Co znamená Ultra All Inclusive a jak se liší od Light a Soft?

Vybíráte dovolenou a narazili jste na několik různých druhů stravování „All Inclusive“? Jak se liší tradiční All Inclusive od jeho Ultra nebo Soft či Light All Inclusive verze? Pojďme se podívat na přehled oblíbených typů stravování:

Stravování All Inclusive

Stravování typu All Inclusive (= vše zahrnuto v ceně) zahrnuje jídlo a pití po celý den. Snídaně, obědy a večeře bývají servírovány formou švédských stolů, kde si každý host může vybrat a donést porci podle libosti.

Snídaně, obědy a večeře bývají servírovány v předem uvedených časových intervalech, které vám v hotelu sdělí zpravidla hned po příjezdu. V některých hotelech jsou k dispozici rovněž občerstvení, která jsou hostům k dispozici mezi hlavními jídly. Často se můžete setkat i s plážovými i bazénovými bary, kam si můžete během dne zajít na drink nebo na zmrzlinu.

Pokud jde o alkoholické nápoje, zdarma bývá předem vybrané menu a místní alkohol. Pokud máte zájem o importované drinky, většinou si za ně připlatíte.

Jednotlivé druhy All Inclusive se liší právě pokud jde o alkoholické nápoje a možnost občerstvení mezi časovými okny mezi hlavními jídly.


Co je Ultra All Inclusive?

Stravování typu Ultra All Inclusive zahrnuje nejen snídaně, obědy a večeře, ale i občerstvení během celého dne včetně alkoholických i nealkoholických nápojů.

Pokud je navíc označeno jako „24 hour All Inclusive“, můžete si na bar dojít pro svačinu nebo alkoholické i nealkoholické nápoje v jakoukoliv denní či noční hodinu. Díky Ultra All Inclusive si jednoduše můžete dopřát to nejlepší, co hotelová gastronomie nabízí (včetně alkoholických nápojů z dovozu).

Co znamená Light All Inclusive?

Light All Inclusive je zjednodušená verze stravování, která zahrnuje snídani, oběd a večeři, nejčastěji formou švédských stolů. Na rozdíl od standardního All Inclusive chybí tvrdý alkohol i občerstvení mezi hlavními jídly.

Různé hotely mají různé podmínky, a proto si raději přečtěte detaily. V případě některých Light All Inclusive verzí můžete očekávat dostupnost nápojů zdarma pouze v čase hlavních jídel. Z alkoholických nápojů bude k jídlům servírováno pravděpodobně pouze pivo a víno.

Co je Soft All Inclusive?

Soft All Inclusive je jiným označením pro Light All Inclusive. Soft All Inclusive je zjednodušená verze stravování, která zahrnuje snídani, oběd a večeři, nejčastěji formou švédských stolů. Na rozdíl od standadtního All Inclusive chybí tvrdý alkohol i občerstvení mezi hlavními jídly.

Co znamená Ultra All Inclusive a jak se liší od Light a Soft?

Restaurace A la carte

S restauracemi typu „A la carte“ se můžete nejčastěji setkat u lepších čtyř a pětihvězdičkových hotelů. Místo bufetu si jídlo objednáváte jako v klasické restauraci. Obdržíte zpravidla bohatý jídelní i nápojový lístek a můžete si zvolit libovolnou kombinaci včetně předkrmu a dezertu (na rozdíl od výběru z menu, kde jsou kombinace předem dané). A la carte bývá oproti švédským stolům slavnostnější a pro hosty pohodlnější.


Další typy stravování

Polopenze

Polopenze znamená, že mají hosté v ceně zahrnutou snídani a jedno hlavní jídlo (nejčastěji večeři). Způsob servírování záleží na ubytovacím zařízení. V polopenzi obvykle nebývají zahrnuty nápoje.

Bed and Breakfast

Ubytování se snídaní může být někdy označováno i jako čtvrtpenze. Zde si dejte pozor na pojem kontinentální snídaně, která podle normy zahrnuje pouze pečivo, máslo, marmeládu nebo džem a teplý nápoj. Některé ubytovací zařízení k této nejprostší formě snídaně občas přidají i něco navíc. Pokud máte vyšší nároky, poohlédněte se po „rozšířené snídani“.

Kde hledat nejlepší All Inclusive zájezdy?

Zde jsou naše tipy:

Čtěte také: Jak chytře vybírat super last minute zájezdy – praktické tipy

Uložte si definici All Inclusive na později:

Co znamená Ultra All Inclusive a jak se liší od Light a Soft?

Jak vypadá stravování All Inclusive?

Stravování typu All Inclusive zahrnuje jídlo a pití po celý den. Snídaně, obědy a večeře bývají servírovány formou švédských stolů, kde si každý host může vybrat a donést porci podle libosti. Podrobněji zde.

Co je Ultra All Inclusive?

Stravování typu Ultra All Inclusive zahrnuje nejen snídaně, obědy a večeře, ale i občerstvení během celého dne včetně alkoholických i nealkoholických nápojů. Pro podrobnosti o Ultra verzi pokračujte sem.

Co znamená Light All Inclusive?

Light All Inclusive je zjednodušená verze stravování, která zahrnuje snídani, oběd a večeři, nejčastěji formou švédských stolů. Na rozdíl od standardního All Inclusive chybí tvrdý alkohol i občerstvení mezi hlavními jídly. Podrobněji o Light verzi zde.

Co je Soft All Inclusive?

Soft All Inclusive je jiným označením pro Light All Inclusive. Pro podrobnější informace pokračujte zde.