3 letní tipy: Vyrazte za romantikou v Ostravě

I v Ostravě najdete místa, kam se můžete vydat se svou milou či milým. Navštivte třetí nejvyšší bod města s nevídanými výhledy, ukrytou džungli, kde vás nikdo nenajde, nebo unikátní vodní plochu plnou rybářských chat a vodního ptactva. Jaro přeje ostravským zamilovaným!

Do přírody za výhledy i soukromím

Co dělat, když drahé večeři v restauraci, kinu a víkendu v hotelu pandemická situace nepřeje? Vyrazte do přírody – potěšíte partnera, vylepšíte si fyzičku a objevíte romantická zákoutí, o kterých jste neměli ani tušení. Navíc ušetříte dost peněz na bankovním účtu a to vždy potěší. Nastřádané úspory pak můžete využít třeba na zahraniční dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend v regionu.

Tip č. 1 – Unikátní vyhlídka z haldy Ema

Památkově chráněná halda v centru Slezské Ostravy poskytuje návštěvníkům jedinečné pohledy na život v ulicích. Jde o třetí nejvyšší bod města (po Krásném Poli a vyvýšenině Bobrovníky) vytvořený miliony tun navozené hlušiny z dolů. Halda byla založena před více než 100 lety. Na její vrchol vede turistická stezka, která vás poučí o dějinách hornictví.

Halda Ema dodnes vášnivě prohořívá jako srdce milenců, proto na jejím vrcholku není nikdy sníh a uvnitř se díky tlaku a teplotě tvoří vzácné nerosty. Viditelný je i kouř vycházející z jejích útrob. Na jaře se pak část kopce zazelená náletovými dřevinami.

Tip č. 2 – Ukrytá stezka Rezavka

Kousek divokého Poodří můžete objevit při výletu do přírodní rezervace Rezavka. Nové informace vám předá naučná stezka s 10 zastaveními, představujícími místní rostlinné a živočišné druhy. Krásné, avšak vzácné květy žebratky bahenní, lilie zlatohlávku nebo kruštíku polabského své milé ale určitě netrhejte. Na břehu Nového rybníka pak navštivte ptačí pozorovatelnu – nezapomeňte si vzít dalekohled. Trasa měří necelých 5,5 km a turistům nabízí romantické pohledy na potok Mlýnka, lužní lesy a louky. 

Tip č. 3 – Heřmanický rybník plný ryb a ptactva

Zažijte neuvěřitelnou jihoasijskou atmosféru kousek od Dolu Heřmanice. Romantické rybářské chatky s padacími mosty, 116ha rybník s jedinečným chemickým složením, unikátní zvěř a květena – Heřmanický rybník má co nabídnout. V mineralizované vodě s obsahem jódu a boru pocházející z dolů si libují ryby, které zapříčinily stavbu asi 70 rybářských chatek přímo na březích rybníka. Velké množství potravy přilákalo i roztodivné ptačí druhy, v lokalitě se daří i obojživelníkům – díky čolkovi velkému byla lokalita 4 blízkých rybníků vyhlášena přírodní památkou. Vydáte se jej hledat do tůní, nebo dáte přednost posedávání na břehu a kochání se krajinou?

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.

Do you like this article? Share it!

Share this with your friends: