Recenze služby Ezoic – nejlepší alternativa Google AdSense

Hledáte dobrou alternativu Google Adsense? Hledáte více informací o platformě Ezoic? Jste na správném místě! V této kompletní recenzi vám přinášíme výhody, nevýhody a veškeré informace, které potřebujete vědět.

Co je Ezoic?

Ezoic je platforma na zprostředkování webových reklam podobná Google AdSense. Oproti AdSense a jiným konkurenčním firmám funguje na principu automatického testování, kdy vám pomocí umělé inteligence zjistí, na jaká místa je nejlepší na vašem webu umístit reklamní bannery, aby vám vydělaly nejvíce peněz.

Ezoic vřele doporučujeme pro jakýkoliv web, který splňuje podmínku 10 000 návštěv měsíčně, protože vám vydělá výrazně více než Adsense.

Jak Ezoic funguje?

Když uživatel navštíví váš web, načte Ezoic stránku v jednom z experimentálních rozvržení. Systém změří dobu, kterou uživatel stráví na webu, kolik si zobrazí stránek, míru okamžitého opuštění a příjem z reklamy pro každé rozvržení. Pomocí těchto dat postupně najde nejvýkonnější rozvržení vašeho webu.

Umělá inteligence dokáže v krátké době otestovat stovky až tisíce různých rozvržení, velikostí, designů a umístění reklam, což byste nikdy nedokázali udělat ručně.

Po několika dnech shromažďování dat začne Ezoic používat rozvržení s nejlepším výkonem.

Platforma Ezoic je vydavatelským partnerem certifikovaným společností Google, což znamená, že jim můžete důvěřovat, pokud jde o spolehlivost nebo platby.


Výhody Ezoic

1) Zvýšené výnosy díky testování reklam

Reklamy na svůj web můžete vložit ručně a provést A / B testy, to však nikdy nebude zdaleka tak účinné jako automatické testování, které využívá strojové učení.

Například pokud vložíte pouze 5 možných lokalit pro reklamy (tzv. „placeholderů“), Ezoic otestuje 3000 možných kombinací, pro 10 možných lokalit to bude 142 000 a pro 15 možných lokalit je to neuvěřitelných 1,2 milionu kombinací!

Jaktože je to tolik? Je to proto, že Ezoic testuje nejen polohy, ale také různé velikosti a designy reklam. Na základě těchto údajů pak umístí reklamy do ideální polohy a zvýší vaše příjmy.

Ezoic recenze

2) Skvělá analýza a reportování

Na Ezoicu se mi líbí jejich komplexní reportování a analytika, které Google AdSense a ostatní konkurenční platformy zdaleka tak propracované nemají.

Uživatelský panel je plný vynikajících informací a statistik, které vám pomohou zjistit vše o vašich návštěvnících. Můžete sledovat spoustu různých metrik, jako jsou výnosy, EPMV (výdělky na tisíc návštěvníků), zobrazení stránek, míru okamžitého opuštění, průměrný čas relace, sdílení a další …

Můžete sledovat metriky pro každý den nebo každou jednotlivou stránku. Jednoduše tak zjistíte, která stránka vám vydělá nejvíce peněz nebo která stránka je nejúčinnější z hlediska tržeb na návštěvu.

Můžete také filtrovat výdělky podle místa, jazyka, zařízení, zdrojů návštěvnosti atd.… Studováním různých analytik se dají strávit celé dny.

Ezoic recenze

4) Kompletní kontrola nad reklamami

Nad reklamami máte úplnou kontrolu. Můžete si nastavit například maximální počet reklam zobrazených na stránce. Definovat barvu a design reklam. Nastavit vyloučené stránky, kde vůbec nechcete zobrazovat reklamy (což se hodí například na stránkách, kde prodáváte svoje produkty nebo máte affiliate odkazy a reklamy by odváděly pozornost). Můžete také například zakázat zobrazování konkrétních inzerentů na vašem webu. A mnohem víc…

5) Skvělá zákaznická podpora

Zákaznická podpora u AdSense absolutně neexistuje. Oproti tomu je zákaznický servis Ezoic naprosto úžasný. Za poslední rok jsem měl více než 20 požadavků a otázek na zákaznickou podporu a oni vždy odpověděli během několika hodin (někdy i minut). Vždy všechno vysvětlili pomocí snímků obrazovky, kterým rozumí i člověk, který není technicky zdatný.

6) Ezoic přijímá české weby

Google AdSense také české weby přijímá, ale většina dalších konkurenčních prémiovách společností přijímá pouze weby s návštěvností z USA. Ezoic jako jeden z mála přijímá i české weby.

Ezoic alternativa adsense

Nevýhody Ezoic

1) Minimální návštěvnost – 10 000 měsíčně

Aby vás Ezoic přijmul, musíte mít alespoň 10 000 návštěv měsíčně AdSense žádné minimální požadavky na návštěvnost nemá.

Pokud však máte méně než 10 000 návštěv za měsíc, stejně byste nevydělali moc peněz, proto bych doporučil zatím vynechat reklamy a nejprve se zaměřit na zvednutí návštěvnosti webu.

2) Malá reklama ve spodní části stránky

Pokud za službu nechcete platit, vloží Ezoic do dolní části stránky malinkou reklamu. Je ale téměř neviditelná a drtivá většina návštěvníků se na konec stránky ani nedostane. Proto to nevidím jako zásadní problém. Pokud reklamu nechcete, můžete ji odstranit za poplatek 5% ze svých příjmů.

3) Na dobré výsledky si musíte počkat alespoň 30 dní

Po přepnutí na Ezoic neuvidíte dobré výsledky okamžitě. Vaše tržby mohou být dokonce v prvních několika dnech nižší, než Ezoic shromáždí dostatek dat z testování. Zjištění nejlepšího rozložení reklam obvykle trvá přibližně měsíc.


Jak Ezoic vyplácí peníze?

Ezoic vyplácí výdělky měsíčně. Výchozí minimální hranice platby je 20 $, ale pokud si přejete, můžete si nastavit vyšší. Pokud například platíte poplatky za příchozí transakci, může být výhodné si nastavit vyšší minimum, aby vám byly vypláceny vyšší částky méně často.

Jak dostanete výplatu?

Můžete si vybrat tyto možnosti:

  • PayPal
  • Mezinárodní bankovní převod prostřednictvím Payoneer
  • Předplacená karta přes Payoneer

Musíte podepsat smlouvu nebo existují nějaké skryté podmínky?

Ne, nemusíte podepisovat žádnou smlouvu a neexistují žádné skryté podmínky.

Ezoic recenze


Jak dosáhnout nejlepších výsledků?

1) Buďte trpěliví s experimenty.

Po přepnutí na Ezoic pravděpodobně neuvidíte dobré výsledky okamžitě. Musíte počkat, než Ezoic shromáždí dostatek dat z testování. Zjistit nejlepší rozložení reklam. Obvykle vš trvá přibližně měsíc.

2) Použijte co nejvíce lokací pro reklamy (placeholders).

Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli umístit co nejvícepotenciálních lokací pro reklamy. Tyto lokace neznamená, že tam reklamy vždy budou, jsou to jen teoreticky možná umístění reklam. Ezoic neumisťuje reklamy na všechny z nich současně, ale testuje nejlepší možná rozložení. Pokud umístíte více lokací, bude k dispozici více možných rozvržení k testování a získáte lepší výsledky.

3) Povolte více velikostí reklam.

Vždy povolte co nejvíce velikostí reklam. Stačí si vybrat každou velikost, která se do dané polohy hodí. Ezoic poté otestuje všechny možné scénáře a zjistí, který funguje nejlépe.

4) Používejte mobilní reklamní jednotky.

Od roku 2020 tvoří mobilní návštěvnost více než 50% veškerého internetového provozu. Ano, více lidí prochází internet na mobilních zařízeních než na počítačích. Bylo by tedy pošetilé nepoužívat mobilní reklamy. Desktopové reklamy mají obvykle vyšší EPMV (výdělečnost), ale mobilní reklamy mají zase většinou více zobrazení. Například tento blog vydělává více peněz z mobilních reklam než z reklam pro počítače.

5) Povolte ukotvené reklamy (zejména na mobilních zařízeních).

Ukotvené reklamy, které se nacházejí ve spodní části vašeho webu, jsou statisticky jedny z nejvýkonnějších reklam. Jsou také méně otravné než reklamy uprostřed obsahu.

6) Důkladně sledujte statistiky

Sledujte podrobně statistiky, které stránky vám vydělávají nejvíce peněz. Poté můžete napsat podobný obsah, díky kterému získáte ještě více peněz.

Porovnání příjmů Ezoic a AdSense

Po nějaké době používání AdSense jsme se rozhodli zkusit Ezoic. A změna nás hodně překvapila! Nečekali jsme takové obrovské zlepšení. Níže si můžete prohlédnout naše statistiky. Žlutá čísla pocházejí z posledního týdne AdSense, světle zelená je první týden s Ezoic a tmavě zelená je druhý týden s Ezoic.

Náš příjem z reklam se v prvním týdnu zdvojnásobil a od druhého týdne ztrojnásobil. A proč byl první týden s Ezoicem nižší? Je to proto, že testování trvá nějakou dobu, než se určí nejlepší rozložení reklam.

Porovnání Ezoic a Adsense

Závěr recenze

Pokud máte více než 10 000 návštěv měsíčně, neváhejte a připojte se k Ezoicu, nebudete litovat! Oproti Google AdSence si vyděláte na reklamách výrazně více!

A pokud se vám moje recenze líbila, můžete se zaregistrovat pomocí našeho odkazu a podpořit tak naše další psaní. A pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat!


Čtěte také:

Ezoic recenze – uložte si je na později a svým kamarádům:

Recenze – FAQ:

Vydělá Ezoic více než Google Adsense?

Ano, v drtivé většině případů vám Ezoic vydělá na reklamách více peněz než Google Adsense. Zde čtěte kompletní recenzi Ezoic.

Jaké jsou výhody Ezoic?

Zde najdete všechny výhody platformy Ezoic.

Jaké jsou nevýhody Ezoic?

Zde najdete všechny nevýhody platformy Ezoic.

Jak Ezoic funguje?

Pomohl vám článek – recenze? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!