Richee účet: recenze 2020 – veškeré informace, výhody a nevýhody

Patříte ke 48 % Čechům, kteří mají zřízené bankovní účty u více různých bank? Pokud ano, je právě pro vás určena služba Richee, která umožňuje spravovat více účtů z jedné aplikace. Dokáže vám tak ušetřit spoustu času.

Pokud si založíte Richee účet a při registraci zadáte kód 10159648, získáte navíc bonus 300 Kč.

Co je Richee účet?

Richee je multiplatformní aplikace od banky CREDITAS, která umožňuje spravovat účty u třinácti bank v České republice a čtyř bank na Slovensku. Největší výhodou je, že máte přehled o všech vašich účtech v jedné aplikaci.

Richee sice funguje pod hlavičkou banky CREDITAS. Pro používání aplikace ale není nutné mít u této banky zřízený účet, byť i to je jedna z možností, kterou aplikace nabízí. Kompletní obchodní podmínky najdete zde.

Richee navíc nabízí spořící účet s úročením zůstatku 1,6 % a debetní kartu MasterCard zdarma.

Richee účet recenze - mobil a platební karta

Proč je služba Richee výhodná?

Pojďme si shrnout ty největší výhody:

1) Správa více bankovních účtů v jedné aplikaci

Největší výhodou je agregace více bankovních účtů do jedné aplikace. Máte tak všechny transakce předhledně na jednom místě a Richee vám ušetří spoustu času. Banka musí podporovat tzv. otevřené bankovnictví, abyste její účet mohli ovládat pomocí aplikace Richee. Ke službě se přidávají neustále nové banky.

Aktuálně (k 18.3.2020) podporuje Richee účet tyto banky:

České banky:

 • CREDITAS
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Equa bank
 • Fio banka
 • J&T banka
 • Komerční banka
 • MONETA Money Bank
 • Poštovní spořitelna
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank
 • Wüstenrot

Slovenské banky:

 • ČSOB SK
 • Raiffeisenbank SK
 • Tatra banka
 • Unicredit SK
Richee účet: recenze 2020 - veškeré informace, výhody a nevýhody 1

2) Výběry ze všech bankomatů bez poplatku (v ČR i v zahraničí)

Víte, že podle průzkumů ztratí Češi hledáním svého bankomatu více než týden života? Pokud vás nebaví hledat bankomat vaší banky, abyste u jiného nemuseli platit poplatek, s kartou Richee to už dělat nebudete muset.

Richee umožňuje výběry ze všech bankomatů bez poplatků. A to jak v ČR, tak v zahraničí. Respektive při vývěru z bankomatu v cizině si ve většině případů účtuje jeden poplatek česká banka a druhý poplatek provozovatel bankomatu. Při výběru pomocí karty Richee tak zaplatíte pouze poplatek provozovateli bankomatu a vyhnete se poplatku české bance.

3) Spořící účet 1,5 %

V Aplikace si můžete zdarma online založit spořící účet, který vám bude každý rok vložené peníze úročit 1,5 %. Úročení je omezené maximální částkou 300 000 Kč.

4) Výhodné kurzy při převodech zahraničních měn

Hodně lidí platí kartou v zahraničí a vůbec neřeší převodové kurzy. Říkáte si – ten rozdíl je pár drobných a nestojí mi to za to řešit? Není to jen pár drobných. Banky (zvlášť ty největší) mají na převod do cizí měny často celkem nevýhodný kurz a vydělávají na tom dost peněz. Už v případě týdenní dovolené můžete na kurzu ztratit klidně tisíce korun.

Banka CREDITAS vychází ve všech průzkumech jako nejlepší nebo druhá nejlepší ze všech testovaných bank. Na úplně nejvýhodnější kurzy při placení vz zahraničí ale ještě více doporučujeme službu Revolut.

5) Okamžité platby, důvěryhodné účty a platby na kontakty

Při běžné platbě na účet jiné banky peníze nedorazí okamžitě, ale do 3 pracovních dnů. V případě placení přes Richee účet dorazí peníze do všech podporovaných bank okamžitě během pár vteřin.

Do mobilní aplikace si také můžete zadat tzv. „důvěryhodné účty“. Při platbě na některý z nich po vás aplikace nebude chtít potvrzení. Pokud opakovaně posíláte peníze na některé účty, ušetří vám to spoustu času.

Pokud mají vaši kamarádi také Richee účet, můžete si mezi sebou posílat peníze jedním klikem tzv. „platbou na kontakty“.

6) Funkce zaplať mi QR kódem

Dluží vám někdo peníze a chce po vás číslo účtu, aby je vám mohl poslat? Už nemusíte složitě hledat číslo účtu a několikrát si ho kontrolovat, jestli je skutečně správně. V aplikaci stačí pár kliky vygenerovat QR kód, který si dotyčný naskenuje a snadno peníze odešle.

7) Statistiky utrácení a rozpočet

V aplikaci máte přehledně vypsané všechny transakce a máte tak dobrý přehled o vašich výdajích. Aplikace sama detekuje a třídí transakce do jednotlivých kategoríí (například platba v supermarketu se zapíše do kategorie jídlo a platba autubusu do kategorie doprava). Na jednotlivé kategorie (jídlo, doprava, ubytovná, zábava a další) si můžete nastavit váš měsíční rozpočet a aplikace vás upozorní, pokud vámi nastavený limit překročíte.

V aplikaci si také můžete založit virtuální účet, kam si můžete například zapisovat platby v hotovosti, abyste měli přehled výdajů kompletní.

Statistiky utrácení, Richee, Creditas

8) Účtenky či poznámky k transakcím

Ke každé transakci si můžete v aplikaci přidat jakoukoliv foznámku či fotku. Je možné si tak například vyfotit účtenky a mít je všechny přehledně v mobilu. Vyhnete se tak hledání starých účtenek ve skříni.

9) Založení kompletně online

Neradi čekáte na bankovních pobočkách? Nemusíte se bát, založení účtu je kompletně online. Nemusíte nikam chodit. Při registraci akorát nafotíte svoje doklady a všechny smlouvy vám přijdou na email.

10) Podpora Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay

Richee účet podporuje služby Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay, které poskytují přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, v aplikacích a při online platbách prostřednictvím Android zařízení, respektive zařízení Apple či hodinek Garmin.

11) Možnost doporučovat lidem a vydělat

Za každého doporučeného kamaráda získáte vy i on 300 Kč. Můžete takto přivést až 50 nových uživatelů a vydělat si tím 15 000 Kč.

Richee účet: recenze 2020 - veškeré informace, výhody a nevýhody 2

Nevýhody Richee

Služba má samozřejmě i nějaké nevýhody. Pojďme se na ně společně podívat:

1) Richee nepodporuje všechny banky na trhu (zatím)

Richee účet neustále přidává nové a nové podporované banky. Zatím ale nepodporuje všechny. My jsme si například nemohli přidat Hello Bank nebo zahraniční Revolut či Wise. Pokud používáte mimo jiné i některou z nepodporovaných bank, můžete si zadávat transakce alespoň do virtuálního účtu, abyste měli kompletní přehled o všech výdajích.

2) Proces registrace

Při zakládání účtu nemusíte chodit na pobočku do banky, protože je všechno online. Proces registrace ale není na pár kliků. Z důvodu bezpečnosti je potřeba nafotit dva doklady totožnosti a potvrdit několik smluv.

Po odeslání veškerých údajů trvá ještě 1-3 dny, než vám účet schválí.

3) Služba funguje pouze pro občany ČR a SR

Richee účet si můžete založit jenom pokud jste fyzická osoba a občan České nebo Slovenské republiky.

Bezpečnost Richee

Asi se ptáte – je služba bezpečná? Mít všechny citlivé údaje na jednom místě přeci není ideální. Nemusíte se bát. Richee používá rozhraní API, které poskytuje přímo banka. S jeho pomocí banka předává externí aplikaci pouze ty informace, které povolíte. Například jenom aktuální zůstatek na účtu. Je to výrazně bezpečnější než mnohem častěji používaný Screen Scraping, přes který externí aplikace získá přístup k všem službám, které vám banka poskytuje. Včetně zadávání plateb, objednávání a rušení služeb, pozměňování údajů apod.

Další bezpečnostní výhody:

 • Můžete si nastavit, že vám aplikace pošle upozornění při každé změně zůstatku na účtu.
 • Přístup aplikace k bankovním účtům je časově omezený. To by mělo zamezit zneužití přístupu třetími stranami. Vše máte navíc pod kontrolou v internetovém bankovnictví.
 • Možnost nastavení autorizace pomocí otisku prstu či detekce obličeje.
 • Možnost v aplikaci platební kartu jednoduše zmrazit (zakázat jakékoliv operace).
 • Ověření totožnosti pomocí dvou osobních dokladů. Jde o síto, ve kterém by se chytil podvodník, který vaši občanku třeba okopíroval při ubytování v hotelu. V takových případech se totiž prokazujete jen jedním dokladem a podvodník druhý nebude mít.
Recenze Creditas

Další užitečné funkce Richee

 • Automatické pravidelné platby
 • Zobrazení celkového zůstatku na všech vašich účtech
 • Fulltextové vyhledávání v transakcích
 • Synchronizace historie účtů
 • Termínované vklady
 • Možnost zřízení hypotéky na bydlení
 • Aplikace pro děti

Jak získat k Richee bonus 300 Kč?

Založení účtu funguje komplet online. Stáhněte si mobilní aplikaci Richee do mobilu a při registraci zadejte kód 10159648. Až vám účet schválí, připíše se vám na váš účet bonus 300 Kč. Ten budete moci využít hned, jak vám dorazí platební karta (obvykle do 3 pracovních dnů).

Ocenění Richee

Richee je poměrně nová služba, která vznikla v druhé polovině roku 2018, ale za tu dobu už stihla vyhrát několik ocenění. Například podle nového online magazínu AppleCrunch patří Richee mezi TOP 10 aplikací roku 2019.

Také web Finparáda.cz udělil bance CREDITAS Cenu Finparády 2018.

Zkušenosti – Richee účet se prostě vyplatí!

Zde se podívejte na krátké video, které vám službu představí:

YouTube video

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Recenze – uložte si ji na později a pro své kamarády:

Richee účet - recenze, zkušenosti, karta (1)

Richee recenze – Často kladené otázky:

Jak získat bonus 300 Kč?

Založení účtu funguje komplet online. Stáhněte si mobilní aplikaci Richee do mobilu a při registraci zadejte kód 10159648. Až vám účet schválí, připíše se vám na váš účet bonus 300 Kč. Ten budete moci využít hned, jak vám dorazí platební karta (obvykle do 3 pracovních dnů).

Je Richee zdarma?

Ano Richee je kompletně zdarma. Za nic neplatíte žádné poplatky. Zde si přečtěte kompletní recenzi.

Jaké jsou výhody Richee?

Hlavními výhodami jsou správa více účtů z jedné aplikace, výhodné kurzy při převodech měn, výběry z bankomatů bez poplatku a další. O výhodách čtěte více zde.

Jaké jsou nevýhody Richee?

Největší nevýhodou je nepodporování všech bank. O nevýhodách čtěte více zde.

Pomohla vám recenze Richee od Creditas? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.