Když s vámi myš z Death Valley ujede 1000 km

Když je to Údolí smrti, tak tu přece nic nežije, ne?

Death Valley je jedno z nejteplejších míst na planetě. Byl tu naměřen světový rekord: 56,7°C (ve stínu). Je to také zároveň místo, kam jsme se vypravili v rámci roadtripu po spojených státech.

Když jsme přijížděli neměla jsem od tohoto národního parku velká očekávání. Kamarád Petr nám jej téměř doporučil vynechat. Přesto jsme této návštěvy nelitovali. Zajímavé písečné “útvary” se vlnily přes značnou část údolí. Teplo bylo vskutku obrovské a my jsme ocenili, že má naše auto klimatizaci. A to byl konec září, co teprve takový srpen!

Lepší než planetárium

Co bylo v Death Valley neskutečné, byla noční obloha. Nulový světelný smog. Krásnější noční oblohu jsme v životě neviděli! Vyfotili jsme spoustu fotek a ještě před spaním, jsme si vytáhli karimatky před stan a pozorovali hvězdnou oblohu, na které bylo tolik hvězd, že se ani souhvězdí nedala rozeznat.

Noční obloha Death Valley
Noční obloha Death Valley

Rozhodli jsme se, že to je ideální příležitost vyvětrat auto a nechali jsme celý večer otevřené všechny dveře. To se ale neukázalo jako dobrý nápad. Ráno jsme sbalili věci do auta a vydali se objevovat další “zapomenuté” kouty parku. V momentě mi na klín vyskočila myš! “Kluci, my máme v autě myš!” Brácha se na mě nedůvěřivě otočil s výrazem – “co si to vymýšlím”. “Myš!” Podobného výrazu se mi dostalo i od Jakuba. “Nezdálo se Ti to?” Myš v tu chvíli zmizela. “Ne, opravdu jsme tu měli myš!”
Ačkoliv jsme debatu o myši docela rychle zamluvili, ráno mi kluci uvěřili. Když chtěl Matěj přesunout balík těstovin, začaly se sypat všude po kufru auta. “Ježiši, ona mi přehryzala sluchátka!” zjistil po chvíli Sebastian.

A tak začal hon na myš!

Rozhodli jsme se s myší co nejrychleji skoncovat! Když jsme se druhý den dostali na internet, všichni jsme si postahovali do telefonu takový ten hrozný pisklavý zvuk na vyhánění myší. Otevřeli jsme všechno, co šlo u auta otevřít a zapnuli telefony s tímhle příšerným zvukem na maximální hlasitost. Nicméně zatímco my jsme z toho zvuku už byli na mrtvici, myš si z toho zjevně nic nedělala a tiše se nám smála. Ráno, jsme našli prokousaný barel s vodou a mokrou polovinu našich věcí. To už není sranda, začali jsme se bát, aby nám nezničila elektřinu v autě, když už víme, že zvládne bez problémů přehryzat kabely.

Death Valley - Badwater Basin
Nejhlubší místo Death Valley

Rozhodli jsme se nasadit tvrdší kalibr.

Další den jsme se vydali do Walmartu pro pastičky! Samozřejmě jsme nezapomněli ani na sýr. Myš s námi urazila další úctyhodnou dávku kilometrů a prokousala několik dalších balíků těstovin i sušenek. U večeře jsme opakovali celý proces znovu. Otevřít auto, zapnout pištidla a trpět, dokud se nenavečeříme. Tentokrát jsme dokonce vyskládali celé auto, abychom ji mohli najít. Přesto byla neznámo kde. Před spaním jsme pečlivě nastražili pastičky a rozmístili je rovnoměrně po celém autě. Uvidíme ráno.

Ráno jsme se s nadšením vrhli zkontrolovat pastičky. Bohužel, byly prázdné a my postupně nacházeli další a další prokousané potraviny

Myš s námi vesele cestovala dál.

Bylo nám jasné, že pokud v autě bude mít dostatek jídla, pastičky jí prakticky nebudou zajímat. Na druhou stranu jsme myš chápali – v Death Valley pravděpodobně neměla moc co jíst a najednou jí přijel přímo pod nos obrovský raut! Kdo by si nedal? A tak jsme rezignovali na anti-myší aplikace v telefonu.

Death Valley - girl
Jeden z výhledů

Ujela s námi úctyhodných 1000 km, než jsme se dostali za národní park Yosemite, který vnesl naději do našeho boje. Medvědi vyloupí 130 aut ročně, a tak jsou všude v okolí kempy, kde mají bear boxy – tedy místo, kam se dá schovat veškeré jídlo a všechno ostatní, co nějak voní či zapáchá. Vyložili jsme tedy kompletně celé auto. Veškeré malé drobečky jídla šly pryč! Tohle byla naše poslední naděje! Jestli nebude fungovat tohle, tak už nic.

Nastražili jsme pastičky a šli spát.

Ráno jsme se sázeli, jestli se ta malá potvora konečně chytila. K naší radosti jsme zjistili, že ano! Panečku, to byla pěkně vypasená myš. No myslíme si, že s námi měla nejkrásnější týden života. Každodenní raut a cestování. Ačkoliv jsme prokousané věci nacházeli ještě další 3 dny, už jsme si jen dělali legraci z toho, jak je taková myš nebezpečnější než medvěd. Kdo by chtěl uvíznout uprostřed vyprahlé krajiny v Death Valley s překousanou elektřinou v autě?

Naše rada zní: pečlivě a rychle si v kempu zavírejte auto, nikdy nevíte, co za černého pasažéra může nastoupit 😉 A doporučujeme si také pořídit dobré pojištění na cesty.

Honu na myš zdar!

Přečtěte si o našem road tripu zde:
Národní parky USA: 23 Nejkrásnějších míst, která navštívit!

Sdílejte pro své kamarády:

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.