TEPfactor – recenze: česká pevnost Boyard na vlastní kůži

Taky vás vždycky lákalo vyzkoušet si komnaty plné tajemných úkolů? Úkolů, ke kterým je potřeba fyzická zdatnost, odvaha i důvtip? Nyní máte příležitost vyzkoušet si „českou“ pevnost Boyard na vlastí kůži, a to nedaleko Slapské přehrady. Na co se můžete těšit a co vás čeká? TEPfactor jsme vyzkoušeli na vlastní kůži a tady máte naši recenzi hry:

Co je TEPfactor?

TEPfactor je týmová hra, během, které na vás čeká 25 místností a v nich 25 různorodých úkolů. Některé vyžadují zručnost, jiné ohebnost a většina z nich především důvtip a odhodlání dostat se k pirátskému pokladu! TEPfactor si zamilují všechny dobrodružné duše, ať už jste kamarádi či rodina. Rovněž je to skvělá příležitost pro týmové a školní team buildingy, protože co spojuje více než zážitek?

Na hru potřebujete dát dohromady tým 2-5 hráčů.

TEPFactor (11)

Jak hra probíhá?

Příchod a zázemí TEPfactoru

Po příchodu dostanete na recepci klíček od skříňky a v klidu se můžete jít převléct do sportovního oblečení. K dispozici vám jsou šatny, sprchy, i záchody. Pokud to na Chotilsko máte daleko, máte dokonce možnost přespat v jednom z „plážových“ bungalovů. Na místě je k dispozici velký prostor se stoly, kde si můžete dát svačinu či oběd. Jídlo si můžete koupit ve stánku s občerstvením.

Princip hry

Jakmile je váš tým připraven, klíčník vám vysvětlí otevírání místností i pravidla. Dostanete elektronický čip, kterým se otevírají jednotlivé místnosti s úkoly. Čeká vás 20 základních místností. Za úspěšné vyřešení každé z nich dostanete razítko s písmenem – tato písmena vám na závěr pomohou rozluštit kód ke 4 bonusovým místnostem. Posledním, 25. úkolem, je potom otevření truhlice se samotným pokladem.

TEPFactor (10)

Co vás čeká za úkoly?

Pevnost TEPfactor ukrývá 4 kategorie úkolů, které prověří, jak jste na tom:

  1. s fyzičkou
  2. s logikou
  3. s trpělivostí
  4. se zručností

Na splnění jednotlivých úkolů máte neomezený počet pokusů. Představu o tom, co na vás čeká, vám nejlépe podá následující video:

Jednoduše se můžete těšit na logické hádanky v prostoru ve stylu escape rooms, ale i na šikmou a klouzavou stěnu, kterou je třeba vyběhnout; otočné válce, které musíte překonat, aniž byste se dotkli země; bludiště; koulodráhu; netradiční kvíz; dráhu plnou balónů a spoustu dalších týmových úkolů, při kterých se rozhodně nudit nebudete. Čeho se nemusíte bát, je jakákoliv živá havěť jako hadi nebo pavouci. TEPfactor také disciplíny průběžně obměňuje, čili pokud někdy půjdete hrát znovu, můžete se těšit na některé nové úkoly.

Rezervovat hru TEPfactor (1)

Prakticky k plnění úkolů

Místnost otevřete přístupovým čipem, poté je potřeba se přihlásit. Všichni členové týmu musí položit ruce na přihlašovací kolečka (někdy tlačítka) – každý člen týmu hledá 2 kolečka stejné barvy. Jakmile se přihlásíte – začíná vám běžet čas. Na konci úkolu se opět všichni členové musí dotknout „přihlašovacích“ terčíků. Pokud vše stihnete v časovém limitu, otevře se vám schránka, ve které je razítko, které si nezapomeňte natisknout do vaší hrací karty. Pomocí písmen zjistíte kódy k bonusovým místnostem a následně k samotnému pokladu.

Tepfaktor
TEPFactor (14)

Jaká je náročnost úkolů?

Troufám si říct, že jsou úkoly velice dobře navržené, že nejsou úplně snadné, ale zase ne úplně extra těžké. Většinu z nich musíte zkusit několikrát a vymyslet správnou strategii, než se vám podaří splnit. Nám osobně se opravdu jen málo úkolů podařilo udělat napoprvé. Většinu z nich jsme s plnili na druhý až třetí pokus. Pár z nich nám dělalo problémy a splnili jsme je až třeba na pátý až šestý pokus, ale žádný nebyl natolik těžký, že by se nám vůbec nepodařil.

Pokud by se vám nějaký úkol opravdu nedařil a nevěděli jste si rady, máte možnost využít jednoho tzv. „žolíka“, kdy úkol můžete vzdát a nechat si dané písmeno doplnit od organizátorů.

TEPFaktor

Spider Cars aneb co dalšího vyzkoušet?

Spider Cars jsou dokonalá terénní auta! Proč se jmenují Spider Cars zjistíte záhy. Dokonale totiž vyrovnávají terénní nerovnosti pohyby připomínající lezoucího pavouka!  Je v podstatě neuvěřitelné, co všechno dokážou překonat. Že jste tato auta ještě neviděli? Není divu, vyvinuli je totiž přímo v TEPfactoru.

Ve Spider Cars si můžete projet členitou terénní dráhu, na které nechybí obří boule, slalom, výjezd do kopce nebo úsek, který prověří vaši zručnost, a především řidičské dovednosti. Plyn i brzdu hledejte na volantu, tak jako u závodních aut. Na dráhu se můžete vypravit pouze s helmou a pouze pokud vám již bylo 18 let. Jedna jízda na okruhu trvá 3:20 min.

A jak taková jízda pavoučími auty vypadá se podívejte tady:

TEPfactor

Jak TEPfactor hodnotíme a jak jsme si to užili?

Jako milovníci akční zábavy, outdooru a her dáváme TEPfactoru 5 hvězdiček z 5. Maximálně jsme si to tu užili! Jestli chcete ve vaší partě probudit týmového ducha, tak je to právě tady. Každý má svou roli a každý vynikne třeba v něčem jiném, ale úkol splníte, jen když překážky zdolají všichni společně.

Já osobně jsem vždycky sledovala televizní pořady Pevnost Boyard, Hry bez hranic, Wipe out a další soutěže a nemohla jsme se dočkat, kdy konečně něco takového vznikne i mimo televizní projekt. A tohle je přesně ono. Prostě snažit se uhnout kouli, která vás chce smést z podložky je přesně ten zážitek!

TEPfactor

Co si vzít s sebou?

Nepotřebujete žádnou speciální výbavu. Určitě ale doporučujeme sportovnější oblečení, protože se zapotíte. Ideální jsou kraťasy, tričko a boty do tělocvičny. Nezapomeňte také pití (nebo alespoň láhev na vodu). Na místě je možné koupit občerstvení a také se na konci osprchovat, čili si můžete vzít ručník a mýdlo. Hlavně si ale nezapomeňte sportovního a týmového ducha!

TEPFactor (5)

Jak se na TEPfactor nejlépe dostanete?

TEPfactor najdeme v obci Chotilsko nedaleko Slapské přehrady.  A jak se sem dá dostat?

Autobusem

Pokud pojedete z Prahy, jezdí sem autobus č. 360 ze Smíchovského nádraží. Zastávka Chotilsko.

Autem

Cesta z Prahy vám zabere asi 45 minut a v areálu můžete pohodlně zaparkovat na oploceném parkovišti.

Adresa: TEPfactor Slapy, Chotilsko 1, 262 03 Chotilsko 1

Otevírací doba:

Každý den od 9:00 do 21:00 – poslední možná rezervace je od 18:00 s příjezdem v 17:30.

Ceník a rezervace

Rezervujte si TEPfactor včas. Hra má omezenou kapacitu a na poslední chvíli už nemusí být místo. Zde najdete aktuální ceník a rezervace.

Rezervovat hru TEPfactor (1)
TEPFactor (7)

Letní speciál – Vodní bitva na Hostivařské přehradě

TEPfactor Water Cup je týmová vodní bitva na speciálně upravených plavidlech. Týmy proti sobě soutěží v turnaji, který se koná několikrát za léto na Hostivařské přehradě v Praze. Úkolem posádky je nastříkat co nejvíce vody do trychtýřů konkurenčního plavidla a zároveň ubránit před vodní stříkačkou trychtýře na vlastní lodi. Každý člen posádky má svůj úkol:

  • kormidlování a řízení lodě
  • pádlování
  • pumpování vody
  • stříkaní sříkačkou
  • bubnování

Pro vítězství je potřeba mít ideálně sehranou posádku, která nejlépe zvládne všechny úkony.

Rezervace a více informací zde.

TEPFactor Water Cup

Uložte si na později a svým kamarádům:

TEPfactor - Recenze české pevnosti Boyard (1)

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!