Koh Phangan, Thajsko – vše, co potřebujete vědět

Přečtěte si praktický průvodce po ostrově Koh Phangan v Thajsku. Nejkrásnější pláže, místa, ubytování, aktivity i tipy, jak se na ostrov nejlépe dostat.

Koh Phangan (Ko Phangan) je jedním z oblíbených Thajských ostrovů nejen pro svoje slavné Full Moon Party, ale především pro více jak 20 krásných pláží, které nabízí místo pro odpočinek i šnorchlování. Koh Phangan nabízí různé aktivity a svoje si tu najde každý, ať už vyrazíte na lekci jógy, vydáte se na výlet kajakem podél pobřeží nebo objevovat chrámy, vodopády nebo pláže na půjčeném skútru.

Jak se dostat na Koh Phangan

Ferry (Trajekt) Surat Thani – Koh Phangan

Existuje několik možností, jak se ze Surat Thani dostat na Koh Phangan

 • Nejrychlejší je trajekt Lomprayah Ferry, který vyjíždí přímo ze samotného města Surat Thani. Cesta trvá 2,5 hodiny a loď vyjíždí 3x denně.
 • Druhou (levnější) možností je kombinovaný lístek na autobus a trajekt, který vyjíždí ze vzdálenějšího Donsaku.
 • Poslední možností je noční trajekt, který vyráží kolem 22.00 a na Koh Samui se dostanete zhruba ve 4 ráno. Je zde lůžková úprava a cestu tak můžete pohodlně prospat. Díky této variantě ušetříte za 1 noc ubytování.

Pokud trávíte noc v Surat Thani, můžete se na aktuální ceny a časy trajektů zeptat na recepci. Dopředu si jízdenky můžete koupit online zde, kde se dají najít právě kombinované „joint ticket“ od 10 $ (Raja Ferry).

Pokud sháníte ubytování v Surat Thani můžeme doporučit 4Hearts Loft House s neuvěřitelně ochotným personálem (odvoz do přístavu poskytují zdarma).

Praktický průvodce po ostrově Koh Phangan, Thajsko. Nejkrásnější pláže, místa, ubytování, aktivity i tipy, jak se na ostrov nejlépe dostat.
Pro Thajsko jsou typické tzv. „long tail boats“

Z Bangkoku na Koh Phangan

Opět je tu několik možností. Nejrychlejší a nejdražší možností je let z Bangkoku do Surat Thani nebo přímo na Koh Samui. Lenky po Asii má většinou nejvýhodněji server Momondo.

Dále můžete zvolit buď vlak nebo autobus. My můžeme jednoznačně doporučit lůžkový noční vlak, který je nejpohodlnější variantou. Jízdenky na vlak i autobus snadno koupíte na nádražích. Cesta vlakem z Bangkoku do Surat Thani trvá okolo 12 hodin.

Jízdenky a jejich různé kombinace můžete online rezervovat na 12Go.

Ferry Koh Samui – Koh Phangan

Trajekt/Ferry z Koh Samui na Koh Phangan je většinou součástí linky, která vyráží ze Surat Thani/Donsaku. Pokud jste již na ostrově Koh Samui, není nic jednoduššího než se zeptat na recepci svého hotelu nebo si lístek koupit přímo v přístavu.

Letenky z ČR do Thajska

Letenky z České Republiky do Bangkoku běžně seženete v cenovém rozmezí 13 – 15 tisíc Kč. Zkuste se podívat na ceny letenek přes Skyscanner.

Počasí Koh Phangan – kdy vyrazit?

Nejlepší počasí a nejméně deštivých dnů můžete čekat v hlavní sezóně, která začíná koncem prosince a trvá zhruba do poloviny dubna. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28 do 32 °C. Od května do září počasí také není úplně špatné, ale občas se můžete setkat s deštivými dny. Vyhnout byste se měli říjnu a listopadu, kdy je na ostrově nejdeštivější – monzunová sezona.

Koh Phangan teploty

Koh Phangan – ubytování

Blízko k Hat Rin (Full Moon Party)

Klidnější části Ko Phanganu

Oblíbené mezi Čechy: Beck’s Resort Koh Phangan

Aktivity

1) Night market = nejlepší gurmánský zážitek

Thajsko si zamilujete mimo jiné pro jeho večerní trhy plné vynikajícího jídla! Tzv. „night markets“ neboli večerní trhy jsou kulinářskou bránou do thajské kultury. Takový trh navštívíte jednou a budete se chtít neustále vracet. Najdete tu dobroty od mořských plodů, nudlí, rýžových pochoutek, grilovaných masíček na špejli, po smažený hmyz, dokonalé dezerty, zmrzliny nebo čerstvé smoothie, ovocné shaky a spoustu exotického ovoce a zeleniny. A to všechno za velice příznivé ceny. Thajsko je jednoduše gurmánský ráj.

Thajské večerní trhy si zamilujete, Koh Phangan
Thajské večerní trhy si zamilujete

Kde najdete trhy na Koh Phanganu:

Co ochutnat?

 • Zajímavé ovoce – Durian, Mangosteen
 • Smažený hmyz (seženete na trhu)
 • Pad Thai (typické thajské nudle)
 • Mořské plody, čerstvé grilované ryby
 • A stovky dalších vynikajících thajských specialit

2) Kurz vaření thajské kuchyně

Pokud si na večerních trzích zamilujete thajské jídlo, možná se budete chtít přihlásit do některého z kurzů thajské kuchyně. Najdete tu nemálo škol, které kurzy nabízejí, např. Same Same v Hat Rin, C&M Study Center, Jang’s Thai cooking school a mnoho dalších.

Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně? Koh Phangan, Thajsko
Proč nezkusit lekci vaření thajské kuchyně?

3) Challenge Phangan

Máte-li rádi pohyb, dobrodružství a trochu adrenalinu, pak je tento vodní park místem, který rozhodně nesmíte vynechat. Challenge Phangan nabízí svým návštěvníkům unikátní překážkovou dráhu plnou nafukovacích věcí, potápějících se mostů i dalších překážek, které vyžadují zručnost i obratnost. Každý měsíc je tu vyhlášena soutěž a dráhu si můžete dát na čas. Kdo překoná závěrečnou – nejtěžší překážku, dostane drink na účet podniku. Celodenní vstup na Challenge Phangan pořídíte zde. Za nás to byla jednoznačně nejlepší aktivita na ostrově!

Vodní park Challenge Phangan - největší zážitek z Koh Phanganu
Vodní park Challenge Phangan – největší zážitek z Koh Phanganu

4) Vodní park Slip N Fly

Dalším vodním parkem, který nadchne dobrodružné duše, je Slip N Fly. Je o něco dražší a je především o skluzavkách. Vstupenky kupujte online zde. Na to, co vás čeká, se můžete povídat v následujícím videu:

5) Lanový park a Zip line

Pokud si chcete užít nějaké to dobrodružství ve výškách, můžete vyzkoušet lanový park Just for Fun – Canopy Adventure. Nabízejí také balíček, který kombinuje zipline, lukostřelbu i thajskou kuchyni.

6) Jóga

Thajsko je oblíbeným místem, kam lidé jezdí za jógou. Na ostrově Koh Phangan naleznete několik jóga studií, které nabízejí vše od jednotlivých lekcí po týdenní či několikaměsíční instruktorské kurzy (např. Gaia Yoga). Samostatná lekce stojí okolo 300 THB.

7) Kajak

Téměř na každé pláži seženete k zapůjčení kajak. Obvykle stojí kolem 100 – 150 THB za hodinu. Ceny za celodenní výpůjčku pak bývají příznivější. Nejhezčí oblast pro výlet na kajaku je západní pobřeží od Koh Ma až po Wok Tum, kde můžete objevovat jednu pláž vedle druhé.

Kajaky seženete téměř na každé pláži, my vyrazili na výlet na nedalekém Ang Thong Marine Park
Kajaky seženete téměř na každé pláži, my vyrazili na výlet na nedalekém Ang Thong Marine Park

Výlety – Koh Phangan a okolí

Koh Tao

Pokud patříte mezi milovníky potápění, rozhodně si nesmíte nechat ujít výlet za šnorchováním nebo potápěním na další thajský ostrov Koh Tao. Na tento ostrov se sjíždějí milovníci potápění z celého světa, aby si tu levně udělali potápěčskou licenci, i rekreační vyznavači šnorchlování. Ostrov Koh Tao má kolem svých břehů doslova akvárium. Můžete tu spatřit neskutečně barevné rybičky, a dokonce i žraloky! Ale nebojte, tihle vám nic neudělají. 

Koh Nang Yaun - nádherný malinký ostrůvek na který můžete z Koh Tao za několik minut dopádlovat nebo se tam svézt lodí
Koh Nang Yaun – nádherný ostrůvek na který můžete z Koh Tao během chvilky dopádlovat nebo se tam svézt lodí

Ang Thong National Marine Park

Každému, kdo touží ztratit se z davům turistů, doporučuji navštívit národní park Ang Thong. Tvoří jej skupina krásných ostrůvků, z nichž pouze jeden je osídlen (Ko Wua Talab). Můžete se mezi ně vypravit na kajaku a vybrat si která z těchto opuštěných pláží bude jen vaše. Ang Thong musíte navštívit v rámci organizované tour jako jednodenní výlet, ale pokud se chcete vyhnout davům zůstaňte jednu nebo 2 noci na ostrovech. Jak na to, jsme popsali v samostatném průvodci: Národní park Ang Thong – Perla mezi thajskými ostrovy.

Krásná vyhlídka na národní park Ang Thong, Thajsko
Krásná vyhlídka na národní park Ang Thong

Půjčení skútru/motorky na průzkum ostrova

Není lepší způsob, jak prozkoumat ostrov, než vyrazit na jeho průzkum s půjčeným skútrem. Že jste na něm nikdy neseděli? My také ne, a tak jsme to zkusili. Na Koh Phanganu najdete hodně půjčoven a půjčovné se pohybuje zhruba kolem 150 – 200 Bathů na den. Jezdí se tu dobře, pomalu. Můžete se podívat na různé pláže i vodopády. Jestli chcete na výlet k vodopádům, pěkné jsou Phaeng Falls.

Nejhezčí Pláže Koh Phanganu

Hat Yuan Beach

Hat Yuan je krásná pláž ze které se můžete projít po dřevěném chodníčku mezi skalnatým pobřežím až do vedlejšího zálivu Hat Thian.

Hat Yuan Beach, Thajsko

Bottle Beach

Dobře ukrytá pláž na kterou se nejsnáze dostanete lodí, vede sem i štěrková cesta, vzhledem k horší přístupnosti tu většinou není tak rušno.

Bottle Beach, Thajsko

Mae Hat Beach

Tato pláž je zajímavá tím, že je propojením ostrova Koh Phangan s malým ostrůvkem Koh Ma. Na fotografii můžete pláž Mae Hat zaregistrovat z povzádlí v levé části fotografie.

Mae Hat, Thajsko

Hat Salad Beach

Malá a klidná pláž, která se nachází ve stejnojmenné vesničce. Voda je čistá a v okolí najdete i několik restaurací.

Hat Salad Beach, Thajsko

Malibu Beach

Bílý písek, kokosové palmy a průzračná voda. Ideální pláž pro rodiny s dětmi, protože zejména za odlivu je zde velmi mělko.

Malibu Beach, Thajsko

Hat Yao Beach

Hat Yao je kilometr dlouhá pláž a často se jí přezdívá perfektní pláž Koh Phanganu. V zálivu naleznete korálový útes, což z místa činí ideální místo na potápění. Podél pláže naleznete různé druhy ubytování, restaurace i bary.

Hat Yao Beach, Thajsko

Thong Nai Pan Yai a Thong Nai Pan Noi Beach

Jedná se o 2 různé pláže. Yai je z těchto sesterských pláží větší a obvykle tu je i méně lidí, Noi je menší a najdete tu převážně luxusní resorty.

Hat Rin Beach

Zřejmě nejznámější pláž Koh Phanganu, každý úplněk se tu totiž odehrává slavná Full Moon Party. Rušno tu však je i mimo párty.

Na Koh Phanganu najdete i spoustu dalších krásných pláží. Která bude právě Vaše oblíbená?

Mapa Koh Phanganu s plážemi a všemi zajímavými místy

Pro Vaši snazší orientaci i plánování jsme pro vás připravili podrobnou mapu s nejkrásnějšími plážemi i všemi zajímavými místy ostrova Koh Phangan. Body jsou barevně rozděleny dle kategorií. Jednotlivé vrstvy se dají skrývat.

Mapa se dá exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací Maps.me nebo Locus mapa. V případě, že se chystáte na pěší túry doporučujeme právě Locus nebo offline Mapy.cz.

Mapa Koh Phangan

Full Moon Party

Už to budou tři desítky let od doby, kdy skupině turistů učaroval úplněk na Koh Phanganu natolik, že se rozhodli uspořádat oslavu. Od té doby se z toho stala tradice v podobě tzv. Full Moon Parties, které každý měsíc lákají návštěvníky z celého světa. Vše se odehrává na pláži Hat Rin (Haad Rin). V den Full Moon party zde bylo zavedené vstupné na pláž (100 THB), které je určeno pro následný úklid. Full Moon party je tak obrovskou akcí, která přiláká na pláž od 10 do 30 tisíc návštěvníků.

K Full Moon Party patří ohně! Hat Rin, Koh Phangan, Thajsko
K Full Moon Party patří ohně!

Párty začíná za soumraku a končí s úsvitem. Během párty můžete být svědky ohňových, tanečních a barmanských show. Nechybí lucerny, ohňostroje, barvami pomalovaní lidé, hlasitá hudba ani alkohol. Ubytování v této oblasti bývá během Full Moon party rezervováno dlouho dopředu. Kdo má raději svůj klid, měl by si vybrat opačnou část ostrova, která je značně klidnější.

Pokud zrovna na Ko Phangan nepřijíždíte v době úplňku nemusíte být zklamaní. Konají se totiž i tzv. Half Moon party a Black Moon party, což znamená, že je tu vlastně každý týden nějaká párty.

Half Moon party

Tato párty má na rozdíl od slavné Full Moon party jiného organizátora, jiné místo i vyšší vstupné. Informace o akci najdete na stránkách Half Moon Festival. Na rozdíl od Full Moon party je tu také menší množství lidí.

Black Moon party

Pod heslem „Peace, Trance, Dance“ se koná každý měsíc párty za novoluní na pláži v zálivu Mac’s Bay.

Pozn. Ceny ubytování v oblasti Hat Rin jsou v době kolem Full Moon Party zhruba o 30 % vyšší než normálně. 

Přibližné ceny

Thajský Baht je zhruba 0.70 Kč. Aktuální kurz můžete sledovat zde. Obecně bychom mohli říci, že ceny v číslicích jsou podobné jak v Česku, až na to že thajský Baht má 2/3 hodnotu koruny, což je pro nás velmi příznivé.

PoložkaCena v THBCena v Kč
Jídlo v lokální restauraci 100 THB 70 Kč
Ovocný shake 30 – 50 THB 20 – 30 Kč
Banány (1 kg) 18 THB 13 Kč
Benzín 30 THB 22,5 Kč
Taxi (1 jízda) 120 – 170 THB 85 – 120 Kč
Noc v hostelu (sdílený pokoj) 200 THB 150 Kč
Pokoj pro 2 v levnějším ho(s)telu 300 – 450 THB 200 – 300 Kč

Koh Phangan nebo Koh Samui?

Není jednodušší řešení tohoto dilema než strávit několik dní na jednom z ostrovů a zbytek na druhém. Koh Samui je větší, a tak logicky nabízí více možností na jaká místa se zajet podívat (je tu více chrámů a jsou hezčí než na Koh Phanganu). Pro golfisty bude Koh Samui volbou č. jedna. Koh Phangan je menší a najdete tu poklidná místa, stejně tak jako tu můžete zažít jedinečnou Full Moon Party. Z Koh Phanganu je to blíže k potápěčskému ráji na dalším ostrově Koh Tao.

Koh Phangan – Tipy na závěr

 • Elektřina – po celém Thajsku najdete kombinaci různých typů zásuvek (A, B, C) a liší se hotel od hotelu, proto si s sebou adaptér raději vezměte, ať máte jistotu. Napětí je klasicky 220 V a frekvence 50 Hz.
 • Nezapomeňte šnorchlovací set – vzhledem k místnímu bohatému podmořskému životu jej rozhodně využijete.
 • Voda z kohoutku není pitná.
 • Očkování – povinná nejsou žádná, ale do Thajska se obecně doporučuje očkování proti Žloutence typu A, B a Břišnímu Tyfu.

Chci jet na Koh Phangan!

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a koupit si letenkyzajistit pojištěníobjednat túru,zamluvit ubytování přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Jste rozhodnutí? Už zbývá jen si najít nejlevnější zpáteční letenky.

Podívejte se na super video o Koh Phangan:

Další thajské ostrovy

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

Koh Phangan, Thajsko – vše, co potřebujete vědět

FAQ – často kladené otázky:

Kde se na Koh Phangan ubytovat?

Na Koh Phanganu můžete vybírat ze stovek resortů, hotelů a hostelů, tady jsou naše tipy:

Blízko k Hat Rin (Full Moon Party)
a) nízkonákladově: Haad Rin Beach Hostel
b) náš tip: The Ocean Phangan Homestay

Klidnější části Koh Phanganu:
a) levně: Secret Place Backpacker
b) klidná část ostrova s bazénem: Starlight Resort Koh Phangan
c) luxus: Coco Lilly Villas nebo vyhlášený Anantara Rasananda Koh Phangan
d) oblíbené mezi Čechy: Beck’s Resort Koh Phangan

Mapa s nejkrásnějšími místy ke stažení:

Zde si stáhněte podrobnou mapu se všemi zajímavými místy, která stojí za to navštívit na Koh Phangan.

Jak se dostat na Koh Phangan?

Nejbližší letiště je na sousedním ostrově Koh Samui, odkud jezdí pravidelně trajekt. Dále se dá přijet trajektem z města Surat Thani. Zde se dočtete více o dopravě na Koh Phangan.

Jaká je nejlepší období na návštěvu Koh Phangan?

Nejlepší počasí a nejméně deštivých dnů můžete čekat v hlavní sezóně, která začíná koncem prosince a trvá zhruba do poloviny dubna. Průměrná teplota se pohybuje okolo 28 do 32 °C.

Od května do září počasí také není úplně špatné, ale občas se můžete setkat s deštivými dny.
Vyhnout byste se měli říjnu a listopadu, kdy je na ostrově nejdeštivější – monzunová sezona.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!