12 důvodů, proč navštívit Ukrajinu v roce 2022, a vstupní podmínky

Pokud hledáte univerzální seznam „Kam na Ukrajině“, našli jste ten správný. V tomto článku jsme pro vás připravili možnosti cestování pro každé roční období. Výhodou této země je, že sem můžete přijet, kdykoli se vám zachce, protože se zde najdou atrakce pro každé roční období.

 Je však třeba vzít v úvahu pravidla vstupu pro turisty, která byla zpřísněna kvůli omezením souvisejícím s Covidem. Sledujte tento odkaz welcome Ukraine, kde se dozvíte více informací o vstupu na Ukrajinu z České republiky . Zde získáte rady, naši specialisté jsou vždy připraveni vám vysvětlit, jak sjednat cestovní pojištění, a informovat vás o pravidlech při cestování na Ukrajinu.

Cestování + Ukrajina + zima = láska

Lyžařská střediska
Čerstvý vzduch, nádherná krajina, útulné chaty s krby uspokojí jak milovníky outdoorových aktivit, tak vyznavače domácího pohodlí. Na Ukrajině je více než 10 lyžařských středisek. Nejoblíbenější jsou Bukovel, Dragobrat a Slavske, jsou zde skluzavky pro začátečníky i profesionály. Můžete se také jen tak toulat po okolí, obdivovat krásy zimních hor a ochutnat místní kuchyni.

Minerální vody a termální prameny
Tato země je bohatá na minerální vody a přírodní prameny, zejména v karpatské a zakarpatské oblasti. Ubytujte se na několik týdnů v místech, jako je Truskavec, Moršyn, Poljana, Solotvyno atd. Zde si můžete zlepšit své zdraví, užít si přírodu a dobře si odpočinout. Příjemným bonusem je, že s místními obyvateli ještě snadněji najdete společnou řeč, protože více než 12 % obyvatel Zakarpatí jsou Češi .

12 důvodů, proč navštívit Ukrajinu v roce 2022, a vstupní podmínky 2

Pokud chcete cestovat na Ukrajinu během jara:

Sakura v Užhorodu
Od poloviny dubna do začátku května se v Užhorodě nachází kus Japonska. Můžete se zúčastnit každoročního festivalu sakur: soutěžit v soutěžích, navštívit koncerty a prostě se jen kochat květy těchto kouzelných japonských stromů. V dubnu začínají kvést také fialové, bílé a růžové magnólie. Další kvetoucí stromy jsou k vidění v aleji sakur podél břehů řeky Už.

Podle oficiální verze byly japonské třešně vysazeny před staletími, v té době Užhorod vlastnila rodina českých magnátů Druhetů.

Balonový festival v Kamenci-Podilském 
Den města připadá na třetí květnový víkend, kdy se také koná každoroční mezinárodní festival horkovzdušných balonů. Během slavností si každý může vyzkoušet let horkovzdušným balónem a prohlédnout si středověké město z ptačí perspektivy.

Tulipánové pole
Nachází se v obci Mamajevci v Černivské oblasti. Uvidíte zde asi tisíc exkluzivních odrůd tulipánů z Nizozemska. V loňském roce zde byly vysázeny tři miliony cibulek tulipánů a území bylo obklopeno odpočinkovými zónami pro děti, stany s občerstvením a suvenýry. Také po obvodu pole bylo mnoho fotokoutků – houpačky, bazén s květinami, loďka na jezeře, kola s květinami atd.

12 důvodů, proč navštívit Ukrajinu v roce 2022, a vstupní podmínky 3

Nejlepší místa na Ukrajině v létě:

Azov a Černé moře
Existují dvě moře – Azovské a Černé. Do Azovského moře je lepší jet s dětmi, protože je velmi mělké – to je ideální pro rodinnou dovolenou.

Černé moře je možné si užít v různých podmínkách, existuje mnoho možností, včetně Oděsy, přístavního města s dlouhou historií a pompézní architekturou, stejně jako Sanžiky, malé vesnice s úzkou pláží a nádherným výhledem.

Askania-Nova
Je to jedna z nejstarších a největších biosférických rezervací v Evropě. Žije zde mnoho vzácných druhů zvířat a exotických rostlin, ne nadarmo je tato rezervace považována za jeden ze sedmi divů Ukrajiny. Pozorovat jedinečná zvířata a obdivovat nádherné scenérie můžete, když si vyberete možnost safari nebo jízdy na koni.

12 důvodů, proč navštívit Ukrajinu v roce 2022, a vstupní podmínky 4

Podzimní cesta na Ukrajinu:

Lvov 
Město lva rozhodně stojí za návštěvu, a to nejen proto, že je sesterským městem Budapešti, ale také pro svou starobylou architekturu, vynikající kávu, tematické restaurace a zvláštní podzimní atmosféru.

Olešské písky
Je to největší poušť v Evropě, její celková rozloha je 2085 km². Olešské písky jsou viditelné i z vesmíru. Tu a tam se setkáte s písečnými dunami a barchany, které vznikly působením větru, někdy dosahují výšky až 5 metrů. 

Bez ohledu na datum, vítejte na Ukrajině

Následující položky jsou k dispozici jak za slunečného letního dne, tak za mlhavého podzimního večera.

Lahodné místní potraviny 
Doporučujeme vám, abyste se nezaměřovali na známé národní pokrmy, jako jsou varenik a boršč, i když nepochybně stojí za to je ochutnat. Zajímavé je také ochutnat regionální jídla, protože každá oblast má jednu nebo více specialit, například Zakarpatí – bánoš a houbová polévka, Lvov – tvarohový koláč a štrůdl, Poltava – knedlíky a buchty a další. Všechna tato jídla jsou specifická pro určitou oblast, což jim dodává jedinečnost.

Příroda
Ukrajina se pyšní vysokými a malebnými horami, křišťálovými jezery, rozlehlými stepmi, bouřlivými řekami a mořem, které pohladí duši. Krásu přírody můžete obdivovat bez ohledu na roční období, protože je lákavá bez ohledu na datum.

Architektura
Rozmanitost ukrajinských památek nenechá nikoho lhostejným – kouzelné hrady, fascinující kostely, útulné pavilony a majestátní mrakodrapy. Byzanc, gotika, klasicismus, renesance, baroko, moderna, high-tech a tak dále – všechny architektonické styly jsou ve vzájemném souladu a vytvářejí jedinečné mistrovské dílo.

Pokud si po přečtení tohoto článku položíte otázku: „Mohu právě teď vycestovat na Ukrajinu“? Ano, rozhodně byste měli! Musíte však vzít v úvahu pravidla vstupu a sjednání cestovního pojištění. Zde welcome Ukraine  najdete všechny potřebné informace pro cestování z České republiky na Ukrajinu.

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.