5 užitečných tipů: Na co dát pozor při výběru dovolené?

Dovolená by měla být především o vás, vašem volném čase a odpočinku. Nic ale nemůže zkazit týden plný relaxace víc než nevyhovující hotel nebo špatné jídlo. Abyste si z vaší dovolené odnesli maximum, je potřeba zbystřit už při výběru vhodného zájezdu. Kde vás mohou čekat největší nástrahy?

Nikdy se asi nemůžete stoprocentně vyvarovat všem negativům, s dobrou přípravou je ale lze eliminovat v nejvyšší možné míře. Pojďte si vybrat nejen Last minute nabídky, na kterých ušetříte. Pojďte si je pro svou dovolenou 2024 vybrat dobře!

1. Dejte pozor na časovou flexibilitu

Last minute 2024 většinou vyžadují určitou časovou flexibilitu. To může částečně omezovat výběr. Pozorně si přečtěte podmínky zájezdu, i co se týče storno rezervací. Právě časová flexibilita může být výhodou i nepřítelem. A pokud by vám termín přece jen z nějakého důvodu nevyšel, je dobré myslet na zadní vrátka: Jaké budete mít podmínky v případě, že zájezd na poslední chvíli zrušíte.

2. Na recenzích záleží. Zn. hodně! 

Když budete procházet různé nabídky, hledejte si vždy informace a recenze z vícero zdrojů. Ideálně recenze a hodnocení uživatelů seřaďte od nejnovějších. Pozorně čtěte, co hosté hodnotili pozitivně a kde naopak byl v rámci ubytování problém. Hodně vám napoví také mohou autentické fotky od ubytovaných hostů. Budete tak mít reálnější představu, jak místo vypadá ve skutečnosti. 

TIP: Pro oblíbené zájezdy do Turecka či Bulharska od TUI můžete filtrovat jednotlivé rezorty dle úrovně hotelů i hodnocení uživatelů. 

3. Okolí hotelu si dobře zmapujte

Kromě rezortu doporučujeme podívat se i za zdi hotelu, třeba prostřednictvím Google Maps. Ať už vás zlákala dovolená v Turecku, Bulharsku, Řecku nebo jakékoliv další evropské lokalitě, hotel nemusí být jediné místo, kde se budete po dobu pobytu vyskytovat. Pokud jste fanouškem historie, vybírejte lokality s historickými památkami v bezprostřední blízkosti, milovníci nočního života a nákupů zase ocení větší města a nakupovací centra.

4. Zahrajte si na rosničku aneb počasí hraje prim

Počasí je klíčové pro každou dovolenou. Nárazové deště samozřejmě vždy předvídat nelze, i tak je ale praktické vědět, jaké počasí je obvyklé pro danou lokalitu a v danou roční dobu. Průměrné teploty vám napoví, jaké aktivity budou pro vaši dovolenou nejlepší, jaké oblečení si vzít s sebou i co očekávat za nástrahy. 

5. Cestovní pojištění pro strýčka Příhodu

Ať už vás uhrane Bulharsko, Španělsko či Itálie, nezapomínejte nikdy na cestovní pojištění. Budete tak klidnější v případě, že se stane nenadálá situace a zároveň díky asistenci pojišťovny budete vědět, co dělat a jak si s nastálou situací poradit. Byť jsou evropské destinace považovány za bezpečné, je dobré do kufru přibalit i selský rozum a být obezřetný, ať už vaše kroky povedou kamkoliv.