Perličky z projektů: Jak se spolubydlící podařilo vyplavit hotel

Mezinárodní setkání a události jako např. Erasmus+ přinášejí dohromady lidi ze všech koutů Evropy i blízkého okolí. Každá národnost je jiná, mnohé máme společné, ale určitě nemůžeme lidi soudit podle toho, ze kterých zemí pocházejí. Některé stereotypy ale občas přeci jen platí.

Tahle příhoda se váže k jedné arménské dívce jménem Arpine. Myslím, že si každý zažil nějaké tzv. moc čistotné spolubydlící, které v koupelně trávily doslova hodinu ráno i hodinu večer a vám (a zbytku spolubydlících!) zbývalo stěží 5 minut na to vyčistit si zuby, abyste stihli následující program. Tak přesně taková byla Arpine. Tuto vlastnost navíc podtrhovala tím, že každý večer notnou chvíli kombinovala oblečení, účes a make-up k dokonalosti a důkladně se prohlížela v zrcadle. Jeden večer, poté co se dobrých 10 minut prohlížela v zrcadle, prohlásila: „No nejsem krásná?” A s významným pohledem se otočila na mě a zbytek spolubydlících.

Ty se vůbec nemaluješ?

K dokreslení obrázku, tenhle Erasmus+ projekt, byl tak trochu jak letní tábor. Program byl nabitý od brzkého rána do pozdního večera a na spánek mnoho času nezbývalo. Upřímně jsem byla ráda, že po skončení celodenního programu můžu zamířit nejkratší cestou do postele.

Jednou ráno, po té co jsem si musela čistit zuby na chodbě, se mě s podivem zeptala: A ty se jako vůbec nemaluješ?” Odpověděla jsem jí, že jen při speciálních příležitostech. No jo, ty máš kluka, tak už nemusíš.” Musela jsem se opravdu držet, abych se nezačala smát. S Matějem jsme se tomu později taky pořádně zasmáli 🙂

Arpine, perličky z projektů
Arpine

Večer nám oznámili, že nás ráno čeká bojovka. 40 hodin mimo základnu, povoleno je jen minimum věcí: spacák, čelovka, oblečení. Zakázáno je jídlo, peníze (včetně platebních karet), karimatka i mobil. Paráda, to zní jako perfektní dobrodružství! No, tedy jak pro koho. Arpine měla docela vyděšený výraz, když nám tohle oznámili.

Celá zem je mokrá!

Na takovou akci je potřeba se náležitě vyspat a tak si nastavuju budík na poslední chvíli, před snídaní. Rozespale se probouzím a sahám po batohu. Ježiši, co se mi vylilo, že to je mokré? S polootevřenýma očima slézám z postele. Sakra, proč je celá zem mokrá? Otevírám oči pořádně – a zjišťuju, že máme v pokoji doslova bazén. Bez přehánění 10 cm vody všude po pokoji! A z koupelny, kde se Arpine sprchuje, se dál valí voda. Okamžitě na ní klepu. Ta po 5 minutách vychází s nechápavým výrazem. „Co se děje?” – Jenom taková malá potopa. Zajímalo by mě, jak dlouho se musela sprchovat, aby něco takového způsobila. A hlavně, jak je možné, že si nevšimla, že jí voda přetéká? Navíc v takovém množství!

Mezitím přiběhli spolubydlící z patra pod námi – vyděšení, že jim docela pořádně kape ze stropu. Nikdo nedokázal udržet smích 😀 Tak se nám ta bojovka rozjela hezky už od rána 😀 Začali se sbíhat i ostatní, aby se na potopu podívali. Jedna z organizátorek přinesla kabelu plnou houbiček, kterou jsme po podlaze rozsypali. Hmm, to asi nebude fungovat. S mopem to šlo lépe, ale stejně to byla zábava docela na dlouho.

Potopa v pokoji, už celkem vysušená, perličky z projektů
Záplava houbiček

A jestli vás zajímá, jak Arpine přežila celou bojovku – přežila, sice přišla dost zničená, ale my si myslíme, že bylo rozhodně dobře, že něco takového mohla zažít. No na bojovky, se přece vzpomíná nejlíp, ne? 😉

Pokud vás zajímají Erasmus+ projekty, čtěte: Chcete cestovat po Evropě zadarmo? S projekty Erasmus+ a bez věkového omezení.

Pomohl vám článek?

Pokud vám článek pomohl, můžete nám udělat radost a zamluvit si ubytování, koupit letenky, zajistit pojištění či půjčit auto přes naše odkazy. Vás to nestojí nic navíc a my z toho budeme mít malou provizi, kterou využijeme na další chod webu.

Také jsme pro vás připravili přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění!

Sdílejte pro své kamarády:

5.0 - 3 votes

Adriana a Matěj - Czech the World - blog o cestování

Adriana & Matěj

Cestovatelé, sportovní nadšenci a fotografové, kteří pro vás připravují podrobné průvodce a cestovatelské tipy. Přečtěte si více o nás zde.

2 komentáře u „Perličky z projektů: Jak se spolubydlící podařilo vyplavit hotel“

Napsat komentář