské chrámy
Krásné Ko Samujské chrámy

Doprava po ostrově

V zásadě máte několik možností, jak se budete po ostrově pohybovat. Tyto tipy se Vám budou hodit, ať už se potřebujete dostat jen do vašeho resortu, hotelu nebo pojedete na výlet na zajímavé místo.

Songthaews – lokální MHD

Tzv. „Songthaews“ tvoří místní veřejnou dopravu. Jsou to takové pick-up dodávky/autobusky upravené k sezení. Dle velikosti se do jednoho vejde kolem 10-15 lidí. Zavazadla se skládají na střechu. Tohle MHD nemá žádné zastávky ani jízdní řád. Jednoduše si stoupnete k cestě a nejbližší pick-up si stopnete. Řidiči řeknete, kam chcete a ten vám řekne cenu.

Uber a Grab

Jste-li zvyklí na Uber, bude se vám líbit aplikace Grab. Uber na Koh Samui nefunguje, nicméně Grab je založen na stejném principu jako Uber. Výhoda oproti taxíkům je jasná – cenu znáte předem a nemusíte s nikým smlouvat.

Taxi

Asi vás nepřekvapí, že jen málo taxikářů bude chtít použít taxametr. Pokud zvolíte tuto variantu domluvte se na ceně předem a smlouvejte. Další variantou taxíků jsou tzv. mototaxi, tedy „taxi-motorky“.

Půjčení skútru/motorky a průzkum ostrova

Není lepší způsob, jak poznat všechny chrámy, pláže a zajímavosti ostrova než na půjčeném skútru. Že jste na něm nikdy neseděli? My také ne, a tak jsme to zkusili – byl to super výlet. Na Koh Samui najdete hodně půjčoven (např. hned po příjezdu v přístavu) a půjčovné se pohybuje zhruba kolem 150 – 200 Bahtů na den. Jezdí se tu dobře a relativně pomalu.

Počasí Koh Samui – kdy vyrazit?

Nejlepší období pro návštěvu Koh Samui začíná v druhé polovině prosince a trvá zhruba do poloviny dubna. Průměrná teplota se pohybuje okolo příjemných 28 do 32 °C. Od května do září počasí není úplně špatné, ale musíte počítat s občasným deštěm. Vyhnout byste se měli nejdeštivější monzunové sezoně, která je během října a listopadu.

Koh Samui Teploty

Koh Samui – ubytování

Na Koh Samui můžete vybírat ze stovek resortů, hotelů a hostelů, nebo se podívejte na naše tipy:

Malý kemp, kde se o vás postarají jako doma: Samui Caravans.

Crystal Bay Yacht Club Beach Resort
Crystal Bay Yacht Club Beach Resort

Ko Samui – výlety, aktivity a zajímavá místa

Přemýšleli jste, co navštívit na Koh Samui během dovolené? Tady jsou naše tipy na výlety a aktivity:

Night market = nejlepší gurmánský zážitek

Thajsko si zamilujete zejména pro jeho večerní trhy plné vynikajícího jídla! Tzv. „night markets“ neboli večerní trhy jsou kulinářskou brannou do thajské kultury. Takový trh navštívíte jednou a budete se chtít neustále vracet. Najdete tu vše od mořských plodů, nudlí, rýžových pochoutek, grilovaných masíček na špejli, po smažený hmyz, dokonalé dezerty, zmrzliny nebo čerstvé smoothie a ovocné shaky. A to všechno za velice příznivé ceny. Na Koh Samui můžete na nějaký takový trh vyrazit prakticky každý den.

Thajské večerní trhy si zamilujete
Thajské večerní trhy si zamilujete

Kde najdete trhy na Koh  Samui:

 • Fisherman’s village, Bophut – největší night market. Koná se každé pondělí a pátek od 17 do 23 h. Pondělky zde najdete především jídlo, v pátek i suvenýry a další zboží.
 • Chaweng night market (za Star Gym) – na tomto trhu naleznete především jídlo, koná se každé pondělí a sobotu od 17 do 23 h
 • Central Festival market – nabízí spojení nákupního centra s klasickým street foodem, trh se koná každou středu do 17 do 23 h
 • Maenam walking street – tento trh se nachází v čínské čtvrti a je nejživější v období čínských oslav, opět zde naleznete výborný street food, trh se koná každý čtvrtek od 17 do 23 h
 • Lamai night market (Lamai Beach) – zřejmě nejnavštěvovanější trh plný stánků s jídlem, suvenýry i spoustou restaurací a barů v okolí, koná se každou neděli od 17 do 23 h
 • Nathon Night Food Market každý den od 17 do 22 se staré přístavní molo zaplní stánky s výborným jídlem, ať už máte chuť na nudle nebo třeba celou pečenou rybu. Jídlo je výborné.

Co ochutnat?

 • Zajímavé ovoce – Durian, Mangosteen
 • Smažený hmyz (seženete na trhu)
 • Pad Thai (typické thajské nudle)
 • Mořské plody, čerstvé grilované ryby
 • A stovky dalších vynikajících thajských specialit

Skaliska Hin Ta a Hin Yai

Hin Ta a Hin Yai, Koh Samui Blog, Thajsko

Pokud se vydáte výlet a průzkum pobřeží, můžete si udělat zastávku u kamenů babky a dědka. Udělejte si už sami obrázek o tom, co vám tato kamenná formace připomíná. Místo patří k oblíbeným místům ostrova Koh Samui a vychází z pověsti o starším páru, který zastihla na moři bouře.

Secret Buddha Garden

Secret Buddha Garden, Koh Samui Blog
Jedinečná sbírka sošek uprostřed džungle

Místo ukryté v džungli ostrova, které nabízí jedinečnou sbírku kamenných sošek. Jde o sbírku místního farmáře Nim Thongsuka, který sbírku rozšiřoval až do svých 91 let. Je to poklidné a vskutku dobře skryté místo. Za vstupné dáte 80 THB.

Vodopády Na Mueang 1 Waterfall

Vodopády Na Mueang 1 Waterfall, Koh Samui Blog, Thajsko
Vodopády Na Mueang 1 Waterfall

Koh Samui nabízí i mnoho krásných vodopádů. Namuang jsou dvoje vodopády známé pod prostým označením Na Mueang 1 a Na Mueang 2. Na rozdíl od jiných vodopádů, kam se platí vstupné, jsou tyto vodopády zdarma, ale platí se kolem 20 THB za parkovné/motorka. Vodopád číslo jedna je asi minutu chůze od parkoviště a můžete se tu osvěžit v jezírku pod vodopádem. K vodopádu č. 2 vás čeká asi 30minutový výšlap.

Kajak

Téměř na každé pláži seženete k zapůjčení kajak. Obvykle kolem 100 – 150 THB za hodinu. Ceny za celodenní výpůjčku pak bývají příznivější.

Kurz vaření thajské kuchyně

Thajské jídlo

Pokud si na večerních trzích zamilujete thajské jídlo, možná se budete chtít přihlásit do některého z kurzů thajské kuchyně. Ideální program pro deštivý den. Koh Samui nabízí různé kurzy vaření, vyzkoušet můžete třeba oblíbené InFusion cooking classes.

Jóga

Na Koh Samui se také někteří vydávají vyzkoušet jógu nebo si prohloubit její znalosti. Na ostrově naleznete několik studií, které nabízejí od jednotlivých lekcí po dlouhodobější kurzy. Skvělé reference má Shahda Yoga.

Ladyboy Cabaret Show

Brzy zjistíte, že v Thajsku je velice populární změna pohlaví a na tzv. ladyboye narazíte docela často. Na Chaweng Beach to posunuli ještě dál a můžete tu být svědky kabaretních show v podání ladyboyů. Vyrazit můžete do Paris Follies Cabaret nebo Starz Cabaret Samui. Kabarety mají pouze Facebookové stránky.

Masáže a Wellness

Thajské masáže jsou známé už dokonce i po Praze, takže proč si tedy nedopřát ještě více odpočinku a relaxace v podobě masáže.

Golf Koh Samui

Koh Samui nabízí jedno z nejhezčích golfových hřišť v Thajsku. Golfové hřiště se nachází v kopcích s nádherným výhledem na ostrov. Jedná se o 18-ti jamkové hřiště, které bylo mnohokrát zastávkou asijské PGA tour. Více informací o golfovém resortu naleznete na stránkách Santiburi Samui.

Ubytování na pláži nedaleko golfového hřiště nabízí Khwan Beach Resort.

Hadi na Koh Samui – Snake farm

Patříte-li mezi milovníky hadů, potom by se vám mohla líbit návštěva Samujské hadí farmy. Kromě hadů tu mají i krokodýly a škorpiony. Určitě bude na co koukat, Thajsko je totiž domovem 170 druhů hadů! Vstupné na show stojí 300 THB.

A spousta dalších aktivit

Na ostrově si můžete užít spoustu aktivit jako je potápění, šnorchlování, kiteboarding a jiné vodní sporty. Jediné, co si dovolujeme nedoporučit, je jízda na slonech. Ač se to může zdát jako lákavý turistický zážitek, nejprve si přečtěte, jaké sloní utrpení za tím stojí.

Pláže na Koh Samui

Chaweng Beach

Téměř 3 kilometry dlouhá pláž Chaweng je jednou z nejoblíbenějších a nejživějších pláží. Je tu pořádně rušno, však také leží v největším městě ostrova Koh Samui. Najdete tu bary, restaurace i diskotéky. Pokud hledáte klid, vyberte si jinou pláž.

Chaweng Beach, Koh Samui Blog, Thajsko

Lamai Beach

O poznání klidnější je krásná Lamai beach. Voda je zde hlubší – ideální pro plavání. Pokud dostanete hlad či žízeň, nikdy to není daleko do nejbližšího baru nebo restaurace.

Lamai Beach, Koh Samui, Thajsko

Bo Phut Beach

Dva kilometry dlouhá pláž, která je domovem známé rybářské vesnice. Je to velmi klidná oblast, ale najdete zde rovněž půjčovny nejrůznějšího vybavení a centra vodních sportů jako wakeboard, fly board nebo vodní lyže.

Bo Phut Beach, Koh Samui Blog, Thajsko

Maenam Beach

Sedm kilometrů dlouhá pláž je oblíbenou destinací pro baťůžkáře. Oblast je poměrně klidná a levnější než některé jiné části ostrova.

Maenam Beach, Koh Samui Blog, Thajsko

Lipa Noi Beach

Krásný bílý písek, mělká voda a žádné skryté kameny, tato pláž je ideální místo kam s dětmi. Žádné velké párty se tu nekonají, ale je tu několik pěkných restaurací.

Lipa Noi Beach, Koh Samui Blog, Thajsko

Odlehlé pláže ostrova Koh Samui

 • Bang Por Beach
 • Na Tien Beach
 • Laem Set Beach
 • Taling Ngam Beach a mnoho dalších

Chrámy ostrova Koh Samui

Na Koh Samui najdete nemalé množství chrámů. Oblíbenou aktivitou tak bývá jejich návštěva a tour po ostrově na motorce. Tady jsou ty nejhezčí, na které se můžete zajet podívat:

Wat Plai Laem – chrámový komplex

Bohyně soucitu s 18 rukami, Wat Plai Laem, Koh Samui, Thajsko
Bohyně soucitu s 18 rukami

Kdybyste měli navštívit jediný chrám na ostrově, navštivte právě chrámový komplex Wat Plai Lem. Najdete tu několik pestrobarevných chrámů, smějícího se Buddhu i 18-ti rukou Bohyni Guanyin v nadživotních velikostech. Jednoznačně nejhezčí chrámové místo na ostrově!

Big Buddha – Wat Phra Yai

Zlatý Buddha, Wat Phra Yai, Koh Samui, Thajsko

Další z nejnavštěvovanějších chrámů se zlatým 12metrovým Buddhou na vrcholu.

Laem Sor Pagoda

Laem Sor Pagoda, Koh Samui, Thajsko

Zlatá pagoda na pobřeží. Laem Sor může být jen krátkou zastávkou při výletu po ostrově.

Wat Khunaram

Tento chrám je zajímavý svým neobyčejným obyvatelem, kterým je mumifikovaný mnich Loung Pordaeng. Zemřel ve věku 79 let při meditaci a má sloužit jako inspirace pro všechny, kteří chtějí následovat Buddhovo učení.

Wat Sawang Arom Chaweng

Wat Sawang Arom Chaweng, Koh Samui, Thajsko

Bílý chrám

Wat samret

Buddhové v chrámu Wat Sarmet, Koh Samui, Thajsko

Vedle chrámu naleznete dům plný sedících Buddhů.

Wat Rattanakosin

Tento chrám je ukryt v hornatém terénu ostrova. Jedná se o zlatého ležícího Buddhu, který byl postaven před bílou pagodou.

Wat Rattanakosin , Ko Samui

Výlety do okolí Koh Samui

Koh Tao

Pokud patříte mezi milovníky potápění, rozhodně si nesmíte nechat ujít výlet za šnorchováním nebo potápěním na nedaleký ostrov Koh Tao. Na ostrov Koh Tao se sjíždějí milovníci potápění z celého světa, aby si tu levně udělali potápěčskou licenci, i rekreační vyznavači šnorchlování. Koh Tao má kolem svých břehů neskutečně bohatý podvodní život. Můžete tu spatřit rybky všech druhů a barev včetně žraloků! Tradičně pro vás máme praktického průvodce s aktivitami i nejhezčími místy k potápění na ostově Koh Tao.

Koh Nang Yuan je překrásný ostrůvek na který si z Koh Tao můžete třeba dopádlovat
Koh Nang Yuan je překrásný ostrůvek na který si z Koh Tao můžete třeba dopádlovat

Ang Thong National Marine Park

Národní park Ang Thong je jedním z pokladů thajského zálivu. Tvoří jej skupina několika malých ostrůvků, z nichž pouze jeden je osídlen (Ko Wua Talab). Ang Thong je ideální destinací pro kajak a zároveň místem, kam můžete utéct před davy turistů. Tento Marine Park musíte navštívit v rámci organizované tour jako jednodenní výlet, ale pokud se chcete vyhnout davům, zůstaňte jednu nebo dvě noci na ostrovech. Pokud vyrazíte na výlet na kajaku, budete mít pláže nedotčených ostrovů sami pro sebe. Jak na to, jsme popsali v samostatném průvodci: Národní park Ang Thong – Perla mezi thajskými ostrovy.

Krásná vyhlídka na národní park Ang Thong, Thajsko
Krásná vyhlídka na národní park Ang Thong

Za Full Moon Party na sousední Koh Phangan

Sousední ostrov Ko Phangan je proslavený svými Full Moon Party. Jedná se o obrovskou párty na pláži v Hat Rin, která se koná každý měsíc, při úplňku. Úplňková párty přiláká na pláž mezi 10 a 30 tisíci návštěvníků z celého světa.

Párty začíná za soumraku a končí s úsvitem. Během oslav můžete být svědky ohňových, tanečních a barmanských show. Nechybí lucerny, ohňostroje, barvami pomalovaní lidé, hlasitá hudba ani alkohol.

K Full Moon Party patří ohně! Hat Rin, Ko Phangan, Thajsko
K Full Moon Party patří ohně!

Tradice Full Moon party vznikla desítky let zpátky, když se skupinka turistů unešená krásou úplňku rozhodla uspořádat oslavu. Od té doby úplňkové párty lákají návštěvníky z celého světa.

Pokud byste si chtěli výlet na Koh Phangan za Full Moon party udělat, ale zrovna vám to nevychází na úplněk, nemusíte být zklamaní. Konají se totiž i tzv. Half Moon party a Black Moon party, což znamená, že je tu vlastně každý týden nějaká párty.

Half Moon party a Black Moon party

Obě tyto párty mají jiného organizátora i lokalitu a platí se zde vstupné. Více informací můžete najít na jejich oficiálních stránkách Half Moon Festival nebo BlackMoon culture.

Kompletního průvodce na Koh Phangan jsme sepsali zde: Koh Phangan, Thajsko – nejhečí pláže, místa, doprava, ubytování.

Mapa Koh Samui s nejzajímavějšími místy

Pro Vaši snazší orientaci i plánování jsme pro vás připravili podrobnou mapu s nejkrásnějšími plážemi i všemi zajímavými místy Koh Samui. Body jsou barevně rozděleny dle kategorií. Jednotlivé vrstvy se dají skrývat.

Mapa se dá otevřít přímo v Google Maps nebo exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací jako Mapy.cz nebo Locus Map. Mapa se tak dá používat kompletně offline!

Koh Samui, Thajsko – rady, tipy a praktický průvodce pro vaši cestu

Přibližné ceny

Thajský Baht je zhruba 0,70 Kč. Aktuální kurz můžete sledovat zde. Obecně bychom mohli říci, že ceny v číslicích jsou podobné jak v Česku, až na to že thajský Baht má 2/3 hodnotu koruny, což je pro nás velmi příznivé.

PoložkaCena v THBCena v Kč
Jídlo v místní restauraci 100 THB 70 Kč
Ovocný shake 30 – 50 THB 20 – 30 Kč
Banány (1 kg) 18 THB 13 Kč
Benzín (1l) 30 THB 22,5 Kč
Taxi (1 jízda) 120 – 170 THB 85 – 120 Kč
Nochostelu 200 THB 150 Kč
Pokoj pro 2 v levnějších ho(s)telech 350 – 450 THB 250 – 300 Kč

Koh Phangan nebo Koh Samui?

Není jednodušší řešení tohoto dilema než strávit několik dní na jednom z ostrovů a zbytek na druhém. Koh Samui je větší, a tak logicky nabízí více možností na jaká místa se zajet podívat (je tu více chrámu a jsou hezčí než na Koh Phanganu). Pro golfisty bude Koh Samui volbou č. jedna. Koh Phangan je menší a najdete tu poklidná místa, stejně tak jako tu můžete zažít jedinečnou Full Moon Party. Z Koh Phanganu je to blíže k potápěčskému ráji na dalším ostrově Koh Tao.

Koh Samui – Tipy na závěr

 • Elektřina – po celém Thajsku najdete kombinaci různých typů zásuvek (A, B, C) a liší se hotel od hotelu, proto si s sebou adaptér raději vezměte, ať máte jistotu. Napětí je klasicky 220 V a frekvence 50 Hz.
 • Nezapomeňte šnorchlovací set – vzhledem k místnímu bohatému podmořskému životu, jej rozhodně využijete.
 • Voda z kohoutku není pitná.
 • Očkování – povinná nejsou žádná, ale do Thajska se obecně doporučuje očkování protiŽloutence typu A, B a Břišnímu Tyfu.

Chci jet na Koh Samui!

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a koupit si letenkyzajistit pojištěníobjednat túru,zamluvit ubytování přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Jste rozhodnutí? Už zbývá jen si najít nejlevnější zpáteční letenky.

Podívejte se na nádherné video o Koh Samui:

Další Thajské ostrovy kam vyrazit

Narazili jste na místo/aktivitu, kterou byste na blog doplnili? Napište nám do komentářů.

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si Koh Samui na později a pro své kamarády:

Koh Samui, Thajsko – rady, tipy a praktický průvodce pro vaši cestu

Koh Samui – FAQ – často kladené otázky:

Kde se na Koh Samui ubytovat?

Na Koh Samui můžete vybírat ze stovek resortů, hotelů a hostelů, tady jsou naše tipy:
a) Levně: New Hut Bungalow
b) Často vyhledávané: Crystal Bay Yacht Club Beach Resort
c) Luxusnější: Lamai Wanta Beach Resort nebo soukromá villa s bazénem Baan Bua
d) Malý kemp, kde se o vás postarají jako doma: Samui Caravans.

Jak se dostat na Koh Samui

Na Koh Samui se dá dostat buď letecky na místní letiště nebo trajektem z města Surat Thani. Zde se dočtete více o dopravě na Koh Samui.

Mapa s nejkrásnějšími místy ke stažení:

Zde si stáhněte podrobnou mapu se všemi zajímavými místy, která stojí za to navštívit na Koh Samui.

Jaká je nejlepší období na návštěvu Koh Samui?

Nejlepší období pro návštěvu Koh Samui začíná v druhé polovině prosince a trvá zhruba do poloviny dubna. Průměrná teplota se pohybuje okolo příjemných 28 do 32 °C.

Od května do září počasí není úplně špatné, ale musíte počítat s občasným deštěm. Vyhnout byste se měli nejdeštivější monzunové sezoně, která je během října a listopadu.

Pomohl vám článek o Koh Samui? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!