Nejlepší rychlá půjčka do výplaty – která to je?

Půjčky do výplaty jsou typické pro nebankovní poskytovatele, přičemž se jedná o zapůjčení menších obnosů kolem 5 až 15 tisíc korun. Nabídka tohoto typu půjček je pestrá a podmínky různorodé. Je z čeho vybírat. My však víme, která ze současných půjček je tou nejvýhodnější.

Jsou bankovní půjčky stále výhodnější než nebankovní?

Veřejnost i odborníci za výhodnější a bezpečnější dlouhodobě považují bankovní půjčky. To už ale není tak docela pravda. Aktuálně platný zákon o spotřebitelském úvěru z konce roku 2016 s českým úvěrovým trhem značně zamával. Zpřísnění podmínek pro poskytování nebankovních půjček způsobilo nejen pročištění trhu s půjčkami, ale i změnu přístupu ke klientům ze strany přeživších poskytovatelů těchto půjček. O některých současných nabídkách lze směle říci, že jsou výhodnější než bankovní půjčky.

Kdy žádat o nebankovní půjčku?

Dříve platilo, že o nebankovní půjčky téměř výlučně žádali lidé, kteří neuspěli u banky. Dnes už se vyplatí porovnat si půjčky ze spektra bankovních i nebankovních nabídek a vybrat si takovou, která nabízí aktuálně nejlepší podmínky bez ohledu na poskytovatele. Nebankovní poskytovatelé jsou od konce roku 2016 stejně jako banky pod dohledem České národní banky, která dohlíží na jejich činnost. Protože však stále existují finanční společnosti poskytující půjčky bez povinné licence, je doporučeno si ji prověřit. Tento krok je automaticky zajištěn u srovnávačů půjček online, kteří vedle bank spolupracují pouze s prověřenými a licencovanými poskytovateli půjček. Stačí vyplnit formulář žádosti a vyčkat si na přehledné porovnání půjček.

Mezi půjčkami před výplatou už léta vítězí Kamali

Pokud se zaměříme na rychlé půjčky do výplaty, jako nejvýhodnější je několik posledních let považována Kamali, krátkodobá půjčka od Home Credit, která byla do roku 2017 známá jako Japonská půjčka. Kamali vítězí v každoročním velkém testu půjček tzv. Indexu odpovědného úvěrování organizovaným neziskovou společností Člověk v tísni. Hlavními výhodami Kamali půjčky jsou férové a srozumitelné podmínky a především nízké poplatky za poskytnutí půjčky. Kamali půjčka je vhodná pro každého, kdo si potřebuje rychle půjčit pár tisíc korun, nechce dokládat účel, ani platit majlant za poskytnutí, vedení i splácení půjčky.

Až 20 000 korun a úrok 0 % u první půjčky

Kamali nabízí první půjčku zcela zdarma. Omezena je však výše půjčky maximálně na 10 000 korun a doba splatnosti, která u první půjčky činí pouze 14 dní. Klient, který podmínky splní, však za půjčku nezaplatí ani korunu navíc. Od druhé půjčky si zákazník smí půjčit až 20 000 korun s volitelnou dobou splatnosti 1 až 30 dní a poplatkem ve výši 33 korun za každých půjčených 1 000 korun. To znamená, že za půjčku ve výši 10 000 korun, dlužník zaplatí celkem 10 330 korun, což jsou velmi férové a bezkonkurenční podmínky, které nenabízí žádné jiná nebankovní půjčka v ČR. V případě potíží je možné prodloužit dobu splatnosti opakovaně o dalších 30 dní. Není to sice zadarmo, ale ani v tomto případě nejde o závratnou částku, ale o 49 korun. Dlouhodobě se však pozdní splácení prodraží i u Kamali.

Jaké další půjčky bychom doporučili?

Zůstaneme-li u testu organizace Člověk v tísni, pak jsou velmi dobře hodnocené také další nebankovní půjčky od Home Creditu a od Cofidisu. Také tyto půjčky získaly plný počet hvězdiček. V minulém roce se umístily na třetím a pátém místě. O něco hůře, ale stále dobře dopadly půjčky Ferratum a Zaplo, která rovněž nabízí první půjčku až do 16 000 korun zdarma.