Ideální dovolená v Česku? Vyrazte na jih a poznejte jižní Čechy

Kam letos na dovolenou po Česku? Sbalte si kufry a vydejte se na jih. Jižní Čechy vám vyrazí dech a užijete si procházky přírodou, ale i architektonické skvosty. Jaká místa nesmíte při svých toulkách minout a co v nich můžete spatřit a zažít?

Proč dovolená v Česku? Nečekají vás žádná nepříjemná překvapení

Dovolená v Česku je levná, snadná a stává se stále oblíbenější variantou, jak trávit léto. Nemusíte si sjednávat cestovní pojištění, kupovat si zahraniční dálniční známky ani si lámat hlavu s cizí řečí. Jediné, co stačí, je sjednat si dopředu ubytování a vyrazit na cestu. Na místě budete za pár hodin a užijete si příjemnou dovolenou, během které se s každým jednoduše domluvíte a nebudou na vás čekat žádná nepříjemná překvapení.

Český Krumlov

Prvním místem, kam se během své jihočeské dovolené podívat, je rozhodně Český Krumlov. Toto nádherné jihočeské město se nachází jihozápadně od Českých Budějovic a protéká jím řeka Vltava. To, že se jedná o oblíbené turistické místo, potvrzuje fakt, že sem každoročně zavítá více jak milion turistů a z pohledu návštěvnosti se hrad a zámek Český Krumlov dlouhodobě umisťuje v první trojici nejnavštěvovanějších míst v Česku, společně s Pražským hradem a zámkem Lednice.

Ubytování a zajímavá místa v Českém Krumlově

Protože město je na příliv turistů připravené, možností ubytování Český Krumlov nabízí opravdu mnoho. Pro svou dovolenou si můžete vybrat ubytování v penzionu, apartmánu, hotelu, na statku či třeba v chalupě. Při prohlídce města rozhodně nesmíte minout žádné romantické zákoutí, ztratit se v malebných uličkách, vypravit se na hrad a zámek, projít se po Plášťovém mostě, pokochat se zámeckou zahradou a podívat se do unikátního přírodního divadla s otáčivým hledištěm.

České Budějovice

Při návštěvě jižních Čech musíte zavítat také do jejich hlavního města – Českých Budějovic. Tato nádherná metropole leží na soutoku Vltavy a Malše a okouzlí vás svou atmosférou. V historické části města se můžete procházet křivolakými uličkami, pochutnat si na tradiční české kuchyni, vychutnat si šálek dobré kávy a přivézt si nějakou domů. Nabídka a prodej kávy v místních kavárnách je pestrá a rozhodně vás osloví. Slunečné a teplé dny můžete strávit také u řeky a vydat se třeba na šlapadlo.

Tábor

Dalším městem, do kterého během svých toulek po jižních Čechách rozhodně zavítejte, je Tábor. Určitě vás nepřekvapí, že středobodem města je Žižkovo náměstí a nachází se zde také Husitské muzeum. Tábor však nenabízí pouze historická místa, ale potěší i ty nejmenší a hravé – nachází se v něm totiž také muzeum lega. Z přírodních zajímavostí poblíž města Tábor musíme rozhodně doporučit Chýnovskou jeskyni.

Lipno

V létě je skvělou zastávkou také Lipno. Kromě koupání a pestré nabídky vodních sportů, si zde můžete projít také pozoruhodnou stezku korunami stromů. Kromě adrenalinových zastávek, které se na stezce nacházejí, stojí za zmínku tak tobogán, jenž měří více jak 50 metrů a je veden středem vyhlídkové věže. Chcete-li zažít něco netradičního, nenechte si jízdu v něm ujít. U Lipna se můžete ubytovat v některém kempu, chatové osadě, penzionu či luxusním apartmánu se saunou a výhledem do okolních lesů.

Začněte plánovat svou letošní letní dovolenou a zarezervujte si ubytování s dostatečným předstihem. Nezapomeňte během své dovolené v jižních Čechách navštívit města Český Krumlov, České Budějovice, Tábor a rozhodně si zajeďte také na Lipno. Na místních plážích si budete připadat jako u moře, a kromě vodních sportů byste si měli rozhodně dopřát také procházku stezkou korunami stromů.