Epická lyžařská dobrodružství: Objevte nejlepší lyžařské destinace po celém světě

Lyžování není jen sport, je to dobrodružství, které v sobě spojuje adrenalin, krásu přírody a poznávání kultury. Kromě plánování lyžařských zážitků nezapomeňte na správné cestovní pojištění s krytím sportovních aktivit, které vás ochrání před nepředvídatelnými událostmi. Zde je šest úchvatných lyžařských destinací, čtyři v Evropě a dvě mimo ni, kde na vás čekají dokonalé sjezdovky.

Evropské lyžařské skvosty

Chamonix, Francie

Chamonix se nachází ve stínu Mont Blancu a nabízí jedny z nejnáročnějších sjezdovek na světě a nádherné alpské výhledy. Jeho rozmanitý terén vyhovuje všem úrovním lyžařských dovedností, ale milují ho zejména pokročilí lyžaři, kteří hledají vzrušující dobrodružství mimo sjezdovky.

Zermatt, Švýcarsko

Zermatt je domovem ikonického Matterhornu a synonymem pro špičkové lyžování. Tato vesnice bez aut se může pochlubit celoročním lyžováním a špičkovým zázemím. Zdejší malebné sjezdovky jsou ideální pro středně pokročilé a zkušené lyžaře, kteří si zároveň užívají luxusu a skvělé gastronomie.

St. Anton, Rakousko

Svatý Anton je známý svou živou après-ski kulturou a rozsáhlými lyžařskými terény a je rájem pro lyžařské nadšence. Oblast je proslulá hlubokým sněhem, náročnými sjezdovkami a živou atmosférou, takže ji musí navštívit každý, kdo hledá nezapomenutelné lyžařské zážitky.

Cortina d’Ampezzo, Itálie

Cortina d’Ampezzo, přezdívaná „královna Dolomit“, nabízí jedinečnou kombinaci italského stylu, nádherné krajiny a vynikajícího lyžování. Její krásně upravené sjezdovky jsou vhodné pro začátečníky a středně pokročilé, zatímco okolní backcountry láká dobrodružné duše.

Za hranice Evropy

Aspen, USA

Aspen, luxusní útočiště zasazené do Skalistých hor v Coloradu, nabízí čtyři hlavní lyžařské oblasti. Aspen je známý svými špičkovými obchody, vynikajícími restauracemi a setkáními s celebritami a nabízí lyžařský zážitek jako žádný jiný, s dokonalými sjezdovkami a pulzujícím nočním životem.

Niseko, Japonsko

Niseko je proslulé svým lehkým prachovým sněhem a je japonským lyžařským klenotem. Úchvatný výhled na horu Yotei, rozsáhlé lyžařské terény a jedinečná možnost poznat japonskou kulturu a kuchyni dělají z Niseka neodolatelnou destinaci pro lyžaře z celého světa.


Při honbě za vzrušením na sjezdovkách nikdy nepřehlížejte důležitost bezpečnosti. Lyžování, stejně jako každý dobrodružný sport, s sebou nese svá rizika. Investice do komplexního cestovního pojištění s krytím sportovních rizik proto není jen pojistkou – je to nutnost. Zajistíte si tak krytí pro případy lékařské pohotovosti, zrušení cesty, ztráty vybavení a další. Než se tedy vydáte dobývat hory, ujistěte se, že jste připraveni na nečekané události stejně jako na vzrušující sestup. Sbalte si tedy lyže, zajistěte si pojištění a bez obav se vydejte za dalším sněhovým dobrodružstvím!