Marvel filmy a seriály: kompletní seznam s popisy a trailery

Náš vesmír rozhodně není jediným vesmírem široko daleko. Připravili jsme pro Vás výlet do jiného vesmíru – Marvel Universe!

Marvel filmy jsme rozdělili do několika kategorií – Marvel Universe, nepatřící do Marvel Universe, seriály, připravované. Na konci článku najdete také žebříček nejlepších a nejvýdělečnějších filmů.

Začneme tam kde začal i Marvel Universe – u Iron Mana.

Filmy z Marvel Universe (Marvel Cinematic Universe)

Marvel Universe začal v roce 1939 prvním komiksem Marvel Comics #1, ze kterého známe například Human Torch. Následně již byl vydán známý Captain America. Během let se utvářelo mnoho postav, také zásluhou dnes již proslulého Stana Lee, který vytvořil mnoho známých hrdinů a ve většině filmových zpracování se objevuje jako Cameo. Stejně jako každý hrdina má svojí nemesis, v našem vesmíru má Marvel Universe proti sobě DC. Ať už jste fanoušky kteréhokoliv vesmíru, dobrá podívaná potěší vždy – jdeme na to!

1) Iron Man (2008)

Obyčejný muž s neobyčejnou myslí. I když, obyčejný. Tony Stark vyrábí nejvyspělejší zbraně pro americkou armádu. Když se ho ale zmocní nepřátelé, musí vymyslet zbraň, která ještě nebyla vynalezena. Iron Man je film plný akce, zvratů, marvelovského humoru a především prvním na cestě do Marvel Universe.

YouTube video

2) Neuvěřitelný Hulk (2008)

Originál z roku 2003 dle komiksu do MU nepatří.

Vědecký pracovník Bruce Benner díky ozáření získává skutečně nadlidské schopnosti. Většina lidí by jeho schopnosti měnit se v zelené nepřemožitelné monstrum ráda využila, on se však snaží zůstat v klidu a mimo dění. Jenomže ho čeká nepřítel a je jenom na Brucovi, zda využije svoje nenáviděné schopnosti k záchraně lidí a své milované.

YouTube video

3) Iron Man 2 (2010)

Konec je hrdinům bez tváře. Celý svět upírá oči na Tonyho Starka alias Iron Mana. A to nejenom fanoušci, ale i armáda a nepřátelé. Tony bude muset čelit nátlaku o vstup do nejmenované tajné organizace a nepřátelům nejenom z řad vlastní země, ale i z dalekého Ruska.

YouTube video

4) Captain America: První Avenger (2011)

Chystá se Druhá světová válka a Steve Rogers, neduživý chlapík, se stává kandidátem pro vědecký experiment na přeměnu na Supervojáka. Po úspěchu tohoto pokusu ale na něj místo nacistů čeká nepřítel mnohem nebezpečnější a zákeřnější.

YouTube video

5) Thor (2011)

Severská mytologie ožívá pod perem MU. Thor je svým otcem Odinem zbaven božských schopností a svržen na planetu Zemi. Přestože lidmi z počátku opovrhuje, když se jeho bratr pokusí rozpoutat peklo na zemi ve jménu jeho zničení, nenechá je platit za jejich chyby. Nebem otřese hrom a božské kladivo poslechne toho, kdo je ho hoden.

YouTube video

6) Avengers (2012)

Země se dostává do podvědomí vesmíru a jedinou šancí ubránit se v nadcházejícím boji o moc, je spojení největších hrdinů planety – a bohem z jiné. Připravte se na příběh jako z jiného světa, souboje mocných a mocnějších a Hulka, který rozhodně nebude v klidu.

YouTube video

7) Iron Man 3 (2013)

Tonyho Starka, geniálního vynálezce a úspěšného průmyslníka, sužují noční můry a skutečný nepřítel. Utrpení jej vyžene na cestu za poznáním. A odpovědí na důležitou otázku: Kde začínám já a začíná Iron Man?

YouTube video

8) Thor: Temný svět (2013)

Avengers se spojili, ale nepřátelské síly z hlubin vesmíru mají sílu, kterou si lze jen těžko představit. Thor čelí výzvě, která ohrožuje nejenom jeho srdce a rodinu, ale hrozí věčnou temnotou celému vesmíru.

YouTube video

9) Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Hrdinové nemají klidný život. O tom se přesvědčí Steve Rogers, když neznámý nepřítel zaútočí na S.H.I.E.L.D. S pomocí Black Widow a Falcona se vydává do spleti nástrah až nakonec stane skutečnému nepříteli. Ale nebude tak neznámý, jak čekal.

YouTube video

10)  Strážci Galaxie (2014)

Akce, humor, mimozemšťané a ten, jež se snaží zničit celý vesmír. Skupina roztodivných hrdinů ze všech koutů galaxie bude muset spojit svoje síly a zabránit nejhoršímu.

YouTube video

11)  Avengers: Age of Ultron (2015)

Geniální mysl a vědomí celosvětového míru. Jak dobré úmysly mohou někdy vést až k samotné hraně zániku lidstva. Avengers se budou muset opět spojit, tentokrát proti nepříteli, který přišel z jejich vlastních řad.

YouTube video

12)  Ant-Man (2015)

Scott Land se z malého podvodníka nečekaně stává hrdinou. Stále malým, ale s několikanásobnou silou. S nově nabytými schopnostmi musí ochránit nejenom tajemství zmenšovacího obleku, ale také využít staré loupežné schopnosti a zachránit svět.

YouTube video

13)  Captain America: Občanská válka (2016)

Avengers se dostávají pod vedení Steva Rogerse a díky nešťastným událostem a vládnímu nátlaku se rozdělují na dva tábory. Kapitán America zastává názor volného působení Avengerů a Tony Stark je za vládní dozor. Akční střet těchto dvou hrdinů Vás nenechá chladnými a je jenom na Vás, ke kterému táboru se přidáte.

YouTube video

14)  Doctor Strange (2016)

Známý neurochirurg přichází o svoji zručnost a hledá novou cestu. Místo moderní medicíny nachází kořeny staré jako samotný vesmír a nechává se vtáhnout do světa, který nikdy není takový, jaký se zdá. Ale využije svoji moc pro vyšší dobro, anebo pro návrat do minulosti ke slávě a bohatství?

YouTube video

15)  Strážci Galaxie Vol.2 (2017)

Vesmír se rozpíná a stejně tak skupina hrdinů, která se napříč galaxií snaží přijít na kloub rodině Petera Quilla. Nechte se za rytmu The Best Hits #2 vtáhnout až na somotnou hranici vesmíru.

YouTube video

16)  Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter Parker se po akci s Avengers snaží ukázat, že jako Spider-Man má na mnohem víc. Poslouchá rady svého nového učitele Tonyho Starka, ale již na něj čeká nový padouch Vulture. Budou jeho schopnosti skutečně stačit na ochranu toho, na čemu mu záleží?

YouTube video

17)  Thor: Ragnarok (2017)

Co se může postavit samotnému Bohu? Ale co si Thor počne bez svého kladiva, uvězněn daleko za hranicí svých světů? A když se mu do cesty postaví nejenom Hulk, ale i síla, jaké ještě nikdy nečelil?

YouTube video

18)  Black Panther (2018)

Afrika je odloučená země, ale ve svém středu skrývá národ vyspělejší než kterýkoliv jiný. A když po smrti krále nastupuje nový, čeká na něj nejenom zrada ve vlastních řadách, ale i zkáza hrozící zasáhnout celý svět.

YouTube video

19)  Avengers: Infinity War (2018)

Všichni hrdinové se mohou postavit čemukoliv. Ale co když síla, proti které stojí, je mocnější než oni? Avengers závodí s časem o získání zbraně, která může vyhladit polovinu vesmíru. A Thanos se nenechá předběhnout. Že každý příběh má šťastný konec? Epickou bitvu může vyhrát ale jen jeden.

YouTube video

20)  Ant-Man a Wasp (2018)          

Svět malý až kvantový, běžné věci větší než budovy. Boje malých za velké a následky čekají nejenom Ant-Mana a Wasp, ale i celý svět.

YouTube video

21)  Captain Marvel (2019)

Hrdinou se člověk narodí. Anebo taky ne. Když zrada přichází od našich nejbližších a paměť obestírá amnestie, můžeme uvěřit čemukoliv. Ale srdce hrdiny nikdy nezůstane skryto napořád.

YouTube video

22)  Avengers: End Game (2019)

Vesmír se zhroutil pod hrůzou útoku Thanose. Zbytek Avengers trpí ztrátou těch nejbližších. Celou zemi obestírá smutek a bezradnost. Budou mít hrdinové dostatek síly a víry v poslední naději na to, aby se postavili moci, která ukončila život polovině vesmíru?

YouTube video

23)  Spider-Man: Daleko od domova (2019)

I hrdinové jsou lidi. A po událostech posledních dnů je výlet do Evropy tou zaslouženou dovolenou. Spider-Man ale brzy zjistí, že nepřátelé si dovolenou neberou.

YouTube video

Seriály Marvel Universe

24)  Agenti S.H.I.E.L.D. (2013–2020) 

Realita už není jenom o planetě Zemi. Mimozemšťané a superhrdinové chodí mezi námi. Vládním nařízením vzniká tajná organizace, která má za úkol ochránit naši planetu a zabránit vesmírné invazi.

YouTube video

25)  Agent Carter (2015–2016) 

Dějová linie roku 1946 následuje kroky Peggy Cartrové a Howarda Starka. Po ukončení války se Peggy pouští do tajných operací pod rouškou administrativních povinností.

YouTube video

26)  Daredevil (2015–2018)

Temný komiksový příběh sleduje kroky právníka Matta Murdocka, jež přišel jako malý o zrak. Díky tomu se mu zbystřily ostatní smysly a nyní se po nocích snaží ochránit New York od tajemného Wilsona Fiska.

YouTube video

27)  Jessica Jones (2015–2019)

Jako bývalá superhrdinka se Jessica Jones snaží prosadit v branži soukromých detektivů. Do cesty se jí dostává spousta lidí se zvláštními schopnostmi. Další se série temnějších Marvel seriálů.

YouTube video

28)   Luke Cage (2016–2018) 

Když budoucnost přináší super sílu, která z člověka udělá uprchlíka, je načase se vrátit po svých stopách a díky minulosti zachránit město.

https://www.youtube.com/watch?v=I26wlF-8qjk

29)  Iron Fist (2017–2018)

Superhrdina se znalostí bojových umění se vrací do New Yorku. Stojí před ním výzva v podobě získání rodinné firmy a tajemství obestírající smrt jeho rodičů.

YouTube video

30)  The Defenders (2017) 

Hrdinové bojují většinou sami. Ale v počtu je síla, a tak se hrdinové z předchozích seriálů spojí, aby ochránili New York.

YouTube video

31)  Inhumans (2017)

Black Bolt stojí v čele královské rodiny s nadpřirozenými schopnostmi. Je však zrazen vlastním bratrem, který žádné vlastnosti nemá. Pro Blacka začíná boj o svůj život a o trůn.

YouTube video

32)  The Punisher (2017–2019) 

Frank Castle je po vraždě své rodiny pronásledován a při záchraně vlastního života musí přijít na to, kdo zabil jeho ženu a děti. Jenomže lži a zrada mívají hlubší kořeny, než se může zprvu zdát.

YouTube video

33)  Runaways (2017–2019)

Dokáží se děti se super schopnostmi postavit vlastním rodičům a zastavit jejich zlé úmysly? Anebo je čeká pád zpět na zem?

YouTube video

34)  Cloak & Dagger (2018–2019) 

Mladá láska, mladé super schopnosti a síla, která pramení z nich obou. New Orleans s nimi bude bezpečnější. Anebo ne?

YouTube video

35)   Helstrom (2020)

Další se série temných seriálů. Sledujeme zde kroky sourozenců Daimona a Ana Halstromových, kteří jsou dětmi mocného sériového vraha. Snad díky tomuto spojení nyní chytají zločince toho nejhoršího druhu.

YouTube video

36)   WandaVision (2021)

Vision je mrtvý. Díky hloubce smutku a své síle dokáže Wanda vytvořit nový dokonalý svět, zasazený do 60.let. V něm žijí společně a iluze je téměř dokonalá. Téměř. Jenže každý sen musí jednou skončit.

YouTube video

37)  The Falcon and the Winter Soldier (od 2021)

Po následcích z příběhu End Game přebírá Sam Wilson žezlo Kapitána Ameriky a společně s Bucky Barnesem musí čelit nadcházejícím událostem.

YouTube video

Marvel filmy od Marvel Studios, ale nepatřící do Marvel Universe

38)  Blade (1998)

Napůl člověk, napůl upír. Blade se rozhodne poslechnout lidskou část srdce a díky své síle zabíjí upíry. Ale i on se dostane na hranici svých sil, když se střetne s temnou magií upírů. A k čemu je síla svalů, když proti němu stane jeho vlastní rodina?

https://www.youtube.com/watch?v=kaU2A7KyOu4

39)  X-Man (2000)

 X-faktorem dává lidem super schopnosti a vytváří mnoho různých mutantů. Prof. Xavier zakládá speciální školu pro mutanty, a nakonec se musí společně s X-Many postavit i své nemesis: Magnetovy.

YouTube video

40)  Blade II (2002)

Když se mezi upíry rozšíří virus, který vytvoří novou rasu, musejí se uchýlit k pomoci, která se nelíbí ani jedné straně. Blade. A on nejenom, že bude muset spolupracovat s nenáviděními upíry, ale tak dostává speciální tým. Jenže zrada čeká všude. A upíři také.

YouTube video

41)  Spider-man (2002)

První film, kde se nám představí Peter Parker, který díky kousnutí geneticky upraveného pavouka, získává superschopnosti. Přesto, že z počátku si nastalou situaci užívá, již zanedlouho ho čeká bitva o životy Newyorčanů a Jane.

YouTube video

42)  Daredevil (2003)

Matt Murdoc je od narození slepý. Jeho ostatní smysly se naopak prohlubují a v dospělosti se z něj stává rytíř spravedlnosti. Ve dne jako obhájce nevinných, v noci jako nelítostný mstitel.

YouTube video

43)  X-Men 2 (2003)

Pokus o vraždu prezidenta USA, zrození Wolverina a únos prof. Xaviera. X-Meni se musí opět spojit a zabránit totálnímu vyhlazení lidí.

YouTube video

44)  The Punisher (2004)

Poklidný a rodinný život agentovi zvláštního určení moc nepřeje. Vydává se tak na cestu osamoceného mstitele, aby potrestal ty, kteří mají na rukou krev jeho rodiny.

YouTube video

45)  Spider-man 2 (2004)

Rodinná tragédie, novodobý zloduch a pavoučí síla. Pokračování úspěšného snímku nás opět vtáhne do prostředí New Yorku, ale tentokrát se budou tříštit nejenom budovy, ale i přátelství.

YouTube video

46)  Blade: Trinity (2004)

Upíři probudí svého Prvního, Drákulu. Jediného, který má moc porazit nepřemožitelného Blada. A ten bude muset obětovat vše pro záchranu lidí.

YouTube video

47)  Elektra (2005)

Přivedená zpět ze záhrobí se schopností vidět budoucnost. Pracující na hraně temnoty. Co jí může přivézt zpět na správnou cestu?

YouTube video

48)  Man Thing (2005)

Městečko Bywater trpí vraždami a zmizeními. Vše přichází od okolních bažin a nový šerif Kyle Williams musí nasadit všechny síly, aby tuto záhadu vyřešil.

YouTube video

49)  Fantastická čtyřka (2005)

Kosmická bouře může přinést nové objevy anebo také nové superschopnosti. Tým posádky lodi se stává super hrdiny a nové schopnosti musí použít při záchraně New Yorku. Ale budou na to stačit?

YouTube video

50)  X-Men: Poslední vzdor (2006)

Jean se vrací jako Phoenix a svojí nekonečnou silou ničí vše, co jí kdysi bylo drahé. Na straně Magneta se snaží pomoci ukončit předávání léku na mutantské geny. Kdo z X-Manů má dostatek síly na poražení Phoenixe?

YouTube video

51)  Ghost Rider (2007)

Neohrožený motorkář a smlouva o duši. Ale na kolik může být člověkem ten, který se v noci mění na Ghost Ridera?

YouTube video

52)  Spider-man 3 (2007)

Co může čekat New York, když známý červený pavoučí oblek zčerná? Mimozemská mysl přebírá vládu nad Peterem Parkerem a smyčka jeho nepřátel se stále více utahuje. Přátelé budou stát proti němu, a tak i on samotný. Dokáže Spider-Man zachránit celé město a své milované?

YouTube video

53)  Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Svatba má být nejšťastnějším dnem manželů. Ale pro Reeda a Sue se vše zkomplikuje příletem mimozemského objektu. Fantastická 4 musí spojit síly a dostane se jí i pomoci – od někoho, kdo nemá být mezi živými.

YouTube video

54)  Punisher: Válečná zóna (2008)

Frank Castel je zpět a touha po pomstě a spravedlnosti ho zavede mezi FBI a podsvětí. Bude muset najít cestu mimo zákon a zničit to, co se zdá nepřemožitelné.

YouTube video

55)  X-Men Origins: Wolverine (2009)

Mladý James Howlett v sobě nachází zvláštní schopnost. Spolu se svým bratrem putují životem i válkou, až se dostanou k vládnímu týmu X. James ztrácí své jméno a kostru mu změní adamantium. Ale není jediným mutantem a musí se rozhodnout, zda bránit svého bratra či nevinné. A cena může být vyšší, než by čekal.

https://www.youtube.com/watch?v=WRqltHpNei4

56)  X-Men: První třída (2011)

Původ Magneta a profesora Xaviera. Všichni jsme byli někdy dětmi, ale oni byli výjimeční. Inteligentní, nadaní a mutanti. Život jim do cesty přihrává mnoho rozhodujících událostí, ale každý se bude muset rozhodnout sám, na kterou stranu se přidá.

YouTube video

57)  Ghost Rider 2 (2012)

Nenáviděná síla zažene Johnnyho až do východní Evropy. Ale tak snadno se před svým osudem neschová. Má šanci zachránit dítě a zbavit se svého prokletí. Jenže cena za lidskou duši je příliš vysoká.

YouTube video

58)  Amazing Spider-man (2012)

Remake úspěšné série o pavoučím muži. Peter Parker se vrací a jeho touha po poznání pravdy o svých rodičích musí stranou, když se na scéně objeví padouch Lizard.

YouTube video

59)  Wolverine (2013)

Japonská temná říše skrývá mnohá tajemství a Logan bude muset čelit vlastní smrtelnosti a aby dokázal porazit nepřátele z řad lidí, mutantů a své vlastní minulosti. Cesta za věčným životem bude dlážděna krví a adamantiem.

YouTube video

60)  X-Men: Budoucí minulost (2014)

Čas se mění jako listí ve větru. Aby bylo možné změnit budoucnost, je nutné změnit minulost. Vyslancem se stává Wolverine, ale dokáže i se svojí nezměrnou silou přesvědčit lidi a mutanty z minulosti, aby neudělali stejné chyby podruhé?

YouTube video

61)  Amazing Spider-man 2 (2014)

V dalším pokračování nás Peter Parker zavede do pavučin lží, nebezpečí a intrik. Dokáže se Spider-Man ubránit cizím nepřátelům i zradě od svých nejbližších?

YouTube video

62)  Fantastická čtyřka (2015)

Z geniálních myslí se zrodí kvantová brána na planetu Nula. A na ní sídlí neznámá moc, která lidem dokáže předat super schopnosti. Jenomže zpět na Zemi se dostanou jenom čtyři. Co se stane s myslí jediného na opuštěné planetě?

YouTube video

63)  Deadpool (2016)

Nájemný zabiják získající nadlidské schopnosti. To se přece nemůže pokazit. Anebo že by ano? Wade Vás vyvede z omylu a do cesty se mu raději nepleťte. Nemuseli byste to přežít.

YouTube video

64)  X-Men Apokalypsa (2016)

Když se objeví První mutant za zády s Jezdci Apokalypsy, X-Meni musí spojit všechny svoje síly, aby se postavili této nepřemožitelné hordě.

YouTube video

65)  Logan: Wolverine (2017)

Čas běží a i Wolverinovy docházejí síly. Z X-Menů jsou již jen odrazy dávných úspěchů. Ale Logan dostane novou šanci bránit dobro v temném světě. Jen musí najít cestu ze stejně temného dna vlastní mysli.

YouTube video

66)  Deadpool 2 (2018)

Neurvalý hrdina se vrací tentokrát v mnohem horším rozpoložení. Jeho jediným přáním je zemřít, jenomže to mu jeho schopnosti nedovolí. Bude se tedy muset vzchopit a začlenit se do členů mutantů. Ale tak jednoduché to s Wanem rozhodně nebude.

YouTube video

67)  Venom (2018)

Novinář Eddie získává mimozemského symbionta. Dobré srdce a úmysly začerňuje Venom a dodává Eddiemu nadlidské schopnosti. Ale jelikož se oba navzájem potřebují, musí najít společnou cestu, jak vyjít.

YouTube video

68)  X-Men: Dark Phoenix (2019)

Jean Grey na rutinní vesmírné misi získává schopnosti silnější, než má jakýkoliv mutant. Jenomže vnitřní démoni mohou změnit cokoliv, a tak se X-Meni musí postavit nejničivější síle – jednomu z nich.

YouTube video

69)  Noví mutanti (2020)

Když jsou mutanti ještě mladí, musejí se vyrovnávat nejenom se svými zvláštními schopnostmi, ale také s rodícím se přátelství a vztahy. Jenomže oni nejsou obyčejní a nemocnice dr. Reyesové bude čelit boji na život a na smrt.

YouTube video

Marvel filmy, na které se můžeme těšit

 1. Black Widow (9.července 2021)
 2. Shang-Chi and the Legend of the Ring (3.září 2021)
 3. The Eternals (5.listopadu 2021)
 4. Spider-Man: No Way Home (17.prosince 2021)
 5. Doctor Strange in the Multiverse of Madness 25. března 2022)
 6. Thor: Love and Thunder (6.května 2022)
 7. Black Panter 2 (8.července 2022)
 8. Captin Marvel 2 (11.listopad 2022)
 9. Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2022)
 10. Strážci Galaxie Vol.3 (2023)
 11. Fantastická Čtyřka

15 nejlepších filmů od Marvelu – žebříček

Dle ČSFD

 1. Avengers: Infinity War
 2. Avengers: End Game
 3. The Avergers
 4. Strážci Galaxie
 5. Thor:Ragnarok
 6. Iron Man
 7. Strážci Galaxie Vol. 2
 8. Iron Man 3
 9. Captain America: Občanská válka
 10. Captain America: Návrat prvního Avengera
 11. Doctor Strange
 12. Thor
 13. Spider-Man: Daleko od domova
 14. Ant-Man
 15. Iron Man 2

Kolik vydělaly Marvel filmy?

Nejvýdělečnější

 1. Avengers: Endgame Výnosy:  $2,797,800,564
 2. Avengers: Infinity War $2,048,359,754
 3. The Avengers $ 1,518,812,988
 4. Avengers: Age of Ultron  $1,405,403,694
 5. Black Panther $1,346,913,161
 6. Iron Man 3 $1,214,811,252
 7. Captain America: Civil War $1,153,304,495
 8. Captain Marvel $1,128,274,794
 9. Spider-Man: Daleko od domova $970,759,412
 10. Spider-Man: Homecoming $880,166,924

Nejdražší:

 1. Avengers: Endgame (356 milionů)
 2. Avengers: Age of Ultron (365 milionů)
 3. Avengers: Infinity War (325 milionů)
 4. Spider-Man 3 (258 milionů)
 5. Captain America: Civil War (230 milionů)
 6. The Avengers (220 milionů)
 7. X-Men: The Last Stand (210 milionů)
 8. X-Men: Budoucí minulost (205 milionů)
 9. Spider-Man 2 (200 milionů)
 10. The Amazing Spider-Man (200 milionů)

Čtěte také:

Uložte si Marvel filmy na později a svým kamarádům:

Filmy z Marvel Universe (Marvel Cinematic Universe)

Seriály Marvel Universe

Marvel filmy od Marvel Studios, ale nepatřící do Marvel Universe

Marvel filmy, na které se můžeme těšit

Líbí se vám vybrané Marvel filmy? Nasdílejte je i svým kamarádům!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.