Předvánoční slevy, kdy začnou letos?

Vánoce jsou nejen obdobím, ve kterém se snažíme udělat radost svým blízkým, ale také obdobím slev. Jak úspěšně nakoupit nejen v předvánočních slevách?

Kdy začínají předvánoční slevy

Zpravidla se vyplatí kvůli předvánočním slevám vyrazit pro vánoční dárky v průběhu listopadu, ačkoli někteří obchodníci začínají slevy nasazovat už koncem října. Příliš přitom nezáleží na tom, zda zamíříte do kamenného nebo do internetového obchodu. Na předvánoční slevy lákají své zákazníky všichni obchodníci.

Proto je možné výhodně nakoupit široké spektrum zboží počínaje elektronikou přes hračky a dětské zboží až například po kosmetiku, oblečení a parfémy či nábytek. Slevy jsou přitom výrazné, řádově se pohybují v desítkách procent, někdy to může být dokonce až 80 %. Levné zboží tak často mizí doslova během několika minut.

Ovšem pozor, vždy je nutné si zkontrolovat, zda je sleva reálná. Stále ještě se objevují nekalé praktiky v podobě krátkodobého umělého navýšení ceny, ze které se pak vypočítá „sleva“. Ta přitom dokonce může odpovídat i běžné ceně.

Na podobné praktiky si už v minulosti „posvítila“ i Česká obchodní inspekce. Ta prováděla kontroly a za tuto praktiku dokonce v minulých letech rozdala i pokuty. Přesto zákazníkům velí k ostražitosti při nakupování i dál.

Co je Black Friday

Listopad je také datem, kdy tradičně ke slovu přichází akce s názvem Black Friday. Letos připadá konkrétně na pátek 27. listopadu. Někteří obchodníci však začínají se slevami v rámci Black Friday již o několik dní dříve. Více se o této akci, včetně seznamu obchodů můžete dozvědět na webu MegaKupon.cz.

Tato marketingová akce pochází z USA, kde má tradici po svátku Díkůvzdání. A to už od roku 2005. Jedná se o datum, kdy je v obchodech mimořádně rušno, neboť se jedná o den plný i výrazných slev.

Jeho hlavním účelem je podpora prodeje, snaha dostat prodejce z „červených“ čísel do „černých“. Oblíbený je však nejen mezi obchodníky, ale i mezi samotnými zákazníky, kteří mohou i výrazně ušetřit.

Proto se tento „svátek nakupování“ stal mimořádně populárním i u nás. V Česku se pravidelně pořádá od roku 2011, kdy jej jako první zahájila značka Apple.

I po Vánocích se chystají slevy

Ne všechny dárky se však pořídí ještě pod vánoční stromeček. Každoročně pod nazdobenými smrky a borovicemi „přistávají“ i obálky s penězi. Toho jsou si velmi dobře vědomi i obchodníci. Proto přicházejí rovněž se slevami povánočními.

Ačkoli termín „povánoční“ není zcela přesný. Výprodeje oficiálně většinou sice začínají 27. prosince, v některých případech však nákupní horečka propuká dokonce už 25. prosince. Příčina tohoto zpoždění tkví v legislativě, která v průběhu svátků zavřela kamenné obchody. Volné pole působnosti k poskytování slev tak mají v tomto období pouze internetové obchody.


Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

Veškeré články se snažíme průběžně aktualizovat, nicméně místa se rychle mění a není v našich silách zachytit veškeré změny. Proto budeme rádi, pokud nás upozorníte na jakékoliv novinky.

Do you love this article? Share it!

Share this for your friends: