Stahování z YouTube: Podrobný návod – videa i mp3 písničky

Jak stáhnout video nebo mp3 písničku z Youtube? Je to naprosto jednoduché. Přečtěte si náš návod na stahování z YouTube krok po kroku. Stahování vám zabere pár vteřin!

Jak na stahování z YouTube na počítači:

Pokud vám stačí pouze zvuk (mp3), pouze obraz (animovaný gif) nebo nižší kvalita videa, existuje velice snadný způsob na pár kliků bez nutnosti stahování žádného externího programu. Pokud chcete plnou kvalitu videa, je potřeba si nainstalovat program na stahování.

Nižší kvalita videa nebo pouze zvuk v mp3 či animovaný gif:

 1. Najděte si na YouTube video, které chcete stáhnout.
 2. V URL adrese u videa změňte slovo YOUTUBE na slovo YOUT.
 3. Budete přesměrování na stránku, která vám umožní stahovat.
 4. Zvolte buď formát mp4 (video), mp3 (pouze zvuk) nebo gif (pouze obraz).
 5. Stahujte.
Stahování z Youtube
Stahování z Youtube

Plná kvalita videa:

 1. Zdarma si stáhněte a nainstalujte 4K Video Downloader.
 2. Najděte si na YouTube video, které chcete stáhnout.
 3. Zkopírujte si URL adresu vybraného videa.
 4. Vložte zkopírovanou adresu videa do 4K Video Downloaderu.
 5. Stahujte.
Stahování z Youtube

Jak na stahování z YouTube na mobilu:

Bohužel stejný postup stahování z YouTube na mobilu nefunguje. Ještě nedávno šlo stahovat pomocí externích programů, ale YouTube se to povedlo úspěšně zablokovat. Testovali jsme všechny možné návody (i zahraniční), jak to obejít, ale ani jeden způsob už v roce 2019 nefunguje.

Jediná možnost, jak stáhnout video z YouTube na mobilu, je platit si premium verzi mobilní aplikace YouTube. Premium verze stojí 230 Kč měsíčně, což není úplně málo. Doporučujeme si tedy radši stáhnout vše na počítači a pak nahrát do mobilu.

Pokud máte premium, stačí u vybraného videa kliknout na download – viz obrázek níže.

Jak na mobilu?

Je stahování z YouTube legální?

Pokud si videa stáhnete pouze pro osobní účely, legální v drtivé většině případů je. Stažená videa ale nesmíte nikde sdílet, kopírovat, upravovat či pomocí nich vydělávat peníze.

Povedlo se stáhnout?

Ještě před pár lety bylo stahování z YouTube celkem složité a potřebovali jste na to externí programy. Teď už se dají písničky a nízká kvalita videa stahovat jednoduše pár kliky. Ke stahování plné kvality videa vám stačí stáhnout YTD Video Downloader. Napište nám do komentářů, jestli se vám podařilo video nebo hudbu stáhnout.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Jak stahovat z YouTube na počítači?

Je stahování z YouTube legální?

Pokud si videa stáhnete pouze pro osobní účely, legální v drtivé většině případů je. Stažená videa ale nesmíte nikde sdílet, kopírovat, upravovat či pomocí nich vydělávat peníze.

2 komentáře u „Stahování z YouTube: Podrobný návod – videa i mp3 písničky“

  • Ahoj Rosťo,
   děkujeme za upozornění. Opravdu to zpoplatnili. Našli jsme jiný program, který stahuje i ve free verzi – 4K Video Downloader.

Komentáře nejsou povoleny.