37 ověřených tipů – jak vydělat peníze na internetu (2024)

Hledáte způsoby, jak vydělat peníze na internetu? Připravili jsme pro vás velký seznam možností, které jsme rozdělili do těchto kategorií – přivýdělek, plnohodnotné práce, vlastní projekt a rizikové vydělávání. Můžete pomocí obsahu přeskočit přímo k vaší kýžené kategorii:

Jak vydělat peníze na internetu: přivýdělek

Začínáme možnostmi, které vás pravděpodobně úplně neuživí a jsou určené spíše jako menší přivýdělek. Hodí se například studentům ke škole, matkám na mateřské nebo pokud si k hlavní práci chcete vydělat ještě další peníze.

1) Prodej fotografií

Chtěli byste si přivydělat nějaké peníze na internetu? Zkuste prodávat své fotografie na fotobance. My sami také fotografie prodáváme. Nejlepší je použít službu Wirestock, přes kterou můžete nahrávat fotky najednou na všechny nejznámější fotobanky. Pokud to myslíte vážně, doporučujeme se zapsat do online kurzu – Jak se naučit prodávat fotky.

2) Vyplňování dotazníků

Vyplňováním dotazníků se sice neuživíte, ale něco málo se tak snadno přivydělat dá. Pokud rádi sdílíte své názory, může to být pro vás i zábavná volnočasová činnost. Mezi neznámější společnosti, u kterých můžete vyplňovat dotazníky patří Český národní panel, Marketagent, Mobrog, MNForce e-panel, MyMap, iVýzkumy nebo Placené dotazníky online.

3) Testování produktů

Testování výrobků spočívá v tom, že vám společnost zašle produkt a vaším cílem bude ho vyzkoušet a dát o tom zpětnou vazbu. Často za to dostanete právě daný výrobek a některé společnosti vám za to i zaplatí. Největší portál s nabídkami k testování je testuj.to.

4) Přepisování audio a video záznamů

Pokud jste na škole patřili k nejlepším v psaní všemi deseti, přepisování audio a video záznamů může být ta pravá práce pro vás. Placeni jste od délky přepsaných záznamů. Ve světě je nejpopulárnější portál Scribie, kde ale najdete jen nabídky v angličtině. Český portál přímo k přepisování záznamů není, je potřeba hledat na všeobecných portálech.

5) Přivydělejte si bonusy za založení účtů

Chcete si přivydělat pár stovek až tisíc? Připravili jsme pro vás velký seznam možností, kde získáte bonus za založení účtu. Můžete si takto dohromady přijít až na 5750 Kč + několik dalších slev. Vše je bez závazků a bez rizika.

Jak vydělat na internetu

Jak vydělat peníze na internetu: plnohodnotná práce

V této kategorii už se dostáváme k pracím, které vás už můžou plnohodnotně uživit. U každé práce jsme se snažili vám napsat webový portál, kde je nejlepší danou práci hledat. Navíc existuje několik všeobecných portálů pro zprostředkování práce z domova.

1) Psaní článků (copywriting)

Jste kreativní a rádi píšete? Nechte si za to platit. Spoustu webů vám rádo zaplatí za kvalitní článek. Začněte něčím jednodušším a postupně se “vypíšete” k větším projektům. A kde nabídnout své služby? Nejpopulárnější jsou weby Placla.cz, Copywriting.cz nebo KupObsah.cz. Zkusit můžete taky tuto Facebookovou skupinu a tuto Facebookovou skupinu.

2) Korektura textu (copyediting)

Copyediting nespočívá v psaní článků, ale v úpravě článků. Dostanete hotový článek a vaším úkolem bude ho doladit. Opravit gramatické chyby, vylepšit některá slovní spojení, aby byl text přesnější, přehlednější a lépe se četl či byl zábavnější. Copyediting je poslední redakční krok před publikací. Nabídky práce najdete na stejných portálech jako copywriting.

3) Online marketing

Online marketing je široký pojem a je pod ním skryto spoustu pracovních pozic, které můžete vykonávat z pohodlí domova. Jde například o content marketing specialista, email marketing specialista, PPC konzultant, affiliate konzultant, specialista sociálních sítí a spoustu dalších. Je jen na vás, co si vyberete a bude vám vyhovovat.

5) Virtuální asistent

Další velice populární možností, jak vydělat na internetu, je dělání asistenta lidem přes internet. Jde v podstatě obdoba asistentů v kanceláři. Spousta firem si najímá asistenty na zkrácený úvazek, kteří pro ně dělají různé pomocné práce. Pokud chcete pracovat na plný úvazek, stačí si najít několik různých klientů. A v čem práce virtuálního asistenta spočívá? Zde je seznam několika běžných činností jen tak pro představu:

 • Správa sociálních sítí
 • Psaní článků
 • Formátování textů
 • Překlady
 • Průzkumy spokojenosti zákazníků
 • Správa e-shopu
 • Tvorba newsletterů a emailových kampaní
 • Virtuální recepční
 • Vyřizování telefonátů s klienty
 • PPC reklama
 • Vedení firemních databází
 • Organizace událostí
 • Zákaznická podpora na chatu, emailu, telefonu
 • Různé administrativní práce na PC
 • Spousta dalších …

Copyediting nespočívá v psaní článků, ale v úpravě článků. Dostanete hotový článek a vaším úkolem bude ho doladit. Opravit gramatické chyby, vylepšit některá slovní spojení, aby byl text přesnější, přehlednější a lépe se četl či byl zábavnější. Copyediting je poslední redakční krok před publikací. Nabídky práce najdete na stejných portálech jako copywriting.

6) Překládání textů

Milujete angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, ruštinu či nějaký jiný jazyk? Vrhněte se do překládání. Ideální je začít něčím jednodušším a postupně se můžete posunout k větším projektům a pracovat přes internet pro zahraniční firmy.

7) Programování / tvorba webů

Jste programátor nebo umíte tvořit weby? Pak máte vyhráno. Bez webové stránky se v dnešní době neobejde žádná firma a po šikovných tvůrcích webů bude vždy poptávka.

8) Grafika / design

Internetové obchodování se těší čím dál větší popularitě, a proto je potřeba najímat grafiky a designéry. Naučte se nejnovější technologie a prodejte svůj talent.

9) Prodávání znalostí – pořádání online kurzů

Máte nějakou dovednost či znalost, kterou byste rádi předali dál do světa? Vydělávejte si pořádáním kurzů či online kurzů. Můžete uspořádat kurzy ve všech možných oblastech jako například osobní rozvoj, finance, marketing, životní styl, sport, cestování, gastronomie, kreativita, technika a spoustu dalších. Na nejznámějším českém portálu Naučmese.cz můžete uspořádat kurz v podstatě na cokoliv vás napadne.

10) MLM – Multi Level Marketing

Živit se můžete také prodejem pomocí multi level marketingu (síťového marketingu). Pravděpodobně jste se s tím už někdy setkali, že se vás snažil nějaký kamarád do jedné z MLM společností přivést. Práce v MLM je opravdu hlavně o přivádění dalších lidí, a to není úplně pro každého. Můžete to zkusit a uvidíte, jestli vám to bude vyhovovat. Rozhodně se ale nejedná o jednoduchou práci (na což se vás určitě někdo bude snažit nalákat). Společností, které jsou na MLM postavené, je celkem hodně a mezi nejznámější patří – Avon, Amway, Oriflame, OVB či Herbalife. Dejte si hlavně pozor, abyste neskočili na lep podvodníkům a nezapojili se do tzv. letadla či pyramidy. Zde si přečtěte článek o tom, jaký je rozdíl mezi pyramidou a MLM.

Jak vydělat na internetu

Jak vydělat peníze na internetu: vlastní projekt

Do této kategorie jsme sepsali možnosti vlastních projektů. Počítejte s tím, že rozjíždění vlastního online projektu je podobné jako budování nové firmy. Chvíli potrvá, než vám to vydělá jakékoliv peníze (může to trvat klidně několik let). Proto je potřeba mít minimálně ze začátku jiný příjem nebo dostatek našetřených peněz.

1) Blog / web

Je nějaká oblast, ve které se vyznáte a která vás baví? Začněte o tom blogovat! Založit si blog je v dnešní době celkem snadné. Přečtěte si náš podrobný návod, jak si založit blog. Pokud budete mít dostatek čtenářů, můžete si vydělat slušné peníze – zde jsme sepsali podrobný návod na to – jak vydělávat peníze webem.

2) E-shop

Máte nápad na zajímavé zboží, o které budou mít lidé zájem, a přitom nemá na internetu moc velkou konkurenci? Založte si vlastní e-shop. Postup je v podstatě velice podobný jako při zakládání blogu. Přečtěte si náš podrobný návod.

3) Prodej na Amazonu

Nechcete vlastní e-shop, ale chcete prodávat? Můžete rovnou přeskočit český trh a využít mnohem větší zahraniční kupní sílu. Prodávejte své vlastní produkty na Amazonu. Pokud byste to chtěli zkusit, přečtěte si podrobný návod – jak vydělávat peníze prodejem na Amazonu.

4) Streamování počítačových her (e-sportů)

Poslední dobou je extrémně populární streamování počítačových her. No není to dream job? Živit se hraním her? Zdá se vám to jako nedosažitelné? Prosadit se určitě není snadné, ale je to možná jednodušší, než si myslíte. Zde si přečtěte podrobný článek, jak na to.

5) Influencer na sociálních sítích

Slyšeli jste o lidech, kteří vydělávají desítky nebo i stovky tisíc korun za každý příspěvek na Instagramu, a říkáte si – no jo, oni ale mají miliony sledujících, a to je pro mě těžko dosažitelné. Rozhodně nechceme říct, že živit se sociálními sítěmi jako influencer je snadné, ale rozhodně to není nemožné. Vydělat si slušné peníze se dá i když máte už jen několik tisíc sledujících. Pokud byste to chtěli zkusit, přečtěte si podrobný návod – jak vydělávat peníze na Instagramu.

6) Youtuber

Podobně jako na Instagramu, se skvělé peníze dají vydělat i na YouTube. Pokud rádi natáčíte videa a jste kreativní, můžete se zkusit stát „Youtuberem“. Videa, která nejvíc frčí jsou například:

 • Pranky (nachytávky lidí)
 • Výzvy
 • Fitness videa
 • Cestovní videa
 • Návody / postupy

Pokud byste to chtěli zkusit, přečtěte si podrobný návod – jak vydělávat peníze na YouTube.

Jak vydělat peníze na internetu: rizikově

Práce z této kategorie jsou značně nejisté a rozhodně je nedoporučujeme, pokud nemáte peníze, které si můžete dovolit ztratit. Velké procento lidí nic nevydělá, a naopak často I peníze ztratí.

1) Sportovní sázení

Pokud rádi a často sledujete sport, můžete si zkusit přivydělat sázením. Jsou lidé, kteří se tím plnohodnotně uživí, nicméně chce to sázení hodně rozumět. Drtivá většina sázejících je dlouhodobě v mínusu. Mezi nejpopulárnější sázkové kanceláře patří Tipsport, Fortuna nebo Chance. Pokud byste chtěli sázení zkusit, přečtěte si tento návod na nejlepší strategie pro kurzové sázení.

2) Investování do P2P půjček

Co to jsou P2P půjčky? P2P je zkratka z anglického peer-to-peer, což v překladu znamená “rovný s rovným”. V praxi to znamená, že půjčují lidé lidem. Popularita P2P půjček poslední dobou velice stoupá, protože mají spoustu výhod oproti běžným půjčkám od banky. Abyste se investováním do P2P úplně uživili, museli byste investovat obrovské množství peněz (řádově miliony). Je to tedy spíš dobré na příjemný pasivní přivýdělek. Zde si přečtěte obsáhlý článek o investování do P2P půjček.

3) Investování do akcií či kryptoměn

Obchodování s akciemi či kryptoměnami může být nejvíce výdělečné, ale i ztrátové a je potřeba se na trhu opravdu dobře orientovat, abyste mohli uspět. Doporučujeme investování ze začátku zkusit jen s malými částkami, které si můžete dovolit ztratit. Nejjednodušší způsob, kde s akciemi obchodovat, je na účtu Revolut. Zde si přečtěte obsáhlý článek o investování do akcií.

Jak vydělat peníze na internetu (3)

Další možnosti jak vydělat na internetu

Pokud hledáte další možnosti jak vydělat peníze na internetu, pořiďte si knihu Travel Jobs, ve které je podrobně popsáno více než 100 možností, jak se živit jako digitální nomád (nejen na cestách). Každá možnost je detailně vysvětlená a nechybí ani zkušenosti ostatních pracujících.

Praktické tipy na vydělávání z domova

1) Nastavte si pevnou pracovní dobu.

Přizpůsobte si pracovní dobu podle sebe. Jste ranní ptáče? Pracujte brzy od rána. Jste naopak sova? Klidně pracujte dlouho do noci. V pracovní době ale skutečně pracujte, nikam neodbíhejte a nedělejte jiné věci.

2) Sestavte si časový plán.

Sepište si všechny povinnosti a projekty, na nichž pracujete. Stanovte si váš nejproduktivnější čas a na ten si pravidelně vyhraďte ty nejdůležitější úkoly. 

3) Zařiďte si pracovní kancelář

Spousta lidí podceňuje vybavení domácí kanceláře. Přitom pokud v práci trávíte 8 hodin denně, je to v podstatě třetina života. Je extrémně důležité pro vaše zdraví si kancelář správně zařídit. Základem je kvalitní stůl a ergonomická židle – vřele doporučujeme zdravotní židle Therapia.

4) Vysvětlete všem, že regulérně pracujete.

Kamarádům a rodinným příslušníkům bude připadat, že pořád jen sedíte doma a vlastně nepracujete. Vysvětlete jim, že když sedíte doma, je na vás, kdy si budete pracovat. Že zrovna teď nemůžete uklízet, žehlit prádlo či vyrazit na výlet. Pokud byste pracovali normálně v kanceláři ve firmě, tak by to po vás také přeci nežádali. 

5) Vyhraďte si svůj pracovní prostor.

Vaše kancelář nemusí zabírat celý pokoj, stačí třeba jeden roh. Nicméně je dobré si stanovit jasný pracovní prostor, protože si brzy zvyknete, že tam není místo pro zábavu, ale pro práci.

6) Pište si seznamy úkolů.

Při práci z domova vás pravděpodobně nikdo nehlídá a nepostrčí vás v případě nesplněného úkolu. Je potřeba si všechno hlídat sám. Na seznam úkolů vřele doporučujeme webovou aplikaci Trello, kterou sami používáme a pomáhá nám mít ve všech úkolech pořádek.

7) Neizolujte se od okolí.

To, že nemusíte nikam chodit z domova kvůli práci může vést postupně k tomu, že se vám nebude chtít nikam vycházet vůbec. Nevyhýbejte se setkávání s lidmi a svůj volný čas travte stejně, jako byste pracovali kdekoliv jinde než doma.

8) Nenechte se rušit sociálními sítěmi.

Je snadné místo práce sklouznout ke sjíždění zdi na Facebooku či Instagramu. V pracovní době mějte sociální sítě zavřené a pokud je potřebujete k práci, tak je opravdu používejte pouze k práci. Vyhraďte si třeba konkrétní čas mimo pracovní dobu, kdy budete koukat na sociální sítě.

9) Nepracujte dlouhodobě pouze na notebooku

Dlouhodobá práce na notebooku není zdravá, protože sedíte ve skrčené pozici a brzy vás z toho budou bolet záda. Pořiďte si k notebooku pořádný monitor, klávesnici a myš. Notebook pak mějte vedle jako sekundární obrazovku.

Čtěte také:

Podívejte se také na video s možnostmi jak vydělat peníze na internetu:

Jak vydělat peníze na internetu – uložte si ji na později a svým kamarádům:

Jak vydělat peníze na internetu
Jak vydělat peníze na internetu

Jak vydělat peníze na internetu jako přivýdělek

Zde najdete skvělé tipy – jak vydělat na internetu jako přivýdělek.

Jak vydělat peníze na internetu jako plnohodnotná práce

Jak vydělat peníze na internetu vlastním projektem

Zde najdete skvělé tipy – jak vydělat na internetu vlastním projektem.

Praktické tipy na vydělávání z domova

Pomohl vám článek – jak vydělat na internetu? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!