Víte, jak správně používat aviváž?

V dnešní době už asi ani neexistuje domácnost, v níž by chyběla aviváž. Není se čemu divit. Prádlu dodá nejen měkkost a hebkost, sníží její statickou přilnavost a navíc ji i dokonale provoní. Aviváž přitom seženete v každé drogerii. Víte však, jak ji správně používat? V současnosti jsou dostupné na trhu mnohé aviváže, hory doly přitom slibují úplně všechny. Víte, jak si vybrat tu nejlepší?

Správný výběr aviváže

Aviváže přinášejí s sebou skvělý způsob, jak se starat o prádlo tak, aby vypadalo co nejdéle jako nové. V současnosti jich existuje na trhu obrovské množství, přičemž každá z nich má nejen svou unikátní vůni, ale i vlastnost. Věděli jste, že ne každá aviváž je vhodná na všechny druhy materiálů? Přesně tak. Při jejím výběru byste se proto měli zaměřit kromě vůně i na její vlastnost.

Jednou ze základních vlastností aviváže je zejména to, že prádlo je po jejím použití měkké a příjemné na dotek. Na své si přitom přijdou i alergici, děti či lidé s citlivou pokožkou. Na trhu se totiž nachází i ta s přívlastkem „sensitive“, která se chová k pokožce velmi jemně a šetrně.

Nezanedbejte postup

Na to, aby byl výsledek po vyprání v aviváži vždy dokonalý, měli byste vždy dodržet správný postup, resp. návod, který uvádí výrobce na obalu. V první řadě aviváž nikdy neřeďte vodou, požadovaný výsledek by se totiž vůbec nemusel dostavit. Stejně tak nikdy nelijte aviváž přímo na oblečení, mohlo by se totiž stát, že vám na postižených místech vzniknou nevábné mastné skvrny. Alfou a omegou je proto nepochybně správné dávkování, které se dočtete na obalu produktu, a také, kam ji máte nalít.

Víčko většiny aviváži zároveň slouží i jako odměrka (alespoň u většiny aviváži to tak je), řídit se přitom stačí označením na obalu. Co se týče dávkování, to je také poměrně jednoduché. Stačí nalít potřebné množství do přihrádky, která je k tomu v pračce určena, a to ještě před zahájením praní společně s pracím prostředkem.

Příloha:
fj43jiga8vuavu0.jpgm.


Vsaďte na kvalitu

Není aviváž jako aviváž. Fráze? Omyl. Ačkoli dokonalý výsledek slibují všechny, rozdíl v kvalitě je cítit. Jistě jste už slyšeli o tom, že prací prostředky z Rakouska či Německa jsou nepoměrně kvalitnější. Naneštěstí to nejsou jen fámy, a kvalitnější nejsou jen prací prostředky, ale i aviváže. Ty ze zahraničí totiž obsahují v sobě mnohem více aktivních látek, díky čemuž je spotřebujete pomaleji a s mnohem lepšími výsledky.

Za nás bychom chtěli doporučit aviváž značky Softlan, které patří v Německu mezi nejoblíbenější. Jde o vysoce koncentrovanou aviváž, co to znamená? Znamená to, že 1 litr aviváže Softlan se vyrovná 5,3 litru klasické, což tedy rozhodně není zanedbatelné číslo. Mimořádně oblíbená je zejména ta s výtažkem kokosu, která v sobě obsahuje speciální látky, které zabraňují mačkání.


Náš tip: Ptáte se, kde sehnat kvalitní německou aviváž, protože žijeme na Slovensku, odpověď je prostá. Znáte online drogerii myAustria? Najdete v ní množství nejen pracích a čisticích prostředků, ale i aviváží či kosmetiky přímo z Rakouska a Německa, a tedy v té nejvyšší kvalitě.

Kdy aviváž nepoužívat

 Přestože je aviváž našim výborným pomocníkem, existují případy, kdy byste po ní sahat rozhodně neměli. Řeč je o sportovním oblečení s membránou. Zapomenout byste na ni měli i v tom případě, že perete ručníky nebo osušky.