Tipy na Cestování v době Covidu

Začátek roku 2020 přinesl pro celou planetu nová pravidla soužití, pracování, ale také využívání volného času, včetně cestování. A protože pravidla ohledně cestování do zahraničí se neustále mění, v tomto článku se seznámíme s aktuálními tipy na cestování v době koronaviru.

Zvykejme si na nová pravidla 

Každý zájemce o dovolenou v zahraničí by měl mít na paměti, že kvůli omezení volného pohybu vyhlášeného Evropskou Unií, byl zaveden systém barevného označování zemí na mapě EU, která se každý týden průběžně obnovuje. V mapě cestovatelé uvidí mapu s 27 členskými státy, Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko. Označená barva státu se mění podle aktuální podle epidemiologické situace. 

Ať už člověk vyjíždí na dovolenou kamkoliv, zvlášť v této speciální době by neměl opomenout na cestovní pojištění. Například s promo kódy Axa Assistance cestovatelé mohou využít slevy až 50 % a cestovat tak značně levněji. Přesto, že je vhodné si pořídit cestovní pojištění do všech zemí, podle barev na mapě se liší podmínky pro vstup a návrat do ČR. 

Cestujeme výhodně 

Pří plánování dovolené by měl každý zvolit co se do kufru či do batohu hodí podle individuálních preferencí. Milovníci hor si určitě do batůžku chytře přichystají vše potřebné pro outdoor na vytoužené túry horskými masivy, zatímco příznivci pláží a velkoměst by neměli opomenout nějaké pěkné trendy kousky na procházku či návštěvu baru. 

Každopádně ať už se člověk vydá kamkoli potřebuje nějakou novou výbavu, určitě ocení výhodné ceny a promo kódy Queens, které se zaručeně vyplatí. Na zákazníky čekají slevy 10, 25 až 85 % slevy na rozmanité oblečení pro celou rodinu, ve kterém se prázdniny a dovolená  nezapře. Kromě vhodného oblečení by potom také zájemci o návštěvu zahraničí měli přibalit roušku, respirátor, opalovací krém, dostatek financí na relax a využití volného času, mapu místního regionu, nabíječku na chytrý mobil, ale také mini lékárničku pro nečekané situace. 

Kromě oblečení za výhodně ceny mohou cesotvatelé plánovat levnou dovolenou se slevovými portály, na kterých je možné zakoupit letenky, ubytování za bezkonkurenční ceny. Portál s promo kódy Promocodius nabízí po celý rok výhodné slevové kódy, poukazy a promo akce zdarma. Každý voucher mívá určitou dobu platnosti, a zákazníka přímo navede na daný eshop, kde se sleva vyplatí. Plánování dovolené se slevovými portály se zaručeně vyplatí, protože zákazník může ušetřit nemalou částku, kterou poté může využít na trávení volného času během dovolené či na dopravu na vytoužené místo. 

Vše, co potřebujete vědět  o Covid Semaforu 

Interaktivní mapa známí jako Covid semafor je k dispozici online a je to nezbytný pomocník k plánování dovolení během přetrvávání pandemie. Člověk tak získá 100% aktuální informace o platných omezení a speciálních pravidlech pro vstup do dané země na webových stránkách Ministerstva Zahraničí ČR. Podle této chytré mapy se cestovatel dozví, do kterých zemí je možné cestovat bez omezení, s částečným omezením (například negativním PCR testem nebo jeho alternativou), s podstoupením karantény nebo zda jsou na mapě státy, kam se vůbec nedá vstoupit. 

Do zelených oblastí/států lze cestovat bez testu i bez karantény, do oranžových zemí je také možné vstoupit bez testu, zatímco kdo se vrátí ze země označené červenou barvou, musí se po příjezdu otestovat a většinou také podstoupit 14denní karanténu. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že když se člověk vrací zpět do ČR, každý kromě děti mladších šesti let musí vyplnit příjezdový formulář. 

Ať už se člověk chystá na dovolenou do Chorvatska, do Itálie, do Španělska, či do dálných krajin mimo EU, s pečlivým plánováním, splněním covidových opatření a dobrou náladou v kapse se není čeho strachovat.