Potisk reklamního textilu

Textil je možné potisknout několika možnými způsoby. Jednou z technik, která je stále nepřekonaná, je výšivka. Jen je v dnešní době řešena vyšívacími stroji.

Potisk textilu v několika variantách

Reklamní předměty nabízejí široké možnosti využití. Do této oblasti patří prakticky každý předmět denní potřeby nebo také pomůcky, které se využívají ve volném čase pro zábavu či sport. Vzhledem k tomu, že jsou tyto reklamní předměty vyráběné z různých materiálů, je také nutné pro jejich potisk zvolit tu správnou techniku. Jedním z nejvíce využívaných materiálů pro reklamní účely, je textil.

  • Textilní tisk je metoda, která je přímo určena na potisk textilních materiálů. V mnoha ohledech je velice podobná sítotisku, ale je optimalizovaná právě pro potisk textilu. Využívá se především pro potisk zástěr, netkaných textilií (tašek) a také na fleesový materiál, ze kterého se vyrábějí fleesové mikiny a vesty.
  • Přímý tisk na oděv je vhodný pro menší počet kusů. Jedná se o techniku plnobarevného tisku s vysoce kvalitním výsledkem.

Výšivka vypadá na textilu luxusně i starobyle

Jednou z nejstarších technik zdobení textilií je výšivka. V současné době už pochopitelně není nutné vyšívat motivy ručně, ale zvládnou to bez problémů a téměř s bleskovou rychlostí vyšívací stroje.

  • Touto inovativní technologií je možné vyšívat i vícebarevné motivy prakticky na jakýkoliv textilní výrobek.
  • Jedinou podmínkou je schopnost tento výrobek upevnit do vyšívacího stroje.
  • Problém není s ručníky, osuškami, taškami, čepicemi, tričky, dekami a dalšími součástmi oděvů nebo věcmi každodenní potřeby.

S výšivkou se také můžeme setkat na textilních doplňcích různých šermířských nebo jiných historických skupin a souborů, které se stylizují do dob středověku a vystupují na historicky pojatých slavnostech, hradech a zámcích. Dalšími prvky v historickém stylu jsou repliky cechovních praporců, které díky dokonale strojově vytvořené výšivce vypadají jako by přežily bez sebemenší úhony celá staletí.