Koh Phi Phi, Thajsko – kompletní průvodce: pláže, aktivity, výlety, ubytování

Ostrovy Koh Phi Phi patří k těm nejznámějším i nejnavštěvovanějším v Thajsku. Inu, není se čemu divit – stačí si prohlédnout pár fotek tyrkysové vody, vápencových útesů, podmořského života a bude vám vše jasné. Je to opravdu neskutečně nádherné místo. Ostrovy nejvíce proslavil film s Leonardem DiCapriem „The Beach“, ve kterém je zachycena nádherná zátoka Maya Bay.

V tomto průvodci vám chceme podat reálný obrázek oblíbených ostrovů Koh Phi Phi (někdy také nazývané jen Ko Pi Pi), i praktické informace, jak si dovolenou v Thajsku užít na maximum.

Charakter ostrovů Koh Phi Phi – na co se připravit, co očekávat?

Ostrovy Koh Phi Phi tvoří dva hlavní ostrovy, severní Koh Phi Phi Don a jižní Koh Phi Phi Leh. Hlavní turistickou atrakcí je především jižní neobydlený ostrov Leh, kam se hojně pořádají výlety a kde najdeme i proslulou zátoku Maya Bay. Obydlený je severní ostrov – Don, resp. je tu velké množství resortů, hotelů, hostelů a ubytování pro turisty. V sezoně dokáže být v centrální části ostrova pořádně rušno – ve dne i v noci.

Párty ostrov

Pokud jste milovníky nočního života, potom jste na správném místě. V opačném případě si nezapomeňte přibalit špunty do uší. V centrální části ostrova totiž můžete čekat bujarý noční život a hluk až do ranních hodin.

Všem, kteří přijeli za odpočinkem a chtějí mít trochu klidu, doporučuji ubytování v severní části ostrova nebo na západním pobřeží.

Ceny na Koh Phi Phi

Důležité je zmínit, že ostrovy Koh Phi Phi jsou o něco dražší než ostatní části Thajska. Jednak kvůli svojí obrovské popularitě, ale i kvůli větší vzdálenosti od pevniny, a tudíž nutnosti dovozu surovin loděmi. 

Koh Phi Phi long tail boat
Koh Phi Phi Leh

Jak se na Koh Phi Phi dostat?

Vzhledem k oblíbenosti ostrovů Phi Phi sem lodě jezdí z různých směrů několikrát za den. Rovněž si většinou můžete vybrat i mezi klasickým trajektem a rychlejší lodí (tzv. „speed boat“). V případě dojezdu ze vzdálenější destinace se mnohdy vyplatí koupit kombinované lístky (tzv. joint ticket), které zahrnují různé typy dopravy do jednoho lístku. Pravidelné trajekty na Koh Phi Phi jezdí z následujících přístavů:

Lístky doporučujeme zejména v sezoně rezervovat předem online.

Thajská long tail boat, ostrov Ko Pi Pi
Typická thajská „long tail boat“

Jednodenní výlety na Koh Phi Phi

Pokud máte málo času nebo se vám nechce přesouvat s baťůžkem z místa na místo můžete to nejhezčí z Phi Phi ostrovů navštívit alespoň během jednodenního výletu, kdy vás čeká plavba a koupání okolo ostrova Koh Phi Phi Leh. Jednodenní výlety můžete rezervovat zde, z následujících lokalit:

Počasí na Koh Phi Phi – kdy vyrazit?

Hlavní sezona v oblasti Andamanského moře trvá od prosince do března. V tomto období můžete čekat slunečné počasí i nejméně deštivých dnů. Průměrné teploty se pohybují kolem 27–29 °C. Duben ještě také stojí za návštěvu. V květnu přichází období dešťů. Vyhnout byste se měli zejména období od srpna do poloviny listopadu.

Na druhou stranu i návštěva ostrovů mimo sezonu má svoje výhody, těmi jsou zejména nízké ceny ubytování a málo turistů.

Koh Phi Phi, Thajsko - kompletní průvodce: pláže, aktivity, výlety, ubytování

Kde se na Koh Phi Phi ubytovat?

Levně a v centru

Na pláži v centru dění

Okrajové části, dobrý poměr cena/výkon

Klidné oblasti bez hluku

Pokud si chcete užít krásný ostrov nerušeně, v luxusnějším ubytování, doporučujeme právě sever ostrova a následující resorty:

Koh Phi Phi, Maya Bay
Pohodička v Maya Bay

Aktivity a výlety na ostrovech Koh Phi Phi

Co na ostrovech Phi Phi podniknout? Tady je trocha inspirace:

1) Výlet lodí kolem jižního ostrova Koh Phi Phi Leh

Výlet kolem jižního ostrova Leh je asi nejvyhledávanější aktivitou, kterou během návštěvy ostrovů můžete podniknout. Čeká vás několik šnorchlovacích zastávek i nádherných výhledů na tyrkysovou vodu a vysoké vápencové skály společně s bohatým podmořským životem.

Skvělou variantou je výlet na pirátské lodi. V ceně je zahrnuto hlavní jídlo i menší občerstvení během dne. Kromě šnorchlování si budete moci zkusit i kajak a paddleboard.

Chcete-li všechno zažít v duchu jedné velké párty, zvolte si velmi oblíbenou Blanco Boat Party.

Pokud máte málo času a chcete stihnout nejzajímavější místa všech ostrovů Koh Phi Phi v jeden den, potom je pro vás jako dělaná Phi Phi Island Hopping Tour. Jídlo, občerstvení i šnorchlovací vybavení je opět v ceně.

Jedna z nejlevnějších variant je Phi Phi Snorkeling Tour (by Longtail Boat).

Součástí všech výletů byla tradičně i zajížďka na proslulou pláž Maya Bay. V současné době pláž uvidíte alespoň z dálky. Na pláž se nesmí, Maya Bay byla na podzim roku 2018 do odvolání uzavřena, aby její ekosystém dostal šanci na obnovení.

Ostrov Koh Phi Phi Leh
Jedna ze zastávek při plavbě kolem jižního ostrova Leh

2) Výlet lodí kolem hlavního ostrova Koh Phi Phi Don

Pokud se vám líbil výlet kolem jižního ostrova, vyrazit můžete na šnorchlovací výlet i kolem ostrova Don, zde vás čekají především šnorchlovací zastávky. Hlavní ostrov je také hezký, ale jižní ostrov Leh je jednoznačně fotogeničtější.

Pokud se chystáte jet soukromou „long tail“ lodí, smlouvejte. Ceny bývají často nadsazené a se smlouváním se počítá (platí pro výlety kolem obou ostrovů).

Severní ostrov Koh Phi Phi Don a zátoka Wang Lon Bay
Severní ostrov Don a zátoka Wang Lon Bay

3) Výšlap na vyhlídku Phi Phi Viewpoint

Jeden z nejhezčích pohledů na ostrovy na vás čeká z vyhlídky v západní části hlavního ostrova Koh Phi Phi Don. Vyhlídky jsou po cestě vlastně tři a platí se zde menší vstupné. Na samotném vrcholu je restaurace/bar, kde si můžete dát drink.

Phi Phi Viewpoint, ostrov Don
Na Phi Phi Viewpoint je lepší vydat se dopoledne

4) Výlet na Bamboo Island (Koh Mai Phai)

Milovníci lodních výletů mohou navštívit i nedaleký Bamboo Island – samostatný ostrov, který leží zhruba 5 km severně od hlavního ostrova Don. Najdeme tu malebné pláže, bambusové stromy i perfektní místa pro šnorchlování a potápění.  Vyrazit sem můžete třeba v rámci Morning Bamboo Island Tour s obědem, občerstvením i zapůjčením šnorchlovacího vybavení v ceně.

Ostrov Bamboo Island je národním parkem a pokud se budete chtít podívat na břeh, vybírá se tu vstupné 400 THB.

5) Vyrazte na kajak

Kajak je skvělou možností pro aktivně strávený den, vydejte se z hlavní pláže podél pobřeží, navštivte pláže, a především si nezapomeňte šnorchlovací set, protože podmořský život je tu vskutku bohatý.

Potápění na ostrovech Ko Pi Pi
Šnorchlování je tu skvělé

6) Večerní Fire-show a Beach party

Večer se pláže i celé město v centrální části ostrova probouzí k životu. Na plážích můžete pozorovat ohnivé show, a přitom popíjet koktejly. Od 21 h začínají ohňové show např. u Stone nebo Slinku Baru. Za živou hudbou vyrazte do Rolling Stoned Baru. Bazénovou párty, kterou uslyšíte už zdálky, pořádá Ibiza House Phi Phi každou středu a neděli. Pravidelnou akci 1+1 na koktejly najdete v Banana Baru.

7) Potápění na Koh Phi Phi

Andamanské moře je opravdu bohaté na podmořský život! Pokud vlastníte potápěčskou licenci, může vás zajímat legendární potápění na Hin Muang, který představuje 60 metrů hluboký tunel. Další atraktivní lokalitou je potom vrak lodi King Cruiser.

Pro úplně začátečníky je určen kurz Discover Scuba Diving, kde vás s potápěním seznámí zkušení instruktoři.

Pokud potápění propadnete, můžete si tu rovnou udělat mezinárodní PADI licenci na dvoudenním PADI Diving Course.

Pro potápěče, kteří již licenci mají, je oblíbeným půldenním výletem Local Diving, Koh Phi Phi, ve kterém je zahrnuto vypůjčení vybavení, oběd a občerstvení i instruktor.

8) Skalní lezení

Koh Phi Phi nabízí hned několik lezeckých míst. Nejoblíbenější je však 200 metrů vysoká Tosai Tower, která nabízí 20 lezeckých cest různých obtížností. Mezi další oblíbená místa patří Drinking Wall, Ao Ling Wall, Hin Tak nebo Hua Ling Wall.

9) Navštivte Phi Phi market

Máte-li rádi trhy, zastavte se na trhu v Tonsai village. Najdete tu spoustu ovoce, zeleniny, mořských plodů a rovnou se tu můžete dobře a levně najíst.

10) Lekce thajské kuchyně

Thajsko je vyhlášeno pro svou výbornou kuchyni, a pokud vám zachutnalo tak, že byste se rádi něco sami naučili vařit, můžete vyzkoušet nějaký ten thajský kurz vaření. Oblíbeným kurzem je Pum Thai Cooking School Experience v centrální části ostrova.

Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně? Koh Phi Phi
Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně?

11) Sledujte Thai Box

Jestli vás alespoň trochu zajímá thajský box, navštivte některý z večerů Reggae Bar. Každý večer se tu koná show, vstupné je zdarma, ale je slušností si koupit alespoň nějaký drink. Dokonce se sami můžete zúčastnit nějakého ze soubojů a vyhrát drink na baru.

12) Večerní plavání se světélkujícím planktonem

V Andamanském moři můžete na některých místech v noci spatřit světélkující plankton. Zkuste se tedy někdy za tmy vypravit na pláž. Možná zažijete plavání mezi tisíci světélek. Případně se můžete vydat na plavbu kolem hlavního ostrova Koh Phi Phi Leh s Plankton Snorkeling Eco Tour, která vyplouvá odpoledne a slibuje i právě tento zážitek.

Nejhezčí pláže ostrova Koh Phi Phi Don

1) Long Beach

Na této pláži najdeme pravděpodobně nejhebčí bílý písek z všech pláží na Koh Phi Phi. Pláž se nachází nedaleko vesnice Tonsai, ze které se sem dá dojít (zhruba 30 minut chůze z přístavu). V okolí pláže je k dispozici pár menších obchůdků. Nedaleko Long Beach se nachází skalní útvar zvaný Shark Point – velmi oblíbená oblast pro potápění, kde můžete mimo jiné spatřit právě i žraloky černoploutvé.

2) Laem Tong Beach

Krásná a klidná pláž v severní části ostrova Koh Phi Phi Don. Z centrální části ostrova se nejrychleji dostanete za pomoci long tail boat či water taxi případně se v její blízkosti můžete ubytovat. Čeká tu na vás krásná tyrkysová voda i korálový útes, který je skvělý ke šnorchlování.

3) Loh Dalum Beach

Loh Dalum beach je pláž v centrální části ostrova Koh Phi Phi Don. Voda tu bývá krásně vyhřátá, protože je tu poměrně mělko. Pokud si tu chcete dobře zaplavat, je dobré sledovat příliv a odliv, jenž významně ovlivňují hladinu vody. Na této pláži je často větší rušno v noci a večer, kdy tu probíhají ohňové show a divoké beach párty.

4) Nui Beach

Nui Beach je krásná malá pláž s výhledem na skalní útvar Camel Rock. Nachází se v severovýchodní části ostrova a nabízí bílý písek i krásné šnorchlování, zejména na pravé straně pláže. Z centrální části si sem můžete udělat výlet třeba na kajaku.

Potápění na ostrovech Ko Pi Pi je zážitek
Je libo selfie s rybou?

5) Monkey Beach

Jak už sám název napovídá, obyvatelé této pláže jsou opice, velmi drzé opice. Tato pláž je oblíbenou turistickou atrakcí a zastávkou na většině plaveb kolem ostrovů. Opice nekrmte a dávejte si pozor na svoje věci. Tyhle zlodějky neváhají vyskočit na batoh a ukrást si z něj, co se jim bude líbit.

Monkey Beach na ostrově Koh Phi Phi Don
Monkey Beach – na své věci si tu dávejte 2x takový pozor

Mapa ostrova Koh Phi Phi s nejhezčími místy

Pro Vaši snazší orientaci i plánování jsme pro vás připravili podrobnou mapu s nejkrásnějšími plážemi i všemi zajímavými místy ostrovů Koh Phi Phi. Body jsou barevně rozděleny dle kategorií. Jednotlivé vrstvy se dají skrývat.

Mapa se dá exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací Maps.me nebo Locus mapa. V případě, že se chystáte na pěší túry doporučujeme právě Locus nebo offline Mapy.cz.

Mapa ostrova Ko Pi Pi

Jídlo na Koh Phi Phi – kam zajít?

Na ostrově najdete mnoho možností, kde se najíst. Stánky, restaurace, jídelny či trh. Myslím, že chybu s výběrem neuděláte, maximálně se projeví na ceně. Dobře a levně se můžete najíst v restauraci Pa Noi, u stánku Only Noodles nebo na místním trhu. Mořské plody mají dobré v Chao Koh Thai. Další dobré restaurace jsou také například Chef Kag nebo Acqua.

Praktické tipy

 • Vstup na ostrov – Hned po výstupu z lodi se platí malý poplatek (kolem 20 THB), jedná se o příspěvek na úklid a odvoz odpadu z ostrova
 • Silnice na ostrově neexistují, jsou tu pouze chodníky, kudy se čas od času prodírají místní na skútru. Všude po centrální části se dostanete pěšky. Do vzdálenějších resortů se dostanete díky tzv. „water taxi“.
 • Smlouvejte – zejména pokud se chystáte na výlet soukromou „long tail boat“ ceny dokážou být velmi nadsazené.
 • Elektřina – po celém Thajsku najdete kombinaci různých typů zásuvek (A, B, C), které se liší hotel od hotelu, proto si adaptér s sebou raději vezměte. Napětí je 220 V, frekvence 50 Hz.
 • Očkování – povinná nejsou žádná, ale do Thajska se obecně doporučuje očkování proti žloutence typu A, B a Břišnímu Tyfu.
 • Voda z kohoutku není pitná.
 • Nezapomeňte šnorchlovací set – vzhledem k místnímu bohatému podmořskému životu, jej rozhodně využijete.

Podívejte se, na co se můžete na Koh Phi Phi těšit:

Na jaké další thajské ostrovy vyrazit?

Připravili jsme pro vás i další sadu průvodců po thajských ostrovech. Tady je malá inspirace:

 • Koh Tao – sem vyrazte za potápěním
 • Koh Samui – sem se vydejte pokud vás kromě pláží lákají i chrámy a objvování vnitrozemí
 • Koh Phangan – dějiště legendárních full moon party
 • Koh Mook – malý ostrůvek, jenž ukrývá lagunu se smaragdovou jeskyní
 • Národní park Ang Thong – krásný výlet, ideální pro objevování na kajaku

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Koh Phi Phi průvodce

FAQ – nejčastěji kladené otázky

Jaká je nejlepší období na návštěvu Koh Phi Phi?

Hlavní sezona v oblasti Andamanského moře trvá od prosince do března. V tomto období můžete čekat slunečné počasí i nejméně deštivých dnů. Průměrné teploty se pohybují kolem 27–29 °C. Duben ještě také stojí za návštěvu.
Podívejte se i na podrobný graf teplot a srážek.

Kde se na Koh Phi Phi ubytovat?

Pokud vám nevadí bujarý noční život, zvolte centrální část ostrova. Máte-li raději klid, najděte si ubytování v severní či západní části ostrova.

– Levně v centru: Phi Phi Dream Guest House
– Hezké, dále od centra: Phi Phi Don Chukit Resort
– Severní část ostrova: Phi Phi Natural Resort
– Luxusní: Zeavola Resort

Více inspirace a možností ubytování najdete v tomto průvodci.

Jak se na Koh Phi Phi dostat?

Vzhledem k oblíbenosti ostrovů Phi Phi sem lodě jezdí z různých směrů několikrát za den. Pravidelné trajekty na Koh Phi Phi jezdí z následujících přístavů:
– Phuket
– Koh Lanta
– Krabi
– Ao Nang

Mapa s nejkrásnějšími místy ke stažení:

Zde si stáhněte podrobnou mapu se všemi zajímavými místy na ostrovech Koh Phi Phi.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Rate this post