25 nejlepších aktivit, které podniknout v Queenstownu a okolí

Novozélandský Queenstown je město proslulé adrenalinovými a outdoorovými aktivitami, horami i krásnou přírodou. Na cestě po jižním ostrově rozhodně nesmíte oblast Queenstownu vynechat. Město leží na břehu velkého jezera Wakatipu, které je ze všech stran obehnáno horami a nabízí tak krásné výhledy i mnoho možností, kam vyrazit na výlet.

Pro lepší orientaci jsme pro vás připravili i praktické tipy ohledně ubytování a parkování a jednotlivé aktivity jsme rozdělili do následujících kategorií:

Outdoor a Adrenalin

Pokud si chcete užít pořádné dobrodružství, určitě budete mít z čeho vybírat. Je jen potřeba počítat s tím, že tato oblast nepatří mezi nejlevnější oblasti Nového Zélandu.

1) Jet Boats

Mezi nejvyhlášenější Queenstownské atrakce patří jet boaty – speciální rychlé lodě, které vynalezli právě na Novém Zélandu pro jízdu v extrémně mělké vodě. Společností je tu hned několik a záleží především na vašich očekáváních a požadavcích.

Nejznámější i nejdražší jsou Shotover Jet, které mají základnu na Arthurs Point a projíždějí úzkou soutěskou řeky Shotover. Jízda trvá pouhých 25 minut a je dražší než 60minutová u konkurence.

Podobně je na tom Skippers Canyon Jet. Vyšší cena, vzdálené místo, 30 min. jízdy na jet boatech, ale skvělé reference, nádherný kaňon a komentovaná jízda autobusem na místo.

Z přístavu ve městě vyrážejí společnosti KJet a GoOrange. Tyto společnosti jsme vyzkoušeli obě. Naším favoritem jsou jet boaty s KJet. Mají o něco menší lodě, které jsou rychlejší, obratnější a řidiči si s nimi mohou dovolit více. Jedou i delší trasu a za 60 minut se podíváte i do velmi mělkého koryta řeky a užijete si spoustu 360° otoček. Řidič jízdu komentuje a dělá i zastávky na focení.

S Go Orange můžeme doporučit kombinaci s raftingem (pokud vám stačí krátký výlet nebo máte málo času a chcete zažít obě aktivity), je to alespoň taková ochutnávka jet boatingu.

S KJet zavítáme kromě jezera i na řeku Kawarau a Shotover
S KJet zavítáme kromě jezera i na řeku Kawarau a Shotover

2) Rafting

Queenstown má 2 řeky, na kterých se prohánějí nejen Jet Boaty, ale i rafty. Obě vedou krásných kaňonem – řeka Kawarau je o něco klidnější, Shotover trochu divočejší.

Řeka Kawarau se jezdí v kombinaci s jet boaty, řeka Shotover samostatně. Najdete také nabídky kombinované s lety vrtulníkem.

Rafting v Queenstownu na řece Kawarau
Rafting na řece Kawarau

3) Skydiving

Tandemový seskok je zážitkem ať jste kdekoliv, Queenstown k tomu jako bonus nabízí úžasné výhledy. Skydiving Queenstown nabízí různé možnosti seskoků. Pro ty, kdo ještě nejsou plně přesvědčeni skočit z letadla, tu mají i větrný tunel iFLY.

Skydiving

4) Paragliding či rogalo

Hned první den nás zaujalo nebe plné paraglidistů. A ani se tomu nedivím, kde jinde se člověk může proletět s lepšími výhledy. Opět je tu hned několik provozovatelů, kteří nabízí od klasických tandemů i po akrobatické lety paraglidem nebo dokonce i na rogalu.

Paragliding

5) Bungy jumping

Nový Zéland je domovem Bungy jumpingu a u Queenstownu máte dokonce příležitost si skočit bungee z místa, kde to všechno vzniklo – z Kawarau Bridge.

 • Kawarau Bridge první místo na světě, kde se skákal bungee jumping. Kawarau Bridge je starý most přes nádherný kaňon stejnojmenné řeky se sytě modrou vodou. Skok je vysoký 43 m, ale díky uzavřenému kaňonu a modré vodě nepůsobí ani tak hrozivě.
 •  Nevis Bungy Jump – Nevis už je jiný level: 134 metrů vysoký skok, to už je jen pro ty, co mají pro strach uděláno! Pokud by se vám nechtělo rovnou skákat, mají tu i největší novozélandskou houpačku, na které vás čeká 30 metrů volným pádem a rychlost až 120 km/h!

Podívejte se i na další možnosti bungy jumpingu v Queenstownu a okolí.

Bungy Jumping Queenstown
Kawarau bridge – místo kde se zrodil bungy jumping

6) Zipline

Milovníci zipline si také přijdou na své. Projet se na ziplině s krásnými výhledy můžete na Ziptrek Ecotours. Tento zipline park se nachází ve svahu u lanovky Gondola Skyline. Nabízejí hned několik variant i „combo“ balíčků spojených s dalšími aktivitami.

Jedna krátká zipline se nachází rovněž u Kawarau Bridge.

7) Hydro Attack

Je až neuvěřitelné, co tu všechno dokážou vymyslet. Když jsme tohle vodní vozítko viděli poprvé, připomnělo nám to scény s tajných misí Jamese Bonda. Hydro Attack je v podstatě plechový žralok, v němž můžete brázdit vody jezera Wakatipu. Až budete v přístavu, minimálně se porozhlédněte, jestli něco takového neuvidíte kolem.

8) Luge

Queenstownská lanovka nabízí na své vrcholku nejen krásný výhled, ale i Skyline Luge dráhu. Jedná se o vozítka, kterými se projíždí vyhrazená trať směrem dolů. Osobně jsme si tato vozítka vyzkoušeli v Rotoruře, kde mají delší dráhu než v Queenstownu. Není to tak adrenalinové jako jiné aktivity, ale také to je zábava.

Queeenstown Luge
Výhled od lanovky na Queenstown a bobovou dráhu

9) Bike Park Queenstown

Pod lanovkou Skyline Gondoly se nachází i velký bike park s více jak 30 tratěmi různých obtížností. Nejen downhillové kolo si můžete půjčit u Vertigo Bikes.

10) Lyžařská střediska

Queenstown je známý i pro svoje lyžařská střediska, kterými jsou Remarkables a Coronet Peak. V porovnání se středisky v Rakousku, Itálii nebo třeba i na Slovensku ale výrazně zaostávají. Známé jsou především proto, že jsou jedněmi z mála středisek na jižní polokouli. 

Kratší pěší túry a výlety

Okolí Queenstownu nabízí širokou škálu kratších i delších výletů po okolích kopcích i údolích. Začneme od těch kratších, které začínají přímo ve městě až po ty delší a vzdálenější:

11) Přístav a Queenstown Gardens

Krátká, ale zato hezká procházka vede přímo z centra Queenstownu. Podél přístavu si můžete udělat hezkou procházku až do zahrad. Navečer je pěkné pozorovat ruch na pláži nebo kolem hospůdek na molu. Během dne tu stojí místní umělci se svými výtvory i suvenýry. Z pláže už je to kousek do Queenstown Gardens, které jsou krásné zejména na jaře, kdy je všechno krásně rozkvetlé. Milovníci discgolfu tu najdou několik discgolfových košů.

Queenstown Gardens

Queenstown Gardens

12) Queenstown Hill Viewpoint

Výšlap na Queesntown Hill je jedním z kratších výletů, který nabízí výhled na jezero Wakatipu i městečko. Výstup vede převážně lesem, později nahoře se trek otevírá výhledům. Auto lze zaparkovat na ulici Belfast Terrace u začátku treku.

 • Časová náročnost: 2 – 2,5 h (5 km) od parkoviště na Belfast Terrace po Queenstown Hill Viewpoint a zpět.
Queenstown Hill Viewpoint
Pohled na jezero Wakatipu

13) Tiki Track k horní stanici Skyline Gondoly

Nejznámější vyhlídku na Queenstown nabízí horní stanice lanovky s názvem Skyline. Pěšky vás nahoru dovede Tiki Track, který začíná vlevo od stanice lanovky. Po cestě nahoru několikrát křižuje bikovou trasu i zipline park. Výhled shora opravdu stojí za to. Výšlap vám zabere zhruba 1,5 hodiny; dolů to jde rychleji. Pokud nemáte čas, můžete využít lanovku (je ale poměrně drahá).

Queenstown Skyline Gondola
Horní stanice lanovky nabízí zřejmě nejznámější výhled na Queenstown

14) Moke Lake

Moke Lake je jedním z dalších hezkých jezer nedaleko Queenstownu. Autem se tam dostanete asi za 15 minut z centra. Zajímavé je především svým tvarem. Kolem vede 6km trail a u jezera je i kemp.

Moke Lake
Trek vede okolo jezera, k výhledu na fotce se dostanete po příkrých pěšinkách od ovcí

15) Bobs Cove Track

Pokud máte dostatek času můžete si udělat i krátký výlet podél jezera a na vyhlídku, kterou najdete na Bobs Cove treku. Je tu i pěkné molo a výhled jak jinak než na jezero Wakatipu.

 • Časová náročnost: 50 minut
Bob’s Cove Track
Vyhlídka z Bobs Cove Tracku

Delší pěší túry

Upozornění pro delší a vícedenní treky – před tím, než se vydáte na delší treky zejména do vyšších nadmořských výšek, navštivte informační centrum DOC (Department of Conservation), které má aktuální informace o stavu všech trailů a stezek v okolí. Je potřeba počítat s tím, že v zimě a brzy na jaře je většina výše položených treků dostupná pouze pokud máte mačky, cepíny, případně i lavinovou výbavu.

16) Routeburn – jednodenní trek k Harris Lake a Conical Hill

Pokud nemáte čas nebo jste zmeškali rezervaci chat na jeden z nejznámějších Great Walků – Routeburn Track, můžete jít alespoň jeho část k jezeru Harris. Část od Routeburn Falls po Lake Harris a Conical Hill patří k těm nejhezčím částem celého treku.

 • Časová náročnost: 1 den

Vzdálenosti: 11 km k jezeru Harris nebo 13,5 km až na Conical Hill. I se zpáteční cestou tedy 22 km k jezeru Harris, resp. 27 km při výstupu na Conical Hill.

Vzdálenost z Queenstownu na začátek treku: 70 km a přes hodinu jízdy autem (s nádhernými výhledy).

Pokud hledáte více informací, napsali jsme kompletního průvodce v angličtině – Routeburn Track: Complete Hiking Guide.

Routeburn Track
Úsek mezi Routeburn Falls a jezerem Harris

17) Ben Lomond

Výstup na Ben Lomond je jedním z nejhezčích celodenních výšlapů v Queenstownu. V zimě bývá na vrcholu sníh a je potřeba mít s sebou příslušnou výbavu, takže jde převážně o letní trasu. Z vrcholku je 360° výhled na Queenstown, jezero Wakatipu a okolní hory. Na trek můžete vyrazit z města nebo si jej o něco zkrátit pomocí lanovky.

 • Časová náročnost: 1 den

Vzdálenost a převýšení: 6,5 km jedním směrem; 3 hodiny do sedla, kolem 6 hodin na vrchol; stoupání 1438 m

Aktuální informace o stavu trasy najdete na DOC stránkách.

Ben Lomond Queenstown

Nejhezčí vyhlídky na Queenstown i v okolí

18) The Remarkables Lookout Point

Naše nejoblíbenější vyhlídka se nachází v polovině výjezdu na Remarkables. V mapách je tato vyhlídka pojmenována „The Remarkables Lookout Point“ a najdeme ji zhruba ve výšce 900 m. Místa pro zaparkování auta je tu dost a pod vrcholkem je i lavička.

The Remarkables Lookout, Queenstown
Výhled směrem na jezero Hayes

19) Horní stanice Queenstown Skyline Gondoly

Zřejmě nejznámější vyhlídku na Queenstown najdete na vrcholu Skyline Gondoly. Nahoru můžete vyjet lanovkou nebo trasu vyjít pěšky – viz. výše zmiňovaný Tiki Track.

Queenstown Skyline Gondola - výhled z horní stanice
Klasický pohled na Queenstown od horní stanice lanovky

20) One Mile Car Park – výhled na The Remarkables

Byť krátkou zastávku si můžete udělat na parkovišti nedaleko centra One Mile Carpark, po levé straně uvidíte do přístavu v Queenstownu a před sebou budete mít slavné pohoří The Remarkables na jehož vrcholu najdete lyžařské středisko.

One Mile Car Park - výhled na The Remarkables, Queenstown
Pohled na pohoří Remarkables a jezero Wakatipu

21) Bennets Bluff Lookout – vyhlídka na Glenorchy

Tato vyhlídka je jen malou zastávkou po cestě kolem jezera směrem do Glenorchy. Zastavit tu může jen pár aut. Doporučujeme sem jet pokud možno spíše odpoledne či navečer před západem slunce.

Glenorchy Road
Pohled z vyhlídky směrem na Glenorchy

22) Oblast Glenorchy

Na úplném severu jezera Wakatipu leží malá vesnička malebná Glenorchy. Pokud v Queenstownu chytíte hezké počasí, rozhodně stojí za to si tam udělat projížďku autem. Výhledy po cestě na jezero Wakatipu a okolní vrcholky hor jsou naprosto úchvatné!

Malebný přístav Glenorchy
Malebný přístav Glenorchy

Vzdálenější výlety

Ať už vyrazíte na celodenní výlet autobusem z Queenstownu nebo se vydáte směr Te Anau a Milford Sound po vlastní ose, v obou případech vás čekají nádherné výhledy na jezera a údolí v národním parku Fiordland.

23) Milford Sound

Milford Sound je jediným fjordem s příjezdovou cestou. Už cesta tam je zážitek! Údolí mezi horami, které vede k Milford Sound je překrásné. Rozhodně si nenechte ujít i vyhlídkovou plavbu celým fjordem. Čekají vás vyhlídky na hory, vodopády, tuleně a možná i delfíny a tučnáky (pokud se budou chtít ukázat).

My byli maximálně spokojení s Go Orange Milford Cruise – za stejnou cenu má jednu z nejdelších plaveb (2 hodiny, oproti 1,5 h u ostatních), menší loď i méně lidí a poměrně více vyhlídkového prostoru.

Parkování přímo u přístavu v Milford Sound je poměrně drahé, ale můžete využít vzdálenejší parkoviště, které je zdarma a najdete ho na začátku Deepwater Basin Raod. Odtud je to zhruba 15-20 minut pěšky (ale ty výhledy rozhodně stojí za procházku).

Milford Sound
Pohled na Milforrd Sound po cestě z přístavu na vzdálenější parkoviště

24) Doubtful Sound

Dalším oblíbeným fjordem, kam se dělají plavby je Doubtful Sound. Je obtížněji dostupný a plavby se do něj konají nejčastěji z Te Anau či Lake Manapouri. Doubtful Sound je nejhlubším ze všech fjordů, oproti Milford Soundu je širší a nemá tolik vysokých ani příkrých hor, které ho obklopují. 

Doubtful Sound

Gurmánské zážitky – Queenstown

25) Fergburger

Pokud jste fanoušci burgeru, neměli byste si nechat ujít vyhlášenou burgerovou restauraci Fergburger. Určitě ji nepřehlédnete, vždycky je kolem spousta lidí a vybírat můžete z klasických burgerů přes různé speciality. Burgery z této restaurace jsou často považované za nejlepší burgery na celém Novém Zélandu!

Fergburger Queenstown

Ubytování – Queenstown

V sezoně je hodně ubytovacích kapacit rezervováno již dlouho dopředu. Pokud máte pevný itinerář vaší cesty, určitě si ubytování rezervujte předem. Ideálně hned! Opravdu rychle se vše plní a ceny na poslední chvíli často stoupají do astronomických výšin.

Nejvýhodnější hostely

Následující hostely mají vynikající hodnocení hostů, wifi a všechny se rovněž nacházejí ve skvělé lokalitě v centru Queenstownu:

Nejlepší poměr cena/kvalita

Nedaleko Queenstownu: Mountain View Lodge

Freedom kempy

Queenstown není zrovna dvakrát přívětivý vůči freedom campingu. Mnoho kempů v jeho blízkém okolí bylo zrušeno, aktuální stav najdete v aplikaci CamperMate. Během naší návštěvy byl nejbližší bezplatný Freedom Camp u Karawau Bridge, což je 23 km daleko od centra města. V kempu navíc není žádné zázemí – ani záchody, ani voda. Dejte si také pozor, že v celé oblasti Queenstownu je přísně zakázán freedom camping mimo vyhrazené kempy. Je to opravdu kontrolované a běžně se rozdávají pokuty 200$.

Oblast Glenorchy
Zastávka u silnice nedaleko Glenorchy

Parkování v Queenstown

Queenstown je poměrně malé městečko, které v létě navštěvují tisíce turistů, proto je to ve městě s parkováním složitější. Neplacených míst k parkování tu tolik není, resp. velmi obtížně tam budete hledat místo. Placených parkovacích míst je tu dostatek. Běžná sazba je kolem 4 NZD za hodinu. Pokud jste se ubytovali blízko centra, je často výhodné auto nechat u hotelu.

Časově omezená parkování

Ve městě narazíte na cedulky typu „P 90“. To znamená, že na tomto místě můžete zdarma parkovat po dobu 90 minut. Pokud nechcete za okénkem najít pokutu, limit nepřekračujte, docela přísně si to hlídají.

Kde lze najít parkování v Queenstownu zdarma:

 • Parkoviště podél celé Park Street
 • Parkoviště u Queenstown Gardens (max. 4 hodiny)
 • Parkování podél části Gorge Road
 • Parkoviště na Henry Street (max. 2 hodiny)
 • Parkování na Brecon Street (max. 4 hodiny)

Další informace naleznete na stránkách města Queenstown.

Queenstown – mapa zajímavých míst

Pro Vaši snazší orientaci i plánování jsme pro vás připravili podrobnou mapu se všemi zajímavými místy a aktivitami v Queenstownu. Body jsou barevně rozděleny dle kategorií. Jednotlivé vrstvy se dají skrývat.

Mapa se dá exportovat a nahrát do některé z mobilních aplikací Maps.me nebo Locus mapa. V případě, že se chystáte na pěší túry doporučujeme právě Locus nebo offline Mapy.cz.

Queenstown mapa

Plánujete cestu na Nový Zéland?

Přečtěte si kompletního průvodce, plného praktických tipů: Nový Zéland od A do Z: vše, co potřebujete vědět.

Koukněte také na hezké video o aktivitách v Queenstownu:

YouTube video

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Uložte si na později a pro své kamarády:

25 nejlepších aktivit v Queenstownu

FAQ – Často kladené otázky:

Jaké je nejlepší ubytování v Queenstownu?

Jaké jsou nejlepší outdoorové a adrenalinové aktivity v Queenstownu?

Mezi nejpopulárnější outdoorové a adrenalinové aktivity patří Jet Boaty, raftování, skydiving, pragagliding či rogalo, bungy jumping, zipline, hydro attack, luge, bike park či lyžařská střediska. Zde čtěte více o outdoorových a adrenalinových aktivitách v Queenstownu.

Jaké jsou nejlepší kratší pěší výlety kolem Queenstownu?

Mezi nejoblíbenější pěší kratší pěší výlety patří přístav, zahrady, Queenstown Hill Viewpoint, Tiki Track, Moke Lake či Bob’s Cove Track. Zde čtěte více o kratších výletech v Queenstownu.

Jaké jsou nejhezčí vyhlídky na Queenstown?

Mezi nejkrásnější vyhlídky na Queenstown patří The Remarkables Lookout, horní stanice Skyline Gondoly, One Mile Car Park či Bennets Bluff Lookout. Zde čtěte více o nejhezčích vyhlídkách na Queenstown.

Pomohl vám článek? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže.

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.