Top 6 měst, kde si užijete levný víkendový pobyt

V Evropě najdete řadu metropolí, které vás prostě nadchnou. Některé však platí za poměrně drahé destinace a v době všeobecné drahoty se jim leckdo snaží vyhnout. Máme pro vás tipy na šest míst, jejichž návštěva vás ale nemusí zruinovat.

Na jaře nejlépe!

Možná vás překvapí, že vás nepozveme do žádné vysloveně levné země. Naopak. Města, která tu najdete, skutečně patří k těm dražším. My vám ale ukážeme, jak si je užít doslova za pár korun. Ušetřit můžete už tím, v jakém termínu se sem vydáte. Uprostřed letních prázdnin tu jsou samozřejmě ceny poněkud nepříjemně vysoko. Teď na jaře sem ovšem míří jen zlomek turistů a poskytovatelé služeb o ně musí bojovat lepšími cenami. Přitom právě nyní je to období, kdy člověk potřebujete vypnout, relaxovat, odpočinout si od stresu v práci nebo únavné péče o své blízké. A jak to udělat lépe než tím, že z chladné střední Evropy vyrazí za sluncem na jih? A šetřit můžete už po cestě. Nejlevnější letenky totiž nakoupíte pomocí srovnávače letenek eSky.cz. To je platforma, kde nakoupíte levné letenky, naplánujete eurovíkend nebo rezervujete dovolenou namísto použití běžného vyhledávače. Během pár vteřin před sebou máte kompletní nabídku všech leteckých společností. Ty letenky, které vám vyhovují nejvíce, tu i v klidu nakoupíte. Ušetřený čas i peníze jsou dvojitou výhrou ještě před odletem.

Paříž

Paříž jako tip na levný víkendový pobyt? Jasně, úplně za hubičku to nebude, ale ušetřit můžete velmi citelně. Nejromantičtější místo světa lze nejvíce doporučit bezdětným párům. Právě ty si totiž nejvíce užijí místní širokou škálu zábavy – muzea, kavárny, umění. A nemusí jít přímo o Eiffelovu věž nebo Louvre. V hlavním městě Francie se ukrývá i řada dalších, méně známých muzeí, galerií či památek, které vás nenechají chladnými a vstupné je o poznání přátelštější. A levné letenky sem snadno pořídíte na webu eSky.cz v sekci Akční letenky.

Top 6 měst, kde si užijete levný víkendový pobyt

Milán

Hlavní město módy jako cíl levného víkendového pobytu? Jistě! Díky blízkosti Milána totiž ušetříte už za samotné letenky. A ty nejlevnější znovu seženete díky srovnávači letenek eSky.cz. Za návštěvu některých úžasných míst přitom nemusíte platit vůbec nic. Největší městský park Parco Sempione se vám otevře zcela zadarmo a nic nestojí ani kochání se vítězným obloukem nebo korzování čtvrtí Navigli, protnutou kilometry vodních kanálů. A stejně tak zadarmo se můžete pokochat takřka nekonečnou hladinou nedalekého jezera Como. To návštěva opery La Scala nebo procházka kolem bulváru Via Montenapoleane, které se přezdívá Quadrilatero d’Oro della Moda, tedy Zlatý čtyřúhelník módy už nějaké to Euro z peněženky vysají. Bavíme se ale o zážitcích, které za to určitě stojí. Nejlevnější letenky do hlavního města módy seženete na eSky.cz v sekci Akční letenky.

Řím

Hlavní město Itálie a zároveň město, které vám nabídne kompletní Itálii v kostce. Architektura, historie, památky, jídlo – to vše si v Říme užijete jako málokde jinde. Za vstup do spousty památek se navíc neplatí. Panthéon, baziliku sv. Petra, Fontánu di Trévi na stejnojmenném náměstí nebo Ústa pravdy známá díky filmu Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn a Gregory Peckem můžete vidět bez jediného Eura v kapse. A ušetřit můžete i za cestu sem. To pokud levné letenky nakoupíte na srovnávači letenek eSky.cz v sekci Akční letenky.

Top 6 měst, kde si užijete levný víkendový pobyt

Barcelona

O tom, že je Barcelona nádherné město, pochybuje málokdo. A rozhodně nejen díky jménu architekta Gaudího. Vstupné na místa s ním spojená, jako je například Park Guëll, Casa Batlló nebo bazilika Sagrada Familia, ale rozhodně není nic levného. Naštěstí můžete hodně ušetřit nákupem speciální turistické karty, díky které máte do vybraných památek vstup zdarma a přejíždět mezi nimi hromadnou dopravou můžete též bezplatně. To pak ty skvělé speciality jako tapas, churros nebo paella chutnají ještě lépe. A lépe se i lenoší na slavné pláži Barceloneta, jen kousek od centra města. když si navíc na eSky.cz v sekci Akční letenky vyberete ty nejlevnější letenky, vyjde vás celý víkend v Barceloně doslova na pár korun.

Lisabon a Porto

Portugalská současnost historie jsou jako den a noc. Obyvatelé nejzápadnějšího cípu Pyrenejského poloostrova za to asi rádi nejsou, ovšem turisté z toho jen těží. Úchvatné památky tu totiž jako dědictví po bohatýrské minulosti zůstaly, stejně jako skvělé jídlo i vyhlášené víno. Je úplně jedno, jestli pro víkendový výlet zvolíte hlavní město Lisabon nebo druhé největší město Porto. V prvním jmenovaném vás uchvátí nejen čtvrť Belém se slavnou věží a úžasné výhledy na město či Atlantik. V Portu to budou čtvrti Barrio La Ribeira nebo Vila Nova de Gaia, které dýchají historií i skvělým portským vínem. A i když za vidění stojí i místní nádraží a přístavy, vy se shánějte po letišti. Ty nejlevnější letenky sem vám totiž opět nabídne eSky.cz v sekci Akční letenky.

Top 6 měst, kde si užijete levný víkendový pobyt

Neapol

„Krásná je Neapol, když den se stmívá,…“ zpívá Waldemar Matuška. Jeho slova může potvrdit každý, kdo kdy toto město navštívil. Úchvatná mořská hladina, dechberoucí výhledy na ni i na město z Vesuvu, který se tyčí hned na ním, a skvělé jídlo. Vždyť neapolská pizza je světoznámý pojem. A nejstarší pizzerii na světě najdete také tady. S plným břichem se pak po zdejších památkách prochází jedna radost, a to i když jde místa s tak temnou minulostí, jako jsou přímořské středověké pevnosti Castel dell’Ovo nebo Castel Nuovo. A ještě více pak zahřeje, když díky Akčním letenkám na eSky.cz víte, že jste sem sehnali ty nejlevnější letenky.